» »

e-mail na nokiji 6600

e-mail na nokiji 6600

divx man ::

zdravo!!

imam nokio 6600 in ne znam uporabljati funkcije e-mail ki mi jo mobilnik ponuja. zato prosim nekoga ki ima ta mobitel in mu je uspelo narediti povezavo, naj mi opiše, kaj je potrebno zapisati v vsako okence. trenutno uporabljam e-mail preko hotmaila.

hvala že vnaprej!!8-)

dosy ::

ime nabiralnika: xxxxxx
Dostopna točka: MiniGPRS
E-naslov: :D
Odh. e-poštni strežnik: mail.pinkponk.com
Strežnik za spr. pošte: pop.mail.si ( za email.si pošto)
Uporabniško ime: user za logiranje na email.si pošto
Geslo ::D
Vrsta nabiralnika: pop3

Približno tele nastavitve so za mobitel dostop do internetne pošte. Za simobil pa preveri na njihovi strani8-)

divx man ::

dedek!!!!

hvala za opis. sam prej nisem čist vredi napisu, kar sm mislu. večino kar si mi tle napisu sm že sam skužu. zanima me sam če mogoče veš, kak bi dubu ime serverja za e-mail pri hotmailu. pa še ali je odhodni strežnik vedno takšen kot si ga napisal ali je pri drugih ponudnikih e-mailov drugačen!!!!!!

upam da mi boš pomagal!!!!!

tec ::

Mislim, da free hotmail ne ponuja pop3 dostopa. Zato poste ne bos mogel brati na telefonu.
Odhodni streznik je pa vedno enak in niti ni odvisen od vhodnega. Ponavadi je tko, da das tistega pri katerem gostujes.

dosy ::

1)
Vtipkaj malo na googla pa boš našel......da pop3 + hotmail = :(

Podobni odgovori, kot ti ga spodaj c/p boš našel vsepovsod na netu.
Rešitev:
Slovenski ponudniki zastojn pošte uporabljajo pop3 .......:D


HOTMAIL DOES NOT HAVE POP3 SETTINGS
HOTMAIL DOES NOT HAVE AN SMTP SERVER; well actually it does, but its not for yourself.
Here's how to get your own smtp server:
If you are reading this, you must have an isp. for instance, it might be telus, shaw, or earthlink. Go to command prompt, type in nslookup, then type set q=mx. the type the domain of your ISP. for instance, the domain for shaw is 'shawcable.net' then it should spit out some servers. These are you ISP'S server, not yours, but they'll still let you use it because you are their customers.
So, mx3.hotmail.com is not your server, it won't let you send mail to other domains for instance, 'blah@bob.com' because it dosen't support relay, because you don't pay for it. Relaying means that you can't send mail from 1 domain to another.
to get mail from hotmail, just use the HTTP site http://services.msn.com/svcs/hotmail/ht...
you go to accounts, then type in your email. choose http on the drop down menu, then put 'http://services.msn.com/svcs/hotmail/ht... as the server thing.
and i once more repeat:

HOTMAIL DOES NOT HAVE POP3 SERVERS
HOTMAIL DOES NOT HAVE SMTP SERVERS YOU CAN USE, UNLESS YOU ARE ONLY SENDING MAIL FROM SOMEBODY@HOTMAIL.COM TO SOMEBODYELSE@HOTMAIL.COM

2)
Kar se pa tiče odhodne pošte in SMTP nastavitev pa moraš uporabljat nastavitve ponudnika mobilnih storitev :D

divx man ::

dedek in tec!!!!

hvala vama za odgovor. a imam še en problem. namreč za kakšnega drugega e-mail ponudnika si neznam naštimati tako, da bi lahko e-pošto prejemal v outlook express. ker mam za hotmail že vse naštimano v windovsih. pa še za konc eno vprašanje. ali lahk sam z odhodnim strežnikom pošiljam e-maile al ne!!!!

Tody ::

Heh :D Takole z odhodnim strežnikom ne moreš nč kot samo da ga prisiliš da ti pošto odnese, prinest ti je ne more. ZA pošiljanje iz outlooka (expres) ali katerega koli podobnega programa rabiš e mail ki ti podpira POP3 ali IMAP protokol. TOREJ ŠE ENKRAT. E maili kot so hotmail,MNS,Yahoo!,in podobno zadeve ne podpirajo ali pa jo podpirajo v povezavi z tvojo kreditno kartico. Registrejrej si mail na siolu in ne boš mel nobnih težav.

Aja pa še to.. če maš povezavo od siola pa imaš voljin račun za pošto ti zadeva ne bo delala. Moreš nastavit na siolov SMTP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

divx man ::

dedek!!!

vse sem naredil kot si mi napisal in odprl račun pri emailu, vendar mi napiše da ne mora najti strežnika na internetu. kaj naj naredim?!

divx man ::

vse je vredu en strežnik sem sam narobe napisu, tak da mi vse dela. vendar mam še eno vprašanje. če si maile naložim v outlook express se mi na interneti preneseni maili zbrišejo. in jih zato ne morem naložiti na mobilnik. zanima me kako bi lahko naložil maile v oba nabiralnika na mobitelu in na ročunalniku!!!

tec ::

Tools > accounts > izberes racun in das properties > advanced > naredi kljukico na Leave a copy of message on the server

divx man ::

ok hvala tec vse sem naštimal in dela kot je treba!!!!:D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hotmail in e-pošta na Android-u

Oddelek: Mobilne tehnologije
71698 (1499) Ahim
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425291 (4680) Matko
»

Kako dodati Hotmail account v Mozzili Thunderbird?

Oddelek: Omrežja in internet
81166 (1057) Blizz
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316473 (16473) Bakunin
»

e-mail z virusom...od kod?

Oddelek: Omrežja in internet
141800 (1545) SubOrbit

Več podobnih tem