» »

T-2 spet v stečaj

T-2 spet v stečaj

vir: Delo
Slo-Tech - Višje sodišče je ugodilo pritožbi upnikov T-2 in podjetje spet poslalo v stečaj, potem ko je ustavno sodišče novembra sklep o začetku stečajnega postopka razveljavilo. Največji upniki T-2 so DUTB, Banke Celje (sedaj Abanka) in Hypo Alpe Adria Bank (sedaj TCK, kamor so prenesli nestrateške naložbe), ki so tečaj prvikrat zahtevali že septembra 2014.

Tedaj začeti stečajni postopek se je prvič ustavil novembra 2014, ko je višje sodišče ugodilo pritožbi lastnikov in zadevo vrnilo na prvo stopnjo. Avgusta 2015 je okrožno sodišče vnovič uvedlo stečaj nad T-2, ker je ocenilo, da T-2 prepočasi izvaja ukrepe za prestrukturiranje oziroma da ne dosega plana iz prisilne poravnave. Novembra lani je ustavno sodišče razveljavilo sklep o začetku stečajnega postopka, ker so bile Garnolu, ki je največji lastnik T-2, kršene ustavne pravice. Sodišče namreč pri ponovnem odločanju T-2 ni vročilo pritožbe predlagateljev stečajnega postopka, da bi se T-2 lahko o vsebini izrekel, s čimer so kršili pravico do poštenega sodnega postopka.

Ustavno sodišče lani ni presojalo vsebinske upravičenosti. To je storilo višje sodišče sedaj in odločilo, da so izpolnjeni pogoji za začetek stečajnega postopka. Za stečajno upraviteljico je bila imenovana Danica Čuk, ki je bila že septembra 2014 imenovana za stečajno upraviteljico.

Spomnimo, da je T-2 že leta 2009 stal pred stečajnim postopkom, ki ga je tedaj zahteval Telekom Slovenije, a je sodišče predlog zavrnilo in uvedlo postopek prisilne poravnave, ki je trajala do februarja 2012. T-2 mora do leta 2021 poplačati 44 odstotkov terjatev, kar pa se po mnenju sodišča ne bo zgodilo, zato je T-2 poslalo še tretjič v stečaj.

118 komentarjev

«
1
2 3

strom_15 ::

Upam, da se T-2 iz tega izvleče, ali pa da dobi kakšnega odličnega in močnega kupca (npr. Orange, ki je zelo veliko naredil na Slovaškem, Romuniji,...)

koyotee ::

In kdo je zaj**** t-2, lastniki? Ker če niso konkurenčni naj pač zaprejo in je.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Invictus ::

Gre za lobi bodočih lastnikov, ki hočejo poceni kupiti T-2.

Eden je KPP sklad, ki ima Telemach, drugi je pa Mobilkom Austria, ki je lastnik Simobila in rabi fiksne linije za četverček.

Trenutno je T-2 predrag, zato mu je treba ceno znižati. To pa naši dobro znajo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

Lani sem gledal pakete t2, porazne kombinacije tv programov, ogled nazaj za doplacilo, hd signal za doplacilo,...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

SeMiNeSanja ::

Dejansko takšno izčrpavajoče vegetiranje, kot vlada zdaj v T-2 ne vodi nikamor.

Podjetje rabi sredstva, da se lahko razvija. Tako pa gre vse kar se zasluži za poplačila dolgov, razvoja pa ni. Potrebujejo močnega lastnika z vizijo in veliko denarnico.

Žalostno je le to, da T-2 ni sam uspel najti ustreznega kupca, da bi prehitel te lobistične voluharje, ki se bodo ob stečaju okoristili, ko se bo podjetje prodajalo pod ceno.

WamPIRe- ::

koyotee je izjavil:

Lani sem gledal pakete t2, porazne kombinacije tv programov, ogled nazaj za doplacilo, hd signal za doplacilo,...

In kdo posebej ne računa HD programov, če ne računaš SLO 1 in 2?
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

D3m0r4l1z3d ::

Invictus je izjavil:

Gre za lobi bodočih lastnikov, ki hočejo poceni kupiti T-2.

Eden je KPP sklad, ki ima Telemach, drugi je pa Mobilkom Austria, ki je lastnik Simobila in rabi fiksne linije za četverček.

Trenutno je T-2 predrag, zato mu je treba ceno znižati. To pa naši dobro znajo ;).

edino vprašanje ostane koliko je šlo na ciprske trr-je
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

nikolahodin ::

WamPIRe- je izjavil:

koyotee je izjavil:

Lani sem gledal pakete t2, porazne kombinacije tv programov, ogled nazaj za doplacilo, hd signal za doplacilo,...

In kdo posebej ne računa HD programov, če ne računaš SLO 1 in 2?


Slo 1 in 2 v hd sta zračunana v rtv naročnini zato jih t2 ne zaračunava dodatno. Ostali plačljivi hd programi so pa zato, ker lastniki avtorskih pravic in raznih licenc tako hočejo. Tukaj so v igri veliki evri.

nikolahodin ::

Če t2 neha s poslovanjem se vračamo v internetno kameno dobo. Povejte mi Kako naj gledam video v ločljivosti Super hi-vision 4320p, če je hitrost interneta 28kb/s

...:TOMI:... ::

T-2 je sel v zadnjih letih veckrat v stecaj, kot pa je polozil kilometrov optike.
Tomi

pumaxx ::

koyotee je izjavil:

Lani sem gledal pakete t2, porazne kombinacije tv programov, ogled nazaj za doplacilo, hd signal za doplacilo,...

Preizkušal TS na siolu in telemachu vendar ne sežeta do kolen T-2 jevemu. Kdo je kdaj preizkusil vse tri ve o čem govorim in je vreden svojega denarja.

Blazz ::

TS?

roCkY ::

...:TOMI:... je izjavil:

T-2 je sel v zadnjih letih veckrat v stecaj, kot pa je polozil kilometrov optike.

Tole pa ne bo držalo. V naših koncih so kar poflikali kar so pred leti začeli in tudi kake metre kanalizacije dodali. Sam recimo sem bil priklopljen ravno na dan prve uvedbe stečaja septembra 2014.
Skratka vlagalo se je očitno več, kot so upniki želeli. A zadeva se očitno slovensko komplicira. Steačaj in postopki se sučejo leta. Cena pada. Nič se ne zaključi, da gre firma svojo pot naprej. Na Kitajsko ali na Filipine kot čevljarje infrastrukture ne bo nihče odpejal.

pumaxx ::

Blazz je izjavil:

TS?


TS=timeshift=časovni zamik

PrimozR ::

nikolahodin je izjavil:

Če t2 neha s poslovanjem se vračamo v internetno kameno dobo. Povejte mi Kako naj gledam video v ločljivosti Super hi-vision 4320p, če je hitrost interneta 28kb/s

V zanimivem svetu živiš. Sicer je upload bolj boren, ampak na Telemachu dosegam skoraj polnih 80 Mbit/s prenosa navzdol (dosežem dobrih 70 Mbit, za razliko pa krivim router, ker je takšno stanje že od samega začetka, odkar smo zamenjali paket, router ima pa itak 100 Mbps switch. Upload deluje tako, kot mora).

Optiko pa itak zdaj ponujajo tudi vsi drugi poleg T-2.

M-XXXX ::

Aham in kaj se bere iz te novice?

5 različnih sodb, 5 različnih rezultatov= eno in isto nesposobno sodstvo?

nikolahodin ::

PrimozR je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

Če t2 neha s poslovanjem se vračamo v internetno kameno dobo. Povejte mi Kako naj gledam video v ločljivosti Super hi-vision 4320p, če je hitrost interneta 28kb/s

V zanimivem svetu živiš. Sicer je upload bolj boren, ampak na Telemachu dosegam skoraj polnih 80 Mbit/s prenosa navzdol (dosežem dobrih 70 Mbit, za razliko pa krivim router, ker je takšno stanje že od samega začetka, odkar smo zamenjali paket, router ima pa itak 100 Mbps switch. Upload deluje tako, kot mora).


Pazi da te Telemach in TS ne vržejo nazaj na 28kb/s

Fritz ::

Invictus je izjavil:

Gre za lobi bodočih lastnikov, ki hočejo poceni kupiti T-2.

Eden je KPP sklad, ki ima Telemach, drugi je pa Mobilkom Austria, ki je lastnik Simobila in rabi fiksne linije za četverček.

Trenutno je T-2 predrag, zato mu je treba ceno znižati. To pa naši dobro znajo ;).

V večini primerov, kjer je vsaj eden od upnikov avstrijska banka, se podjetjem ni dalo nobene možnosti temveč se jih je čim prej spravilo v stečaj.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jacal ::

Nekako ob začetku lanskega poletja sem se, ne po svoji krivdi, zapletel v nekakšno "poslovno razmerje" s to tvrdko. Kot vsega hudega vajen star mačkon si nisem niti v najhujših sanjah predstavljal, kaj se da narediti iz opravila, ki bi moralo biti v dveh dneh zlahka urejeno. In kako podlasičji prijemi so nekako dovoljeni. Ko bo "korporacija" končno propadla, bi kazalo njeno poslovno stavbo - če jo (še) ima - za vselej pokriti s černobilskim pokrovom, "menedžerje" pa itak čaka v peklu nadstropje, le za pol etaže višje od tistega za izdajalce in posiljevalce otrok. Nesposobni lažnivi "operaterji" bodo menjali steljo in negovali falose dihurjev, če bo bog usmiljen. Hitri internet gor ali dol, raje pošiljam poštnega polža, da mi prinese vsak bit podatkov posebej iz Urugvaja.

LeQuack ::

Zakaj raje ne prodajo Telekom že enkrat namesto da zavirajo konkurenco.
Quack !

PrimozR ::

nikolahodin je izjavil:

PrimozR je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

Če t2 neha s poslovanjem se vračamo v internetno kameno dobo. Povejte mi Kako naj gledam video v ločljivosti Super hi-vision 4320p, če je hitrost interneta 28kb/s

V zanimivem svetu živiš. Sicer je upload bolj boren, ampak na Telemachu dosegam skoraj polnih 80 Mbit/s prenosa navzdol (dosežem dobrih 70 Mbit, za razliko pa krivim router, ker je takšno stanje že od samega začetka, odkar smo zamenjali paket, router ima pa itak 100 Mbps switch. Upload deluje tako, kot mora).


Pazi da te Telemach in TS ne vržejo nazaj na 28kb/s

TS kaj bistveno več ne bi dosegel, ker živim na vasi, kake 3 do 4 kilometre telefonskega kabla stran od centrale. Telemach je torej edini normalni ponudnik, pa vseeno nisem na 28 kb/s. Na kaj torej ciljaš?

T-2 več kot očitno ni tisti ISP, ki na trgu dela konkurenco in ostale drži na prstih. T-2-jeva edina rešilna bilka je optika, ki pa itak ni na voljo povsod. Tistih nekaj ljudi, ki na srečo živijo dovolj blizu centrale, da lahko na A/VDSL dobijo kaj več kot 10 Mbit prenosa in 1 do 2 TV-ja, pa tudi ni tako veliko, Slovenija pač ni pretirano urbanizirana.

(karikiram, namenoma, kot protiutež grožnjam po 28 kb/s)

FX6300B ::

28 kb/s pri t2 maš 20mbit po a/vdsl dobro odvisno od lokacije samo 28 kb/s je iz kamene dobe :D
May the force be with you!

darkz ::

Itak nas slovenski ispji tolko skubijo da ni jasno nobenemu... in ti ne ostane drugega kot da plačaš in imaš internet...
Kitajska 1gbps / 30€ ... 100mbps/15€... dajmo no.. saj smo že 2016.

Je pa vsesplošni problem v slo,, da nas je premalo :)
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

cekr ::

Ne bom se spraševal o konkurenci...

Meni se bolj poraja vprašanje o slovenskih sodiščih, pravosodju, krivosodju...
Se je kdo vprašal, koliko škode se dela s takšnimi sodbami?
Verjetno bo tudi ta sodba razveljavljena.
Zaradi nesposobnosti naših pravosodnih organov se delajo milijardne škode.
Če bi se to zgodilo nekje na 'gnilem' zahodu, bi padale zelo hude odškodnine.
Pri nas tudi, če bi bila prisojena neka odškodnina, bi jo postavili na par tisoč. Škode pa je v milijardah.
Tu imamo samo en primer, ki je zanimiv za javnost.
Kaj pa vsa škoda, ki jo sodišča povzročajo malim podjetjem, ki včasih nimajo niti sredstev, da bi se branila.
Koliko podjetij je bilo na tak način že uničenih. Odgovarjal pa nihče.

Pa še pogled resnici o T-2.
T-2 je bil že na začetku napačno finančno voden.
Razvoj/širjenje omrežij se ne financira s kratkoročnimi viri.
Ne moreš financirat nekaj z letnimi krediti, če bo vse trajalo leta/desetletja, da se povrne.
Pa to še ni vse.
Srečneži, ki so na začetku dobili optični priključek in takrat nepredstavljivih 10/10MB, so plačevali 11€/mesec.
Super cena za uporabnika. Finančno pa ni vzdržno. Če bi takrat postavili 20€/mesec, bi bili finančno na boljšem.
Uporabnik bi pa še vedno dobil izredno poceni linijo. Če se spomnim, sem takrat za 1/0.25MB linijo plačeval Siolu 37€.
(Recimo, da sem šele sedaj po toliko letih z isto ceno pri 100/20.)
V glavnem; z dumpingom so uničevali sami sebe in lastnike. Kje so bili takrat raznorazni finančni strokovnjaki?

V končnem:
navkljub vsemu smo z T-2 vsi zelo veliko pridobili. Čeprav so se naredile velike izgube, je začela vsaj migat konkurenca.
Verjetno so pod črto milijardni prihranki v celi državi.
Je pa res, da T-2 sedaj ni več ugodna izbira. Vsaj v mojem primeru ni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

scipascapa ::

Nehajte srat, v Kranju razen T2-ja nimamo nič pametnega....

Tilen ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Dejansko takšno izčrpavajoče vegetiranje, kot vlada zdaj v T-2 ne vodi nikamor.

Podjetje rabi sredstva, da se lahko razvija. Tako pa gre vse kar se zasluži za poplačila dolgov, razvoja pa ni. Potrebujejo močnega lastnika z vizijo in veliko denarnico.

Žalostno je le to, da T-2 ni sam uspel najti ustreznega kupca, da bi prehitel te lobistične voluharje, ki se bodo ob stečaju okoristili, ko se bo podjetje prodajalo pod ceno.


Si.mobil je ponujal 170.000.000 EUR, vendar so ponudbo zavrnili. Bomo videli, koliko bodo dobili sedaj. Glavni razlog za stečaj je najverjetneje tole. Takoj, ko so upniki videli, da zastonj kosila ne bo, je stečaj dobil pospešek.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

miko22 ::

pumaxx je izjavil:

koyotee je izjavil:

Lani sem gledal pakete t2, porazne kombinacije tv programov, ogled nazaj za doplacilo, hd signal za doplacilo,...

Preizkušal TS na siolu in telemachu vendar ne sežeta do kolen T-2 jevemu. Kdo je kdaj preizkusil vse tri ve o čem govorim in je vreden svojega denarja.


Tole lahko samo potrdim. Bil prej naročnik Siola, sedaj srečnejši na T2

invisuu ::

T-2 je v mojem primeru bil najcenejsi ponudnik. Dvakrat cenejsi od drugega najcenejsega.

MrStein ::

V sosednji temi jamrajo o uploadu. Sem včeraj poklikal, da bi imel 10 Mbps in danes že:

20 down / 10 up , 40,98 EUR na mesec

http://www.speedtest.net/my-result/5140...

Ko bo kaj boljšega, bom menjal. (to govorim že nekje 10 let, vsakič, ko je novica o stečaju ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Glavno, da se ti ta cena zdi ugodna.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

M-XXXX ::

MrStein je izjavil:

V sosednji temi jamrajo o uploadu. Sem včeraj poklikal, da bi imel 10 Mbps in danes že:

20 down / 10 up , 40,98 EUR na mesec

http://www.speedtest.net/my-result/5140...

Ko bo kaj boljšega, bom menjal. (to govorim že nekje 10 let, vsakič, ko je novica o stečaju ;))

Aham, no pri nas na telekomu pa imamo za 20EUR več na mesec:

100down 20 up internet
Mobilni paket z
neomejenimi klici
neomejenimi smsi
3gb podatkov
225 televizijskih programov
seveda so poleg tudi HD programi
ogled za nazaj
pa še kaj sem pozabil.

Jap, zelo ugoden paket imaš in potem se še hvališ s tem :)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Lonsarg ::

Največji fail je, da se Telekoma ni razbilo na omrežje in ostalo in da omrežje dobi država in sprejme zakon, ki zapoveduje optiko v vsako hišo tako kot vodo. Seveda svoje omrežje da na voljo vsem ponudnikom tako drugemo delu Telekoma kot ostalim.

Na žalost je tvegana poteza T-2ja, da sam gradi optiko edina alternativa zgornjemu scenariju, kjer sploh dobimo optiko v SLO, tako da hvalabogu vsaj za ta scenarij, če gre zdaj T-2 v stečaj ali ne sploh nima veze za uporabnike, važno samo da omrežje dobi nekdo drug kot telekom, to pa itak da bo, ker Telekomu niti slučajno ne bodo pustili T-2 omrežja imeti.

Tilen ::

Lonsarg je izjavil:

... važno samo da omrežje dobi nekdo drug kot telekom, to pa itak da bo, ker Telekomu niti slučajno ne bodo pustili T-2 omrežja imeti.


Zakaj tako misliš?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lonsarg ::

Ker obstajajo trdi protimonopolni zakoni glede združevanja dveh podjetjih, ki sta 1. in 2. v neki kategoriji(v tem primeru optično omrežje). Ki se jih zaenkrat še ni kršilo, vsaj ne tako direktno, kot bi to bilo v tem primeru.

Drugo je, če se bo prodajalo zgolj T-2 naročnike in ne omrežje. V tem primeru pa bo isto veljalo za stečaj Gratela in kdo bo njihovo stečajno maso kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tilen ::

T-2 sploh ni lastnik omrežja. Mimogrede, drugo največje omrežje ima Telemach.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lonsarg ::

Še potekajo na sodiščih razprave, koliko omrežja ima T-2 in koliko Gratel in obe firme greta prej ko slej v stečaj.

Tilen ::

Omrežje Telemacha je najmanj 3x večje od omrežja T-2 (T-2 + Gratel) in 10x manjše od Telekomovega. Za približno predstavo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

...:TOMI:... ::

Govorimo o optiki ali coaxu? Ali coax+optika v primeru telemacha?
Tomi

Tilen ::

V kilometrih kabla. Telekom lahko povsem legitimno pride do omrežja T-2, tako kot vsi ostali. Uporabniki so druga zgodba, ker ima Telekom približno 1,5 milijona naročnikov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

...:TOMI:... ::

Kolikor vem ima T-2 (je imel?) najvecje opticno omrezje, sledil mu je Telekom.

Telekom ima seveda najvecje (edino) bakreno omrezje, pa tudi vedno vec optike.

Telemach ima coax in nekja optike.

Amis ima tudi nekaj svojega opticnega omrezja, vendar tega je zelo malo.
Tomi

Tilen ::

Kolikor vem ima T-2 (je imel?) najvecje opticno omrezje, sledil mu je Telekom.

Haha. Nekateri ste res v nebesih. Ni FTTH edino optično omrežje, ki obstaja in ne moreš velikosti optičnega omrežja soditi po številu FTTH priključkov. T-2 je lastnik približno 850 kilometrov omrežja, Gratel 810 kilometrov. To, kar govori Azgard, niti približno ne drži - da bi naj imel T-2 drugo največje optično omrežje ali bog ne daj največje optično omrežje. Telekom ima 42000 kilometrov omrežja in če je samo 5% optičnega, je še vedno daleč pred vsemi.

Prilagojeno za lastništvo Gratela, če je 15% Telemachovega omrežja optičnega, je tudi Telemachovo omrežje drugo največje optično omrežje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Lonsarg ::

Telemach bi ubijal za T-2+Gratel omrežje. Če ne dobi tega omrežja bo Telemach itak počasi zamenjal vse kable z optiko, kar pa je drago...

Trenutno v Ljubljani dobiš povsod Telemach kabel in skoraj povsod T-2 optiko. O Telemach optiki ni ne duha ne sluha. Skratka nekaj so kilometri položenega kablovja, ki so uporablja v marsikakšne namene, nekaj povsem drugega število uporabnikov, ki jih lakhko dosežeš.

Tilen ::

Sedaj si obrnil ploščo. Še malo prej si pisal o optičnem omrežju in ne priključkih. ;)

Skratka, T-2 nima največjega, niti drugega največjega optičnega omrežja, zato bo za to omrežje boj in mesarsko klanje s strani vseh ostalih, ki imajo denar.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

invisuu ::

Ni vsa poanta v Telemachu baker? Kolikor vem, so največji ponudnik koaksialnega interneta v Sloveniji, optike pa zelo malo. Tako so mi tudi sami rekli, ko sem povpraševal po ponudbi.

Lonsarg ::

Morda sem res zlorabil izraz "optično omrežje" ampak pogovorno je to redna praksa da se tako izraža, kadar se govori iz stališča stranke, ki hoče optiko(stranke ne zanima hrbtenično omrežja).

Skratka moj point je, da bo Telemachovo omrežje do končnih uporabnikov za v smeti v 5-10 letih, potem ti ostanejo zgolj T-2, Gratel in Telekom, in če vse to dobi Telekom niti sučajno to ni niti vredu niti legalno.

Tilen ::

Jaz se predvsem nanašam na tisto tvojo trditev o monopolni zakonodaji, ki bi naj po tvoje Telekomu onemogočala pridobitev omrežja. Coax ne bo šel nikamor. Nov DOCSIS 3.1 omogoča hitrosti do 10 Gbps.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

LeQuack ::

Tretjerazredna država si zasluži tretjerazredni internet. T-2 je bil predober za nas.
Quack !

Tilen ::

T-2 je dokaz, da zastonj kosila ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PrimozR ::

darkz je izjavil:

Itak nas slovenski ispji tolko skubijo da ni jasno nobenemu... in ti ne ostane drugega kot da plačaš in imaš internet...
Kitajska 1gbps / 30EUR ... 100mbps/15EUR... dajmo no.. saj smo že 2016.

Je pa vsesplošni problem v slo,, da nas je premalo :)

Mja, grdi grdi ISP-ji, ki ti za 50 EUR na mesec dajo relativno visoke in stabilne hitrosti ter obenem ne omejujejo prometa. Na grmado z njimi, uvesti pa dražje, počasnejše pakete z mesečno omejitvijo prenosa (ranga 100 GB)!!

Lonsarg je izjavil:

Morda sem res zlorabil izraz "optično omrežje" ampak pogovorno je to redna praksa da se tako izraža, kadar se govori iz stališča stranke, ki hoče optiko(stranke ne zanima hrbtenično omrežja).

Skratka moj point je, da bo Telemachovo omrežje do končnih uporabnikov za v smeti v 5-10 letih, potem ti ostanejo zgolj T-2, Gratel in Telekom, in če vse to dobi Telekom niti sučajno to ni niti vredu niti legalno.

Trololo.
In the UK, broadband provider Virgin Media announced on 20 April 2011 an intention to start trials with download bandwidth of 1.5 Gbit/s and upload of 150 Mbit/s based on DOCSIS 3.0.

DOCSIS @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 spet ni več v stečaju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
11029575 (25757) St235
»

T-2 se je še četrtič začasno izognil stečaju

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
279126 (6412) Lonsarg
»

Ustavno sodišče razveljavilo sklep o uvedbi stečajnega postopka T-2

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2512814 (1085) bbbbbb2015
»

T-2 še ne gre v stečaj

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
3315097 (12029) MrStein

Več podobnih tem