» »

Problemi z vzpostavljanjem Wi-Fi povezave na Windows 8 laptopu

Problemi z vzpostavljanjem Wi-Fi povezave na Windows 8 laptopu

mat13 ::

Pozdravljeni,

imam probleme z vzpostavitvijo brezžične povezave na laptopu z WIN8. Probal sem že raznorazne stvari, se tudi obrnil na strokovnjaka, pa se vedno ne vem, kaj je narobe, zato se sedaj obračam na vas.

Laptop sem včeraj kupil, aktiviral Windows in potem vzpostavil povezavo z mojim modemom in je vse delalo tako kot je treba, potem sem se povezal se na sosedov modem in je tudi vse delalo tako kot mora. Danes zjutraj pa prižgem laptop in mi poleg črtic za signal (ki so vse) napise ''omejeno'' in povezava ''mrkne''. Pa sem potem poskusal vzpostaviti povezavo z drugim modemom in mi je uspelo pa je potem po cca. 5 minutah spet napisalo ''omejeno''.

Jaz res ne vem kaj bi lahko bilo narobe, tudi strokovnjak mi po telefonu ni znal kaj povedati in predlagati.

Hvala že v naprej za pomoč, mat13

Klemzz ::

Vklop in izklop airplane mode, bi se mogl pobrat use skup, mam isti problem.

solatko ::

Ravno to je problem, povezal si se na sosedov modem in pustil obkljukano, poveži samostojno, sedaj pa se ti hoče povezovati na dve omrežji, kar pa ne gre.
Uredi si omrežne povezave, na svoem modemu pusti avtomatsko povezavo, na vseh drugih pa izklopi.
Do te težave prihaja, ko si na področju, kjer je več povezav, na katere si se že kaj priklapljal. Sploh če so signali zadosti močni.
Delo krepa človeka

mat13 ::

Najlepša hvala obema, sem kar vedel, da bom tu dobil pravo pomoč še enkrat hvala bom upošteval in napisal potem če deluje :D

mat13 ::

Zdaj sem naredil tisto, ker sta mi napisala, pa še vedno piše omejeno, sem pa tudi opazil, da ne gre oDznačit samodejne povezave na določen modem.

solatko ::

Obstoječe internetne povezave zbriši, kartico izklopi in ponovno vklopi, potem pa se poveži na svoje omrežje (priporočam, da imaš naštimano geslo za vstop).
Ko pa se boš priklapljal drugje, takrat, ko izbereš omrežje, odznači avtomatiko.
Delo krepa človeka

mat13 ::

ker se ravno spoznavam z WIN 8-ko, nevem kje to zbrišeš, razen ''pozabi to omrežje'', ki pa se tudi ne prikaže pri vseh. ???

Klemzz ::

Sej je dost če daš pozabi omrežje, če pa klikneš na povezavo ko še nisi povezan, maš kvadratek s kljukico "connect automatically".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

mat13 ::

razumem, razumem, ampak ne gre odznačit tistega kvadratka connect automatically (mislim gre ampak se samo takoj nazaj označi

aha sedaj pa mi je uspelo. HVALA TI !!! :DDDD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat13 ()

Dober dan ::

Si bom sposodil temo. Imam prenosnik, ki je nekaj časa lepo deloval v Brezžičnem omrežju, potem pa je kar naenkrat začel protestirati. Povsod drugod deluje brez problema. V omrežju, kamor se prenosnik ne prijavi, imam še kup drugih naprav, ki pa delujejo brez problema. Povezal sem se tudi na modem in videl, da DHCP prenosniku dodeli lokalni ip... Kaj sem spregledal oz. kako ukrepati?

Popravek: Zdajle sem kartico nastavil na statični ip v4 in zadeva špila kot je treba, ampak meni to ne diši, ker oče se na to ne spozna in bo štala, ko bo prišel na drug Wi-fi

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

da DHCP prenosniku dodeli lokalni ip..

Kakšen ip mu dodeli ?

Imaš dovolj širok dhcp pool za vse priklopljene naprave ?

Dober dan ::

DHCP mu zmeraj dodeli 192.168.1.6. Ko sem zadevo pobrisal in restartal, sem po DHCPju spet dobil enak ip. Priklopljene imam komaj 3 PC-je, 4 prenosnike, 7 mobilcev, tako da prostora je dosti. Zdaj sem v ipv4 nastavil sam ip in te zadeve, pa to špila.. Če nastavim na samodejno povezovanje, pa dobim le omejeno povezavo.

Zgodovina sprememb…

znj_ ::

Pozdravljeni,

ali lahko tudi meni kdo pomaga? :) ...Laptop mi ni hotel povezati na wifi, napisalo mi je "omejeno", (drugi laptop se mi poveže brez problema). Ker nisem vedela kaj storiti, ker se povezava ni hotela vzpostaviti, sem kliknila "pozabi omrežje", v upanju da bo delalo, ko ga bom spet "vzpostavila". Sedaj mi napiše, da moram vnesti "varnostni ključ omrežja". Poskušala sem vnesti geslo, ki ga imam običajno za vzpostavljanje povezave, ampak ne deluje. x) Ali mi lahko kdo pove, kaj je ta varnostni ključ omrežja, ter kje ga dobim? :)

Najlepša hvala :)

AC_DC ::

S kablom je poveži na router.
Išči wifi password.

znj_ ::

AC_DC je izjavil:

S kablom je poveži na router.
Išči wifi password.



Sem se povezala s kablom. Kako iščem wifi password, oz. kje ga najdem?

AC_DC ::

Odpri browser, vtipkaj 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.1.254 (ena bo prava, če nisi spreminjala).

Oz.
http://www.techsupportforum.com/forums/... , default gateway, tam je router.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

znj_ ::

AC_DC je izjavil:

Odpri browser, vtipkaj 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.1.254 (ena bo prava, če nisi spreminjala).

Oz.
http://www.techsupportforum.com/forums/... , default gateway, tam je router.


Nobena ni prava, pri vseh mi napiše, da je "zahtevano preverjanje pristnosti". Zahteva up. ime in geslo.

AC_DC ::

Če ga nisi posebej nastavila, vpiši v google model routerja in preberi navodila, kjer so omenjeni podatki.

http://www.routerpasswords.com/

znj_ ::

AC_DC je izjavil:

Če ga nisi posebej nastavila, vpiši v google model routerja in preberi navodila, kjer so omenjeni podatki.

http://www.routerpasswords.com/


Ne, nič ni bilo posebej nastavljeno.. Tudi tukaj mi ne najde pravega gesla. :/

solatko ::

Model routerja bi bil lahko na razpolago. Poglej nalepko na spodnji strani, imaš ime in geslo ali internetno stran, kjer prideš do nastavitev.
gesla so po navadi
admin - admin
admin - password
user - password
Delo krepa človeka

Jst ::

Da ne odpiram nove teme, si bom kar tole izposodil.

Na Androidu vklopim hotspot. Drugi se lahko normalno priključijo in brskajo.

Moj EntertainmentPC, ki ima Windows 8.1 pa se priključi, a ne odpre nobene strani. Če pingam google, DNS vrne IP, ampak ni odziva.

Plata je ASUS P8Z77-V Pro, ki ima Wifi in zunanjo anteno, ki jo priključiš na matično.

Wifi driverji delajo, ker če se priklopim na access point, dela normalno. Samo kadar se hočem priklopiti prek Android HotSpot-a, ne dela.

Probal tudi pri kolegu, ki ima Win7, pa zadeva dela b.p.

Win diagnostika ne najde nobene težave.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

znj_ ::

solatko je izjavil:

Model routerja bi bil lahko na razpolago. Poglej nalepko na spodnji strani, imaš ime in geslo ali internetno stran, kjer prideš do nastavitev.
gesla so po navadi
admin - admin
admin - password
user - password


Hvala tudi tebi za pomoč, ampak še vedno nič. Provala sem vse kombinacije črk/številk na routerju + ta gesla. Vedno javi isto - omrežni varnostni ključ ni pravilen.
Bom provala še kaj ščarat, če mi rata.. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wireles mi nagaja :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
232303 (1861) mulc007
»

Wifi adapter prepočasen (PC) pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
131104 (945) aerie
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184467 (3133) barocco
»

Wifi problem

Oddelek: Mobilne tehnologije
261172 (868) tjaz051
»

http://192.168.1.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
73245 (3154) NazgulRR

Več podobnih tem