» »

Konvert video (VHS) posnetka v DVD-Video format

Konvert video (VHS) posnetka v DVD-Video format

Robert ::

Star video posnetek (4:3 format) sem iz VHS kasete prenesel (digitaliziral) na računalnik in ga konvertiral v DVD-Video format (mpg) resoulcije 720x576, 25 sličic na sekundo, sedaj pa mi ta posnetek na DVD predvajalniku (in tudi na računalniku) ne dela tekoče ampak prekinjeno. Konvert sem opravil z Nero Video programom. Kako nastaviti parametre (sličice, resolucija ??), da bo posnetek tekoč.

refosk ::

Najenostavneje je narediti DVD s programom VSO convertXtodvd. Si pri pretvorbi izbral interlace?

Anney ::

Verjetno ti slika trza zaradi interlacije (25fps), to je značilnost dvdjev.
Interlaced video @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Spajky ::

Prekodiraj zadevo še enkrat in s cca. 1Mbit/s video (44.1 khz 96Bit audio) in nato zapeci na najmanjši možni hitrosti in probaj še enkrat playat. Ne bi smelo več štekat ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Robert ::

refosk je izjavil:

Najenostavneje je narediti DVD s programom VSO convertXtodvd. Si pri pretvorbi izbral interlace?


Ne, ker mi Nero Video ponudi samo že pripravljene opcije, pri katerih pa ne morem spremeniti interlace - kako ga spremenim na več ali manj od 25.

Anney ::

Robert ::

Anney je izjavil:

Poskusi s tem: http://download.videohelp.com/dvdforger/


Sem instaliral ta program a mi ne odpre že izdelane mpeg datoteke.

Han ::

Dober brezplačen program za pretvorbo je AVStoDVD.

krebs11 ::

Če slika šteka, je verjetno, da imaš prepočasen pc. Drugače za snemanje mpeg posnetkov ne rabiš močan pc. Za snemanje uporabi kakšen drug program za snemanje iz tv kartic, pinnacle studio, virtual dub ali kaj podobnega, ker večina programov ne podpira capture video ampak samo pretvorba video datotek. Jaz imam za te reči dvd/hdd snemalnik, kjer nastaviš dolžino posnetka za na dvd- 1h,2h,2.5h,3h,4h,... in pritisneš rec, ko posname, malo pobrišem začetek in konec, ker malo prej začnem snemati in potem posnamem na dvd, kjer naredi meni in dvd predvaja vsak dvd predvajalnik in pc.
LP

Robert ::

krebs11 je izjavil:

Če slika šteka, je verjetno, da imaš prepočasen pc. Drugače za snemanje mpeg posnetkov ne rabiš močan pc. Za snemanje uporabi kakšen drug program za snemanje iz tv kartic, pinnacle studio, virtual dub ali kaj podobnega, ker večina programov ne podpira capture video ampak samo pretvorba video datotek. Jaz imam za te reči dvd/hdd snemalnik, kjer nastaviš dolžino posnetka za na dvd- 1h,2h,2.5h,3h,4h,... in pritisneš rec, ko posname, malo pobrišem začetek in konec, ker malo prej začnem snemati in potem posnamem na dvd, kjer naredi meni in dvd predvaja vsak dvd predvajalnik in pc.
LP


Ne, mislim da je procesor kar močen Intel Core I7 CPU 920 2.67GHZ (sicer malo starejši), 12GB ram-a, SSD disk, grafična Ati Radeon HD 4890, Windows 10 Pro, je pa res, da sem snemal s programom Corel screen cap (kar je bilo na ekranu monitorja, drugače zadeve nisem mogel dobiti) in sem hotel dati na DVD.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VHS na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
51184 (1083) krebs11
»

DVD snemalniki s trdim diskom in DVB-C (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9522646 (9861) Yossarian
»

VHS dokončno umrl

Oddelek: Novice / Ostale najave
365319 (3179) PrimozR
»

več mini dvd na en velik dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
252692 (2312) Dusan_HD

Pinnacle & A-Premiere

Oddelek: Zvok in slika
101760 (1558) Stepni Volk

Več podobnih tem