» »

Google+ noče umreti

Google+ noče umreti

Google+ - Ker Googlovo družabno omrežje Google+ ni nikoli zares zaživelo, je Google letos poleti končno omogočil uporabo svojih izdelkov, ne da bi imeli profil Google+. Na omrežju Google+ je bilo namreč 2,2 milijarde uporabnikov, kolikor jih uporablja Google storitve, a je bilo aktivnih le okrog dva do tri promile. Pričakovali smo, da bo naslednji korak dokončen pokop tega internetnega Detroita, a se bo zgodilo ravno nasprotno. Google+ bo dobil še eno priložnost, ob čemer ne smemo pozabiti, da bo to pravzaprav Googlov peti poizkus. Prvi je bil katastrofalno uveden Google Buzz, ki so ga leta 2011 po dobrem letu delovanja ukinili, vmes pa še komajda izognili tožbam. Google Friend Connect pri nas ni bil nikoli zares popularen, Orkut pa je bil izjemno popularen v Braziliji, drugod pa povsem spregledan.

Google pravi, da je imel Google+ dva oddelka, ki so ju uporabniki radi obiskovali: Communities (Skupnosti) in sorazmerno novi, pet mesecev stari Collections (Zbirke). V prvem oddelku se združujejo ljudje, ki jih veselijo isti hobiji oziroma imajo enake interese, in ima dnevno 1,2 milijona obiskovalcev. V drugem oddelku Zbirke lahko prispevke podobno kot na Pinterestu delimo po temah, da jih laže posredujemo znancem in oziroma skupnosti. Google+ ima popolnoma prenovljen uporabniški vmesnik, da je stran prijaznejša tudi mobilnim napravam, Skupnosti in Zbirke pa so bolj izpostavljene.

Postavlja se vprašanje, zakaj se Google še vedno trudi z Google+, če pa pravega odziva ni. A naivno bi bilo zaključiti, da je bil celoten Google+ neuspeh. Google Photos je deloval odlično, zato je postal samostojna storitev. Podobno je tudi z že omenjenimi Skupnostmi in Zbirkami, ki ju želi Google razvijati dalje. Tako lepo označene skupine s skupnimi interesi pa so tudi izjemno priljubljene pri oglaševalcih, ki lahko zelo natančno ciljajo svoje oglase. Tudi zato Google+ še ne bo umrl.

27 komentarjev

sandmat ::

edini problem google+ je design, tako kot večine ostalih njihovih storitev/aplikacij v zadnjem času.

sterling ::

sandmat je izjavil:

edini problem google+ je design, tako kot večine ostalih njihovih storitev/aplikacij v zadnjem času.


Meni je bol problem, da moras imeti G+ da ocenjujes Google Play aplikacije...

boolsheat ::

Orkut few. :))

Ciklamen ::

sterling, ja pa je menda ja jasno da bo google tebe želel na vsak način prepričat, da uporabljaš njegove storitve :)

Ideja G+ se mi ni zdela slaba, ampak pač konkurenca (Facebook) je bila prevelika :)
- End of the Post ->

sterling ::

Ciklamen je izjavil:

sterling, ja pa je menda ja jasno da bo google tebe želel na vsak način prepričat, da uporabljaš njegove storitve :)

Ideja G+ se mi ni zdela slaba, ampak pač konkurenca (Facebook) je bila prevelika :)


To je ok, da za avtentikacijo uporabljajo gmail al pa google+ bolj je bedno to, da ne mores imet nickname pa da ti linkajo na profil. Mores komentar podpisat z imenom in priimkom kar pa ima svoje + in - sam vec -..

Phantomeye ::

Ciklamen je izjavil:

sterling, ja pa je menda ja jasno da bo google tebe želel na vsak način prepričat, da uporabljaš njegove storitve :)

Ideja G+ se mi ni zdela slaba, ampak pač konkurenca (Facebook) je bila prevelika :)


Prepozno so ugotovili, da ni pametno direktno napast facebook. Obstaja veliko omrežij, ki so velikani in se kosajo s facebookom, niso pa direktna konkurenca.

Jupito ::

Lenovo sindrom? Kadar narediš slabo kopijo konkurenčnega izdelka, potem pa si še vztrajno butast. (Morda pa lahko naredimo povdarek na tistem, kar je všeč največjemu delu naše hirajoče baze uporabnikov?! Retro dizajn?

Oz. tokrat par delov storitve? Nadležne, osovražene storitve. Ki jo ponujaš publiki, ki ima vsega polno rit in bo zagrabila samo nekaj povsem novega ali z neko novo funkcionalnostjo, ki je nima nihče drug (kvazi za đabe).

Edina razlika, da fanboy-i v prvem primeru začnejo metati fedore, obtežene z disketniki, tadrugi pa javkajo, da narediti kaj takega je zelo težko, ampak Google je super!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Jst ::

Jaz pa nikoli nisem uporabljal FB niti registriran nisem. Z veseljem pa uporabljam G+. Poleg omenjenih Communities in Collections, bi rad izpostavil še Events, ki smo ga igralci Ingressa precej uporabljali. Meni všečna storitev in sem vesel, da se razvija naprej. Nikoli nisem imel "spama" na glavni strani, kot sem videl pri kolegih, ki uporabljajo FB. Pa malo bolj resno mi je deloval in ni te hotel zvabiti, da bi preživljal ure in ure na G+, kar mu štejem v velik plus.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bambam20 ::

sandmat je izjavil:

edini problem google+ je design, tako kot večine ostalih njihovih storitev/aplikacij v zadnjem času.



To je ogromen problem in zapleteno delovanje z njim. Verjetno je to posledica, ker imajo preveveč zasposlenih, ki se ne znajo vživeti v občutke navadnega uporabnika, ki si želi enostavno in pregledno socijalno omrežje, kot je FB. Vse, kar potrebuješ dodatna pojasnila kako uporabljati ni dobro.

FB je pregleden in zna z njim vsak rokovati. Še moja 70 letna teta. G+ je za geeke in je bil mišljen za posebneže, ki radi eksperimentirajo.

Edino, kar od googla aktivno uporabljam je brskalnik, youtube in občasno gmail.

Tody ::

Sori ampak tele comuniitis so pa čist čudne. Dobim da bi moral sledit G+ in potem na desni imam eno pizzo z enim videom in en kup komentarjev. WTF naj jaz z tem. Vsaj mogoče približno pokazal skupnosti v moji okolici? Gmail imam že 10 let lahko bi se pozanimal o mojih interesih in mi pokazal te? Naj mi kdo pove kako se to uporablja... In zaradi tega ker mi more zadeva ne gre lih tko kot more...

lebdim ::

Jaz pa uporabljam veliko Google Drive in Google Docs, mi je pa G+ čisto simpatičen.

mtosev ::

FB imam že od začetka leta 2007 in ga primarno uporabljam za chate z ljudmi. G+ pa nihče kdo poznam pa sploh ne uporablja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Nesta ::

Ce ne bi blo Facebooka bi bil G+ uspešnica. Ce bi G+ bil bolj podoben Irc chatu z fancy designom bi pa zmagov :)

Brane22 ::

Jaz imam FB account, ki ga pa v praksi ne uporabljam, G+ uporabljam pa vsak dan.

Nesta ::

Kdo sploh se uporablja FB vec kot 1* do 2* na mesc? Ta mora bit res invalid ki ne ve kaj bi pocela drugega v zivljenju ali pa nekdo ki ga je ravnokar spoznal, pa tisti ki se morjo fotkat vsak dan in objavljat slike da drugi vidijo kako so lepi ;)

Phantomeye ::

Nesta je izjavil:

Kdo sploh se uporablja FB vec kot 1* do 2* na mesc? Ta mora bit res invalid ki ne ve kaj bi pocela drugega v zivljenju ali pa nekdo ki ga je ravnokar spoznal, pa tisti ki se morjo fotkat vsak dan in objavljat slike da drugi vidijo kako so lepi ;)



Upam, da so uporabniki facebooka vsaj bolj pismeni kot ti. Tole je poraz.

njyngs ::

Nesta je izjavil:

Kdo sploh se uporablja FB vec kot 1* do 2* na mesc? Ta mora bit res invalid ki ne ve kaj bi pocela drugega v zivljenju ali pa nekdo ki ga je ravnokar spoznal, pa tisti ki se morjo fotkat vsak dan in objavljat slike da drugi vidijo kako so lepi ;)

Če bi Slo-Tech podpiral gumb "idiotizem meseca", bi sedaj oddal glas. Ti se zavedaš, da je FB za marsikoga chat platforma (ker so pač "vsi tam") in ni potrebno srati po njem postov s svojimi slikami? FB je ravno toliko neumen kot je neumen način uporabe.

Kar se tiče G+. Prej sem šel gor in malo preklikal, pa sploh nisem vedej kje se kdaj nahajam. GUI je prava mala katastrofa. Dobro, da ste me z novico spomnili, da je potrebno zbrisati G+ profil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

DOOM_er ::

sam pa kar precej uporabljam G+, imam večinoma tak feed ki me zanima tako da je včasih kar precej zanimivega branja. :D
Se pa strinjam da bi bil lahko UI lepši in bolj pregleden
Robots will steal your job. But that's OK

M.B. ::

Google letos poleti končno omogočil uporabo svojih izdelkov, ne da bi imeli profil Google+.


To novico sem bral že poleti, pa še vedno ni nobene spremembe. Kadarkoli hočem dodat video v playlist na Youtube mi teži da si naj naredim povezavo z Google +. Pred Google + je to fajn delalo. Uporablja kdo playliste na YouTube brez Google +?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

jan_g ::

Verjetno bo trajalo nekaj časa, da to spremembo implementirajo čez vse svoje produkte in storitve. Playliste lahko narediš tudi anonimno oz. brez prijave, ampak je potrebno delati na roke. Verjetno obstaja kakšen plugin tudi za to. Narediš pa tako, da v link skopiraš IDje željenih posnetkov: youtube.com/watch_videos?video_ids=ID1,ID2,ID3,ID4,... in si ga shraniš kot bookmark.

EDIT: je*eno avtomatsko linkanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

noraguta ::

Pa naj živi. Mene ne mot.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

M.B. ::

@jan_g: jaz bi mel na primel playlisto tosee, namreč ko kdaj brskam dopoldne najdem kak zanimiv video, ki pa je daljši od trenutnega attention spana (koda se namreč hitro kompajla :) ). Pa bi video rad zvečer v movie centru pogledal. Tam namreč lahko gledam lastne playliste pa naročine pa vse ostalo. Če bi lahko dodal video v playlisto bi šlo. Drugače pač moram bookmarkat al pa pogledat prvih nekaj minut da je v zgodovini ogledov na YouTube pa prek tega gre.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

BadB0y ::

Tudi meni G+ bolj sede kot FB.. Tudi ta nov izgled G+ je všečen.. moti me samo da so odstranili hangouts iz g+


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadB0y ()

Brane22 ::

Meni so šli hangouti na živce, ker so večinoma spominjali na neke piramidne sheme, prodajne mreže itd.

Povabijo te na "hangout" ampak nikoli brez skritih motivov. To nikoli ni bilo "pejmo na virtualni pir" ampak si bil vedno viden kot živina, ki jo je treba nekako obdelati. Ali si bil hvaležna publika, ki je nabijala število ogledov nekomu, ki se je hotel prebiti kot nekam kot nek "glas naroda" ali kaj v tem stilu.

BadB0y ::

Brane22 je izjavil:

Meni so šli hangouti na živce, ker so večinoma spominjali na neke piramidne sheme, prodajne mreže itd.

Povabijo te na "hangout" ampak nikoli brez skritih motivov. To nikoli ni bilo "pejmo na virtualni pir" ampak si bil vedno viden kot živina, ki jo je treba nekako obdelati. Ali si bil hvaležna publika, ki je nabijala število ogledov nekomu, ki se je hotel prebiti kot nekam kot nek "glas naroda" ali kaj v tem stilu.

Ne mislim tega hangouta on Air ampak chat ki je bil na desni strani... sedaj deluje samo na https://hangouts.google.com/


Tody ::

Ne, deluje tudi v gmailu :)

WamPIRe- ::

PA kot Chrome app, če ga uporabljaš: klik
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Googlov odziv na obtožbe o sledenju uporabnikom: P3P zastarel in neprimeren

Oddelek: Novice / Zasebnost
74690 (3275) Kenpachi
»

Google+ na voljo vsem, dodano iskanje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
104492 (2849) perkomat
»

Google+ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
495122096 (102502) Looooooka
»

Izdan Google+ API

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
72774 (2011) Phantomeye
»

Zasebni Google Profiles bodo ukinjeni in pobrisani

Oddelek: Novice / Zasebnost
125954 (4505) bluefish

Več podobnih tem