» »

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

kajak33 ::

Upam da bo nekdo prebral to temo in mi natočil novih idej kako rešiti problem.
Naj ga podrobneje opišem.
Imam kabelski modem RCA Thomson, dostop preko Arnesa in sedaj bi hotel vmes dati še router in priklopit še en računalnik.
Izhodišče:
Najprej je bil comp priklopljen direktno na modem preko USB-a. Vstavil sem mrežno kartico in priklopil modem preko navadnega UTP kabla. Skonfiguriral kartico in zadeva deluje. Torej MAC naslov ne igra nobene vloge.
Naslednja faza je priklop routerja in konfiguracija. Priklop z navadnimi UTP-ji. Router vidim
in ga lahko skonfiguriram. Vnos IP, Gatway, DNS. Vse OK, vendar se router ne konekta. Pogledam navodila, kjer piše da če hočem priklopit modem na HUB moram uporabljat "nul modem" kabl. Poskusim še to. Še vedno nič.
Potem ugotovim, da ima comp dodeljeno nekakšno čudno ime. A kako spraviti to v router? Pa poskušam v routerju z konfiguracijo PPPoE. Vpišem vse kar lahko spravim v polja. Resetiram. Na routerju se prižge lučka kot da je WAN aktivna. Super si rečem. Pa normalno takoj poskušam odpreti naključno internetno stran. T E M A.....
Lučka na routerju ugasne in nič se ne zgodi.
Ker že počasi obupujem prosim za kakršen koli nasvet v zvezi s to kombinacijo

PA LEPA HVALA ŽE VNAPREJ !!!!!

Cokolesnik ::

PPPoE nima nobene veze s kablom, zato s to konfiguracijo ne boš daleč prišel. V routerju moraš uporabiti nastavljanje za statičen IP, nakar za IP, prehod in DNS vpišeš podatke, ki jih je posredoval ARNES. Modem in router poveži z UTP (mrežnim) kablom, ki si ga dobil skupaj z routerjem.

Router in tvoj računalnik prav tako povežeš z mrežnim kablom (kako ga narediti, če ga še nimaš preberi v enem od slotech člankov, kjer so navedene razporeditve barv žičk v mrežnem kablu).

Če bo fizična povezava delovala, moraš dobiti odgovor, če pingaš router iz računalnika z ukazom PING 192.168.0.1, pri čemer je naveden IP "naslov" tvojega routerja (kater IP ima tvoj router, piše v navodilih routerja, ponavadi je 192.168.0.1).

Nastaviti moraš tudi svoj računalnik. V lastnostih mrežne kartice pod TCP/IP protokol nastaviš IP tvojega računalnika, ki naj bo naslednji IP za routerjem - npr. 192.168.0.2 (če ima router .1). Za prehod in DNS pa nastaviš IP od routerja - torej 192.168.0.1.

Zadeva bi tako morala delovati. Si napravil tako? Jaz imam Thomsona, ARNES-kabl in D-LINK DI-604 - zgornji postopek deluje.

Router boš moral še dodatno nastaviti za delovanje kakšnega web/ftp strežnika na tvojem računalniku ali kakšen P2P program, če ga uporabljaš (npr. e-mule, edonkey, kazaa ipd.) ali denimo dostop do računalnika na daljavo (npr. remote desktop v winxp), pošiljanje datotek na ircu, z messengerjem/icq ipd.

Nekaj tem o routerju, ki pripomorejo k lažjemu nastavljanju (tudi če nimaš D-LINK DI-604) sem navedel v tej temi.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

kajak33 ::

Hvala cokolesnik, ampak vse to je že nastavljeno. Tocno tako kot si navedel. Na routerju je za WAN nastavljen IP, podomrežje, gatway in DNS, tako kot je bilo prej natavljeno na
compu. Za lan pa seveda tudi tako kot mora biti. Z compa lahko pingam router. Vidim ga seveda tudi v explorerju, ker ga tako nastavljam. Pingam lahko tudi strežnik arnesa. Dalje pa ne pridem.

bosstjann ::

a se modem ne zaklene na neko mac adreso k pr ful kablih majo tko naštiman

Cokolesnik ::

Če si vse to napravil, še resetiraj modem, izklopi ga iz elektrike za nekaj sekund, da se ponovno poveže v omrežje. Tudi router resetiraj enako.

Mimogrede: KKS ne zahteva posredovanje spremembe MAC številke, če uporabnik zamenja komunikacijsko spremembo. Razen, če zamenjaš modem, to pa.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

DejaVu ::

aaaa, samo do KKS, ha?

jaz sem mel podobn problem ker mam dva pcja, na enem win98, drugem pa win2k (in ga uporabljam kot router in ADSL je gore). nikakor nisem mogel nastavit pcja z win98 (IPji pa to), pingal sem lahko do vstopne tocke (BSN11), stran pa se ni odprla nobena. pol sem pa poskusil tak, da sem dal v LAN mrezi, da vse pinge sam nastavi, pa je lepo delovalo. ne vem zakaj, lahko da je kaki bug glede win98.

kajak33 ::

Ja Cokolesnik tudi Lan sem lepo nastavil. Moram omenit, da je ta ruter na ADSL-u lepo deloval. Pri kablu pa ga nekaj ser...
Ocitno ima tezave pri priklopu na zunanjo omrežje. Daj mi povej, a si imel kdaj uporabljal mrežne že od začetka? Pa poglej a imaš ti tudi neko posebno ime računalika v stilu
******-******.*****.****.com. Namesto zvezdic so seveda znaki. Pa jih ne vem pač na pamet. Ampak se mi zdijo preveč eksaktni, da bi jih nekdo kar slučajno izbral.
Moram povedat da priklopa in konfiguracije na kabl nisem delal jaz niti nisem bil zraven ker potem bi ze vedel kako in kaj.

kajak33 ::

A ja še to. Pri nastavitvah mrežne je pod nastavitvami DNS vpisana v polje "DNS pripona"
še en naslov v stilu *****.****.com, ki je enak kot zadnji del ID compa.

Cokolesnik ::

Jaz uporabljam WinXP. Za ostale oper. sisteme ne morem dati konkretnih navodil, vendar pa sem prepričan, da pri vpisovanju DNS naslovov lahko vpisujemo le IP številke - xxx.xxx.xxx.xxx in ne imen računalnikov ali kaj podobnega. Ime računalnika lahko generiraš/spreminjaš v splošnih nastavitvah oper. sistema, vendar to nima zveze z nastavljanjem povezave do interneta, ker tvoj računalnik v mrežnih nastavitvah označuje IP in ne (neposredno) ime računalnika.

Mrežno kartico sem vedno uporabljal, tudi pred nakupom routerja.

Moram povedat da priklopa in konfiguracije na kabl nisem delal jaz niti nisem bil zraven ker potem bi ze vedel kako in kaj.

Mogoče pa bo najboljše, da router in računalnik pogleda dotična oseba? Če dobiš odgovor na PING arnesovega strežnika www.arnes.si, potem ti povezava s spletom očitno deluje. Kaj več pa trenutno žal ne bom znal pomagati.

Mogoče kdo drug, ki ima podobne/enake probleme?

Aja, priklopi računalnik direktno na modem in v lastnostih mrežne kartice vpiši podatke (ip, prehod, dns), ki si jih vnesel prej v router (torej arnesovi podatki). Boš videl, ali je sam router vzrok za nedelovanje.

Lahko poskusiš tudi s tehnično podporo pri KKSju, ARNES-u, uvozniku za tvoj router...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

kajak33 ::

No cokolesnik, tak laik pa spet nisem. Ker ti nisem navedel
IP ***.***.***.***
mas ***.***.***.***
prehod ***.***.***.***

DNS ***.***.***.***
DNS ***.***.***.***

še ne pomeni da jih nimam ali pa da jih ne vem kam vpisat.
Če pa malo boljše pomislim, pa koliko vem, so lahko računaliki povezani tudi v domeno, kjer se vsak comp identificira s svojim imenom. In koliko predvidevam, bi lahko to bil moj problem. Ne ne vem kako so organizirana KKS omrežja zato sem upal da mi bo lahko nekdo na forumu kaj pametnega napisal. Kako se konfigurira router tudi nekako vem.
Je pa res da comp če je priklopljen direktno na modem dela BP. Seveda če ustrezno
nastaviš mrežno kartico, da bom bolj natančen. Torej je problem v routerju. Sumim, da je
pomembna oznaka (ID) računalnika, saj se verjetno preko tega prijavlja v omrežje.
Bom pa še zvečer poskusil z drugim compom (totalno drugi hardware) pa bom videl kaj se bo zgodila, da izključim povezavo z MAC naslovom.

miki133 ::

Poizkusi na računalniku nastaviti DNS server od Arnesa

majk2000 ::

Mogoce je to ze bilo kje predebatirano, ker nisem prebral celega teksta, pa vseeno - skodit ne more.

SiOL dopusca preko ADSLja (z dinamicnim IPjem) do 4 socasne seje, torej 4 razlicne javne IP naslove. Ce uporabljas router in imas pac dinamicni IP, moras vkljuciti DHCP server, da ti router sam preusmerja LAN IP v javne- WAN IP, torej so na zunaj vsi uporabniki LANa pojavljajo z enakim IPjem, ki ti ga doloci SiOL, uporabnikov pa je lahko do 255.

Za kabel ne vem cisto tocno, kako gre, ampak mislim da ti ne dovolijo vec socasnih sej, ampak dobis samo en stalen IP, in moras pac vkljuciti DHCP server, ce zelis povezati vec sej socasno. Torej na routerju vkljuci DHCP, doloci naslovni prostor PCjem, resetiraj vse skupaj in moralo bi delati... pomoje :8)

kajak33 ::

No da še dodam nekaj informacij. Včeraj sem ponovno malo poiskušal urediti dostop in ugotovil sem, da ime računalnika in domene ne igra nobene vloge ( vsaj mislim tako), saj sem na računalniku, ki se normalno conecta spremenil ime (ID) kot tudi ime DNS-a pa je stvar normalno delala. Ko pa sem poskušal enako ime in vse ostalo v drugem compu pa ne dela nič.
Daj cokolesnik poglej s kakšnim kablom si priklopil router na modem.

Cokolesnik ::

Router na modem z UTP kablom, ki je bil priložen k routerju.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

bkranjec ::

Ka je stvar resena? Al ti se vedno dela preglavice?

kajak33 ::

Ni rešena. Še vedno mi ne uspe. Sedaj mi preostane samo da preiskusim še router da ni mogoče z njim kaj narobe.

DSmidgy ::

A pol si probou z drugo mrežno kartico (drugo MAC adreso?).

bkranjec ::

kajak33:
Router nastavi oz. vpisi tisto kar si dobil od Arnesa nato pa
na local area connection nastavi "obtain an IP address autimatically" oz. naj je obkljukano. in to je to. ne rabis sam vpisovat ip-ja pa prehoda in ....
router ti to sam naredi ce upostevas zgoraj navedeno. Kable pa moras imeti navadne ne krizne.
Smo imeli isti problem.

Kostko ::

Daj cokolesnik poglej s kakšnim kablom si priklopil router na modem.
ponavadi je od routerja do modema crossover kabel, tko da poglej če maš taprav kabel :)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

kajak33 ::

Evo fantje sedaj ko to pišem sem se priklopil s svojim compom na modem. Torej moram sedaj vmes preiskusiti še router. Modem sem moral resetirati, saj si izgleda vpiše MAC naslov mrežne. Upam, da mi bo sedaj "proradil" še router.

Cokolesnik ::

Kostko: crossover bi potreboval, če bi želel povezati dva računalnika oz. dve mrežni kartici, ne pa modem in router.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

kajak33 ::

Evo fantje R E Š E N O.
Problem je bil samo v redosledu postopkov.
Hvala vsem ki so pomagali s vojimi idejami!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548312 (503) Lonsarg
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116760 (16005) Tilen
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212373 (2022) gumby
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202840 (2596) boych
»

Router Level One

Oddelek: Pomoč in nasveti
91720 (1560) iElectric

Več podobnih tem