» »

Osnove programiranja za Telebane

Osnove programiranja za Telebane

Temo vidijo: vsi
1
2
3

Invictus ::

lebdim je izjavil:

Ja, Pascal je res najbolj primeren programski jezik za nekega začetnika, saj je enostaven. Lahko potrdim, ker sem se pogovarjal z veliko učitelji računalništva.

Večina učiteljev računalništva v Sloveniji ni ravno referenca kaj je najbolje.

Pascal se uči zato, ker je bil to edini programski jezik na Partnerjih takrat, pa še potem je bil precej popularen. In se tem učiteljem ni ljubilo učiti nekaj novega.

Danes je to "arheološki" jezik, ki bo izumrl ko bodo šli Turbopascalaši v penzijo ...

Je pa ravno tako preprost kot kakorkoli drugega.

jype je izjavil:


Osnove programiranja so abstraktne, bistvo pa je v pravilni uporabi podatkovnih struktur za reševanje specifičnih problemov. Tisto, kar ti delaš, je polaganje ploščic.

Komur to ne bo jasno, lahko zna 20 jezikov, pa še vedno ne bo znal programirati, ampak bo delal copy-paste ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

lebdim ::

No, seveda, to že, ampak se pa stvari počasi spreminjajo na bolje. Čeprav imam občutek, da se računalništvo še vedno vse prevečkrat prevede na poučevanje Worda, Excela in Powerpointa, kar je pa zame daleč od računalništva. Še zmeraj sem mnenja, da dokler računalništvo ne bo obvezno za vsakega otroka, ki se vpiše v šolo, ne moremo govoriti o računalniško razviti družbi.

Mimogrede, izšel je novi e-učbenik za informatiko v gimnazijah, ki temelji na kurikulumu ACM. Meni se gre samo za širjenje informacij ... :D

Red_Mamba ::

lebdim je izjavil:

No, seveda, to že, ampak se pa stvari počasi spreminjajo na bolje. Čeprav imam občutek, da se računalništvo še vedno vse prevečkrat prevede na poučevanje Worda, Excela in Powerpointa, kar je pa zame daleč od računalništva. Še zmeraj sem mnenja, da dokler računalništvo ne bo obvezno za vsakega otroka, ki se vpiše v šolo, ne moremo govoriti o računalniško razviti družbi.

Mimogrede, izšel je novi e-učbenik za informatiko v gimnazijah, ki temelji na kurikulumu ACM. Meni se gre samo za širjenje informacij ... :D


jp, ce bi bilo po moje bi se vsi v osnovni soli seznanili z rPi in pythonom ter elektroniko.
V visjih razredih pa jim je potem lazje dojeti OO in povezava z GUI
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

mihec87 ::

Word,excel,powerpoint bojo rabli vsi v razredu programiranje pač ne toliko, sicer neke osnove ni nobene škode če spoznajo..

WarpedGone ::

Takole zgleda fejl učenja programiranja v 2015.



in povezava z GUI

Kakšnja "povezava z GUI"?

To je en tak konceptni defekt kot GoTo. GUI == program. Ko ga začneš rezat stran od drugih aspektov, prispeš v kloako 'modernih' pristopov.
Računalništvo je umrlo cca 15 let nazaj, ko so vajeti prevzeli moderno akademsko izobraženi.
Zbogom in hvala za vse ribe

lebdim ::

@mihec87,

Word, Excel in Powerpoint so samo 3 orodja, s katerimi lahko nekaj narediš. Meni je bolj pomembno, da učenci / dijaki pridobijo znanja o tem, kako se naredi pisna predstavitev informacij v nekem urejevalniku besedila. Navsezadnje, zakaj jim ne bi povedali recimo za LibreOffice, ki je zastonj? Powerpoint je orodje za predstavitve. Zakaj naj ne bi spoznali še npr. Prezi-ja? Jaz mislim, da je bolj bistveno, da otroci spoznajo, kako se naredi kakovostna predstavitev, kot pa to, "kam morajo klikniti". Ampak na žalost starejši učitelji računalništva (50-60) učijo ravno recepte ...

ragezor ::

WarpedOne a se ti da povedati malo o tem kako si zacel s programiranjem, kako dolgo to ze pocnes, programiras v sluzbi ali za hobi in podobno?

Rad bi vedel ozadje za tvojimi "cudnimi" pogledi na programiranje.

mihec87 ::

Kar je prav da spoznajo še kaj druga kot ms zadeva.Hotu sem povedat da ta orodja bodo pr večini bolj v uporabi kot programiranje(sicer kake osnove ni škode)-zato se tudi bolj daje poudarek na temu... Seveda ok večina itq uči eno zadevo po kuharskem receptu klikni to in ono, namesto da bi naredili neko vajo kjer bi spoznali kaj funkcija počne potem pa naj uporabijo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

WarpedGone ::

WarpedOne a se ti da povedati malo o tem kako si zacel s programiranjem, kako dolgo to ze pocnes, programiras v sluzbi ali za hobi in podobno?
Rad bi vedel ozadje za tvojimi "cudnimi" pogledi na programiranje.


- moj prvi program je bil na papirju, basic, narejen po eni knjigi za Commodore 64 -> izračun diletacije časa glede na hitrost, nekje okrog '88, ~7 razred OŠ, povsem samostojno
- kakih 5 let kasneje sm se samohodno nauču pascal, delphi, Sybil (varianta delphija za OS2) kjer sm zopet samostojno sestavlal razne igrice in orodja in GUIje za mp3 kodirinike
- še par let kasneje prva služba, kjer sm bil plačan za kodiranje v C++ (generator postscript kode, ki je šla v tiskarno za tiskanje telefonskega imenika, letnik 2000, in še par let naprej) - tle je bil eden prvih DaFuq momentov ko sm besno brsakl v MSjevem Visual C, kje hudiča se skriva karkoli kar bi smrdelo po Visual...
- naslednja služba oracle baza, PLSQL, PowerBuilder
- vmes dve leti poučevanja programiranja v 7 in 8 razredu (8letka), po programu je bil to pascala. Ubadali smo se s podpičji in begin end, ter deklaracijami ...
- trenutno PLSQL in abominacija or JDeveloperja in dreka od ADF in jave
- vmes na faksu nebroj drugih jezikov, raznih seminarskih itd
- od jezikov sm pesnil v c, c++, pascal, basic, rexx, eiffel, java, delphi, PostScrip, html, javascript, pa še vsaj enako dolg seznam pozabljenih stvari.
Trenuno privat služim v delphiju, v službi pa z oracle in bljak adf bljak java. Za usput pa še akademsko prepucavanje z pythonom.
Aja, preskoču sm še assemblerske zadeve, neki dobre stare 6800, neki novejšega ARM. Pa še neki Cjevske kode za ARM.

15 let profesinalne 'kariere', kjer je programiranje moj kruh in hobi, po novem tudi privat firma.

Skratka, vidu sem če dovolj PR sranja kako je neki najbolše od rezanega kruha naprej. Vidu tut velik akademskega nabijanja (Oberon anyone) in modnih zadev (XML).
In hkrati sm že vidu dovovolj, da določenih OSNOVNIH stvari enostavno ne oprostim.
Prva na seznamu je jebada s šumniki, v kakršnjikoli obliki. Če to leta 2015 ne dela po defaultu brez da zgubljam energijo zadeva pač ni napredek. Spizdi nazaj v luknjo in pridi ven z izdelkom ki bo prebavu šumnike.

Drug tak cvet, ki direkt s programiranjem nima veze ima pa z raznimi VMi je facking ClipBoard. Spejsti string iz java programa v word. Good luck.
Mogoče sm oster.. nujna posledica že zdavnaj pokurjene tolerance do sranja.

Obstajajo super programi/produkti in obstajajo taki, ki so daleč dobrega. In večina novih stvari je drugo, le redko se kej uvrsti med prvo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

invisuu ::

+1 za Python, je namreč uporaben v praktično vsaki tehnični stroki.

WarpedGone je izjavil:

Takole zgleda fejl učenja programiranja v 2015.




Brez terminala mi živeti ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

WarpedGone ::

Super.
Ampak tu ni poanta katera kislina najbolje topi kaljeno jeklo ampak v kakšni kislini se froci z najmanj bolečin in v čimvečjem deležu naučijo plavat.
Zbogom in hvala za vse ribe

ragezor ::

Meni se je recimo Java vedno zdela zelo neprijazna za zacetnika.

Najprej moras instalirati javo, pri tem razlikovati jre in jdk. Potem instalirati eclipse in ustvariti projekt, pri tem je vecina tutorialov napisana na nacin instaliraj teh 10 zadev in klikni tam, tam in tam.
Na koncu le prides do pisanja programov in ti seveda IDE vse automagicno skompajla in pozene in podobno.

Na drugi strani imas python, ki si ga instaliras in pozenes in ze tipkas program v repl-u. Ce hoces napisati vecji program lepo napises v tekstovno datoteko in izvedes s programom python, tako kot glasbeno datoteko izvedes z winampom. Vse je dosti bolj transparentno.

Potem ko prides do javaEE, kjer pa je kreiranje projektov res cel voodoo in ce delas v eclipsu ne mores potem odpreti projekta v drugih IDEjih je pa res en tak horror, ki ga ne zelim nobenemu zacetniku.

Tako da res ne vem zakaj bi bil python neprijazen do zacetnika?

          ::

Jaz sem daleč od tega da bi bil kakšen strokovnjak me pa tozadevne zadeve zanimajo in vsega sem se naučil sam iz knig. Poznam pa pascal s katerim kaj naredim v lazarusu nadalje kaj malega naredim v c/cpp za mikrokontrolerje najraje pa imam javo ki je po moje ravno pravšna kombinacija strogosti (kot npr. pascal) in prilagodlivosti (kot je npr cpp). Zdaj netbeans je kakor toliko enostaven ide medtem ko je ecliopse bol zapletenejši ter ga ne bi priporočav začetniku. toda ko ga enkrat osvojiš je delati v njem pesem. od ostalih pa sem povohal še fortran python perl tcl php ter mogoče še kakega katerega se zdaj ne spolnim. ko gledam pri ostalih ki se malo skupaj ukvarjamo s programirnjem vidim da imajo probleme s tem da ne vejo povedati kaj je kazalec. to se mi zdi da je ena taka osnova katero moraš imeti osvojeno četudi delaš v jeziku (npr. java) kateri eksplicitno ne dela s kazalci.
Zdaj ko nekateri omenate kako bo java izumrla me je kar malo strah kajti bil sem na praksi v eni multinacionalni firmi kjer pravijo da precej zadev naredijo in uporablajo kar temeli na java/ee odnosno imajo neke hude tuje softwere kateri so ravno na tem bazirani. meni je koncept pri srcu in sem upal da se v bodočnosti izobrazim za delo za kaj takega.
v temo pa se oglašam z namenom da izvem kaj bi lahko naštimal bratu (6r oš) kateri tudi kaže malo zanimanja za take zadeve. vsi ideji ki ih sam uporablam se mi zdijo za takega pubeca prezakomplicirani.

WarpedGone ::

Se ponavljam ampak vseeno - Python
1. Kolobocija s šumniki - ja, šumniki so NoGo, tudi v komentarjih jih ne prežveči.
2. Razločevanje med tabulatorjem in presledkom - na oko ne vidiš razlike, on pa doživlja smrtne muke in ven meče debilne napake. Niti ne zna povedat kaj je sploh narobe)
3. Razločevanje med velikimi in malimi črkami - razloži začetniku kako Mama ni ista reč kot mama
4. Neintuitivni operatorji - kaj naj bi pomenilo atamama(2:) al pa atamama(3:-1)? Podoben šit ko cjevski /= in telovada s pointerji *a,&a, ***a, ... Ko enkrat obvladaš je to super, ko se še učiš pa samo debelo gledaš na te random znake.
5. Začetnik ima idejo kako zgleda program. Jih je videl že polno. In ko se spravi učit programirat, si želi izdelat program, ki bo zgledal tako kot si predstavlja da naj bi program izgledal. In se bo lahko pohvalil da je ta program izdelal on. Črn kvadrat ne ustreza tej predstavi, niti se s čim takim ne more pred komurkoli pohvalit. Pričakuje kej tazga:



Obstaja kej bol prijaznega? Could be, could be not. Ne pomeni da python diši že samo ker najmanj smrdi.
Kar je primerno za študij algoritmov je daleč od primernega za prve korake.

v temo pa se oglašam z namenom da izvem kaj bi lahko naštimal bratu (6r oš) kateri tudi kaže malo zanimanja za take zadeve

Najbolje ničesar. Karkoli mu boš dal direkt - "tole se nauč", mu bo ubilo veselje.
Če je iz pravega testa, bo našel sam svoj strup. Če ni, mu boš prišparal čas in muke.
Nikakor pa mu ne obljubljal programiranja igric al pa česarkoli. Pod "igra" si ne predstavla nekega utripanja v črnem oknu ampak 3D streljanje, dirkanje ipd.
Zbogom in hvala za vse ribe

          ::

WarpedGone je izjavil:

Najbolje ničesar. Karkoli mu boš dal direkt - "tole se nauč", mu bo ubilo veselje.
Če je iz pravega testa, bo našel sam svoj strup. Če ni, mu boš prišparal čas in muke.
Nikakor pa mu ne obljubljal programiranja igric al pa česarkoli. Pod "igra" si ne predstavla nekega utripanja v črnem oknu ampak 3D streljanje, dirkanje ipd.



mali zaj programira lučke na ardunotu bi pa rad počel še kaj na pravem računalniku.

WarpedGone je izjavil:

2. Razločevanje med tabulatorjem in presledkom - na oko ne vidiš razlike, on pa doživlja smrtne muke in ven meče debilne napake. Niti ne zna povedat kaj je sploh narobe)


tole je pa tudi mene tako zbodlo da mi ni bilo jasno keri se gre kaj takega izmisliti.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

mali zaj programira lučke na ardunotu bi pa rad počel še kaj na pravem računalniku.

Ti ga najbolje poznaš... edini nasvet je, da karkoli že bo, naj pride od malega. Da se bo reševalo njegovo konkretno željo in samo njegovo željo in firbec.
Tvoja naloga je, da ta firbec večaš, to pa nardiš tako, da ga nikoli v 100% ne zapolniš ampak vedno pustiš mal neizplnjenega.

Ena iz riti potegnjena: če sedaj programira lučke na arduinotu, mu zrihti okolje, kjer bo lahk pripravil do enakega utripanja, cel monitor.
Pol dodaš še piskanje itd ...
Zbogom in hvala za vse ribe

ragezor ::

WarpedGone je izjavil:

Se ponavljam ampak vseeno - Python
1. Kolobocija s šumniki - ja, šumniki so NoGo, tudi v komentarjih jih ne prežveči.
2. Razločevanje med tabulatorjem in presledkom - na oko ne vidiš razlike, on pa doživlja smrtne muke in ven meče debilne napake. Niti ne zna povedat kaj je sploh narobe)
3. Razločevanje med velikimi in malimi črkami - razloži začetniku kako Mama ni ista reč kot mama
4. Neintuitivni operatorji - kaj naj bi pomenilo atamama(2:) al pa atamama(3:-1)? Podoben šit ko cjevski /= in telovada s pointerji *a,&a, ***a, ... Ko enkrat obvladaš je to super, ko se še učiš pa samo debelo gledaš na te random znake.
5. Začetnik ima idejo kako zgleda program. Jih je videl že polno. In ko se spravi učit programirat, si želi izdelat program, ki bo zgledal tako kot si predstavlja da naj bi program izgledal. In se bo lahko pohvalil da je ta program izdelal on. Črn kvadrat ne ustreza tej predstavi, niti se s čim takim ne more pred komurkoli pohvalit. Pričakuje kej tazga:


1. am mnja. kot da je tezko nekomu razlozit ne uporabljaj sumnikov v programu ali pa mu povedati, da ce hoce uporabljati sumnike si mora nastaviti charset
2. to v praksi ni nikoli problem. mogoce, ce menjujes dosti editorje ali pa copy pastas kodo (ki je kot zacetnik ne bi smel)?
3. oh wow. ce nekomu ni mogoce razloziti da Mama ni isto kot mama potem nevem kako se bo naucil programiranja
4. neintuitivni operatorji? najbolje da slicanje kar odstranimo iz zacetniskega programskega jezika. se jih bo ze naucil ko... ja.. kdaj ze?
5. python pride z vgrajenim tkinterjem v katerem lahko po milivolji programiras GUIjije

iz tvojega opisa je idealni zacetniski jezik naprimer scratch (in dejansko zna biti najboljsi za otroke) ampak ga hitro prerases in potrebujes nek "resen" programski jezik.
ce je pa scratch prevec zakompliciran pa najboljse, da si zacetnik nabavi uno igraco, kjer moras spraviti razlicne oblike skozi luknje in naj najprej to zaobvlada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ragezor ()

WarpedGone ::

Če je zgornji seznam le "mah, kaj pa to", v čem je potem python 'boljši' od pascala, c ali c++?

Programirat se da tudi v brainfucku, in tudi njegovih 'zanimivosti' se da komot navadit in naučit.
Evo hello world iz wikipedie:
 [ This program prints "Hello World!" and a newline to the screen, its length is 106 active command characters. [It is not the shortest.]
  This loop is a "comment loop", a simple way of adding a comment to a BF program such that you don't have to worry about any command
  characters. Any ".", ",", "+", "-", "<" and ">" characters are simply ignored, the "[" and "]" characters just have to be balanced. This
  loop and the commands it contains are ignored because the current cell defaults to a value of 0; the 0 value causes this loop to be skipped.
]
+++++ +++               Set Cell #0 to 8
[
    >++++               Add 4 to Cell #1; this will always set Cell #1 to 4
    [                   as the cell will be cleared by the loop
        >++             Add 2 to Cell #2
        >+++            Add 3 to Cell #3
        >+++            Add 3 to Cell #4
        >+              Add 1 to Cell #5
        <<<<-           Decrement the loop counter in Cell #1
    ]                   Loop till Cell #1 is zero; number of iterations is 4
    >+                  Add 1 to Cell #2
    >+                  Add 1 to Cell #3
    >-                  Subtract 1 from Cell #4
    >>+                 Add 1 to Cell #6
    [<]                 Move back to the first zero cell you find; this will
                        be Cell #1 which was cleared by the previous loop
    <-                  Decrement the loop Counter in Cell #0
]                       Loop till Cell #0 is zero; number of iterations is 8

>>.                     Cell #2 has value 72 which is 'H'
>---.                   Subtract 3 from Cell #3 to get 101 which is 'e'
+++++++..+++.           Likewise for 'llo' from Cell #3
>>.                     Cell #5 is 32 for the space
<-.                     Subtract 1 from Cell #4 for 87 to give a 'W'
<.                      Cell #3 was set to 'o' from the end of 'Hello'
+++.------.--------.    Cell #3 for 'rl' and 'd'
>>+.                    Add 1 to Cell #5 gives us an exclamation point
>++.                    And finally a newline from Cell #6


Point je, da naj bi jezik, v katerem se učiš programirat, vseboval čimmanj sintaktičnega balasta, skritih trikov in neočitnih napak.
Razlikovanje med velikimi in malimi črkami je neočitna napaka, ki izven programskega sveta nima para.
Razlikovanje med praznim prostorom, ki je učinek tabulatorja in praznim prostorom, ki je posledica preslednice je na nivoju brainfuck programa. Sorry.
Da se sploh ne spuščam v debilnosti, kot so občutljivost kam je drek inštaliran, nezdružljivostjo med python 27 in python 24 al pa 30, itd itn.

Python je marsikaj, je pa svetove daleč od intuitivnega oklja, kjer je učenje enostavno in pregledno.
Zbogom in hvala za vse ribe

ragezor ::

Kot sem rekel, lahko uporabljas kak namenski jezik za ucenje ala Scratch (drugace je telih learning/research/whatever jezikov polno) ampak prej ali slej bos sel na real world jezik in ce si vsaj malo motiviran lahko na real world jeziku ze zacnes.

Tako, da ali se ukvarjas z nevsecnostmi real world jezikov ali pa uporabljas jezik, ki je tako preprost, da nima uporabne vrednosti.

pa kot sem rekel, v praksi significant whitespace v pythonu povzroca zelo (zelo) malo problemov, tako da ni na mestu primerjanje z brainfuckom, saj ti dejansko olajsa programiranje in berljivost kode in ne otezuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ragezor ()

Red_Mamba ::

moderator lahk to temo zapre. mislim, da je uporabnik dobil uporabnih in neuporabnih informacij

ostalo je sam se prepucavanje ker ma daljsega.
isto brezvezne debate kot kera firma dela boljse avte
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

RobertDev ::

Jaz vsakemu priporočam https://www.youtube.com/channel/UCJbPGz... da ne listaš po knjigah, pa po 100 straneh, pogledaš posnetek, spišeš program, zraven malo poguglaš če kaj ni jasno in to je to, v 1 letu se lahko 5 p. jezikov naučiš, vsaj osnove.

WarpedGone ::

Tako, da ali se ukvarjas z nevsecnostmi real world jezikov ali pa uporabljas jezik, ki je tako preprost, da nima uporabne vrednosti.

Šure.
Ampak kaj je pol profit pythona, da se ga tako pusha kot 'super kandidata' za učenje?
Design zafukov ima cel kup, tko da zakaj python in zakaj ne C?

Čisto navadna moda.
Zbogom in hvala za vse ribe

qaqo ::

RobertDev je izjavil:

v 1 letu se lahko 5 p. jezikov naučiš


About the use of language: it is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead.


Nihče več ne bere, samo še pišete.

'A Chukcha applies for membership in the Union of Soviet Writers. He is asked what literature he is familiar with. "Have you read Pushkin?" "No." "Have you read Dostoevsky?" "No." "Can you read at all?" The Chukcha, offended, replies, "Chukcha not reader, Chukcha writer!"'

          ::

WarpedGone je izjavil:

Tako, da ali se ukvarjas z nevsecnostmi real world jezikov ali pa uporabljas jezik, ki je tako preprost, da nima uporabne vrednosti.

Šure.
Ampak kaj je pol profit pythona, da se ga tako pusha kot 'super kandidata' za učenje?
Design zafukov ima cel kup, tko da zakaj python in zakaj ne C?

Čisto navadna moda.


Čisto pošteno kaj si pa pričakoval od odgovorov?

ragezor ::

Zakaj python in ne C?

repl, preprosta sintaksa, ni ubadanja s pointerji, stevilka je stevilka in ti ni treba poznati arhitekture racunalniskih sitemov in dvojiske reprezentacije stevil, se enkrat: preprosta sintaksa, lazja instalacija na windowsih, cel kup vkljucenih modulov za gui, risanje, ..., podpora za objektno/proceduralno/funkcijonalno programiranje, ...

niso zdaj spet vsi resni jeziki enaki med sabo ane, eni so bolj prijazni zacetniku, drugi manj.

RobertDev ::

About the use of language: it is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead.


A res, pa ravno 2 dni nazaj sem ga, ko sem delal v gozdu, ironija.

qaqo ::

RobertDev je izjavil:

About the use of language: it is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead.


A res, pa ravno 2 dni nazaj sem ga, ko sem delal v gozdu, ironija.


Ne pa nisi.

tardusm ::

1. instaliraj katerikoli linux
2. nauči se hitro desetprstno in slepo tipkati
3. poglej si osnove linuxa (ukaznav rstica)
4. za kaj praktičnega programirat si poglej "ipython" http://ipython.org/notebook.html
4a. če si bolj praktične sorte, nabavi arduino in se nauči C++
LP T.

technolog ::

cel kup vkljucenih modulov za gui, risanje


Vključenih modulov imata python in C enako.

jype ::

Ne, nimata jih.

Težave, ki jih ima WarpedOne s Pythonom, izvirajo iz strahotno zastarelega in nerodnega operacijskega sistema, ki ga uporablja. Ko bo odkril Windows 10, bo navdušen tudi nad Pythonom.

noraguta ::

jype je izjavil:

Ne, nimata jih.

Težave, ki jih ima WarpedOne s Pythonom, izvirajo iz strahotno zastarelega in nerodnega operacijskega sistema, ki ga uporablja. Ko bo odkril Windows 10, bo navdušen tudi nad Pythonom.


fajn za produkcijsko okolje da posiliš še os.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PARTyZAN ::

Sej ga ne. Maš še linuks, pa meka, pa kaj drugega.

kuall ::

Najbolj se ti splača naučit C#. Razlogi:
1. Očitno je tak jezik najbolj dovršen, ki ga uporablja največ ljudi.
2. Lažje dobit službo.
3. Postaneš stručnjak v njem, če ga boš uporabljal veliko let.
4. Imaš največ primerov rešenih na internetnih straneh, kot je stackoverflow.com, kar zelo prav pride, ko iščeš po googlu kakšen problem in lahko rešitev od drugih ljudi uporabiš, namesto da sam zgubljaš čas. Tudi največ raznih knjižnic ima tak jezik, npr rabiš code editor knjižnico za svoj program, največja možnost je, da jo boš našel v c#.
5. Je microsoftov izdelek, ki so najbolj kvalitetni po moje, Visual Studio IDE je kvaliteten.

Seveda pa je nujno, da se bolj podrobno naučiš, kaj se dogaja zadaj v teh interpretiranih jezikih, ker boš kar pogosto naletel na to, da boš moral narediti kaj bolj low level tudi s high level jezikom. Za to pa se je skoraj nujno naučit C/C++, tudi aassembler bi bil koristen naučit se za teorijo, če te res zanima.

Yacked2 ::

kuall je izjavil:

Najbolj se ti splača naučit C#. Razlogi:
1. Očitno je tak jezik najbolj dovršen, ki ga uporablja največ ljudi.
2. Lažje dobit službo.
3. Postaneš stručnjak v njem, če ga boš uporabljal veliko let.
4. Imaš največ primerov rešenih na internetnih straneh, kot je stackoverflow.com, kar zelo prav pride, ko iščeš po googlu kakšen problem in lahko rešitev od drugih ljudi uporabiš, namesto da sam zgubljaš čas. Tudi največ raznih knjižnic ima tak jezik, npr rabiš code editor knjižnico za svoj program, največja možnost je, da jo boš našel v c#.
5. Je microsoftov izdelek, ki so najbolj kvalitetni po moje, Visual Studio IDE je kvaliteten.

Seveda pa je nujno, da se bolj podrobno naučiš, kaj se dogaja zadaj v teh interpretiranih jezikih, ker boš kar pogosto naletel na to, da boš moral narediti kaj bolj low level tudi s high level jezikom. Za to pa se je skoraj nujno naučit C/C++, tudi aassembler bi bil koristen naučit se za teorijo, če te res zanima.


1. http://githut.info/ C# je pod JavaScriptom, Javo, C++ itd...
2. Zakaj je lažje dobiti službo kot pa če bi znal C++ ?
3. Hja, tole velja več ali manj za vse jezike (tudi za slovenščino)
4.Prav tako kot Python, Java, C++, ko znaš programirat, te sintaktične ovire ne zanimajo več
5. O tem bi se dalo še razpravljati...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Xpie ::

Sej na na koncu ni važen kateri jezik izbereš kot začetknik, zaredmene tud če izbereš assembler al pa kej podobnega, saj se boš slej k prej mogu naučiti drugega, ker pač tako konkurneca narekuje. Pa še to, da pri programiranju zastopiš in razumes semantiko in sintakso jezika je ena stran programiranja.Namrec to ti bolj "malo" pomagaga, če pa ne znaš logično razmišljat. Npr da mors naredit nevem nek program, ti pa pozneas pravila jezika ne znas pa logicno razmislat, gladko si pogrnu. :D
spletne-novice.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xpie ()

vostok_1 ::

V bistvu še nisem najdu nekega ultimativnega jezika. C#, super easy, ampak vedno boš mal na MS moral mislit. Python...če rad živiš v hlevu.
C++, forget about it. Java...kot C# sam mal zamira.

Mešanica pythona in c# bi mi bila super.

technolog ::

C# je baje open source. Tako da je to v redu alternativa tud za Mac in Linux.

vostok_1 ::

Samo en del kolkr vem.

DaMachk ::

technolog je izjavil:

C# je baje open source. Tako da je to v redu alternativa tud za Mac in Linux.

C# je zgolj jezik.
Bolj pomembna informacija je kater framework se za njem uporablja. Microsoftov .NET ali odprokodni Mono.
Osebno sem kar zadovoljen s C# .NET in celotnim experiencom, ki ga ponuja Visual Studio IDE.

Po drugi strani mi pa tud ANdroid Java ni tolk tuja in se da velik stvari napravit.
No signiature, as you see..

jype ::

vostok_1> Python...če rad živiš v hlevu.

Od kod ta zmota?

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Python...če rad živiš v hlevu.

Od kod ta zmota?


Python je razmetan jezik. Support je razmetan. You cant even decide med dvojko in trojko.
Sam za primer...v C# sem brez začetnega znanja naredil eno peprostejšo aplikacijo, bistveno hitreje kot na pythonu z že nekaj programerske vaje.
V pythonu še vedno se jebem, kako pretvarjat byte v int and vice-versa oz. who the fuck knows kot kaj si python shrani podatke ob prebiranju enega fajla.

C# teče tako vse gladko in intuitivno.

Škoda res, da ni C# komplet open source. Mono sicer dela super, ampak ni native na linuxu.
Hočem al nočem, bom moral vstrajat na pythonu, ker z MSjem sva ravno v ločitvenem postopku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Spura ::

kuall je izjavil:

Najbolj se ti splača naučit C#. Razlogi:
1. Očitno je tak jezik najbolj dovršen, ki ga uporablja največ ljudi.
Ce pustimo ob strani, da nisi utemeljil zakaj je najbolj popularen jezik najboljsi, tudi po tvojem lastnem kriteriju C# ni najboljsi, ker ni najbolj uporabljan.

kuall je izjavil:


2. Lažje dobit službo.
Lazje kot kaj? Sluzbo je trivialno dobit s katerimkoli top 5 najbolj popularnim jezikom.

kuall je izjavil:


3. Postaneš stručnjak v njem, če ga boš uporabljal veliko let.
To velja za vse jezike.

kuall je izjavil:


4. Imaš največ primerov rešenih na internetnih straneh, kot je stackoverflow.com, kar zelo prav pride, ko iščeš po googlu kakšen problem in lahko rešitev od drugih ljudi uporabiš, namesto da sam zgubljaš čas. Tudi največ raznih knjižnic ima tak jezik, npr rabiš code editor knjižnico za svoj program, največja možnost je, da jo boš našel v c#.
Na stack overflowu je na tretjem mestu, torej spet govoris stvari, ki niso res. Da ima najvec knjiznjic dvomim, vsekakor je pa na tebi, da to dokazes.

Ne recem, da je slab jezik, ampak ce argumentiras bi lahko dal argumente, ki so dejansko resnicni.

kuall ::

Spura je izjavil:

kuall je izjavil:

Najbolj se ti splača naučit C#. Razlogi:
1. Očitno je tak jezik najbolj dovršen, ki ga uporablja največ ljudi.
Ce pustimo ob strani, da nisi utemeljil zakaj je najbolj popularen jezik najboljsi, tudi po tvojem lastnem kriteriju C# ni najboljsi, ker ni najbolj uporabljan.

kuall je izjavil:


2. Lažje dobit službo.
Lazje kot kaj? Sluzbo je trivialno dobit s katerimkoli top 5 najbolj popularnim jezikom.

kuall je izjavil:


3. Postaneš stručnjak v njem, če ga boš uporabljal veliko let.
To velja za vse jezike.

kuall je izjavil:


4. Imaš največ primerov rešenih na internetnih straneh, kot je stackoverflow.com, kar zelo prav pride, ko iščeš po googlu kakšen problem in lahko rešitev od drugih ljudi uporabiš, namesto da sam zgubljaš čas. Tudi največ raznih knjižnic ima tak jezik, npr rabiš code editor knjižnico za svoj program, največja možnost je, da jo boš našel v c#.
Na stack overflowu je na tretjem mestu, torej spet govoris stvari, ki niso res. Da ima najvec knjiznjic dvomim, vsekakor je pa na tebi, da to dokazes.

Ne recem, da je slab jezik, ampak ce argumentiras bi lahko dal argumente, ki so dejansko resnicni.


Nobena od mojih naštetih točk ne naredi C# "najboljši jezik", ga pa naredi kombinacija vseh naštetih točk najboljšega.

Lažje dobiš službo, če zelo dobro poznaš 1 jezik in glede na to, da je C# dober jezik je moj nasvet, da kar takoj od prvega dne začne s C#, ne pa tako kot eni svetujejo, da naj najprej c++ in potem preide na drugega, to je brezveze po moje. Kar C# takoj, saj se vsi strinjamo, da je glavno osvojit abstraktne tehnike programiranje , ne pa sintaksa enega jezika. Novega jezika naučit se ni noben problem. Jaz grem kar takoj lahko pisat program v novem jeziku, v katerem nisem še nikoli programiral, brez da bi se ga sploh učil. Naučiš se mimgrede novega jezika, ko enkrat znaš enega, v resnici so si vsi zelo podobni.

Pozabil sem še to, da je najbolj intuitiven jezik in ti tako prihrani dragocen čas in živce. Python, delphi in podobno je že bolj čudaško sintaksa, vsaj za moje pojme.

Na stackoverflow C# res najbrž ni na prvem mestu, tosem res površno napisal, da ima "največ" primerov na internetu. Ampak če všteješ še Visual basic primere, ki je zelo podoben C# (obstajajo avtomatični prevajalniki iz enega v drugega, ki delujejo skoraj 100%) potem bi skorajda ta moja trditev bila resnična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

qaqo11 ::

kuall je izjavil:

Spura je izjavil:

kuall je izjavil:

Najbolj se ti splača naučit C#. Razlogi:
1. Očitno je tak jezik najbolj dovršen, ki ga uporablja največ ljudi.
Ce pustimo ob strani, da nisi utemeljil zakaj je najbolj popularen jezik najboljsi, tudi po tvojem lastnem kriteriju C# ni najboljsi, ker ni najbolj uporabljan.

kuall je izjavil:


2. Lažje dobit službo.
Lazje kot kaj? Sluzbo je trivialno dobit s katerimkoli top 5 najbolj popularnim jezikom.

kuall je izjavil:


3. Postaneš stručnjak v njem, če ga boš uporabljal veliko let.
To velja za vse jezike.

kuall je izjavil:


4. Imaš največ primerov rešenih na internetnih straneh, kot je stackoverflow.com, kar zelo prav pride, ko iščeš po googlu kakšen problem in lahko rešitev od drugih ljudi uporabiš, namesto da sam zgubljaš čas. Tudi največ raznih knjižnic ima tak jezik, npr rabiš code editor knjižnico za svoj program, največja možnost je, da jo boš našel v c#.
Na stack overflowu je na tretjem mestu, torej spet govoris stvari, ki niso res. Da ima najvec knjiznjic dvomim, vsekakor je pa na tebi, da to dokazes.

Ne recem, da je slab jezik, ampak ce argumentiras bi lahko dal argumente, ki so dejansko resnicni.


Nobena od mojih naštetih točk ne naredi C# "najboljši jezik", ga pa naredi kombinacija vseh naštetih točk najboljšega.

Lažje dobiš službo, če zelo dobro poznaš 1 jezik in glede na to, da je C# dober jezik je moj nasvet, da kar takoj od prvega dne začne s C#, ne pa tako kot eni svetujejo, da naj najprej c++ in potem preide na drugega, to je brezveze po moje. Kar C# takoj, saj se vsi strinjamo, da je glavno osvojit abstraktne tehnike programiranje , ne pa sintaksa enega jezika. Novega jezika naučit se ni noben problem. Jaz grem kar takoj lahko pisat program v novem jeziku, v katerem nisem še nikoli programiral, brez da bi se ga sploh učil. Naučiš se mimgrede novega jezika, ko enkrat znaš enega, v resnici so si vsi zelo podobni.

Pozabil sem še to, da je najbolj intuitiven jezik in ti tako prihrani dragocen čas in živce. Python, delphi in podobno je že bolj čudaško sintaksa, vsaj za moje pojme.

Na stackoverflow C# res najbrž ni na prvem mestu, tosem res površno napisal, da ima "največ" primerov na internetu. Ampak če všteješ še Visual basic primere, ki je zelo podoben C# (obstajajo avtomatični prevajalniki iz enega v drugega, ki delujejo skoraj 100%) potem bi skorajda ta moja trditev bila resnična.



Nimaš pojma.

On markets and “giving people what they want”:
what people “want” is a function of what they learn is available. e.g., do Americans want three-ring binders, and Europeans four-ring binders? or do they want binders and take whatever number of holes they come with? or do they want something that can help them organize their papers and take whatever is available? or do they really want a less cluttered office and ease of storage and retrieval of the information they receive? so, did people really _want_ three-ring binders, or is that just what they could buy? …look at Microsoft. nobody in their right mind would want their buggy shit. what Microshit users want is something entirely separate from the products. Microshit is _not_ user-friendly, but it is marketed as user-friendly, and then other software products, far more user-friendly, are made to look as if they missed the whole point about what “user-friendly” _is_, namely to look cool in nice colors while you’re crashing and destroying the disk, importing a virus from a disk, or letting Word destroy your day’s work.


On the decline of professional equipment for programming:
why are we even _thinking_ about home computer equipment when we wish to attract professional programmers? in _every_ field I know, the difference between the professional and the mass market is so large that Joe Blow wouldn’t believe the two could coexist. more often than not, you can’t even get the professional quality unless you sign a major agreement with the vendor — such is the investment on both sides of the table. the commitment for over-the-counter sales to some anonymous customer is _negligible_. consumers are protected by laws because of this, while professionals are protected by signed agreements they are expected to understand. the software industry should surely be no different. (except, of course, that software consumers are denied every consumer right they have had recognized in any other field.) …they don’t make poles long enough for me want to touch Microsoft products, and I don’t want any mass-marketed game-playing device or Windows appliance _near_ my desk or on my network. this is my _workbench_, dammit, it’s not a pretty box to impress people with graphics and sounds. when I work at this system up to 12 hours a day, I’m profoundly uninterested in what user interface a novice user would prefer.


On the wastefulness of language proliferation:

There is a simple and elegant answer to this question: Just learn Common Lisp well first. New languages are exciting to people who know mostly new languages, so learn an old language before you learn new ones and get out of the maelstrom that will drown you in ever new languages that add nothing at all except some miniscule additional feature from another language that someone needed to make a whole new language to implement because he did not know (Common) Lisp to begin with. A “new” language that differs from the rest of the crop by one or a couple features is proof positive that both what it came from and what it has become are mutations about to die. There are tens if not hundreds of thousands of such “languages” that people have invented over the years, for all sorts of weird purposes where they just could not use whatever language they were already using, could not extend it, and could not fathom how to modify its tools without making a whole new language. They never stopped to think about how horribly wasteful this is, they just went on to create yet another language called Dodo, the Titanic, Edsel, Kyoto-agreement…


On the decline of programming as a serious professional field:

something important happens when a previously privileged position in society suddenly sees incredibly demand that needs to be filled, using enormous quantities of manpower. that happened to programming computers about a decade ago, or maybe two. first, the people will no longer be super dedicated people, and they won’t be as skilled or even as smart — what was once dedication is replaced by greed and sometimes sheer need as the motivation to enter the field. second, an unskilled labor force will want job security more than intellectual challenges (to some the very antithesis of job security). third, managing an unskilled labor force means easy access to people who are skilled in whatever is needed right now, not an investment in people — which leads to the conclusion that a programmer is only as valuable as his ability to get another job fast. fourth, when mass markets develop, pluralism suffers the most — there is no longer a concept of healthy participants: people become concerned with the individual “winner”, and instead of people being good at whatever they are doing and proud of that, they will want to flock around the winner to share some of the glory.


On the lack of ads for “Lisp jobs”:
neurosurgery is another field that requires an actual investment and lots of dedication to get into, is really rewarding to those who get good at it, but whose jobs are not advertised in regular newspapers. there is a shortage of neurosurgeons, but very little advertising in the media that the patients read. programming is both similar and different. whether you are a user or a programmer these days is often hard to tell (this has good qualities to it, too), but some programming tasks are still reserved to highly skilled people who are not afraid to take huge risks. ignoring for a moment the power of the American Medical Association, we still wouldn’t see a huge amount of books on neurosurgery for dummies in 21 days or whatever. it’s just plain inappropriate, and it’s intentionally out of people’s reach.
Lisp is somewhat like that. people can get lots of medicines at the drugstore, but they can’t be trusted to carve out a malignant tumor in their child’s brain. all sorts of users can do lots of customization and cool stuff in their “apps”, but they really can’t be trusted to run actual flight control systems, configure the telephone network, write software for video-synchronized magnetic-resonance imaging for brain surgery, or write automated stock-trading systems. at some point, the risk of letting unskilled people do the task becomes too high. that’s when you can’t trust more than 1% of the programmers out there, and a surprisingly large number of them know and use Lisp and tools that are can be trusted. (consider an ATM that gets one of those frequent Windows crashes, or a naval warfare vessel that has to cold-boot because a certain display suddenly goes all blue, or any other story in comp.risks that would have been hilarious if it had been a joke.)


On the idiotic fallacy that “a good programmer shouldn’t care about language choice”:
Using such inferior languages is like asking a chef who could have done wonders with any kind of raw materials, to use a dirty kitchen, a broken refrigerator with food that is about to die a second time, broken tools, and brownish tap water that tasted of swamp land. His first task would be to clean up the place. Creating food in there would be the furthest from his mind. That’s how I feel about Perl and C++. I prefer to call it “good taste”, not “tunnel vision”. I don’t like rap, either. Call me intolerant.



On it goes..

Za konec pa še enkrat Dijkstra http://www.cs.virginia.edu/~evans/cs655...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo11 ()

kuall ::

A zdaj hočeš, da debatiram z neznanimi avtorji teh tvojih prekopiranih tekstov?
A znaš kakšen svoj argument napisat ali samo kopirat tekste od drugih ljudi brez navedbe vira in metat žaljivke okrog? Oboje ni sprejemljivo družbeno obnašanje, če še ne veš. To ni 24 ur forum, malo bolj civilizirani pa le smo tukaj se mi zdi.

qaqo11 ::

kuall je izjavil:

A zdaj hočeš, da debatiram z neznanimi avtorji teh tvojih prekopiranih tekstov?
A znaš kakšen svoj argument napisat ali samo kopirat tekste od drugih ljudi brez navedbe vira in metat žaljivke okrog? Oboje ni sprejemljivo družbeno obnašanje, če še ne veš. To ni 24 ur forum, malo bolj civilizirani pa le smo tukaj se mi zdi.


Tekste je napisal preminuli Erik Naggum, kar pa takemu kot si ti verjetno nič ne pomeni.

Škoda po svoje pisat ker je herr Naggum zadel bistvo. Proti plačilu lahko poslovenim zate, če ne razumeš angleško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo11 ()

kuall ::

Ja, tale Erik je pa bil "prijazen" človek kot berem. Ampak najbrž samo na internetu, najbrž eden prvih internet trollov.

Midva sva zaključila z debato. Se mi ne da žolčno prepirat. Boš moral najti koga drugega, ki bo debatiral s tvojimi prekopiranimi teksti.

qaqo11 ::

Debato? Saj ni debata, lahko se kaj naučiš ali pa si ignoramus še naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo11 ()

Invictus ::

Naučiš se jezika za katerega oceniš da boš zaslužil največ denarja.

In seveda ostalega frameworka.

To, da znaš nek jezik, je približno 5% potrebnega znanja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

          ::

kuall je izjavil:

A zdaj hočeš, da debatiram z neznanimi avtorji teh tvojih prekopiranih tekstov?
A znaš kakšen svoj argument napisat ali samo kopirat tekste od drugih ljudi brez navedbe vira in metat žaljivke okrog? Oboje ni sprejemljivo družbeno obnašanje, če še ne veš. To ni 24 ur forum, malo bolj civilizirani pa le smo tukaj se mi zdi.


kar se tiče debate ti je več ljudi že zgoraj zelo argumentirano povedalo da prav nobena od tvojih točk ne drži. Moj znanec freelence programer pravi da je največ tovrstnih projektov v Javi. Drugače se pa strinjam da je c# soliden jezik saj je navsezadnje le MSjeva verzija jave.

Invictus je izjavil:

To, da znaš nek jezik, je približno 5% potrebnega znanja.


in pa to!

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj priljubljeni in osovraženi programski jeziki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6921755 (16673) Kenpachi
»

Učenje programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5314761 (13778) ZaphodBB
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6310103 (8414) steee
»

Moja velika skrivnost!

Oddelek: Loža
352806 (1514) guest #44
»

Programski jezik za 13 letnika - NA NOVO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9416501 (12946) blackbfm

Več podobnih tem