» »

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

whatever55 ::

Zelo slabo se spoznam na te mrežne povezave in podobne stvari tako da bom razložil po kmečko:

Do sedaj sem do interneta dostopal prek adslja z dinamičnim ipijem. Takrat je bil priklopljen le moj računalnik na internet. Pred dnevi pa je fotr kupil računalnik, mojstri so internet napeljali na njegovo mašino 3 nadstropja nižje. Pri tem so menda ohranili moj dostop do mojega računalnika in res je nek WAN kabel napeljan do sobe. Z podaljškom sem ga vtaknil v računalnik. Sedaj imam se pravi WAN povezavo (fizično, v praksi še ne deluje) do fotrove pisarne, kjer je internet z dinamičnim ipijem. Kaj naj naredim da bo stvar delala? Tale Iskratelov modem ima kar 4 priključke za WAN toda odziva se le na tistega iz spodnjega računalnika.

PROBLEM: Ali je možno da bi oba imela dostop do interneta? Kablov je precej, v sobi je Iskratelov modem, precej sivih kablov, neka siva škatla z napisom NT1, nekaj adapterjev.


Vem da sem težavo napisal zelo nerazumljivo, toda o tem področju vem zelo malo.

amigo_no1 ::

Če ne veš kaj imaš - potem SLIKAJ vso opremo in daj slike na
shrani.si
Velikost slik naj bo 800x600 (jpg , png)

KandazaR ::

Če imaš dinamični ip pri vsakem računalniku naredi novo adsl povezavo. Tako bo imel vsak računalnik svoj ip.
Če imaš prostor vklopi oba kabla direktno na modem. V nasprotnem primeru pa kupi stikalo (switch).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

whatever55 ::

Sem se informiral in v parih urah sestavil povezavo tako da je Iskratelov modem Ganymede822+ usmerjevalnik ostala dva računalnika pa sta vklopljena na njega (ne rabim se vpisat na internet, ker usmrjavalnik poveže računalnike na net brez vpisovanja). Na videz je vse vredu, lučke signalizirajo da je povezava okej. Vendar.. fotrov računalnik se poveže na internet brez problema drugi pa ne zaradi napake 678. Mrežne povezave so omogočene, povsod piše da so vzpostavljene.

Igral sem se že z ipji in uporabil vse možnosti kar jih poznam. Na kakšno stvar moram biti pozoren?



Bi se morala arčunalnika videti v workgroups mrežni skupini? Moram to zrihtat?

Zgodovina sprememb…

whatever55 ::

Okej sem prevri ipconfig na obeh kompih:

FOTROV comp (delainternet):
s povezavo določena DNS pripona: local.lan
ip naslov: 192.168.1.2
maska podmrežja 255.255.255.0
prevzeti prehod 192.168.1.1

MOJ comp (ne dela internet):
s povezavo določena DNS pripona: prazno
ip naslov: neke random številke
maska podmrežja : 255.255.0.0
prevzeti prehod: prazno


Skratka stvari tle ne štimajo :)

amigo_no1 ::

Če se Ganymede822+ (modem& router) poveže na net, potem ti ni potrebno ustvarjati nobene povezave na tvojem računalniku.


Start meni/ control panel / Network connections / tvoja mrežna kartica / desni klik -> properties / Internet protocol (tcp/ip) (naj bo obkljukan) -> properties


Tvoj comp:
Use the following IP adresess:
Local IP Address : 192.168.1.3
Subnet Mask : 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1

za dns serverja vpiši dns serverja od tvojega ISP-ja

primer za Siol
DNS1: 193.189.160.13
DNS2: 193.189.160.23



FOTROV comp (delain ternet):
s povezavo določena DNS pripona: local.lan
ip naslov: 192.168.1.2
maska podmrežja 255.255.255.0
prevzeti prehod 192.168.1.1

za dns serverja vpiši dns serverja od tvojega ISP-ja

primer za Siol
DNS1: 193.189.160.13
DNS2: 193.189.160.23


Default gateway je IP routerja (Ganymede822+ )

Še tole si dobro prebrati (fine-tuning):
http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph...


Drugače pa imaš navodila za tvoj router na siolovi strani:
http://storitve.siol.net/internet/adsl-...

whatever55 ::

Stvari sem nastavil kot si napisal a še vedno brez uspeha. Z fotrovim računalnikom nimam sploh problema povezuje se prek modema&ruterja, dela krasno. Moj pa zazna mrežo pa še vedno noče stopit na internet.

Hvala za pomoč.

whatever55 ::

Ne vem tudi kako to da lahko z fotrovega računalnika dostopam do user menija od modema (192.168.1.1) z zgornjega pa ne morem!

amigo_no1 ::

Napiši
ipconfig/all
v konzoli na obeh računalnikih (start meni /run/ cmd)

whatever55 ::

Fotrov komp:

ime: pcmlakar
primarna dns pripona:
vrsta vozlišča: nepoznano
usmerjanje ip omogočeno: ne
wins proxy omogočen: ne

s povezavo določena dns pripona:
opis: nvida force controler
fizični naslov: 00-17-31-8F-A0-81
ip naslov: 192.168.1.2
masko podomrežja: 255.255.255.0
privzeti prehod: 192.168.1.1
dns strežniki: 193.189.160.11
193.189.160.12

moj komp:

ime: matic
primarna dns pripona:
vrsta vozlišča: nepoznano
usmerjanje ip omogočeno: ne
wins proxy omogočen: ne

s povezavo določena dns pripona:
opis: nvida force controler
fizično naslov: 00-11-D8-54-77-16
ip naslov: 192.168.1.3
masko podomrežja: 255.255.255.0
privzeti prehod: 192.168.1.1
dns strežniki: 193.189.160.11
193.189.160.12

krneki0001 ::

Jst imam 3 računalnike na en priklop na internet. Kupil sem 8 portni switch in vsak računalnik priklopil nanj, poleg pa še linijo za net in na vsak računalnik naštimal svoj dostop do neta - računalniki se med seboj ne vidijo(nimam potrebe po tem) in zadeva dela čist normalno.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Spremeni naslova dns serverjev v
DNS1: 193.189.160.13
DNS2: 193.189.160.23

Nastavi oba računalnika v isto "Delovno skupino"
Control panel > system > computer name > change... nadzorna plosca > sistem > ime racunalnika > spremeni

slika1


slika2


slika LAN settings


Ip naslov , maska podmrežja , prevzeti prehod so v redu.
Na kateri port si priklopil mrežni kabel na routerju (od routerja do tvojega compa) ?

Glej navodila stran 28 in nastavi ETH1 in ETH2 za data , nato pa priklopi fotrov comp v ETH1 ,tvojega pa v ETH2.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

whatever55 ::

To imam vse nastavljeno že od prej (tudi 13 in 23 ne dela).

Če dobro opazujem mi zelena lučka na kablu, ki pelje od mojega računalnika do ethernet 1 zelo zelo hitro utripa medtem ko je na kablu iz fotrove mrežne luč stalno zelena z mežikom na vsakih 5 sekund. Kaj bi to lahko pomenilo?

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

1.)
pingaj fotrov računalnik iz tvojega (in obratno)
ping 192.168.1.2 (192.168.1.3)

(start meni /run/ cmd /)


2.) Zamenjaj kabel z fotrovim . Dela ?

Kaj se zgodi če priklopiš kabel na ETH 2 ?

whatever55 ::

1. ne dela

2. nič se ne spremeni

amigo_no1 ::

Na kateri port si priklopil mrežni kabel na routerju (od routerja do tvojega compa) ?
Na kateri port je priklopljen mrežni kabel na routerju (do fotrovega compa) ?

Če zamenjaš mrežni kabel od fotra (odklopiš kabel iz mrežne kartice pri fotru in priklopiš pri tebi) potem net pri tebi mora delat (na routerju pa pustiš kot je bilo prej, ko je fotru net delal).

Svetujem, da najprej ugotoviš , zakaj ti lan med obena compoma ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

amigo_no1 ::

whatever55 ::

"Na kateri port si priklopil mrežni kabel na routerju (od routerja do tvojega compa) ?""
od mojga kompa gre kabel sicer 3 štuke dol po parih ovinkih v bistvu direktno v 1 odprtino označeno X1 drugi gre direkt z fotrove mrežne v X2


Če zamenjaš mrežni kabel od fotra (odklopiš kabel iz mrežne kartice pri fotru in priklopiš pri tebi) potem net pri tebi mora delat (na routerju pa pustiš kot je bilo prej, ko je fotru net delal).

internet ne dela in isto mi napiše da je mrežni kabel vklopljen


moj lan je precej bolj zapleten saj je tukaj še ena telefonska kišta nek kabel zvezan v obliki T križišča, vmes je še podstrešje, 3 nadstropja. Očitno pa je še vedno napaka nekje v nastavitvah.

amigo_no1 ::

moj lan je precej bolj zapleten saj je tukaj še ena telefonska kišta nek kabel zvezan v obliki T križišča, vmes je še podstrešje, 3 nadstropja
Poslikaj to čudo :)

whatever55 ::

ACT luč mi ves čas žmiga tako kot tudi luč na kablu z mojega računalnika. To pomeni da poteka prenos podatkov ampak kakšnih podatkov in to ves čas?

Kako se lahko sploh prenašajo podatki če internet sploh en dela na zgornjem računalniku?

Zgodovina sprememb…

dolenska ::

ti povem nekaj enostvnega glede na to da pravis da je vse prav priklopljeno. Zamenjaj kabel. V tisti vtikač na ruterju, prklop fotrov računalnik. Če ne bo delalo potlej je neki z ruterjem. Če bo delalo je nekaj narobe z kablom al pa s tvojo mrežno.
Mrežna stane 2 jurja, kabel pa 800sit.

gumby ::

imas mogoce winxp sp2 in vklopljen default firewall?
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133867 (3663) imagodei
»

remote desktop connection

Oddelek: Loža
163374 (2938) theoneman
»

[Router] Povezava se vzpostavi, internet ne deluje.

Oddelek: Omrežja in internet
105446 (5258) bzp
»

Prokleto domace omrezje.

Oddelek: Omrežja in internet
283155 (2097) darkolord
»

Težava z deljenjem povezave

Oddelek: Omrežja in internet
61320 (1256) Smukec1

Več podobnih tem