» »

Zveza potrošnikov Slovenije - člani

Zveza potrošnikov Slovenije - člani

Golden eye ::

Zdravo,

A je kdo član na tej strani? (minimalna naročnina je 12 mesecev in stane 46 eur)
A so testi res strokovni, kvalitetni in nepristranski? Vaše mnenje/izkušnje?

Spletna stran:
https://www.zps.si/

zee ::

Tovrstne teste in primerjave lahko dobis po celem internetu zastonj, zato ni neke potrebe po placevanju ekstra za ta privilegij.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Golden eye ::

zee je izjavil:

Tovrstne teste in primerjave lahko dobis po celem internetu zastonj, zato ni neke potrebe po placevanju ekstra za ta privilegij.

To že, sam kakšni slovenski testi (hrana) bi znali bit zanimivi. Pa na internetu niso vsi testi neodvisni (nekateri imajo zadi sponzorja oz. interesenta, da se zadeva bolj prodaja).
Če bi imeli možnost naročnine samo za 1 mesec bi takoj vzel in preletel pretekle teste :P

Sem najdu par testov na Partisu :P

Zgodovina sprememb…

prtenjam ::

Fantje,

Jaz sem že dolgo član - pa testov niti ne berem - gre za čisto nekaj drugega! Če bi vsi razmišljali tako kot vidva, bi ne bilo nikogar, ki bi neodvisne teste sploh izvajal, saj bi ne bilo denarja.... Posledično bi nam prodajal še večje svinjarije, kot nam jih.

Res je, da je država prva, vendar pa je država samo najosnovnejše sito, ki pač doseže, da nas ravno čisto neposredno ne zastrupljajo v kontekstu, da nam namesto jedilnega olja prodajajo industrisko olje ipd.

Vendar pa je potem v današnjih izdelkih še toliko skritih stvari, ki so dovoljene, toda...

Ah, kaj bi modroval. Če bi vsi imeli vse vedno zastonj stvar ne bo delovala!
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

PaX_MaN ::

Golden eye je izjavil:

A so testi res strokovni, kvalitetni in nepristranski? Vaše mnenje/izkušnje?

Ne morem rečt; metodologij na spletni strani nimajo objavljenih (je pa blo enkrat objavljeno da pri senzoričnih testih delajo po dveh različicah: včasih z amaterji, včasih s stručkoti).

prtenjam je izjavil:

pa testov niti ne berem - gre za čisto nekaj drugega! Če bi vsi razmišljali tako kot vidva, bi ne bilo nikogar, ki bi neodvisne teste sploh izvajal

Neodvisen test ni neodvisen zgolj zato ker praviš da je neodvisen.

JamesQ ::

Živjo

Sem član ZPS in prejemam online publikacijo. Poleti so me obvestili, da so banke zmanjšale obrestne mere za stanovanjski kredit in sem z ustreznimi dejanji razbremenil družinski mesečni proračun. Prav so prišli tudi, ko sem kupoval hladilnik, in sedaj ko se kupuje nov sesalnik.

LDŽ

arha ::

A bi lahko zrihtau zps-jev test šivalnih strojev? (https://www.zps.si/index.php/dom-in-vrt...
Lp

JamesQ je izjavil:

Živjo

Sem član ZPS in prejemam online publikacijo. Poleti so me obvestili, da so banke zmanjšale obrestne mere za stanovanjski kredit in sem z ustreznimi dejanji razbremenil družinski mesečni proračun. Prav so prišli tudi, ko sem kupoval hladilnik, in sedaj ko se kupuje nov sesalnik.

LDŽ

M.B. ::

@arha: 3,50 € in je tvoj.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Golden eye ::

Sem mal preveril teste in morem rečt, da niso nič posebnega. Če se mal pomatraš več z Googlom izbrskaš oz. ocenami uporabnikov (npr. Amazon)
Tko, da še dobro, da nisem plačal cca. 50 eur, ker bi jih kr nazaj zahteval :)

fosil ::

Ocene uporabnikov so v redu.
Ampak noben uporabnik ti pa ne zna povedat kakšen je določen izdelek v primerjavi z 10 drugimi, ki so trenutno na trgu.
Take primerjalne teste lahko delaš samo če imaš vse hkrati na kupu.
Tako je!

mat xxl ::

Jaz sem član, oziroma moja mati ( beri za upokojence je ceneje) . Vsekakor mi ni žal nobenega eura za njih, ker so članki v glavnem res strokovni in velikokrat pokažejo, da so najbolj znani in reklamirani izdelki mnogo slabši od pol cenejših nereklamiranih morda izdelkov trgovskih znamk.

Tako, da vsekakor dober nakup njihova naročnina + dobiš tudi strokovno pomoč po potrebi.

marS ::

sem član že kar nekaj časa, ja teste berem ko/če kaj kupujem. Mislim da so relevantni. ZPS mi je pomagala kar veliko pri nekih pritožbah ki sem jih imel proti...saj je vseeno komu.....tako da jih zaradi tega cenim. Ena redkih organizacij v tej vukojebini ki poskrbi za ljudi, no, za svoje člane....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

mr1two ::

Problem ostalih "internetnih" testov je bias- če nekdo plača za test ali podari izdelek v test je potem takšno mnenje lahko nerealno. Valda, da boš malo bolj pohvalil, da ti bodo dali še kaj za testirat.
Drugo je, če se tega lotiš tako, da kupiš sam, primerjaš z več podobnimi artikli in predvsem nisi nagnjen k temu, da bi ti bil interes nekaj pokazati kot dobro ampak takšno kot je.
Neodvisne raziskave so tako bolj merodajne in zelo pomembne. Mnenja se da kupiti in to veliki počnejo, da ostanejo veliki.

Lahko poiščeš tudi neodvisne testerje na netu, obstajajo. Je pa res da ZPS skrbi za lokalno dostopne izdelke in lokalno aktualne storitve. IMO se splača imeti takšno organizacijo- za nižjo članarino bi postal član. Zaenkrat se zanašam na tradicijo(tega sem vajen, onega nisem) in mnenja ljudi, ki jim zaupam, da vedo kaj govorijo- naj gre za izdelke ali pa storitve.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

benx ::

Testi so zanimivi, ampak daleč od strokovnosti, dostikrat samo prekopirani iz nemških (določene stvari za naš trg ne držijo). jaz sem bil naročen dokler nisem dobil v roke testov naprav na katere sem se takrat kar dobro spoznal (tv, gps navigacije) potem pač vidiš, da jim ne gre 100% zaupati.
dobri so bili npr. članki o stroških vodenja računa na bankah, kjer res prav pride, da dobiš vse na enem mestu.

fikus_ ::

Sem malo iskal po internetu, vendar ne najdem podatka o tem, kako se financira ZPS oz. kolikšen delež je članarin in kolikšen s strani države?!
Na prvi pogled mi zgleda kot neka momopolna organizacija, kjer kraljuje Kutinova.

Okapi ::

Njihovi testi imajo cel kup pomanjkljivosti. AFAIK nimajo svojega laboratorija oziroma ustrezne merilne opreme, zato so mnogi testi bolj amaterski kot profesionalni, da ne rečem znanstveni. Nekaj boljši so tisti, ki jih prepišejo od tujih potrošniških organizacij. Glavna pomanjkljivost je pa ta, da praktično nikoli ne testirajo vseh naprav/izdelkov, ki jih je trenutno mogoče kupiti v trgovinah. Zavajajoč je podatek, da je A boljši od B in C, če ne veš, kakšni so D in E.

V glavnem, z izjemo kakšnih domačih zadev (v slogu, katera kranjska klobasa je boljša), je bolje pobrskati po netu. Redno recimo pogledam na testberichte.de.

Če bi pa že plačeval za kakšne teste, bi plačeval za tiste, ki jih delajo pri Stiftung Warentest - www.test.de
Recimo test 59 pralnih strojev stane 5 evrov.

igor0203 ::

Kaj ni testberichte samo nekako povzetek ocen z Amazona?

MadMax ::

Večina kolikor toliko strokovno izvedenih testov itak izhaja iz D.
Tam pa moraš upoštevat njihov faktor "Made in Germany" ter iz vrha ocen zbrisat enega ali več nemških produktov, v kolikor gre za proizvode iz različnih držav.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Okapi ::

igor0203 je izjavil:

Kaj ni testberichte samo nekako povzetek ocen z Amazona?
Na Testberichte so zbrani povzetki testov vseh nemških strokovnih revij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

          ::

Strokovne revije pa se po večini financirajo z oglaševanjem, zato lahko o njihovi objektivnosti tudi dvomimo.

gruntfürmich ::

tudi jst sem član, o kvaliteti in neodvisnosti testov ne morem govoriti, verjetno res lahko vse najdeš na spletu, ampak kolikor poznam ljudi, tega ne bodo naredili za večino stvari, in tako dobo verjetno kupovali slabše in dražje, od pomivalnega praška naprej.
tko da če se ti zdi ta stvar nepotrebna, je res da se vse dobi na netu. ampak ker verjetno stvari ne boš iskal in se informiral, in da bodo to delali drugi zate v tej reviji, je iz tega vidika ta stvar dobra ker ti jo pred nos servirajo (samo odpreti in prelistati jo moraš). plus tega da imajo skupinske ponudbe za naročilo elektrike, plina...
oboje ima pluse in minuse, stvar posameznika pa je da se odloči. sam za druge ljudi menim da je to dobra stvar in ni metanje denarja stran.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Sem že zgoraj spraševal:
"Sem malo iskal po internetu, vendar ne najdem podatka o tem, kako se financira ZPS oz. kolikšen delež je članarin in kolikšen s strani države?!
Na prvi pogled mi zgleda kot neka momopolna organizacija, kjer kraljuje Kutinova."

Res ne ve kdo?

Za tisto skupinsko ponudbo so pa dobili plačano po pridobljenih potrošnikih!

fosil ::

Nič ne dobijo od države.
Razen če uspejo s kakšnim projektom.
Tako je!

PaX_MaN ::

fikus_ je izjavil:

Sem že zgoraj spraševal:
"Sem malo iskal po internetu, vendar ne najdem podatka o tem, kako se financira ZPS oz. kolikšen delež je članarin in kolikšen s strani države?!
Na prvi pogled mi zgleda kot neka momopolna organizacija, kjer kraljuje Kutinova."

Res ne ve kdo?

AJPES(letna poročila).

Heisenberg ::

Sem bil zelo dolgo njihov naročnik, lahko pa rečem da so testi zanimivi - pralni stroji, praški, mixerji, jogurti ipd...
Teh testov ne najdeš na netu, in so lokalni izdelki iz naših trgovin!

Priporočam!

Sam sem se odjavil samo zato ker mi je bilo predrago in sosed je naročen, tako da ko on prelista potem še sam prelistam :)

bluefish ::

Problem je, ker ne objavijo metodologije testov.

gruntfürmich ::

pa se mi zdi da zadnje čase opisujejo kako ocenjujejo. bolj ali manj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tikitoki ::

ocene živilskih izdelkov oz. bolj konkretno analize znajo biti zanimive. Če so seveda pravilno zastavljene. Pa kakšni prehrambeni dodatki, kjer so rezultati ponavadi katastrofalni.

Kar se tiče tehnike se pa strinjam, da je veliko zastojn testov. Dolgo nazaj sem še bral recenzije v Monitorju, not anymore.

...:TOMI:... ::

benx je izjavil:


...dobri so bili npr. članki o stroških vodenja računa na bankah, kjer res prav pride, da dobiš vse na enem mestu.



Dobra in zastonj ter ažurna je tudi Banka Slovenije. http://www.bsi.si/orodja/tarife-ps.asp?...
Tomi

mat xxl ::

Okapi je izjavil:

Njihovi testi imajo cel kup pomanjkljivosti. AFAIK nimajo svojega laboratorija oziroma ustrezne merilne opreme, zato so mnogi testi bolj amaterski kot profesionalni, da ne rečem znanstveni. Nekaj boljši so tisti, ki jih prepišejo od tujih potrošniških organizacij. Glavna pomanjkljivost je pa ta, da praktično nikoli ne testirajo vseh naprav/izdelkov, ki jih je trenutno mogoče kupiti v trgovinah. Zavajajoč je podatek, da je A boljši od B in C, če ne veš, kakšni so D in E.

V glavnem, z izjemo kakšnih domačih zadev (v slogu, katera kranjska klobasa je boljša), je bolje pobrskati po netu. Redno recimo pogledam na testberichte.de.

Če bi pa že plačeval za kakšne teste, bi plačeval za tiste, ki jih delajo pri Stiftung Warentest - www.test.de
Recimo test 59 pralnih strojev stane 5 evrov.


Ne piši neumnosti. Oni sami nakupijo izdelke, ki jih potem dajo testirati v zunanje verificirane laboratorije.
Oni ne prepisujejo testov, kot si si ti malo zmislil, pač pa so povezani z tujimi potrošniškimi organizacijami in potem kake teste skupaj opravijo. Tako, da ne tako na pamet . lahko vam povem, da so finansirani izključno in samo z članarin. Država je nekdaj nekaj priložila, vendar že dolgo prav nič in mnogi tam delajo volontersko, ker pač ni denarja.

fikus_ je izjavil:

Sem že zgoraj spraševal:
"Sem malo iskal po internetu, vendar ne najdem podatka o tem, kako se financira ZPS oz. kolikšen delež je članarin in kolikšen s strani države?!
Na prvi pogled mi zgleda kot neka momopolna organizacija, kjer kraljuje Kutinova."

Res ne ve kdo?

Za tisto skupinsko ponudbo so pa dobili plačano po pridobljenih potrošnikih!


Država 0% finansiranja, članarine in revija 100% finansiranja in ja mnogi zaposleni tam delajo zastonj volontersko.

Je pa država več let nazaj jih nekaj finansirala samo jih sedaj že dolgo ne več.

bluefish je izjavil:

Problem je, ker ne objavijo metodologije testov.


Koliko njihovih testov si pa sploh videl, vse piše tudi sam sistem točkovanja .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Okapi ::

Oni ne prepisujejo testov, kot si si ti malo zmislil, pač pa so povezani z tujimi potrošniškimi organizacijami in potem kake teste skupaj opravijo.
Skratka, prepišejo od drugih;) Saj pa tega niti ne skrivajo, tako da ne vem, kaj se usajaš. Sploh je pa bolje prepisati test, ki ga profesionalno naredijo pri Stiftung Warentest, kot pa se truditi z lastnim testiranjem, ki ne more biti tako dobro, ker nimaš ne prave opreme, ne pravih strokovnjakov, ne dovolj sredstev za dolgotrajni test.

PaX_MaN ::

Okapi je izjavil:

Saj pa tega niti ne skrivajo,

O skrivajo, skrivajo:
Imen laboratorijev in ostalih sodelavcev pri testu zaradi zagotavljanja njihove neodvisnosti ne razkrivamo javnosti.

Okapi ::

Imel sem v mislih recimo tole (primerjalni test dveh Sonyjevih televizorjev), kjer niti napisov na sliki niso prevedli (za kar bi jih lahko, mimogrede, kdo prijavil inšpektorju, ker mora biti pri nas vse, kar je javno objavljeno, prevedeno).



Je pa res, da imajo to grdo navado, da o tistem, kar so testirali drugi, pišejo kar v prvi osebi množine (mi, evropske potrošniške organizacije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Je pa res, da imajo to grdo navado, da o tistem, kar so testirali drugi, pišejo kar v prvi osebi množine (mi, evropske potrošniške organizacije).

učasih se to res malo hecno bere, ampak ker so pač to organizacije ki skrbijo za potrošnike in smo vsi skupaj en velik komjuniti smo pač to 'mi':D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

marS ::

Predvidevam da če so člani evropske zveze potrošnikov da si kake teste delijo a ne?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

mat xxl ::

Okapi je izjavil:

Oni ne prepisujejo testov, kot si si ti malo zmislil, pač pa so povezani z tujimi potrošniškimi organizacijami in potem kake teste skupaj opravijo.
Skratka, prepišejo od drugih;) Saj pa tega niti ne skrivajo, tako da ne vem, kaj se usajaš. Sploh je pa bolje prepisati test, ki ga profesionalno naredijo pri Stiftung Warentest, kot pa se truditi z lastnim testiranjem, ki ne more biti tako dobro, ker nimaš ne prave opreme, ne pravih strokovnjakov, ne dovolj sredstev za dolgotrajni test.


Ti očitno ne razumeš ali pa nočeš razumeti ali pa .... no upam, da ne .... Torej če 3 -4 oreganizacije skupaj opravijo testiranja v nekem laboratoriju ni nobena prepisala testov od druge, ker so testirali skupaj . !!!

mat xxl ::

Priznam pa , da včasih tudi malo zaidejo. Ko so testirali robotske sesalnike , sem se tudi sam nasmejal .

Skratka Roombe so v osnovi neka serija vse enake , imajo pa malo različne funkcije timerje .... oni so pa ugotovili, da ena čisti bolje kot druga enake serije ...... morda naklučje ...... a spet so pozabili na bistvo, ki bi ga zajeli, če bi malo nas geeke vprašali, npr , da eni roboti, ki gredo z "sonarjem" ko naletijo na crom podnožje ali ogledalo ali zavese, tam zelo slabo počistijo ali pa sploh ne .................... skratka včasih jih malo zanese , sicer pa praški in hrana vse drži.

Moja draga je tak skozi prala z enim praškom, za Denkmit iz DM-a še slišati ni hotela, ko sem ji ga le "uturil" je pa naenkrat ratal "naj taboljši " ;).

fosil ::

Kar se tujih testov tiče, so člani nekih potrošniških združenj in potem lahko od njih uporabijo teste.
Oziroma v določenih primerih sodelujejo, več evropskih potrošniških združenj skupaj naredi test in ga potem vsi objavijo.
Ob tem pa iz vsake države pošljejo na test tudi kakšen lokalni izdelek, ki ga ni v drugih državah.
Tako je!

joker16_7 ::

Pozdravljeni!

Razmišljam o tem, da bi se obrnil na omenjeno zvezo. Kako se naj obrnem na njih, da bom čimprej dobil prave informacije (upoštevajoč, da ne želim klicati na njihovo dežurno številko, kjer stane minuta 2 EUR)?

Hvala in LP
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

marS ::

Pomoč za nečlane, ja, jbg, 1,99€/min ...... ali pa se včlaniš....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

St235 ::

joker16_7 je izjavil:

Pozdravljeni!

Razmišljam o tem, da bi se obrnil na omenjeno zvezo. Kako se naj obrnem na njih, da bom čimprej dobil prave informacije (upoštevajoč, da ne želim klicati na njihovo dežurno številko, kjer stane minuta 2 EUR)?

Hvala in LP


ZPS ni dobrodelna organizacija, pač plačaj če hočeš njihovo storitev.

jusv ::

pošlji jim mejl (zps@zps.si) ali jim priši na fb.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

MTB ::

St235 je izjavil:


ZPS ni dobrodelna organizacija, pač plačaj če hočeš njihovo storitev.


ZPS je društvo, ki od države prejema spodobne denarce.
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/483760...

Invictus ::

MTB je izjavil:


ZPS je društvo, ki od države prejema spodobne denarce.
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/483760...

To še ne pomeni da imaš pravico do njihovih storitev zastonj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Prijavljajo se na razpise. Občasno objavijo kakšen test, da upravičijo sredstva dobljena iz razpisov.

Za koriščenje njihovih uslug moraš biti njihov član.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

RokX ::

Se zgodi, da stvari, ki jih primerjajo/testirajo med seboj, ni na voljo v Sloveniji.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

St235 ::

MTB je izjavil:

St235 je izjavil:


ZPS ni dobrodelna organizacija, pač plačaj če hočeš njihovo storitev.


ZPS je društvo, ki od države prejema spodobne denarce.
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/483760...


Poglej kolk so šele ti dobil od države: http://supervizor.kpk-rs.si/podj/461768...

Ajde butalci hitro tja, ker so 100% avtomobili zastonj.

Kaj pomaga orodje kot je supervizor, če je povprečen uporabnik prezabit, da bi vedel kaj mu sporoča.

mat xxl ::

Lakotnik, dober si .... zdaj pa v NM po enga Tvingota gratis ... ;).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera zmrznjena pica? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12531182 (17355) joze67
»

Vprašanje glede lastništev d.o.o?

Oddelek: Loža
167068 (6283) mitja73
»

Kako najti zastopnika firme

Oddelek: Loža
51305 (1141) harvey
»

ECJ: Za predvajanje glasbe v zobozdravstveni ordinaciji (in še kje) ni potrebno plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5419496 (16789) cegu
»

Pipistrel zmagal na Nasinem natečaju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6723956 (19489) FireSnake

Več podobnih tem