» »

Lan server na shared connection

Lan server na shared connection

snak3 ::

Pozdrav.
Mene zanima kako bi lahko postavil LAN server (COD4), da bi se lahko cimer povezal na mene.
Zadeva pa je takšna. Jaz imam desktop računalnik(WIN7) preko kabla povezan na laptop(Ubuntu 11.4)(na laptopu je nastavljen shared connection), ta pa je preko wireless-a povezan na router. Cimer pa ima laptopa(WIN10) povezanega prek wireless na router.
Jaz lahko postavim server na desktopu in se povežem na njega preko IPja, ki mi ga dodeli laptop, nevem pa kako bi se lahko cimer iz svojega laptopa povezal, ker on ne vidi podmreže ki je na mojem laptopu.
Ali je to sploh možno?

Če cimer postavi server na svojem, se lahko jaz is desktopa normalno povežem na IP ki mu ga dodeli router, ampak bi rada imela server na desktopu, ker je njegov laptop bolj slab in mu potem šteka.
Jaz se pa trenutno ne morem povezati direktno na router, ker nimam wireless adapterja za desktop, za kabel bi pa moral delat luknjo čez steno :)

AC_DC ::

snak3 ::

Bom probal.

A če bi jaz naredil na mojem laptopu še shared wireless connection in bi se on na moj laptop povezal, a bi blia potem v isti mreži?

snak3 ::

 shema

shema

AC_DC ::

Ok, povezano vidim da imaš ok, preko routerja.

Vidim, kaj je težava.
Ti imaš net sharan od laptopa1, si na drugem subnetu kot cimer na w10 (laptop2).

Vsaj če internet connection sharing na Ubuntu dela po enakem principu kot na win7:
http://www.home-network-help.com/window...

Zadevo rešiš tako, da pri sebi za subnet mask nastaviš na 255.0.0.0 .

Daj poženi v cmd.exe "ipconfig/all" pri tebi in cimru.


Hmm, če tole drži imam slabo novico, ker si v 99% v drugem razredu.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?...


quick and dirty nalin, ki pomoje tudi dela, ko namestiš hamachi na obeh pcjih (tvoj desktop in laptop2):
hamachi lan v google.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

snak3 ::

Ja meni ubuntu dodeli 10.42.43.97
Bom počakal dokler se ne zvežem direktno na router.

Hvala za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548364 (555) Lonsarg
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472996 (2547) RuskiSnajper
»

ICS na win7, t-2 dynamic

Oddelek: Omrežja in internet
6864 (788) DuleKrtola
»

Windows 7 Professional deljenje internetne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
71432 (1291) nuclear
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912593 (12125) iro

Več podobnih tem