» »

Kateri Athlon?

Kateri Athlon?

Markoff ::

Imam Athlon XP 1600+ (Palomino!!!) in se greje ko sam hudic. Ker nimam casa, da bi se hecal z vodnim hlajenjem, menjal pa tudi ne bi cele kiste na P4, me zanima, kateri proc se mi najbolj splaca kot upgrade:

2200+ - poceni, vendar majhne dodatne performanse, 'le' 133 FSB po defaultu
2400+ - srednji, solidne dodatne perf., se vedno 'le 133' default FSB
2600+ - Thoroughbred B (naj bi se manj grel?), 166 default FSB, performanse ok

Najpomembnejsa mi je temperatura, nato default FSB, nato cena in sele nato dodana zmogljivost. Mi lahko kdo pomaga pri odlocitvi s se kaksno dodatno informacijo? Ali se Tbred B res manj greje? Kaj pa tbred A?

Fizikalko ::

Ja. T B se res manj grejejo v povprečju, čeprav imam jest en bolj slab primerek (T na 2100 na ful power okoli 55 stopinj). Je sicer res, da hladim le z zalmanom 6000Cu, pa vseeno. Mam 2 velika venta gor, pa veliko ohišje, pa Enermax z ventom, ki vleče zrak iznad procesorj, pa 3 vente, ki pihajo v kišto...

Jaz bi ti priporočail kar novega Bartona, če ti plata to podpira (2500+ 200fsb 512 Cache!). Niti ni tako drag glede na sposobnosti.

frenk ::

Kolkr jest vem je že 2400+ tbB, ampak če maš na razpolago 2600+ tbB poj raj tega uzam...fsb gre pa usm procm zlahkoto čez 200 in še nism slišou da bi bla pr kermu procu meja fsb...prej končna frekvenca...ja tko kokr je fizikalko reku se tbB res manj greje ampak poj k naviješ morš itaq dobr hladit:D

Markoff ::

Tkole je: plata mi podpira do tbred B, bartone mislim da ne. Bom preveril.

RAM je 166 (2700?), preverjeno delujoc na 197 MHz (stabilno), ceprav je star eno leto. Zaradi temperature se navijanja athlonov ne grem vec in bi raje imel proc z defaultom 166 fsbja. Ker mam se Volcano 7+, je na low settingu glasnost se sprejemljiva, na medium je podobno letaliscu, na high pa je podobno ziveti v letalski turbini. Na low je poleti athlon brez navijanja okoli 60°C in se obesa vsake en par ur, zato moram ziveti na letaliscu. Zvecer je prava smrtna tisina, ko ugasnem masino.

Kar sem gledal na netu (tomshadrware) imajo le od 2600+ gor 166 fsbja, ostali pa po defaultu 133. Barton se mi zdi malo predrag, ker spet ne bom profitiral veliko na performansah (v primerjavi z investicijo), zato so mi res aktualni prejsnji trije. Ali moras res imeti krompir pri procu in njegovi temperaturi ali obstaja kaksno pravilo v tem kaosu? Nazadnje sem dal 100k za novo plato, RAM, athlona, ohisje in napajalnik. Ni sans, da zamenjam karkoli drugega kot proc. Vsaka dobra info mi lahko pomeni balzam za bobnice in olajsanje za mojo kisto...

Fizikalko ::

Zej pa res ne vem, u čem je fora. To je skopirano iz Mlacomovega cenika:

ATHLON XP 1800+ (1.53GHz) 16.680
ATHLON XP 2000+ (1.67GHz) 18.600
ATHLON XP 2200+ (1.80GHz) 21.840
ATHLON XP 2400+ (2.00GHz) 27.000
ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) 30.000
ATHLON XP 2600+ (2.13GHz) 40.680
ATHLON XP 2700+ (2.17GHz) 48.000
ATHLON XP 2800+/512 (2.08GHz) 56.64 0

Cene so z DDV. Kot vidiš, je Barton le 30k, 2600 je pa čez 40k. Barton je pribl. isto hitr, precej (baje) bolj hladen in ima orenk FSB. Kaj je torej problem v ceni???!

Še enkrat - Barton!

Markoff ::

To, da bi spet potreboval novo plato, kar bi me stalo 30k, razen ce kdo vzame v zakup abitko? :(

Kot vidis, bi me skupaj stalo 60k, kar pa je odlocno prevec. Koliko siguren pa je ta "baje, da dobro hladi"? Nazadnje, ko sem kupoval "baje", sem dal veliko denarja za malo muzike. Oz. veliko denarja za veliko toplote in malo delovanja...

Markoff ::

Aja, se to: dodatne performanse so na zadnjem mestu po prioriteti...

Fizikalko ::

Kako naj vem, katero plato maš?! A lahko poveš, katero! Možno, da ti bo Barton vseeno deloval, ker mnoge plate kljub uradni podpori le 166 delujejo bp na 200fsb, kolikor zahteva Barton. Fino bi blo, če poveš čim več podatkov o svoji mašini!

Markoff ::

- Athlon XP 1700+ Palomino odklenjen
- Abit e sad smo tu: ne vem na pamet, katera je, zdi se mi, da je KX7-333 (brez RAIDa), na abit site-u je update za BIOS za 2400+ in 2600+ in avgusta 2002 je bila to zadnja podpora tej plati, zato mislim, da Barton tu ne bo deloval
- Volcano 7+ (tisti z rocnim regulatorjem obratov, bi znal bit ta hudic tisti, ki mi premalo odvaja toploto?)
- Arctic Silver 3, tiste case najboljsa hladilna pasta, namazana zelo na tanko, kot so takrat vsi pametovali :)
- Gigabyte Radeon 8500 Deluxe (prej sem imel GeForce 2 MX in temp je bila se za ca. 3-5°C visja)
- 256 MB
- 2 diska, 20 + 40, ata66 in 100
- big tower, 2 dodatna venta za prezracevanje kiste (ne pomaga)
- 350 W napajalnik (ne me vprasat, kateri, bi moral racun pogledat)
- ostali smorn, ki je tu irelevanten - SB Live 1024, 2 omrezni pa ena lepa miska pa taka fletna tipkovnica pa uuu ena podloga za mis :\

Cel dan ze brskam po netu in povsod pise, da so Tbredi B samo tisti od 2400+ navzgor in da naj bi bilo odvajanje toplote enako ali celo nizje pri bistveno visjem fsb kot palomino. A je mozno, da bi bil recimo kriv vent ali gre za slucajno bolj ogrevan proc?

Problem je tudi v tem, da ni le temp relativno visoka (do 60°C pri polni obremenitvi), ampak je tudi sistem nestabilen, ce ne zvrtim venta na vsaj medium setting (omenjeno letalisce...). Pod nestabilen razumem seveda 'obesanje'. Zakaj hudica je athlon nestabilen pri 60°C?????

Oblivion ::

Jst mam AthlonaXp TBb 2400+ pa Vulcano 7+ na low, v sobi je fajn vrocina okrog 26oC pa mi dela proc na 45 stopinj. Termalna pasta je xy, tko da se tej TBb res ne grejejo. Ce kaksno klimo odprem ne gre cez 40oC. Tudi navijal sm ga pa nc, mi ni sla temperatura cez 45oC tudi pri 1,75V.

Fizikalko ::

Tukaj je več možnosti.

1. Lahko da je procesor (tvoj dotični primerek) ena zlo slaba serija. Podobno (a ne tako hudo) je z mojim, ki ne gre čez 2100MHz stabilno.

2. Lahko da ti odpoveduje hlajenje. Probaj si sposodit kak drug hladilni sistem in primerjat...

3. Glede Bartona lahko pišeš na Abit in jih vprašaš (ter moliš za odgovor), lahko pa ga pelješ na servis in jim rečeš: Najprej probajte Bartona (če gre, pač gre, še prej flešajte zadnji bios), če ne gre pa pač 2400+, ki je za svojo ceno še najboljši. A vedi, da se lahko nategneš kot jaz, ki sem dobu en slab primerek 2400+ in se ga da manj našponat kot marsikaterega 1700+.

Glede t B jeder je bulšit, kar si bral. Tudi manjfrekvenčni so jedro B (pozanimaj se pri svojem prodajalcu za tiste, ki jih on dobavlja). Sicer pa pod 2400 tako ne boš kupoval, ne?

Veliko sreče.;)

Markoff ::

Oblivion: tudi moj deluje na 36°C, na low settingu Volcanota....ko je relativno hladno in ko je proc idle. Ko gre na full load, poleti in low fan, je temp okoli 59C, samo je nestabilen. Kupil sem ga za overclock, dobil pa sra**e. Proc bi moral laufat vsaj na 166, pa se na 133 komaj!

Fizikalko: Mislim, da hlajenje ne odpoveduje, ker je ze od zacetka (1 leto) taka temp, se visja je bila, ko sem imel GeForce2 MX in gigabyte plato. GF2 je mocno pregrevala cel sistem, samo tudi Radeon ne pomaga. Se mi splaca kupit potem 1800 ali kaj takega in ga dam na 166 MHz ali je boljse vzet kar proc z default fsbjem na 166? Da ne bom potem na istem, kot pri tem sedaj...sicer pa nikoli vec ne kupim proca, ki bo zahteval tako hlajenje, pa ce je zaradi mene cray-99 al pa milijon procesorski pentium 666.

Zheegec ::

Moj AXP2100+ dela na Volcano7+ na medium na 13.5*166=2.25GHz (2800+) na 50C, ohišje 33C, tako da je kar ql. Aja, saj ni važno kakšen je default FSB in pa frekvenca, saj lahko z navijanjem vse to spremeniš, važno je samo da ima jedro ki se manj greje (Throughbred-B) in to so vsi AXP1700+, 1800, 2100+, 2400+ in več (2500+, 2800+ in več so Bartoni). Kar 1800+ vzemi pa bo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WhiteWolf ::

Moj AXDA2100DUT3C AIUHB, ki je navit na 2300Mhz pri 1.7V in z volanom 7+, ki ima dodan fanmate in je nastavljen na najnizje obrate, se ne greje pri polnih obremenitvah nikoli cez 50 stopinj (niti sedaj ko je tako vroce)!
Uporabljam pa :
AS3 na tanko,
CHIEFTEC napajlanik, ki ima 2 venta,
CHIEFTEC ohisje: na katerih imam 5 ZALMANOV F1 z dodanimi upori, da je kista tiha! Tudi originalni CHIEFTEC ventilator je zamenjan z ZALMAN F1, ker je bil originalni preglasen (na stranici)!

Zheegec ::

Jaz imam 1.65V in pa ni tako ZELO prevetreno ohišje, trenutno imam 49C po celem dnevu Foldinga. Ej, WW, a to na full load?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WhiteWolf ::

To so podatki za full load ja!

jest10 ::

Bi pa še jaz nekaj vprašau. Trenutno imam TB1giga. In se mi greje od 48-53stopinj. Zdej me pa zanima koliko pribljižno bi imeu temperaturo, če bi nabaviu 1700+? Jasno throughbred-B. Ozeroma če je ta hladilnik sploh dovolj močan?

frenk ::

ker hladilnik pa maš...pomoje bi blo na 40 stopinj ker tbirdi so oddajal velik več toplote

jest10 ::

Nimam pojma katerga imam. Verjetno bo kar box varjanta

boštjan ::

mislim da bo okoli 55 na full obremenitev

MEDENA ::

ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) 30.000

bo kar držalo...v ZDA so itak po 100$

Markoff ::

Se v praksi pokazejo kaksne realne razlike med denimo 1700+ in 2400+ (tbred b)? Hipoteticno gre le za drugi multiplier, ja, vem, ampak praksa vcasih pokaze, da ni samo multiplier, ampak da gre pri boljsih procih za kvalitetnejso izdelavo. A kdo ve, kako v splosnem delujejo 2400+ ali podobno napram nizje specificiranim procom?

DSmidgy ::

Jaz bi ti priporočail kar novega Bartona, če ti plata to podpira (2500+ 200fsb 512 Cache!).

A ni Barton 333fsb. Pomoje ma šele tanov 3200 200fsb.

boštjan ::

A ni Barton 333fsb. Pomoje ma šele tanov 3200 200fsb.

brez problema dela 2500+ barton na 200FSB

DSmidgy ::

To že. Jest sem uradno mislu. Ker če naviješ pol ni več 2500+ ampak več (če gledaš preformase, ime seveda ostane isto.

boštjan ::

kdo pa danes athlone goni na defolt frekvenci z nForce2 plato

DSmidgy ::

Tisi, ki ima rad tih računalnik - namesto da naviješ prod zmanjšaš obrate na ventu.

frenk ::

ne tist, ki ima rad tih računalnik si nabau vodnga>:D

DSmidgy ::

Tud na ceno je treba gledat. Usi pač ne igramo čisto tanovih iger in zato po nenaviti procesorji čisto dovolj.

frenk ::

DSmidgy:jest ne navijam za igre...no ja tud to ampak jih zlo mau igram...jest navijam trenutno zarad folding@home:D

Markoff ::

Fantje, vse lepo in prav, ampak ne sprašujem vas o navijanju, ampak o kvaliteti posameznih specificiranih Athlonov. 'Navijanje' iz 133 na 166 fsb jaz sploh ne bi definiral kot navijanje, ampak bolj kot povečevanje performans.

Meni je pač ključnega pomena tiha mašina in frenk: jaz imam rad tišino, pa nimam časa in tudi nisem pripravljen plačati trenutno ceno, da bi se šel vodnega. Že narejenega pa ne kupim, ker so predragi za to, kar ponujajo in še premalo preizkušeni v praksi. Tudi z ventom se da naresti zelo tiho računalo, samo meni to s tem s*anjem od Palomina ne uspe narest. Ne govorim o navijanju, govorim o GLASNI in NESTABILNI mašini. Razlog: slab proc. Samo in izključno samo o tem govorim v tem topicu.

Hvala vsem za nekatere dobre info, upam pa, da se bo našel še kdo, ki je preizkusil res veliko Athlonov in bi znal dodati še kaj koristnega. In ne bo govoril o navijanju, vodnem hlajenju in Bartonu (menda nisem dovolj jasno povedal, da mi ga plata NE podpira). ;(

jureus ::

Bartona kupi :P . Just a joke.

Kupi 2600 tb, se najboljse.

San ::

A navijanje ni povečanje perfomans?

frenk ::

suntrace: ja se strinjam sam dj ga mau pust...sej vidš kuko je razkurjen:D

Markoff ::

Eh, frenk, nisem jezen, sam če vsake pol ure hodim na s-t gledat, a je kdo kaj pametnega napisal, pol veš zakaj sem včasih mal razočaran. :\

Nategnil sem se pa s Paominom za 100k SIT, zato je jasno, da se ne mislim še enkrat...

asPeteR ::

Lej, zdej pa mislim, da ze mal kompliciras ...

Lej ti mas palomino proc to pomeni 0,18micron izdelava.

Zdajsni procesorji TbredB so na 0,13micron tehnologiji. Kar pomeni znatno manjse segrevanje!

Kar se tice default FSBja. Ta nima veze. Kolikor pac potrebusej FSBja ga pac na to navijes(in ustrezno zmanjsas multiplajer, ce ne zelis prevec navijati)

Skratka jaz bi ti svetoval 2400+(real F:2G) in NE bartona kot pravijo nekateri(ker pravis, da ne bos navijal - ce bi potem bartona) zakaj ne bartona? Ker ima kljub oznaki 2500+ real F:1833! Kar pomeni, da ga 2400+ povecini nese! Tisti dodaten cache ne prinese dosti.

Pa ves kaj je se moznost, da mas hladilnik slabo gor dan! Kajti 60 stopinj je vseeno prevec za nic navit proc, pa pravis da se ti se sesuva ... Dej precekiri mal hladilnik.

frenk ::

zdele vidm da ma malecky dva nova proca...tist je najbol nakup, sam morš met pa tud dobr hlajenje:D, ker je treba stvar navit...ampak če nabavš od nega, boš dou za proc 17200 sit, za ukol 15k sit pa še kšnga slk800 al pa 900(odvisn kva ti plata podpira) pa gor kšn tornado al pa delta za pomoje ukol 5k sit...torej maš za 37k sit ubistvu 3000+>:D...mau razmisl o navijanju

Markoff ::

frenk: malecky?
Ne štekam čisto tvojega posta, žal. :\

frenk ::

malecky je en tip k prodaja navijalske procesorje...pošl mu privat mesiđ pa ga mau praš...al pa mail

Dr_M ::

AMD ATHLON XP 2500+ BARTON
Cena (SIT): 23.880,00

www.jae.si
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Markoff ::

Frenk: Maleckyja sem našel, ampak v profilu nikjer njegovega maila...?

Mi ga lahko zaupaš?

GTi ::

Mogoče kdo ve ali že ima izkušnje kako se kaj XP 2500+ BARTON navija v praksi?
JAE ma res dobro ceno >:D

Dr_M ::

poglej na www.vr-zone.com bazo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342695 (15479) peter_ki

Koliko bi vas zanimal barton 2500 mobile (45w) po ceni 27000-27500 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23710486 (6991) kuglvinkl
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327750 (5427) Tarzan
»

Katerega Athlona XP ?

Oddelek: Kaj kupiti
281392 (1017) Keyser Soze
»

Barton, se splaca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
894531 (3614) Sergio

Več podobnih tem