» »

Nezanesljivi (prevarantski) preprodajalci avtomobilov

Nezanesljivi (prevarantski) preprodajalci avtomobilov

Leprechaun ::

Sem naredil temo, upam, da bo komu koristila. Zaželeno bi bilo če bi se v njej ostale uporabnike obveščalo o sumljivih prodajalcih.

Torej sem sem ravno nekaj časa nazaj prodal Cordobo 1,9 TDI 101km za okoli 2000€ nekemu gospodu. Poklical me je par minut po oddaji oglasa in sva se dogovorila za prevzem. Jasno sem ga opozoril, da pušča hladilna tekočina (potrebna menjava tesnila na glavi), da sta zadnja dva zavorna cilindra obrabljena (ročno je bilo potrebno nastavljati vsak mesec), bil je barvan (celotna desna stran) in še nekaj malenkosti.
Torej identični avtomobil se sedaj na Avto.net prodaja za 3800€, nikjer niso omenjene težave, ki sem jih napisal. Ker kar nisem mogel verjeti, sem ga poklical in ga neopazno (kot kupec) povprašal o teh težavah (seveda ne direktno). Seveda ni omenil ničesar... Aha pa tudi gume so bile precej stare (ne vem če so sedaj zamenjane)
So pa kilometri ostali nespremenjeni.

Izogibajte se tega avtomobila http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

E MOBIL D.O.O.
03 / 492 - 97 70
041 / 670 - 173
041 / 357 - 600
030 / 604 - 400

Upam, da boste tudi drugi delili svoje izkušnje in marsikomu olajšali nakup in prihranili težave.
*************************************************************

RockyS ::

In kako veš, da ni bila firma nategnjena ? Lahko je "neki gospod" nategnil to firmo, ki ga sedaj prodaja in ne ve za te težave.

Hexx ::

http://www.de-mobil.com/
Katastrofa, pred ogledom klical in pol podatkov o avtu je bilo zlaganih. Namesto 180 km sem na števu dobil 270.

shadeX ::

@ejnita..

Če je bil tole tvoj avto si pa zelo lepo skrbel za njega. Ohranjen v nulo.

Blinder ::

Lahko da je ta diler popravil prej avto.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Leprechaun ::

Za avto se je lepo skrbelo (ne gre ravno za dele, ki sodijo k redni obnovi (zglobi, končniki, diski...)), bil je od dedka, me je pa prosil, da ga prodam, prodan pa je bil za več kot primerno ceno.

Blinder
Sploh se ne gre za to ali je nekdo nekaj popravil, gre se za princip, da se strank ne zavaja. Prevoziš 100km, potem pa vidiš, da je bil avto barvan (kar prodajalci radi zamolčijo - vem, ker tudi sam trenutno nabavljam enoprostorca), seveda v oglasu nič napisano. Nikjer nisem nikogar obtoževal, sem pa napisal, da se tega avtomobila izogibajte - ne ker bi bil slab, ampak ker je cena absurdna glede na stroške, ki jih bo bodoči lastnik imel.

RockyS
Bodi brez skrbi, da profesionalni preprodajalci še kako dobro opazijo vsako napako, zlasti, da je bil avto barvan, sploh pa je bil v tem primeru na vse opozorjen.

shadeX
Avto ni bil moj.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Sin je dealerju prodal Xsaro Picasso s prevoženimi 300k+ kilometri, danes se ta avto uporablja za Taxi službo, na števcu pa je 160k km. Fanta so dobro nategnili, na srečo ga ima samo v najemu, tako, da ga ob morebitni odpovedi čaka drug, podoben.

Vozilo je bilo sicer vzdrževano v nulo in tudi ne kaže tolikšne uporabe.
Delo krepa človeka

AapocalypseE ::

2006 letnik cordobo daš za dva jurja... potem pa še se čudiš, da avto kupi preprodajalec?

Tvoja napaka, ker bi ga lahko prodal za več in te niti preprodajalec klical nebi.

On je poskrbel samo za svojo rit, ker od preprodajanja avtov živi.

Lahko si jezen samo na sebe.

Unknown_001 ::

AapocalypseE je izjavil:

2006 letnik cordobo daš za dva jurja... potem pa še se čudiš, da avto kupi preprodajalec?

Tvoja napaka, ker bi ga lahko prodal za več in te niti preprodajalec klical nebi.

On je poskrbel samo za svojo rit, ker od preprodajanja avtov živi.

Lahko si jezen samo na sebe.


V bistvu je ta avto glede na cene na trgu res bolj kot ne podarjen. Pač avto ste podcenili - stvar je vredna toliko, kolikor je zanjo pripravljen odšteti kupec. Sicer plemenito, da se trudite da ne bi koga opeharili, ampak tu pa res ni prodajalec nič kriv. Avto je tudi več ali manj izpraven torej je cena lahko med višjimi sploh glede na ohranjenost.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

AapocalypseE ::

Preprodajalcu je dovolj, da avto navzven zgleda lepo ohranjen. Kar je tudi pomembno nam kupcem. Kar pa se pojavi potem, ko ga nekaj časa voziš pa je drugo. Verjetno pa vemo vsi, da so preprodajalci nateguni in lažnjivci.

Škoda mi je samo, da se najdejo takšni, ki prodajo avto pod ceno potem pa so jezni, ko se isti avto pojavi na netu za višjo ceno.

Sam sem menjal že 9 avtomobilov in se niti en ni pojavil na netu za višjo ceno, ker vedno prodam za realno ceno.

imagodei ::

AapocalypseE je izjavil:

2006 letnik cordobo daš za dva jurja... potem pa še se čudiš, da avto kupi preprodajalec?

Tvoja napaka, ker bi ga lahko prodal za več in te niti preprodajalec klical nebi.

On je poskrbel samo za svojo rit, ker od preprodajanja avtov živi.

Lahko si jezen samo na sebe.

A ti dejansko znaš šteti do pet? OP je kriv za to, da nekdo prodaja njegov bivši avto z lažnimi podatki? Mislim, iz česa zdej sledi, da je OP kriv za to, da nek preprodajalec nateguje bodoče kupce?

Ljudje imate očitno čist zamešane pojme o vzrokih in posledicah. Noro, res.
- Hoc est qui sumus -

AapocalypseE ::

Zgleda ti ne znaš štet do pet, ker očitno ne veš kako zadeve potekajo.

Logično, da preprodajalci slonijo vsako minuto na avto.net in gledajo na katerem avtu se da zaslužit.

Avto dat pod ceno potem pa jamrat, ko vidiš koliko več bi lahko dobil za njega je kar nekaj...

Tako da se ne oglašaj sploh, če nimaš pojma o čem se gre.

imagodei ::

AapocalypseE je izjavil:

Zgleda ti ne znaš štet do pet, ker očitno ne veš kako zadeve potekajo.

Logično, da preprodajalci slonijo vsako minuto na avto.net in gledajo na katerem avtu se da zaslužit.

Avto dat pod ceno potem pa jamrat, ko vidiš koliko več bi lahko dobil za njega je kar nekaj...

Tako da se ne oglašaj sploh, če nimaš pojma o čem se gre.

Meni je čisto jasno, za kaj gre: preprodajalec ob oglasu ni napisal, da "da pušča hladilna tekočina (potrebna menjava tesnila na glavi), da sta zadnja dva zavorna cilindra obrabljena (ročno je bilo potrebno nastavljati vsak mesec), bil je barvan (celotna desna stran) in še nekaj malenkosti."

To, ali je OP avto prodal pod ceno ali ne, je ločen problem.
- Hoc est qui sumus -

AapocalypseE ::

Vidim kako ti je jasno...

In kateri preprodajalec ti bo povedal takšne stvari?

Tudi nekdo na domu ti ne bo povedal vsega oz. so redki tako dobri, da povejo realno kako je z avtom.

OP je kriv, da ga je prodal za tako nizko ceno in bi lahko predvideval, da ga bo kupil preprodajalec. Zdaj pa piše, da se naj izogibamo tega avta, kot da je nevozen. Po pravici pa je samo nevoščljiv profita preprodajalcu.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

AapocalypseE je izjavil:

Vidim kako ti je jasno...

In kateri preprodajalec ti bo povedal takšne stvari?

Pošten.

Vidim, da ti res ni jasno. Seveda ne gre kriviti samo tebe, si pač odrasel v državi, kjer je nategovanje nekaj vsakdanjega.

Seveda to ne pomeni, da ne smemo stremeti k boljšemu in poskusit družbo spremenit na boljše. OP se trudi.

Tvoja rešitev pa je? Če te je nategnil preprodajalec, si kriv sam?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Spajky ::

... lahko pa je avto popravil/zrihtal (ima solidnega in nepredragega mehanika-rebuild motorja) ter ga dal nazaj v oglas za prodajo (km-jev niti NI dal prevrtet) ... ni nujno, da je prevarant. Samo izkoristil je nesposobnost/lenobo orig.prodajalca, da ga ni sam dal zrihtat. Lahko je tudi v komisijski prodaji (tvoj kupec ga je dal notri za zamenjavo npr.)... ali pa ala "Wheeler Dealers" :D ... zna pa bit tudi mučkator precej verjetno >:D ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

imagodei ::

Ampak tega, da je bil avto barvan po celi strani, najbrž ni mogel "popraviti" oz. odpraviti, ka-li?
- Hoc est qui sumus -

m0LN4r ::

Ste pa konkretno zavil od OP jevega bistva in dobrega namena,
ki je da vas opozori na lazne informacije in prikrivanje stanja vozila, ne pa kolko za kolko....

Sej vsi vemo, da v slo te bo 9/10 ljudi nategnilo in se ti v obraz lagalo, predvsem pa tile avtodilerji.

Prav je, da se na to opozori.

Mi smo tut prodal en karamboliran avto skor totalka, pa nas je v enem dnevu klicalo 10 preprodajalcev iz cele slovenije. No cez cca. pol leta je bil avto na avto.net kot nov!!

AapocalypseE je izjavil:

Zgleda ti ne znaš štet do pet, ker očitno ne veš kako zadeve potekajo.

Logično, da preprodajalci slonijo vsako minuto na avto.net in gledajo na katerem avtu se da zaslužit.

Avto dat pod ceno potem pa jamrat, ko vidiš koliko več bi lahko dobil za njega je kar nekaj...

Tako da se ne oglašaj sploh, če nimaš pojma o čem se gre.

In kaj ma to tocno veze z zavajanjem in laganjem? Pa se podpirate take? Se še kdo cudi, da je v slo ve v k.?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vorantz ::

AapocalypseE je izjavil:

Preprodajalcu je dovolj, da avto navzven zgleda lepo ohranjen. Kar je tudi pomembno nam kupcem. Kar pa se pojavi potem, ko ga nekaj časa voziš pa je drugo. Verjetno pa vemo vsi, da so preprodajalci nateguni in lažnjivci.

Škoda mi je samo, da se najdejo takšni, ki prodajo avto pod ceno potem pa so jezni, ko se isti avto pojavi na netu za višjo ceno.

Sam sem menjal že 9 avtomobilov in se niti en ni pojavil na netu za višjo ceno, ker vedno prodam za realno ceno.


Glede na tvoje odgovore si bil najbrž ti tisti preprodajalec, ki je po višji ceni 9 zjajcanih gar naprej prodal

Invictus ::

Mislim, OP je prelen da bi preveril cene avtov na trgu, zdaj je pa preprodajalec kriv za prenizko ceno? Bolano ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Leprechaun ::

Ocenil sem, da več ni vreden, cene sem preveril (se prodajajo sicer za 3,5kEUR), tako, da s tem ni bojazni, žal je izjemno nepraktičen avto, ki se ga težko prodaja.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem nevoščljiv, ampak opozoril sem bodoče kupce na ta avto ter na zgoraj imenovano avtohišo, kjer jim je preprodaja "brezhibnih" avtomobilov (očitno) običajna praksa.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

Pa eni ste prav prizadeti.
Človek naredi temo, kjer opozori na to da ima en specifičn avto, ki je oglaševan kot "odličen" dejansko kup napak.
To je point teme.
Ne denar.

M-XXXX ::

vorantz je izjavil:

Pa eni ste prav prizadeti.
Človek naredi temo, kjer opozori na to da ima en specifičn avto, ki je oglaševan kot "odličen" dejansko kup napak.
To je point teme.
Ne denar.

To pa tudi ni res. Vse te napake so mogoče bile odpravljene (ne moremo trditi ne da so bile, ne da niso bile). V primeru, da so bile je edina zadeva, katero lahko prodajalcu očitamo, da ni navedel, da je bila ena stranica barvana.

Po drugi strani meni osebno to ne predstavlja problema: seveda, če je bilo popravljeno tako kot mora. Imam avto štrihan na vsaj 5 mestih. Zakaj? Ker je zavarovan za čisto vse možne stvari, ki obstajajo in če je zavarovan ga bodo pa tudi popravljali. Dobim 5cm praskico, ki se vidi le ko je avto opran in pod pravo svetlobo pa še to če veš kam gledat? Gremo štrihat. Pa je zato avto kaj slabši, ker je bil popravljen? Bolje pustit prasko in upat, da jo bodoči kupec pri umazanem avtu spregleda?

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

Mislim, OP je prelen da bi preveril cene avtov na trgu, zdaj je pa preprodajalec kriv za prenizko ceno? Bolano ...

Ti tudi nisi bral, preprodajalec se laže o stanju avtomobila. Cena ni bitvena tle.

@M-XXXX
Po izkušnjah prijateljev, v tak "brezhiben" avto vržeš prvo leto še vsaj 1000EUR za popravila, ki se pozneje pokažejo. Talk about brezhiben prvih 1000km mogoče.
Seveda, zastonj so popravili vse in to na najvišjem nivoju, pa še zaslužili bojo. Ahaammm. Mehanik, preprodajalec, in material je pa zastonj xD pa še zaslužijo vsi. Dobr tale biznis ni kaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AapocalypseE ::

Dajte modi, če se spravljate nekaj brisat, zbrišite tako kot treba ne pa da pustite določene poste...

FOCUS mam za nekatere...

St235 ::

m0LN4r je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mislim, OP je prelen da bi preveril cene avtov na trgu, zdaj je pa preprodajalec kriv za prenizko ceno? Bolano ...

Ti tudi nisi bral, preprodajalec se laže o stanju avtomobila. Cena ni bitvena tle.

@M-XXXX
Po izkušnjah prijateljev, v tak "brezhiben" avto vržeš prvo leto še vsaj 1000EUR za popravila, ki se pozneje pokažejo. Talk about brezhiben prvih 1000km mogoče.
Seveda, zastonj so popravili vse in to na najvišjem nivoju, pa še zaslužili bojo. Ahaammm. Mehanik, preprodajalec, in material je pa zastonj xD pa še zaslužijo vsi. Dobr tale biznis ni kaj.


zakaj pa ne? Kupi avto za 2000, vrže v njega 500€ proda za 3500.

m0LN4r ::

Ves kaj in kako ti popravi mehanik, ki mu je to delo kruh za 500€ z materialom vred?
Poznam osebno dva mehanika... Enga slo in enga hun... Ajd tist v hun bi za 500€ res v nulo zrihtal avto in uporabil org dele, ki mu jih jaz dostavim. V slo pa vec ne vozim... Odkar so naredil popravilo, orginal deli pa so bli v skatli zapakirani v prodajalni za pultom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

M-XXXX ::

@M-XXXX
Po izkušnjah prijateljev, v tak "brezhiben" avto vržeš prvo leto še vsaj 1000EUR za popravila, ki se pozneje pokažejo. Talk about brezhiben prvih 1000km mogoče.
Seveda, zastonj so popravili vse in to na najvišjem nivoju, pa še zaslužili bojo. Ahaammm. Mehanik, preprodajalec, in material je pa zastonj xD pa še zaslužijo vsi. Dobr tale biznis ni kaj.
Srečno in predvsem uspešno 2016 za AMD !

Dejansko nisem tukaj nič na preprodajo/nakup/prodajo napeljeval ampak čisto na splošno na primeru mojega avtomobila naprimer. Naprimer prejšnji Megane je bil štrihan v enem letu vsaj 3x. Trikrat je bil poškodovan na parkingu, 3x so ga popravili. Pa zaradi tega ni pri prodaji manj vreden kot če nebi bil popravljen.

m0LN4r ::

Je pa kot nov in odlicno ohranjen... Bolse kot tisti ki ni bil 3x strihan in 3x popravljen....
Pol k bo pa rja ven pokala, pa sam pokitamo, pobarvamo in je spet nov k iz fabrike :)
Moj avto je imel ze ogromno popravil in ce ga bom prodaju bom tudi povedal kaj vse je to bilo.

Ne mislim nekoga zajebat, saj pa rablene avte ne kupujejo Bogatunji janse in jankovci, ampak verjetno uni z minimalcem...

Nevem no.... Kje vam je uzitek v tem, da nategnes brata od druge mame, da bos mel ti nekaj stotakov vec on pa nekaj manj.

Svet bi bil lepsi, ce bi si med sabo pomagali
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AapocalypseE ::

molnar, rabljen avto lahko kupiš za 100eur ali 100k eur, tako da to je malo tako tako napisano kdo kupuje rabljene avtomobile.

Sam pa še nisem naletel na 100% odkritega prodajalca. Največ kar bi lahko bilo je cca. 90%

Se pa strinjam glede medsebojnega pomaganja, ampak se bo vedno nekdo našel, ki ne misli tako.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega avtomobila

Oddelek: Na cesti
276058 (4886) Blinder
»

Prodaja starejsega vozila

Oddelek: Na cesti
454841 (3182) 69charger
»

Kupovanje rabljenega avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12727364 (19272) TheJack
»

Dam ugoden oglas za prodajo avtomobila, vendar večino klicev dobim v prvih par urah

Oddelek: Na cesti
369087 (5989) MIHAc27
»

Prodaja avtov na črno, preprodajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8832649 (27851) St235

Več podobnih tem