» »

Siol mail, T-2 internet

Siol mail, T-2 internet

Karlos ::

Mogoče kdo ve kako se pravilno nastavi SMTP v Outlook Express ko imam pošto na siolu, ISP je pa T-2.

Do tega tedna je delalo vse ok, sedaj pa ne več. Imam pa občutek, da je siol nekaj spreminjal v zadnjem času.

lp
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

WamPIRe- ::

Poštni strežniki:
SMTP - port 25 (odhajajoči): mail.siol.net
POP3 - port 110 (prihajajoči): pop.siol.net
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

jRk0 ::

Od ponedeljka je smtp drugace nastiman ja=) Uporabite to, oziroma, ce imate kaj druga kot siol, pac smtp streznik od mail providerja.
SMTP - SSL! + port 465 + vsa varnostna preverjanja



You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Karlos ::

WamPIRe- je izjavil:

Poštni strežniki:
SMTP - port 25 (odhajajoči): mail.siol.net
POP3 - port 110 (prihajajoči): pop.siol.net



POP3 dela, SMTP pa ne. Do nedavnega je bilo za smtp vpisan T-2.

Grem probat nastavitve od jRk0.

Port 465 je rešitev!

Hvala
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karlos ()

WamPIRe- ::

Hecno, da potem na siolovi strni niso tega popravili ;)

No samo, da si zadevo usposobil :)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

jRk0 ::

to je zarad T2, ne zarad siola
You fuck up once, you loose two teeth.

ABX ::

SMTP od Siola v drugem omrežju ne boš uporabljaj. Razen če ne podpirajo avtentikacije ( nisem na tekočem).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Bakunin ::

morda je t-2 zablokiral izhodni tcp port 25 na svojih dinamicnih IP.

jRk0 ::

port 25 je na dinamiki izhodno ze od nekdaj blokiran. problem je, da samo t-2 maili od sedaj naprej (mogoce bo spet kaj drugace v prihodnje) delujejo s smtp serverjem od T-2 (smtp.t-2.net) in port 25 ne dela z smptjem od siola, ki pa ga je od sedaj naprej potrebno uporabjati. na statiki lahko port 25 uporabljate (ker ni blokiran), ampak vedno secure connection.

nekaj so delali na teh secure povezavah in zgleda zato ne dela drugace, za t-2 maile lahko tudi probate smtps.t-2.net
You fuck up once, you loose two teeth.

Bakunin ::

jRk0 je izjavil:

problem je, da samo t-2 maili od sedaj naprej (mogoce bo spet kaj drugace v prihodnje) delujejo s smtp serverjem od T-2 (smtp.t-2.net)


Torej smtp.t-2.net dela samo, ce uporabim kot posiljatelja @t-2.net ?

in port 25 ne dela z smptjem od siola, ki pa ga je od sedaj naprej potrebno uporabjati.


torej ne dela in ga je potrebno uporabljati ? ;)

jRk0 ::

smtp od siola (oziroma x ponudnika) je treba uporabljati in pa seveda port 465 s SSL
in pa, da ce je mail od @t-2.net pol dela, tudi za gmail je potrebno dati od gmaila smtp
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

Spajky ::

Poštni strežniki:
SMTP - (odhajajoči): smtp.t-2.net
POP3 - (prihajajoči): pop.siol.net

mora delat!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Bakunin ::

jRk0 je izjavil:

smtp od siola (oziroma x ponudnika) je treba uporabljati in pa seveda port 465 s SSL
in pa, da ce je mail od @t-2.net pol dela, tudi za gmail je potrebno dati od gmaila smtp


torej preko smtp.t-2.net lahko posiljas samo,ce posiljas kot @t-2.net ?

da / ne

gokky ::

V principu velja, da preko smtp.t-2.net lahko pošiljaš kot @poljubnadomena.

Če pa ima @poljubnadomena SPF zapis, v katerem smtp.t-2.net ni naveden kot možni izvor za to domeno in prejemnikov strežnik upošteva SPF, potem bo e-pošta gladko zavrnjena.

jRk0 ::

preko smtp.t-2.net in smtps.t-2.net gre trenutno samo iz @t-2.net, ker so nekaj "drkali" nastavitve na T-2, prej je komot slo iz vseh @x.x
You fuck up once, you loose two teeth.

Bakunin ::

torej so naredili tako kot pred leti Siol. Heh.

gokky ::

To bom pak preveril. Namreč imamo tudi serverje, ki furajo svoje domene, na T-2 in ne vidim razloga, zakaj bi ne smeli imeti relay-a preko njih.

barakus ::

Ali lahko nekdo lpo prosim napiše še nastavitv, da bo email v operi delal? Se matram in matram in mi ne rata :(

barakus ::

A mi lahko kdo pove kako naj izpolnem tele nastavitve:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

KoMar- ::

barakus ::

Kaj tocno naj gledam? Sem ikal kaj v zvezi z opero ali ssl samo ne najdem.

MilkoSan ::

Bakunin je izjavil:

jRk0 je izjavil:

smtp od siola (oziroma x ponudnika) je treba uporabljati in pa seveda port 465 s SSL
in pa, da ce je mail od @t-2.net pol dela, tudi za gmail je potrebno dati od gmaila smtp


torej preko smtp.t-2.net lahko posiljas samo,ce posiljas kot @t-2.net ?

da / ne


Meni ne dela...čeprav sem 1x probal nastavit port 25, pa je zagrablo, potem pa več ne :(
Na T2 so mi pa odgovorili, da se naj obrnem na svojega ponudnika email storitev. pa bomo videli jutri kaj bomo naredili

barakus ::

Ali kdo ve katero verzijo SSL uporablja siolov smtp?

BlueRunner ::

SSLv3 in TLSv1.

barakus ::

Končno mi dela v operi, spremenil nisem ničesar :/

kmetek ::

Od včeraj dalje T2 nekam slabo dela, še komu drugemu?

Na 100/10 mi dela 4,2MB-200K/s....resetiral že praktično vse. Preko utorrenta mi dela tako, ko dam speedtest je OK.

Weird

jRk0 ::

ja torrenti so odvisni od uploaderjeve/seederjev, ce speedtest pokaze v redu, je kul.
You fuck up once, you loose two teeth.

kmetek ::

Hm včeraj sem en update za WINDOWS XP naredil, od takrat ga UTTORENT serje....je morda to? lahko popopldne naredim printscreene on nastavitev.....samo do včeraj je delalo na polno ...

Morda kle kaj? Ne uploader/seeder nima veze ker bi moralo delati na polno, včeraj je.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

jRk0 ::

MilkoSan je izjavil:

Bakunin je izjavil:

jRk0 je izjavil:

smtp od siola (oziroma x ponudnika) je treba uporabljati in pa seveda port 465 s SSL
in pa, da ce je mail od @t-2.net pol dela, tudi za gmail je potrebno dati od gmaila smtp


torej preko smtp.t-2.net lahko posiljas samo,ce posiljas kot @t-2.net ?

da / ne


Meni ne dela...čeprav sem 1x probal nastavit port 25, pa je zagrablo, potem pa več ne :(
Na T2 so mi pa odgovorili, da se naj obrnem na svojega ponudnika email storitev. pa bomo videli jutri kaj bomo naredili


za siol najboljse: smtp: mail.siol.net, pol das vec nastavitev/streznik za odhodno/vklopis preverjanje pristnosti, pol pa se samo pri advanced/SSL pri smtp + port 465 (pazi, da 465 napises ZA TEM, ko izberes SSL, ker ga vrze na 25 po defaultu, ceprav prej not napises)

kmetek je izjavil:

Hm včeraj sem en update za WINDOWS XP naredil, od takrat ga UTTORENT serje....je morda to? lahko popopldne naredim printscreene on nastavitev.....samo do včeraj je delalo na polno ...

Morda kle kaj? Ne uploader/seeder nima veze ker bi moralo delati na polno, včeraj je.....


probi updejtat utorrent se, pa firewall probi izklopit
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

jRk0 ::

barakus je izjavil:

A mi lahko kdo pove kako naj izpolnem tele nastavitve:


TLS secure connection nima 465 porta, ampak 587! 465 je za SSL
You fuck up once, you loose two teeth.

Bakunin ::

slovenski speedtest.net [pajek.net] ima upload omejen na 2Mb ter download na 50mb. fail.

za testiranje hitrosti uporabite http://ndt.arnes.si , ki je dediciran streznik na 1Gb povezavi [arnes].

jRk0 ::

running 10s outbound test (client-to-server [C2S]) . . . . . 32.49Mb/s
running 10s inbound test (server-to-client [S2C]) . . . . . . 164.98Mb/s

:D
You fuck up once, you loose two teeth.

barakus ::

jRk0 je izjavil:


TLS secure connection nima 465 porta, ampak 587! 465 je za SSL


2 emaila sta šla skozi kaka 2 dni nazaj, sedaj spet ne deluje, niti če popravim port, res ne razumem :)
Se pravi sprobal sem vse možne tipe autha v kombinaciji z obema portoma in nekako ne pošlje emailov dalje :(
Nekaj dni nazaj je pa kar delalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

jRk0 ::

v outlooku/thunderbirdu dela?

ne vem zakaj ni SSL za z brat v operi?O_o
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

Bakunin ::

Imas morda kaksen AV, ki prestreza promet na teh portih ?

barakus ::

AVG imam, samo je watchdog service izklopljen, bom poskusil še na drugem računalniku.

barakus ::

Mah niti na drugem PCju mi ne dela v Operi. V outlooku pa normalno deluje. Smotano.

barakus ::

Sem rešil problem!

Ctrl + F12 -> advanced -> security -> security protocols" disable tls 1.2 in TLS 1.1 in restartas opero. In DELA!

karafeka ::

Imel isti problem z opero in tudi rešil tako, da sem izključil TLS.
Tule http://operawiki.info/SMTPProblems celo piše, da ima mail.siol.net bug, ker sporoča da podpira tls, vendar ga v resnici ne.

EDIT: imel probleme tudi z outlook xp, ker mi ni hotel pošiljati pošte na mail.siol.net, pa se je izkazalo, da ni podpiral SSL povezave , dokler nisem inštaliral office sp3 :) .

In ti problemi samo zaradi tega, ker je t2 zablokiral pošiljanje pošte iz drugih email računov in port 25. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Spajky ::

Jest ne vem, zakaj mate vi probleme s pošiljanjem pošte na druge maile (če ste na T-2) in torej preko outgoing smtp.t-2.net ; meni dela, torej T-2 ni nič blokiral !!! Pravtako mi BP pobira mejl iz "volja.net" . Probal za finto pred par dnevi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Karlos ::

Spajky je izjavil:

Jest ne vem, zakaj mate vi probleme s pošiljanjem pošte na druge maile (če ste na T-2) in torej preko outgoing smtp.t-2.net ; meni dela, torej T-2 ni nič blokiral !!! Pravtako mi BP pobira mejl iz "volja.net" . Probal za finto pred par dnevi ...



Priklopi PC na siolovo omrežje in poročaj :)
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Spajky ::

Če priklopiš PC na SiOL-ovo omrežje, potem moraš za outgoing mail nastavit mail.siol.net ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Bakunin ::

Brez uporabe gesel lahko smtp.isp.* uporabis samo, ce si v NJEGOVEM IP omrezju.

barakus ::

Jah Spajky, pa si probal poslat email iz Spajky@siol.net? Če pošiljaš prek smtp.t-2.net ti zavrne, smtp.siol.net je itak filtriran (port 25), preostane samo ssl/tls, ki pa na siolu deluje zelo čudno.

NoName ::

barakus ssl na strežniku mail.siol.net na portu 465 z vključeno smtp avtentikacijo deluje iz vseh omrežij.

če pa imaš mail na t-2, pa prav tako deluje ssl na strežniku smtp.t-2.net na portu 465 z vključeno avtentikacijo ter s starttls na portu 587.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

barakus ::

NoName ja, samo v Operi sem imel nekaj težav, za se sporazumet s siolovim strežnikom (nekje sem prebral, da javlja narobe verzije ssl/tls).

techfreak :) ::

Pa uporabi drugega email providerja, ce ti obstojeci ne ponuja kar rabis. Pocasi je pa tako ze cas, da nehamo posiljati emaile v plain textu do streznika.

NoName ::

umm... večini uporabnikov gmail dela sila sila lepo, podpira tudi pop/imap dostop do strežnika, vse se pa seveda dogaja po šifriranem kanalu... placa je pa tud dost...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

barakus ::

Saj uporabljam, problem je da imam siolov email na prevec pomembnih storitvah in ne morem odpovedat...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dovoljena velikost priponke pri posameznih ponudnikih e-pošte

Oddelek: Omrežja in internet
73110 (2966) Bakunin
»

Težava pri pošiljanju e-pošte (T-2)

Oddelek: Omrežja in internet
82576 (2502) jRk0
»

Outlook express noče pošiljati

Oddelek: Pomoč in nasveti
73090 (3047) -Neverhood-
»

Outlook - problem z mail računi

Oddelek: Omrežja in internet
63990 (3894) Oxford
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425265 (4654) Matko

Več podobnih tem