» »

MS Outlook in Gmail

MS Outlook in Gmail

dejvidlj ::

Hm, pred kratkim sem bil povabljen Ja, končno sem bom lahko uporabljal velecenjeni gmail, a kot kaže brez težav ne bo šlo. Pošiljanje in prejemanje mailov preko www.gmail.com, se pravi web varianta deluje OK, ko pa sem si po navodilih na www.gmail.com nastavil še Outlook pa mi v njem nikoli ne uspe poslati nobenega maila. Sprejmem jih lahko, poslati pa jih nikakor ne morem in enake težave ima moj kolega, ki me je invajtu na gmail. Na gmail-ovi spletni strani imam POP3 dostop omogočen in tudi sicer je vse v Outlooku nastavljeno natančno po navodilih, a kljub temu mi nikakor ne uspe poslati nobenga maila konkretno iz outlooka. Ima kdo kakšno idejo v čem je tu hec?
Don`t worry, be happy

aljazh ::

Kateri strežnik imaš nastavljen za odhajajočo pošto?

Če kot smtp strežnik vpišeš strežnik tvojega ISP bi moralo delovati. Razen, če nisi morda spreminjal porte zs smtp strežnik - če si jih spreminjal, jih vrni nazaj na privzeto (samo smtp strežnik).

ToniT ::

Imaš kljukico pri Outgoing mail serverju - My server requires authentication?

dejvidlj ::

Seveda, vse imam nastavljeno tako, kot je opisano na njihovi strani s screenshoti.
Don`t worry, be happy

Slowenc ::

Si probal smtp.siol.net za outgoing? Če si seveda na siolu. Še si kje drugje, vpiši tistega.
Skiny gate.

dejvidlj ::

Poskusil sem tudi to, vendar mi v tem primeru javi napako že pri prijavi na smtp server. Če pa imam nastavljeno tako, kot je opisano na gmail.com pa mi samo noče poslati mail-a in mi napiše, da naj preverim naslov e-pošte. Kr neki v glavnem.
Don`t worry, be happy

Backup22 ::

Jaz mam gmail na Outlook Expressu, pa dela OK. Pri MS Outlooku me je tut nekaj zabavalo...

Aja pa si pri gmail accountu vklopil POP?
//

dejvidlj ::

No zdaj sem si tut js nastavu gmail account v Outlook express-u in deluje. V Outlooku pa noče pošiljat, skratka očitno še edeno od MS problemov.
Don`t worry, be happy

Ziga Dolhar ::

Meni Gmail v Outlooku 2003 v redu deluje. (Sprejemanje in pošiljanje. Povsod SSL in avetntikacija pri odpošiljanju.))
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

markko ::

Da ne bo treba nove teme bom kr tu vprašu.

A se da v Outlook expresu nardit tak, da ne bi blo treba vsakič, ko vleče pošto v Gmaila, vpisovat gesla, pri shrani geslo mi namreč onemogoči možnost obklukanja.
Hasta La Victoria Siempre !

Slowenc ::

Seveda da se da. Nekaj moraš imeti narobe nastavljeno, kajti tam mora biti kljukica omogočena. Si sledil nastavitvam, ki so na gmailovi strani?
Skiny gate.

markko ::

Sej že dela, štirkrat sem mogu vpisat, pol se je pa un knof za shrani geslo pojavu!!!:D
Hasta La Victoria Siempre !

Jan987 ::

ja men tud v microsoft outlook-u ne dela. dela mi samo prejemanje sporočil, pošiljanje pa ne.

V smtp sem probu napisat že mail.siol.net, smtp.siol.net, mail.arnes.si, smtp.gmail.com, pa je povsod isto.


A ma kdo kaksno resitev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol mail, T-2 internet

Oddelek: Omrežja in internet
4818070 (16418) barakus
»

Gmail poštni odjemalec na Tuštelekomu

Oddelek: Pomoč in nasveti
62488 (2230) DC-
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425288 (4677) Matko
»

Outlook Express problem

Oddelek: Programska oprema
163907 (3710) darkolord
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316466 (16466) Bakunin

Več podobnih tem