» »

Prenos pošte iz Outlook Express v poštni nabiralnik Siol

Prenos pošte iz Outlook Express v poštni nabiralnik Siol

luxxx7 ::

Pozdravljeni, imam težavo pri prenosu spletne pošte iz Outlook Express (Windows XP) v spletni poštni nabiralnik Siol. Namreč vso pošto, ki jo dobim na mail ''janez.novak@siol.net''(Outlook express) bi jo sedaj rad prenesel v spletno pošto Siol(Telekom) in da se bi mi tudi tukaj shranjevala.

Ali je kakšna druga možnost? Mora samo ostati domena: siol.net

Hvala že vnaprej za pomoč!

AC_DC ::

Iz Outlook Express pop3 (shranjeno na hdd) bi rad spravil v webmail ?
Pošto v Outlook Express dobivaš od kod ?

luxxx7 ::

Tako je.
Pošto v Outlook Express dobivam na ime maila: ''janez.novak@siol.net''

111111111111 ::

luxxx7 je izjavil:

Pozdravljeni, imam težavo pri prenosu spletne pošte iz Outlook Express (Windows XP) v spletni poštni nabiralnik Siol. Namreč vso pošto, ki jo dobim na mail ''janez.novak@siol.net''(Outlook express) bi jo sedaj rad prenesel v spletno pošto Siol(Telekom) in da se bi mi tudi tukaj shranjevala.

Ali je kakšna druga možnost? Mora samo ostati domena: siol.net

Hvala že vnaprej za pomoč!


No-Go. Export/Import pozabi. Pred enim letom sem imel podoben primer. Nimaš druge šanse kot da narediš rule v outlook express (če ima rule) in si vso pošto v inboxu prepošlješ na svoj siol mail. Potem pa v outlook express pobrišeš POP 3 podatke za siol pošto in ti je ne bo več jemalo s strežnika. Drugače pa se siolove pošte izogibaj kot hudič križa, ker je največje sranje. Malo prostora (moji uporabniki imajo kar naprej težave), zanič podpora, itd... Žal iz lasnih izkušenj. :(

AC_DC ::

Za spletno pošto Siol(Telekom) uporabljaš drug račun (in drug email naslov) ?

luxxx7 ::

AC_DC je izjavil:

Za spletno pošto Siol(Telekom) uporabljaš drug račun (in drug email naslov) ?

Ne. Uporabljam popolnoma enakega.

Furbo ::

Zakaj za boga milega rineš na siol, ko pa lahko to daš v kak google ali kaj podobnega, kjer imaš na voljo več prostora in to zastonj?

Gmail ti lahko tudi sam pobira maile dol iz siola..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AC_DC ::

Če nehaš uporabljati Outlook Express (ali kateri koli drug pop3 odjemalec) bo pošta ostala na webmailu.

Za siol pošto uporabljaš pop3 ali imap ? Če zadnjo, potem pošta ostaja na "webmailu".
Oe vidim da podpira tudi imap https://kb.berkeley.edu/sharedservices/... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

luxxx7 ::

Okej bom pa tako vprašal, če je lažje...
1. Kako naj vsa sporočila iz Outlook Express, ki se shranjujejo na HDD prenesem v Outlook ali Gmail ali...
2. Kako naj naredim, da se mi bodo sporočila, ki prihajajo na Outlook Express preusmerila na Outlook,Gmail...
3. Vseeno mi je kateri spletni poštni nabiralnik imam, ostati mora samo ime: janez.novak@siol.net

No na spletnem poštnem nabiralniku od Siola nimam nobene pošte, tako da se nič ne pošilja v webmail.

AC_DC ::

1.
Outlook, import email from oe.
https://support.office.com/en-us/articl...

2.
Princip delovanja tebi ni jasen:
ko tebi nekdo pošlje email, gre ta prvo na siolov email server, takrat si lahko preko webmail vmesnika v browserju ogledaš kaj si dobil

ali
ko tebi nekdo pošlje email, gre ta prvo na siolov email server, ti poženeš Outlook Express (ali kateri koli drug odjemalec) in se program poveže na siolov email server in ga vpraša, če je kaj nove pošte zate.
Če je, potem jo downloada in se pojavi v Oe.Privzeto je označeno, da se takrat pošta, ki je bila na siolovem email server izbriše (pop3 način).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

cekr ::

Na siol mailu imaš minimalno 1GB prostora. Za normalno pošto je to več kot dovolj.
Web obrazec za siol mail je pa itak polom. Z malo dela bi se ga dalo uredit.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

111111111111 ::

Pa res. Eno leto nazaj so imeli 100MB, sem ravno gledal po njihovi strani. Vse ostalo je bilo za doplačat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol mail, T-2 internet

Oddelek: Omrežja in internet
4817948 (16296) barakus
»

MS Outlook in Gmail

Oddelek: Omrežja in internet
123827 (3655) Jan987
»

web mail

Oddelek: Pomoč in nasveti
71837 (1792) Lucio
»

e-mail na nokiji 6600

Oddelek: Mobilne tehnologije
101703 (1625) divx man
»

Email.si problemi ?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14216482 (13164) the_unborn

Več podobnih tem