» »

Email.si problemi ?!

Email.si problemi ?!

1
2
3

Jaffa ::

O, so spregovorili...8-O

Ja, maili zgleda da bojo, meni počasi "kapljajo", sicer z (tudi dvodnevno) zamudo, pridejo pa. In zdaj celo res dela prek Outlooka, čeprav pošiljat pa še ne gre. Kolk vidim so mi še dolžni enih par mailov in upam da bojo čimprej porihtali.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

tha_man ::

Nekateri moji mejli imajo gor datum 17.4. - enotedenska zamuda ;(( No, upam da bodo čimprej porihtali tud smtp, pa da takih ultra izpadov ne bo več... saj ne rečem če vsakih par mesecev crkne za par uric, celo kak dan toleriram, sm tole se sedaj vleče že en teden...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

Gandalfar ::


tha_man: preprosto uporabi smtp tvojega ISPja.. mora te skoz spustit..

mrTwelveTrees ::

Gandalfar:

za volja sem uporabil smtp -> mail.siol.net (net mam prek siola)
no sprejemanje pošte volja-mail pop > pop.volja.net pa tudi ne dela ?

~Panter~ ::

Email.si deluje, majo lepo prenovljeno stran :)
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

tha_man ::

Misliš lepo prenovljeno sporočilo o problemih s spletnim dostopom... :D Saj zame je glavno da dela preko clienta. Še vedno pa dobim 2-3 dni stare mejle, ki so očitno zašli s poti.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

~Panter~ ::

Hm, ne:D Men tud lepo dela z outlookam, ampak zjutrej pa zdele zvečer se mi je lepo logirou notr.
tole pše:
Spoštovani uporabnik email.si!

Z veseljem vas obveščamo, da od današnjega dne email.si deluje na prenovljenem sistemu, ki omogoča vrsto izboljšav in prijetnejšo izkušnjo uporabe email storitev.

Stalni gostje bodo opazili kar nekaj funkcionalnih sprememb in dodatkov, vendar bodo tudi z olajšanjem ugotovili, da nov sistem omogoča bolj transparentno in lažje delo, prav tako pa bo po zaključenem migracijskem postopku uporabnikov predstavil tudi vrsto novih orodij za urejanje elektronske pošte, kontaktov in ostalih uporabnikovih preferenc.

Naj omenimo, da se prehod iz starega na nov sistem za uporabnika izvrši avtomatsko ob prvi prijavi v nov email.si. Slednje pomeni, da se bo vaša obstoječa elektronska pošta ob vaši prijavi preselila v novo spletno domovanje, kjer vam bo na razpolago v podobni obliki in na način, ki ste ga bili vajeni do sedaj.

Ker so, kot vemo, selitve včasih lahko tudi zamudne, vas v naslednjih dneh ob morebitnih performančnih krivuljah prosimo za razumevanje. Iz enakega razloga bo registracija novih elektronskih predalov do končanja prenosa obstoječih elektronskih predalov žal nemogoča.

Prepričani smo, da vam bo prenovljeni email.si, ki je zgrajen na način, ki nam omogoča neprestane izboljšave, v prihodnje nudil prijetno in zanesljivo izkušnjo spletne pošte.

email.si
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Jaffa ::

Sam so še vseeno problemi. Jaz dobivam 3 ene in iste maile vsakič ko se logiram (tud na strani jih ne morm zbrisat), pa kolega mi je mail poslal, pa mu je napisalo, da mi ne more poslat... Kr neki...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Dr.S ::

..in saga se nadaljuje....


E-maile sprejmem ŽE vendar pa jih še kar ne morem pošiljati, JAVI ERROR.



Ima še kdo te probleme?


tha_man ::

Ja občasno, čeprav sedaj vglavnem deluje. Verjetno še kaj rihtajo...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

undefined ::

> Iz enakega razloga bo registracija novih elektronskih predalov do končanja prenosa obstoječih elektronskih predalov žal nemogoča.

In kdaj bo končanje prenosa? :)

Jaffa ::

V nedeljo po maši... 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

undefined ::

> V nedeljo po maši...

Moli, da se bo res zgodilo. :)

rap3r ::

Za use k vam ne pošila si preberte tole temo kot nujno ker pol bo delal!8-)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jaffa ::

... in problemi se še kr naprej nadaljujejo... Niti en dan do zdaj, potem ko so "kao" popravili zadevo ni delal celi dan normalno. Danes je pa že spet celi dan server off-line... Mislim da bom menjal ponudnika... Tak ne gre več naprej !
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

tha_man ::

Meni je tud danes postalo dovolj email.si. Bil sem njihov uporabnik kakih 5 let, in sem marsikdaj potrpel tud več dni heca... sm to sedaj je pa preprosto neuporabno.

Pozna kdo norimail.com? Zdi se mi podoben kot email.si, le da je malo manj prostora za mejle (5 mega, kar je še vedno čist ok), pa najbolj pomembno - deluje :) Vsaj trenutno. Zanima me če ima kdo kaj izkušenj s to zadevo?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Jaffa ::

www.GMX.net
20Mb prostora, spam zaščita, POP3... Nr.1 med free POP3 ponudniki baje.
Edina fora je, da si MORAŠ izbrat pač en naslov iz Avstrije, Nemčije ali Švice, ki mora biti točen ! Ker preveri, če naslov obstaja. Jaz sem šel v AvtoRoute in posiskal nekaj iz Graz-a. Pa dela ok.

GMX is a very good and RELIABLE email provider. Since GMX is the biggest provider of free email in Germany it is for sure here to stay. Note: Unfortunately GMX discontinued their English language service lately. They now only maintain the German user interface. Tip: You can use a free Online translation services or a dictionary for help with the German sign-up form. We think that GMX is so good, it is worth the sign-up trouble!

Recent change 3/2003: Their signup forms do not allow American postal addresses anymore, but accepts any address from Germany, Austria or Switzerland.

POP3: pop.gmx.net
SMTP: mail.gmx.net ,
Remark1: "POP before SMTP" or SMTP authentication needed
Remark2: Your POP log-in name is your account number, something like 378800 or your FULL email address (and not your user name)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Roadkill ::

Cool, zadeva prektično deluje.. :)
Če pa kdo rab podatke:
Rechbauerstraße 4a
8010 GRAZ
Tel.: (0316) 81 16 45
Fax: (0316) 81 16 45 9

Kakšno številko spremenite pa je :)

Binji ::

Emailu zdej sploh web page ne dela vec;((
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Jaffa ::

Za mene je email.si zgodovina. Ni šans več, da bi ga uporabljal (tud, če bi ga lahko), čeprav sem ga jaz tud ful dolgo uporabljal. GMX kr fajn dela.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

tha_man ::

Ja, sm kaj se bo zgodilo če bodo začeli preverjat naslove? Glede na to kako so do sedaj omejevali dostop "outsiderjem" se mi to sploh ne zdi tako neverjetno. Še večja možnost pa je da bi izklopili POP in SMTP dostop računalnikom iz določenih domen (recimo .si). To pa bi naredilo zadevo zame neuporabno, ker email v 99% pobiram za offline uporabo.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

Roadkill ::

Jah sej... ne vsi navalit... gmx je slaaaaaab!! :)
Mislem... čist kul mail tut pinkponk ponuja... ne vem sicer če ma pop sam usen :D

Itak bi se zadeva tut dala s proxyji pol rešit, kar pa ubije odzivnost in hitrost...

TheHijacker ::

Za ADSL uporabnike:

Sam sem obupal nad email.si ter začel iskati kakšen drug email providerja, ki podpira tudi pop3/smtp. Ni treba iskat kje drugje če pa SiOL zelo lepo deluje.

Sam sen nadgradil moj klicni ISDN nastop v ADSL tako, da sem obdržal stari email naslov. Zadnji dan pa gledam če je kaj novega glede ADSL-ja na vidim sledeče:

Mesečna naročnina vključuje časovno neomejen dostop do omrežja SiOL s hitrostjo odvisno od izbranega paketa, štiri poštne predale (20MB), dva psevdonima na poštni predal, protivirusna zaščita elektronske pošte, 10 MB prostora na spletu za predstavitev (na naslovu http://freeweb.siol.net/"uporabniško-im..., možnost uporabe statičnega IP naslova ter možnost uporabe interneta preko klicnega dostopa za štiri uporabnike (cena uporabe kot pri standardnem paketu klicnega dostopa).

4 email naslove! Jaz imam pa samo enega. Poklical sem na SiOL in povprašal kako dobiti še tri. Enostavno pošlji fax s podatki in ti bomo naredili email naslove.

Fax sem poslal včeraj iz službe. Pač napišeš username, geslo in kateri email hočeš za vse tri naslove.

Danes dopoldne sem pa dobil email od SiOLa, da so mi vse tri naslove omogočili in jih že lahko uporabljam enoko kot ostale. Tudi na webmail strani že delajo (http://webmail.siol.net) tako da jih lahko berem tudi preko browserja.

So pa napačno ustvarili enega izmed emailov in sicer so zamenjali eno črko. Sem jih danes še enkrat poklical in v 5 minutah je bilo popravljeno.

Torej imam sedaj štiri email naslove, kateri delujejo vedno (skoraj vedno ;)) in iz kjerkoli.

Svetujem vam da naredite isto.
http://www.google.si

Jaffa ::

Roadkill: GMX je slab. Argumenti ? 8-O
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Roadkill ::

Argumenti:
ironija -e ž (i)
1. izražanje negativnega, odklonilnega odnosa do
česa, navadno z vsebinsko pozitivnimi besedami;
posmehovanje, posmeh: njegovo orožje je ironija;
komaj opazna ironija; sredstva ironije / njen
pogled je izražal ironijo; v njegovih besedah je
začutila jedko ironijo; govoriti, reči kaj z ironijo;
sestavek je poln ironije / ekspr. kar sem rekel,
mislim brez ironije zares, iskreno
2. ekspr., navadno v povedno-prislovni rabi izraža, da je
kaj v nasprotju s položajem ali stanjem, v
katerem se pojavlja: da mu je ravno njegov
največji sovražnik rešil življenje, je prava ironija /
ironija je v tem, da tako ravnodušno govori o
bolezni, ki jo ima sam / z oslabljenim pomenom ironija
naključja, usode
* lit. romantična ironija besedna figura, s katero avtor v
zgodbi nagovori bralca, izrazi svoje mnenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

cupacup ::

Ja nori mail je res kul, deluje tud okej saj ni tolk izpadov, pa še nek programček lahko potegneš, ki pa ni ravno kako kul (za dial up ni uporaben).
janez@tegleda.com

Jaffa ::

Roadkill ? 8-O
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

rap3r ::

Em a mam sam jz že ene 3 dni probleme spet z email.si?
Kkšne 14 dni mi je delal uredu zdej pa spet nedela;(
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Cuoresportivo ::

problems again. ja ne. meni že 3 dni ne deluje spet. očitno je email.si history.
lep pozdrav(best regards)

Trubadur ::

pi*zda ***************************;(( nijno rabm email k sm neki dubu in zdej ne morm do njega;(( ;(( ;((
Berite Thomasa!

mrTwelveTrees ::

ma ja no, to je pa že TOO MUCH !

zakva ne dela spet email.si ? že 2 (3) dni... ne dela ne www.email.si ne pop.email.si
zgleda da so zdej ćisto obupal, al se jim je pa spet kej sesul... admin pa ne dela čez vikend
;((

mrTwelveTrees ::

sobota zvečer 24.5.2003:
www.email.si >>>

Spoštovani obiskovalec/ka email.si!
Žal vas moramo obvestiti, da je zaradi tehničnih težav dostop na www.email.si trenutno nemogoč. Dostop bo na voljo predvidoma v nedeljo zvečer. Za morebitne nevšečnosti se vam opravičujemo in prosimo za razumevanje.

ekipa email.si

dizel ::

Hijacker: sem videl to SiOL-ovo fora za aliase. Sam tam piše, da maš isti username, pa pass, kot prvotni mail, kako pa pol to ločiš pri pregledovanju recimo pri pop3, da "poduporabniku (alias)" samo tiste emaile ki so bli poslani njemu dol potegne in ne tud tistih na siol.net ?
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

TheHijacker ::

dizel: Se motiš. Skreirajo ti čisto nov email s novim uporabniškim imenom in geslom. In to NI ALIAS. Torej če imaš trenutno samo enega recimo net1 in email email1@siol.net ter zahtevaš še tri moraš podati NOV usernam recimo net2 ter povedati kakšen email želiš za to uporabniško ime, email2@siol.net.

Email, ki sem ga dobil se glasi takole:

Spostovana uporabnica, spostovani uporabnik!

Obvescamo vas, da smo vam dne 24/05/03 vkljucili brezplacen dodatni elektronski postni predal. Z dodatnim elektronskim predalom lahko dostopate le do svojega postnega predala, ne morete pa dostopati do internet-a. Za dostop do internet-a uporabljajte dostopne podatke samostojnega ADSL prikljucka. V kolikor zelite vkljuciti storitev klicni dostop, nas obvestite pismeno po posti ali telefaksu.

Osnovni podatki za vas dodatni elektronski naslov so:

Uporabnisko ime : ***
Geslo: ***
Naslov e-poste: ***@siol.net

Uporabnisko ime : ***
Geslo: ***
Naslov e-poste: ***@siol.net

Uporabnisko ime : ***
Geslo: ***
Naslov e-poste: ***@siol.net

Zacetno geslo vam je dodeljeno kot v naprej dogovorjeno geslo, ki ga poznate samo vi. Svetujemo vam, da geslo takoj ob prvi prijavi v omrzje SiOL zamenjate na nasih servisnih straneh na naslovu http://servis.siol.net
Postni predal ima na voljo 20 MB prostora za sporocila.

ADSL paket za studente ne vkljucuje brezplacnih postnih predalov. S spremembo narocniskega paketa na studentski vam bomo postne predale, v kolikor jih ne boste izklopili, zaracunali po veljavnem ceniki SiOL storitev (540,00 sit z DDV).

V primeru morebitnih vprasanj ali tezav glede dostopa do storitev omrezja SiOL nas lahko poklicete na brezplacno telefonsko številko 080 1000 (24 ur dnevno, vse dni v letu), posljete sporocilo preko telefaksa na steviko 01/ 473 00 17 ali elektronsko sporocilo na naslov info@siol.net.


Lep pozdrav, Katarina Terner
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
SLOVENIJA ONLINE tel: (01) 473-00-00
SiOL internet d.o.o. fax: (01) 473-00-17
Cigaletova 15 tehnicna pomoc: 080 1000
1000 Ljubljana e-posta: info@siol.net, http://www.siol.net
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=
http://www.google.si

BaRtMaN ::

Hvala, Hijacker!

dizel ::

Hijacker: jap, hvala za info
Jst mam glih študentski paket, zato ta varianta odpade. :| , sam za tiste "psevdonime" piše, a se komu sanja kako to deluje in kva to sploh je?
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

Gandalfar ::

psevdonim..

to je tako,da imas vec naslovov na en acc..

Recimo jaz bi hotel imeti:

gandalf@siol.net
jure.cuhalev@siol.net
..

Zgornjega pac potem uporabljas na spletnih forumih medtem, ko bi spodnja napisal na kaksno vizitko :)

Gre zato, da vsi ti emaili kazejo na isti postni predal in ti to dobis vse skupaj..

tha_man ::

In če dotični poštni predal crkne, ne dobiš nič :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

rap3r ::

Em kaj zdej kaj uzet kot alternativo email.si ker vidmo da leta nedela.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Gandalfar ::

najd enga komercialnga.. placaj tistih 500sit/mesec pa imej zanesljiv email predal... se splaca..

Roadkill ::

Heh tista 'nedelja zvečer' se je spremenila v 'ponedeljek zvečer' :)
Pomojem majo kr $today + 1 ;)

Trubadur ::

;(( ;(( zdej bom znoru.selim se na hotmail al pa yahoo
Berite Thomasa!

MadMax ::

Hotmail: premajhen (2mega), pa limit 1M/fajl.
Yahoo: nima POP podpore (no, ima, če plačaš ;) )

Ostane še kakšna Volja in pa en kup tuje solate, katera pa ni tako množično zastopana.

Sam sem si v soboto odprl acc. na gmx-u, pa bomo videli...
Sicer je nekdo kritiziral gmx: rad bi slišal za konkretne težave, ker nekaj znancev že dalj časa uporablja njihove storitve, pa iz prve roke še nisem slišal pritožb...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Ashrack ::

Jaz uporablam TALK21.com ze kaksno leto in mi dela skoraj brez problemov.
....

Roadkill ::

Mah mene ste čist narobe razumel... tist, da je gmx bedn je blo mišljeno z veliko mero ironije, da bi ubranil gmx pred navalom slovenskih uporabnikov, ker bi to lahko povzročilo blokiranje .si userjev...
Dela pa precej odlično.

Gandalfar ::

zakaj ne bi dal nekega minimalnega denarja za kvaliteten hosting kjer ti garantirajo virus in spam filter ter zanesljivo delovanje brez gledanja reklam?

ce ste sposobni dat 6k za mobitel .. boste pa ja se 500sit za to, da boste lahko vedno dostopali/prejemali mail.. ?

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

Ponosen gorenc... kaj ti ni jasn? :)

rap3r ::

Em gandalfar kerga plačliva bi pa ti zbral?
Seveda govorimo o slovenskem.
Pa še to povezavo mam prek arnesa a ma arnes tud te psevdonime opcijo?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

kuglvinkl ::

Zakaj pa slovenskega?
Your focus determines your reallity

tha_man ::

Hehe, ampak so kar odbitki na email.si - na strani ob izteku obljubljenega roka za delovanje, meni nič, tebi nič, spremenijo ime dneva. Najprej je pisalo nedelja, potem ponedeljek, sedaj pa piše torek :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spet problemi z email.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
635348 (3964) Gandalfar
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316433 (16433) Bakunin
»

email.si problem s prijavo

Oddelek: Omrežja in internet
304047 (3585) bradek
»

Email.si problemi

Oddelek: Omrežja in internet
62458 (2349) W|ndKiller
»

Email.si

Oddelek: Programska oprema
96293 (6081) hanuman

Več podobnih tem