» »

Baze podatkov

Baze podatkov

Quantum ::

Pozdravljeni! Imam težavo pri hitrosti iskanja podatkov. V Excelovem dokumentu imam podatke vseh strank podjetja. Zanima me sledeče; kako bi lahko najhitreje našel tiste stranke, ki nimajo pogodb? Dejstvo je, da vodimo podatke o strankah katere imajo pogodbe v dveh ločenih Excelovih dokumentih. In sicer stranke za javljanje in akontacije. To moram narediti zaradi tega, ker moram poslati pogodbe tistim strankam, ki jih sploh nimajo. Ali obstaja, kakšna funkcija Excela ali programa za baze podatkov? Ali obstaja kakšen program za to izvesti? Res nujno potrebujem?

Za odgovore se Vam lepo zahvaljujem!

black ice ::

Za ta namen obstaja CRM software. Večina je plačljiva, obstajajo tudi self-hosted verzije, npr. SuiteCRM ponuja oboje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

fosil ::

Za take stvari lahko uporabiš MS Access ali Libreoffice Base.
Tako je!

SeMiNeSanja ::

Predvidevam, da nimate nekaj miljonov strank, da bi res potreboval 'filtriranje' preko baze?

Do nekaj tisoč zapisov se da v Excelu čisto lepo filtrirat s pomočjo vgrajenih filtrirnih funkcij. Vprašanje pa je seveda, kako imaš zavedeno informacijo o tem, če stranka izpolnjuje določen kriterij.

Lahko malo bolj podrobno opišeš izgled ene vrstice v tabeli?

samotest ::

tako kot je rekel SeMiNeSanja .. odvisno koliko kompliciran je kriterij "brez pogodb".

Če to delaš enkrat .. uporabi vgrajeno filtriranje.
Če bi delal pogosto.. narediš tretji excel z macrom, da iz prvih dveh pobere podatke, ki jih rabiš.

prtenjam ::

Za združevanje podatkov iz več tabel lahko uporabite namenski dodatek MExcel
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Quantum ::

Inštaliral sem MExcel, vendar se zdaj pojavi težava pri simbolu. Kje se to v excelu nahaja? Jaz imam konkreten primer: V excelu imam v isti datoteki 2. tabeli v eni so vse stranke, ki so pri nas ne glede na to ali imajo pogodbo ali ne. V drugi tabeli pa so stranke, ki jih imamo v trenutni evidenci s pogodbami(tiste, ki imajo pogodbo). Zdaj pa me zanima, kako bi naredil tabelo, da bi izluščil tiste, ki nimajo pogodbe? Kateri algoritem bi bil najbolj primeren za to? Lp!

Compufreek ::

Ko je neka firma potrebovala takšne rešitve, me je zaposlila in sedaj za njih večinoma pišem orodja z Makri, jaz imam službo firma pa ne rabi programa za več deset tisoč evrov kot tudi plačevanja supporta/helpdeska. Win/Win!

Excelovi makri so zelo močno orodje ... čeprav niso nadomestilo za namenske programe, sem tudi sam bil presenečen ko sem videl kako blizu jim lahko prideš.

Lp

Invictus ::

V končni fazi lahko uporabiš tudi Google Docs.

Se da na tabelah uporabljati SQL

http://stackoverflow.com/questions/2644...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Quantum ::

Hvala vsem. Super ste!
Lp Q

Quantum ::

Imam dve bazi podatkov. V prvi tabeli imam številke odjemnega mesta za vse odjemalce(tisti, ki imajo pogodbe in tisti, ki jih nimajo). V drugi tabeli pa imam številke odjemnega mesta za tiste, ki imajo pogodbe. Sedaj pa me zanima kako bi naredil 3. tabelo odjemalcev, ki še nimajo pogodbe?(primerjava)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran - pridobitev izvorne kode

Oddelek: Pomoč in nasveti
445269 (3537) Ales
»

Sinhronizacija podatkov iz Excela v Word

Oddelek: Programska oprema
152849 (2388) jukoz
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
647075 (5133) travica
»

Zbiranje podatkov na en list po mesecih

Oddelek: Programska oprema
151306 (926) perneales
»

Huda tezava v excell-u!!!- samo za experte

Oddelek: Programska oprema
192355 (1760) appz

Več podobnih tem