» »

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

««
8 / 10
»»

njyngs ::

Od apdejta na Oreo naprej že opažam battery drain, ki je vezan na "celica v pripravljenosti" oz "Cell Standby". Zgleda je precej problematična zadeva na vseh apdejtanih s7 in s7 edge. Ima kdo podobno težavo? Je že kdo rešil težavo?

Razmišljam že o namestitvi SIO variante zadnjega Nougata, dokler se te bedarije ne porihtajo. Telefon rabim za daily use in se nimam časa ukvarjati s testiranjem raznih ROMov vsak teden.

Veron ::

Meni Oreo deluje bolje kot Nougat, tudi kar se tiče baterije. Enaka uporaba, drži pa za pol dneva več (cca +20%).

njyngs ::

SIO? MOT? Si po apgrejdu naredil firmware reset? Način uporabe - wifi, 4g, bt...?

McClane ::

Tale battery drain je res čuden. Tudi meni deluje vse ok, poraba baterije je kvečjemu manjša, ne pa večja.
Factory reset ali pa na novo flashaj še enkrat.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

njyngs ::

Videl sem, da po samsung forumih in redditu dosti ljudi jamra za ta drain. Trenutno mam gor MOT. Bom naredil flash na Oreo SIO in bomo vidli. Če ne bo boljše v roku 2 tednov pa grem na SIO Nougat.

Veron ::

njyngs je izjavil:

SIO? MOT? Si po apgrejdu naredil firmware reset? Način uporabe - wifi, 4g, bt...?

OTA update prek wifija, SIO fw, nobenga reseta.

abyssus ::

Za foro pogledal battery usage in glej ga zlomka, tudi pri meni je na vrhu "Cell standby". Sicer po občutku nisem občutil nobene razlike, pač polnim vsak zvečer ker imam bolj ali manj konstantno vklopljen 4G/WIFI in BT.

Bellzmet ::

Yup pri meni isto. Se pravi čakamo na popravek ali pa nazaj na 7.0. Druge opcije kakor gledam ni.

dottor ::

Meni pa po novem brez težav zdrži baterija 2 dni (občasno na internetu, BT glasba v avtu, SMSi, ...), prej sem imel na koncu dneva okoli 20%.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

njyngs ::

Naredil sem "Ponastavitev omrežnih nastavitev" (Nastavitve, Splošno Upravljanje, Ponastavitev, Ponastavite omrežne nastavitve). Takoj zatem turn off in wipe cacheja. Zaenkrat kaže dobro. Omenjen proces v mojem primeru ne draina več baterije tako kot prej (je na dnu). Bom par dni opazoval, da se vidi če bo razlika.

S tem izgubite prej shranjene povezave (wifi, bluetooth), ampak če bo pomagalo, je to zanemarljivo.

tryhard ::

Veron je izjavil:

njyngs je izjavil:

SIO? MOT? Si po apgrejdu naredil firmware reset? Način uporabe - wifi, 4g, bt...?

OTA update prek wifija, SIO fw, nobenga reseta.

Pri telefonih z A/B particijami, kar je skorajda stalnica od Oreota dalje, factpry reset več ni potreben.

njyngs ::

njyngs je izjavil:

Naredil sem "Ponastavitev omrežnih nastavitev" (Nastavitve, Splošno Upravljanje, Ponastavitev, Ponastavite omrežne nastavitve). Takoj zatem turn off in wipe cacheja. Zaenkrat kaže dobro. Omenjen proces v mojem primeru ne draina več baterije tako kot prej (je na dnu). Bom par dni opazoval, da se vidi če bo razlika.

S tem izgubite prej shranjene povezave (wifi, bluetooth), ampak če bo pomagalo, je to zanemarljivo.

Zadeva ne pomaga. Kakor je na napravi vklopljen LTE/4G je gotov in začne nabijat Cell Standby. Blagor tistim, ki nimate tega buga.

Glede na to, da ljudje več mesecev jamrajo za to napako, predvidevam, da se tudi ne bo hitro rešilo. Prehajam nazaj na Nougat, ki je deloval tip top.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Bellzmet ::

Pri meni tudi ne pomaga.

matija14 ::

Nevmesno, ampak tudi jaz na OnePlus 3T imam isti battery drain, kot vi zdaj z Oreotom na S7. Tudi pri meni factory reset in vse ostale bedarije niso pomagale, tako da očitno je bug v Androidu 8.0.

Bellzmet ::

Hm ko dam "Wipe cache partition" mi javi tole napako: "E: Failed to clear BCB message: failed to find /misc partition"

Kdo ve kaj bi to bilo? Se pa pojavlja odkar imam 8.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

njyngs ::

Tudi jaz sem to dobil. Ni videt, da bi na kaj vplivalo. Prav tako enako dobiva več drugih, tudi tisti, ki jim telefoni delujejo normalno po Oreo apdejtu.

pero50 ::

pri meni pa zdrži cca 20% več. Je pa res, da imam zelo slab 4g signal in mi zato pokuri ogormno baterije. Pred 8.0 sem pri 1 uri uporabe dnevno komaj prišel čez dan. Če izklopim 4g pa seveda zdrži veliko dlje.

Bellzmet ::

Če si povezan na Wi-Fi se da malo omiliti zadevo (vsaj kakor sem zelo na hitro poizkusil). Greš v Možnosti za razvijalce in izklopiš Mob. pod. vedno vklopljeni. To ti izklopi prenos podatkov (ti zgleda povzročajo battery drain) medtem ko si povezan na Wi-Fi. Tako da vsaj medtem, ko si na WI-Fi ni battery draina.

njyngs ::

Tisti, ki nimate problemov. Lahko pogledate v Settings - Povezave - Mobilna omrežja in pogledate če imate kje omenjen "Klici VoLTE" (ki je na toggle)????

Danes sem imel pred sabo 3 S7-ce na Oreo:
- moja z drainom (ima opcijo VoLTE)
- sodelavčova z drainom (ima opcijo VoLTE)
- sodelavčova brez draina (in nima vidne opcije VoLTE)

Bellzmet je izjavil:

Če si povezan na Wi-Fi se da malo omiliti zadevo (vsaj kakor sem zelo na hitro poizkusil). Greš v Možnosti za razvijalce in izklopiš Mob. pod. vedno vklopljeni. To ti izklopi prenos podatkov (ti zgleda povzročajo battery drain) medtem ko si povezan na Wi-Fi. Tako da vsaj medtem, ko si na WI-Fi ni battery draina.

Res je takrat manjši drain, ampak še vedno draina. Kljub temu je 4G zadeva ki jo imam vedno vklopljeno, pa še ni blo problemov do Orea.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

dottor ::

Jaz ne vidim:



Še kar se tiče baterije:


Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Bellzmet ::

A VoLTE imajo vsi operaterji ali kako da nimajo vsi S7 tega?

"Res je takrat manjši drain, ampak še vedno draina. Kljub temu je 4G zadeva ki jo imam vedno vklopljeno, pa še ni blo problemov do Orea."

Seveda...saj je jasno, da se je zadeva pojavila od Oreo naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Bellzmet ::

Pa še enkrat preberi. To kar sem napisal ne pomeni, da izklopiš 4G.

pirlo ::

 Pri meni tudi :(

Pri meni tudi :(

njyngs ::

Bellzmet je izjavil:

A VoLTE imajo vsi operaterji ali kako da nimajo vsi S7 tega?

"Res je takrat manjši drain, ampak še vedno draina. Kljub temu je 4G zadeva ki jo imam vedno vklopljeno, pa še ni blo problemov do Orea."

Seveda...saj je jasno, da se je zadeva pojavila od Oreo naprej.

Hotel sem samo povedati, da ne pride v poštev, da bom zaradi Orea imel podatke izklopljene. Res pa je, da je manjši drain.

Kar se tiče VoLTE: dva telefona z drainom sta na TS, ki podpira VoLTE. Tisti brez draina je na BOB-u.
VoLTE kljub "vključenosti" v nastavitvah NI aktiven, dokler preko SMS ne aktiviraš le-tega na 1918 in potrdiš (govorim za telekom slovenije). Potem telefon restartaš in takrat je komaj zadeva aktivna - vidiš tudi VoLTE ikonico zraven signala.

Pred 1 uro sem to storil. Zdaj polnim telefon do 100% in bom ponovno spremljal, če bo kaka razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Veron ::

Jst imam HoT, zato nimam opcije VoLTE in tudi baterija drži normalno.

abyssus ::

Torej voLTE izklopiti, v kolikor slednjega nimam aktivnega pri TS?

Ghost007 ::

meni s7 edge 8.0 0.5% na uro zere. Wi-Fi on v idle.
Na 7.0 mi je pa cca 0.7%/h. Imam telekom in nic extra spreminjal ali vklaplal.

Odzadaj laufa en battery info, tasker, join, airdroid. Kaj sem sam dodal pač.
jaz bolj smse iz PCja pošiljam kot kličem, zato 3 ti namenski appi za backup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

njyngs ::

abyssus je izjavil:

Torej voLTE izklopiti, v kolikor slednjega nimam aktivnega pri TS?

Sem delal teste z aktivnim in neaktivnim VoLTE na TS. V obeh primerih spreminjal nastavitev na on/off na droidu. Nič ne pomaga.

Ghost007 ::

jaz ne najdem te funkcije v telefonu sploh. Pa je s7e kuplen celo pri njih.

Jaz imam to verzijo gor. G935FXXU2ERD6

build number G935FXXU2ERE8

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

abyssus ::

njyngs je izjavil:

abyssus je izjavil:

Torej voLTE izklopiti, v kolikor slednjega nimam aktivnega pri TS?

Sem delal teste z aktivnim in neaktivnim VoLTE na TS. V obeh primerih spreminjal nastavitev na on/off na droidu. Nič ne pomaga.


Ja tudi jaz, pa nič ne pomaga. Na redditu prebral, da naj bi to bilo odpravljeno v junijskem patchu za Oreo, ampak vprašanje, kdaj bomo do tega sploh prišli.

njyngs ::

Jaz zdaj nalagam Nougat. Če bo kaj novega, pa rešen bug, bom pa šel nazaj na Oreo.

lojzeboy ::

njyngs je izjavil:

Jaz zdaj nalagam Nougat. Če bo kaj novega, pa rešen bug, bom pa šel nazaj na Oreo.


Morda veš, ko si spet na nougatu, če se da kaj storiti z nadležnim opozarjanjem, da je na voljo posodobitev na oreo? Mi gre blazno na živce tista cifra na nastavitvah....

njyngs ::

Si že sprobal v Developer tools narediti na off nastavitev za avtomatsko posodobitev? Mogoče je celo prepozno, če ti je že downloadalo

lojzeboy ::

njyngs je izjavil:

Si že sprobal v Developer tools narediti na off nastavitev za avtomatsko posodobitev? Mogoče je celo prepozno, če ti je že downloadalo


Sem; ne pomaga. Zloadalo pa ni še nič, samo stalno javlja da je posodobitev v velikosti cca. 1,5gb na voljo - kar mi gre na živce...

GRT ::

Pojdi v nastavitve aplikacij. Poišči vse v zvezi posodobitvami: posodobitev sistema..., prisilno ustavi in pobriši pomnilnik.

njyngs ::

Ma slučajno od vas, ki imate problem z drainom na 8.0 nameščen Bitstamp ali pa TViN? Če ja, ali je po odstranitvi kaj boljše?

Nikonja ::

Vsi imamo enak problem z Cell standby in pri meni je na vrhu kot porabnik, ampak baterija mi zdrži malenkost boljše kot prej.
Kot je Samsung že parkrat razložil, ni problem na njihovi strani ampak v samem Androidu ker od Oreo verzije drugače poroča "cell standby" podatke kot jih je v Nougatu in je zato na vrhu seznama.

aja pa ful pomaga če ročno izklapljate wifi in data takrat ko jih dejansko ne uporabljate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

njyngs ::

Vir za tole trditev o Samsungovih izjavah?

Bellzmet ::

Hm tole je samo Samsungov izgovor. Meni definitivno hitreje porabi baterijo. Kakor sem dobil nasvet od Samsung customer service (reset in obisk pri mojemu prodajalcu) imam občutek, da se ne ukvarjajo s to težavo in da pač "shit happens".

In so s tem ravno premaknili tehtnico, da naslednji telefon ne bo od Samsunga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

njyngs ::

Pravzaprav sem zdaj teden dni dosti guglal na to temo in videl, da to ni Samsungov problem, ampak Android Oreo problem. Javljajo se lastniki S7, S8, OnePlus naprav, Sony X.. naprav itd. Vsi so z upgrade na Oreo dobili Cell Standby drain.

edit: Sem na nazaj na Nougat, kjer ni več Cell Standby draina, ampak neke drastične razlike pri SOT pa tudi ni zdaj ob prehodu nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

pirlo ::

njyngs je izjavil:

Pravzaprav sem zdaj teden dni dosti guglal na to temo in videl, da to ni Samsungov problem, ampak Android Oreo problem. Javljajo se lastniki S7, S8, OnePlus naprav, Sony X.. naprav itd. Vsi so z upgrade na Oreo dobili Cell Standby drain.

edit: Sem na nazaj na Nougat, kjer ni več Cell Standby draina, ampak neke drastične razlike pri SOT pa tudi ni zdaj ob prehodu nazaj.

Tudi če je malo večji drain mi je vseeno, dokler dela tekoče. Baterija pa tudi brez problema zdrži celi dan. Ko sem bil na nougatu je delal ok okoli mesec dni dokler nisem očitno nekega tresholda appov presegel. Potem pa je začel kar štekat, sploh v inboxu so animacije zelo štekale. Po posodobitvi je sistem z isto aplikacijami veliko bolj smooth. Očitno se vse te background optimizacije v Oreo zelo poznajo. Mam pa res ful aplikacij, Nexus 5X je bil neuporaben s toliko aplikacijami.

klinker ::

Jst na S8 nimam te tezave, pa uporabljam volte, se vedno sta display in device idle na vrhu pri porabi.

Han ::

Končno je tudi za moj S7 na voljo posodobitev na Oreo. Verjetno je bila že pred enim mesecem, a ker imam ponavadi vklopljen le WiFi, mobilne podatke pa izklopljene, telefon te nadgradnje ni našel. Ampak zadnji Nougat update je pa naložil prek WiFi. Krneki je tale Samsungov Update servis... :P

pirlo ::

Bellzmet ::

Hja glede na tole malo verjetno:

"and doesn't bring anything other than improved security."

njyngs ::

Če bo komu šlo na bolje naj tukaj zapiše. Trenutno sem na Nougatu, ampak tudi meni notification za update kaže non stop. No, zdaj ga že več niti ne opazim.

pirlo je izjavil:

Mogoče pa ta posodobitev odpravi problem.

Pri nas še ni tega apdejta. Samo 3 operaterji v NL, UK in FR ga imajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Bellzmet ::

Jaz ga namestim takoj ko bo.

njyngs ::

Pa si ti sprobal s kakim factory resetom sploh že?

Bellzmet ::

Nope. Samo wipe cache in reset omrežnih povezav/nastavitev. Po branju drugih forumov tudi factory reset ne pomaga zato nisem poizkusil, ker se mi ne da vsega na novo štelat.

Han ::

Skratka, če ne uporabljaš 4G in mobilnih podatkov (po potrebi vklopiš le WiFi), bo baterija tudi po posodobitvi na Oreo zdržala enako?
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37187866 (30040) theStranger
»

Italija kaznovala Apple in Samsung zaradi upočasnjevanja telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
6017030 (14161) MrStein
»

Samsung Galaxy S8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13423696 (12347) stefi91

Več podobnih tem