» »

Nakup samostrela

Nakup samostrela

Alcarin ::

Pozdravljeni!

Ukvarjam se z zamislijo o nakupu samostrela in vse potrebne opreme ki sovpade. Zanima me če kdo slučajno tu že ima samostrel ali je dober poznavalec samostrelov kaj bi priporočal, nekje v rangu do 800€ nato bi rabil še dodatne puščice in tarčo ter vso potrebno opremo za vzdrževanje samostrela(+ prenosno torbo).

Hkrati me še hobijevsko zanima nakup kvalitetne ''čutarice'' s filtrom za vodo in filtri za dokup (katero bi kdo priporočal glede na izkušnje)

Hvala vnaprej!
Lep pozdrav/Kind regards!

šajtrga ::

če se ne motim se samostrel smatra kot hladno orožje - popravite me spodaj če se motim

loveJDM ::

Poglej malo v trgovino avantura(spletna trgovina) in pa Rojal mislim da tudi prodaja,da malo okvirno vidiš.Mislim pa da lahko imaš samo do neke omejene moči,za več pa rabiš dovoljenje

Heavy ::

Ob samostrlu in zračnem orožju do omejitve moraš zgolj osebno izkaznico priložit.

MasterTade ::

Doma ga lahko narediš :D, tako kot lok in podobne zadeve
Mors omnia aequat

Stari maček ::

MasterTade je izjavil:

Doma ga lahko narediš :D, tako kot lok in podobne zadeve

Tole si ti sposoben narediti doma???
 samostrel

samostrel

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

Stari maček je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Doma ga lahko narediš :D, tako kot lok in podobne zadeve

Tole si ti sposoben narediti doma???
 samostrel

samostrel



Ah ta samostrel ni zanimiv, vsaj meni ne..V mislih sem imel samostrele, ki so jih v davni preteklosti izdelovali in se da tudi precej močnega narest
Mors omnia aequat

maco-maco ::

Za 800€ dobiš komplet lovski samostrel. Najbolj znani recurve (klasični) so Excalibur , cenejša kopija pa je ta. Compound (s koleščki, zajlami) jih je kar nekaj. Loki, samostreli, frače niso regulirani (razen 18 let), lov z njimi pa je pri nas prepovedan.

Če ne misliš resno, si raje kupi lok ali fračo, s katero lahko streljaš puščice.

Se pa da s tako elastiko narediti to.

LP
Kaj?

Alcarin ::

Ja to načeloma vem kje bi jih v Sloveniji lahko kupil, bolj sem mel v mislih, če kdo ve kaj se splača kupit cena glede na kvaliteto in moč (dolžino) in glede vzdrževanja (verjetno rabim kaj razen puščic in torbe, kakšno mazivo za to da se ne strga kaj itd.)


Pa to ko kupiš samostrel dobiš zraven za napenjat, ker nikjer po teh Slovenskih nič ne piše, običajno so samo te suhoparne statistike navedene.
Lep pozdrav/Kind regards!

loveJDM ::

Rojal ima dober support pa vse zrihtajo pa povejo kako pa kaj,če drugje neboš dobil informacij...

xxxul ::

Alcarin je izjavil:


Hkrati me še hobijevsko zanima nakup kvalitetne ''čutarice'' s filtrom za vodo in filtri za dokup (katero bi kdo priporočal glede na izkušnje)

kej takega?
bojda dobra zadeva, je pa odvisn za kaj bos rabu...

maco-maco ::

Za streljat zombije in okili bajte bo CHINA 80lbs komplet za 40€ več kot dovolj.

Drugače pa je poleg samostrela dobro imeti puščice(8€), napenjalec-vrvica(20€), vosek-mast(10€), optika(od 100€), tarča (od 50€), torba, nosilec puščic, rezervna tetiva,...

Več info lahko dobiš v Kranju - Vreček agro. V isti bajti kot je trgovina je tudi lokostrelska šola. So tudi lovci z loki galerija.

Za zabavo pa je pred vsemi tetivnimi in zračnimi zadevami po mojem mnenju frača. Majhna - za v žep, poceni, strelja različne zadeve - tudi puščice, relativno varna, imaš tudi večje, močnejše,... v glavnem elastika je zakon!
Kaj?

loveJDM ::

maco-maco je izjavil:

Za streljat zombije in okili bajte bo CHINA 80lbs komplet za 40€ več kot dovolj.

Drugače pa je poleg samostrela dobro imeti puščice(8€), napenjalec-vrvica(20€), vosek-mast(10€), optika(od 100€), tarča (od 50€), torba, nosilec puščic, rezervna tetiva,...

Več info lahko dobiš v Kranju - Vreček agro. V isti bajti kot je trgovina je tudi lokostrelska šola. So tudi lovci z loki galerija.

Za zabavo pa je pred vsemi tetivnimi in zračnimi zadevami po mojem mnenju frača. Majhna - za v žep, poceni, strelja različne zadeve - tudi puščice, relativno varna, imaš tudi večje, močnejše,... v glavnem elastika je zakon!


Zakaj pa je optika tako draga?A ni ok navadna optika tista za šibkejše zračne tam do 10J ko se dobi za 20-40e?Ali je tako da jo razstrese če ni namenska?

pegasus ::

Alcarin je izjavil:

Ja to načeloma vem kje bi jih v Sloveniji lahko kupil, bolj sem mel v mislih, če kdo ve kaj se splača kupit cena glede na kvaliteto in moč (dolžino) in glede vzdrževanja (verjetno rabim kaj razen puščic in torbe, kakšno mazivo za to da se ne strga kaj itd.)
Poišči si najbližje lokostrelsko društvo in se oglasi pri njih. Z veseljem ti bodo pomagali.

Heavy ::

Glede optike se lahko kar za airsoft gor montira. Red dot za 20€ zdrži brco malokaliberske puške.

Martin Krpan ::

Za samostrel je ta poceni optika čisto OK.
Jaz imam na svojem red dot za 8€.:D

neverjetni99 ::

nekdo je preveč gledal Daryla na walking dead :P

loveJDM ::

Ans,kakšne so pa montaže?Če so 11ke mi daš prosim link od red dota?Hvala

maco-maco ::

Najbrž bi bil lahko tudi brez optike, samo če ma 800€ bi bilo normalno, da vsaj 100€ od tega porabi za solidno zadevo.

Poleg specifičnih vibracij, je tudi pomembno, kako leti puščica. Ker le let specifičen, morajo biti oznake pač prilagojene.



Ker pa je let puščice odvisen od hitrosti, se pravi od moči samostrela in teže puščice, imaš pri tistih za 200€ gumb za izbiro hitrosti.

Kaj?

Martin Krpan ::

loveJDM je izjavil:

Ans,kakšne so pa montaže?Če so 11ke mi daš prosim link od red dota?Hvala


Ja , 11 mm , sem pa ga pa moral malo podložiti z podložko. Kupil sem ga v firmi Anatis , vendar danes točno tega nisem našel. Pokliči ali poglej v airsoft trgovinah.

chucki ::

maco-maco je izjavil:

Za streljat zombije in okili bajte bo CHINA 80lbs komplet za 40€ več kot dovolj.

Drugače pa je poleg samostrela dobro imeti puščice(8€), napenjalec-vrvica(20€), vosek-mast(10€), optika(od 100€), tarča (od 50€), torba, nosilec puščic, rezervna tetiva,...

Več info lahko dobiš v Kranju - Vreček agro. V isti bajti kot je trgovina je tudi lokostrelska šola. So tudi lovci z loki galerija.

Za zabavo pa je pred vsemi tetivnimi in zračnimi zadevami po mojem mnenju frača. Majhna - za v žep, poceni, strelja različne zadeve - tudi puščice, relativno varna, imaš tudi večje, močnejše,... v glavnem elastika je zakon!


To niso lovci, ampak morilci. Jebem jim mater, da za zabavo pobijajo živali. Karma bo naredila svoje.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Alcarin ::

xxxul je izjavil:

Alcarin je izjavil:


Hkrati me še hobijevsko zanima nakup kvalitetne ''čutarice'' s filtrom za vodo in filtri za dokup (katero bi kdo priporočal glede na izkušnje)

kej takega?
bojda dobra zadeva, je pa odvisn za kaj bos rabu...


Ja nekaj takega sem mel v mislih, hvala

Za streljat zombije in okili bajte bo CHINA 80lbs komplet za 40€ več kot dovolj.

Drugače pa je poleg samostrela dobro imeti puščice(8€), napenjalec-vrvica(20€), vosek-mast(10€), optika(od 100€), tarča (od 50€), torba, nosilec puščic, rezervna tetiva,...

Več info lahko dobiš v Kranju - Vreček agro. V isti bajti kot je trgovina je tudi lokostrelska šola. So tudi lovci z loki galerija.

Za zabavo pa je pred vsemi tetivnimi in zračnimi zadevami po mojem mnenju frača. Majhna - za v žep, poceni, strelja različne zadeve - tudi puščice, relativno varna, imaš tudi večje, močnejše,... v glavnem elastika je zakon!


Hvala ti za tole, ravno tole sem rabil, med drugim, seznam zadevic ki jih je skoraj mus dokupit zraven samostrela.

nekdo je preveč gledal Daryla na walking dead :P


Verjameš ali ne ampak a veš da walking dead še nisem gledal, mam pa namen pogledat enkrat naslednje leto :)
Lep pozdrav/Kind regards!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preperji norost ali je kaj na tem (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1309204619 (7748) WizzardOfOZ
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203254 (18569) gruntfürmich
»

Zračna puška (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20372700 (42030) loveJDM
»

Risen II: Dark Waters (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9417234 (12506) kratos
»

Power Rangerji v Iraku

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
305495 (3707) Loki

Več podobnih tem