» »

12V avtopolnilci - skoz vklopljen?

12V avtopolnilci - skoz vklopljen?

beta1 ::

Zanima me, če je kaj nevarno, če je 12V usb avtopolnilec skoz vklopljen (tudi v neuporabi) v 12V vtičnici v avtu? Tudi ko je vgasnjen.

Avto je 2 leti star. Polnilec je pa Cabstone

Predvsem, da nebi kje akumolatorja praznilo ali se kaj pregrevalo (samovžig vozila!!!)

Kakšne imate izkušnje?

lp
  • poskusil klonirati: beta1 ()

s1m0n ::

Odvisno od vozila ter vezave 12v vtičnice!
Če ti vtičnica ne dela brez, da imaš ključ in kontakt je lahko not kako dolgo želiš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

...:TOMI:... ::

Vsaka naprava, ki je prikljucna predstavlja tveganje.
Tomi

r3dkv1c4 ::

Zanima me, če je kaj nevarno, če je 12V usb avtopolnilec skoz vklopljen (tudi v neuporabi) v 12V vtičnici v avtu? Tudi ko je vgasnjen.


In zakaj je potrebno imeti stalno priklopljeno?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

darkolord ::

Bolj komot - priklopiš USB in je to to.

r3dkv1c4 ::

darkolord je izjavil:

Bolj komot - priklopiš USB in je to to.

uau...to pa je res komot od tistega, ko vtakneš vtikač s priklopljenim kablom usb....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

...:TOMI:... ::

Če imaš nek polnilec, ki ni ravno iz ebaya za 1 dolar, potem naj bi bil varen. Vendar, kot sem napisal zgoraj...

Poleg tega, če je stalnih 12 V, se hitro lahko spraviš v težave s tem, da se ti akumulator izprazne do konca.
Tomi

blackbfm ::

...:TOMI:... je izjavil:

Če imaš nek polnilec, ki ni ravno iz ebaya za 1 dolar, potem naj bi bil varen. Vendar, kot sem napisal zgoraj...

Poleg tega, če je stalnih 12 V, se hitro lahko spraviš v težave s tem, da se ti akumulator izprazne do konca.


ne pretiravaj no, kolk je neke napeljave po avtu, prej bo karkoli druzga šlo kot pa nek polnilec.. v mirovanju ko nič ne fila je poraba minimalna, ne verjamem da ti lahko sprazne aku. sicer pa lahko probaš, ugasneš avto, priključiš kabel v telefon in vidiš al deluje ali ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

...:TOMI:... ::

Saj lahko vtičnici pozabiš na primer hladilnik ali pa rezsmernik ali kaj podobnega. Akumulator ima samo cca. 1 kWh energije v sebi.
Tomi

darkolord ::

r3dkv1c4 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Bolj komot - priklopiš USB in je to to.

uau...to pa je res komot od tistega, ko vtakneš vtikač s priklopljenim kablom usb....
Ja, je. Nimam prostora za nepriključen polnilec s kablom in bi ga moral spraviti nekam (v vrata ali sovoznikov predal). To vsakič vlečt ven je pa že zelo nekomot.

blackbfm ::

...:TOMI:... je izjavil:

Saj lahko vtičnici pozabiš na primer hladilnik ali pa rezsmernik ali kaj podobnega. Akumulator ima samo cca. 1 kWh energije v sebi.


pogovarjamo se o usb polnilcu ne o hladilnikih:)

r3dkv1c4 ::

darkolord je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Bolj komot - priklopiš USB in je to to.

uau...to pa je res komot od tistega, ko vtakneš vtikač s priklopljenim kablom usb....
Ja, je. Nimam prostora za nepriključen polnilec s kablom in bi ga moral spraviti nekam (v vrata ali sovoznikov predal). To vsakič vlečt ven je pa že zelo nekomot.

Potem ti pa svetujem, da si potegneš usb kabel 5v 1A nekam, kjer ti je najbolj komot in imaš direkten priklop.

Pa preko stikala...če te skrbi samovžig.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

d4vid ::

Še vsak avto, ki sem ga dosedaj videl, je imel vsaj sprednjo 12V vtičnico (torej "vžigalnik"), vezano preko ključavnice. Jaz imam ves čas vklopljen USB polnilec pa nimam nobenih težav.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

clothes ::

Še vsak avto, ki sem ga jaz videl pa je imel 12v vtičnico vezano direktno, mimo ključavnice in v njej je stalni plus.

RedDrake ::

Iz prve roke, Mazda, Hyundai in Saab imajo 12V vtičnice preko ključavnice. (Pa Citroen in Ford kombiji tudi, če kaj šteje)
Škoda in VW pa imata stalno priključeno.
Za druge znamke ne vem, ker nisem imel prilike preizkusiti te funkcionalnosti.

Čisto kot zanimivost, tudi OBD napetost je izvedena različno. Pri večini vozil se po nekaj časa izklopi, no pri SAAB-u se ne.
Rezultat je bila mrtva baterija po cca enem tednu, ker sem pustil OBD-2 bluetooth dongle priklopljen ...

Mare2 ::

RedDrake je izjavil:


Škoda in VW pa imata stalno priključeno.

Moj Golf 6 TDI letnik 2009 z izklopom kontakta izklopi tudi vtičnico. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shmandi ::

clothes je izjavil:

Še vsak avto, ki sem ga jaz videl pa je imel 12v vtičnico vezano direktno, mimo ključavnice in v njej je stalni plus.

Ne komentiraj, če si do sedaj videl samo en avto...

RedDrake ::

Mare2 je izjavil:

RedDrake je izjavil:


Škoda in VW pa imata stalno priključeno.

Moj Golf 6 TDI letnik 2009 z izklopom kontakta izklopi tudi vtičnico. :)

VAGi, s katerimi imam izkušnje so relativno novi (2015,2016).
Morda je povezano tudi s "paketom za kadilce"? Ne vem.

clothes ::

shmandi je izjavil:

clothes je izjavil:

Še vsak avto, ki sem ga jaz videl pa je imel 12v vtičnico vezano direktno, mimo ključavnice in v njej je stalni plus.

Ne komentiraj, če si do sedaj videl samo en avto...


Ne komentiraj, če ne veš koliko avtomobilov sem videl.

K0l1br1 ::

Mare2 je izjavil:

RedDrake je izjavil:


Škoda in VW pa imata stalno priključeno.

Moj Golf 6 TDI letnik 2009 z izklopom kontakta izklopi tudi vtičnico. :)

Moj pa ne.

d4vid ::

Golf mk4, mk5, mk6 in mk7, touran, honda crv, kia rio, renault clio, in se kaj se najde. Vse vezano preko kontakta.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

beta1 ::

Morem to danes sprobat.

Če bo se polnilec ugasnil preko ključavnice, potem bom ga imel vštekanega.

SaXsIm ::

Renault, Ford, VW - mimo ključavnice.

Sicer pa, če te skrbi, poglej kako je pri tebi in v primeru stalnega kontakta pomeri tok prostega teka, če je manj kot 1mA, se nimaš česa bati.
SaXsIm

RedDrake ::

Btw, povsem možno je, da je tole pogojeno s tem ali avto ima vžigalnik za cigarete ali ne.
Če ga nima, je lahko vtičnica ves čas pod napestostjo. Če pa ima vžigalnik, pa bi bilo to precej nevarno.
Zdaj ko razmišljam, vsi avtomobili, kjer je bila stalna napetost niso imeli vžigalnika, oni drugi pa so imeli vžigalnik.
Sliši se smiselno ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

SaXsIm ::

Zdi se smiselno. Sicer imam v Fordu vžigalnik za cigarete, ampak sta obe vtičnici pod napetostjo ves čas.
SaXsIm

beta1 ::

Nič nebo. Je pod napetostjo, ko je avto ugasnjen oz. ko ni ključa not.

lp

;-) ::

Jaz imam skos vklopljeno v nobenem avtu nimam skos napetosti noter, eni mislite da imate ker vcasih traja 10-15min preden sistem v avtu vzame napetost vsemu.

r00k ::

Zakaj bi pa trajalo 10-15min ?

Utk ::

Nekateri po nekem casu vse ugasnejo, po 10-15 minutah, tudi radio ce pustiz prizganega, razne lucke itd. Ampak to imajo dobri avti, korejci, japonci in podobno. Pri drugih gre pa akumulator pa-pa.

jest10 ::

Utk je izjavil:

Ampak to imajo dobri avti, korejci, japonci in podobno. Pri drugih gre pa akumulator pa-pa.


Trollo trollo trolllolo

d4vid ::

jest10 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ampak to imajo dobri avti, korejci, japonci in podobno. Pri drugih gre pa akumulator pa-pa.


Trollo trollo trolllolo



Te fore ma tud citroen in peugeot ze 15 let. Ampak smo spet pri tem da so korejci in japonci oh in sploh.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7715148 (2143) predi
»

polnenje telefona brez polnilca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
184065 (3180) louser
»

Modificiranje notranjosti avta

Oddelek: Na cesti
314552 (3336) IL_DIAVOLO
»

Kam naj zvežem/vklopim to žico, da bo žarnica svetila?

Oddelek: Loža
203508 (2960) matobeli
»

Pretvornik iz 12V DC na 220V AC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
368849 (7867) Okapi

Več podobnih tem