» »

Gradbeno dovoljenje za tehnično oviro?

Gradbeno dovoljenje za tehnično oviro?

poweroff ::

Na mejo s sosedom bi rad postavil ograjo. Na spletu berem, da ograje nižje od 2,2 m sodijo v skupino nezahtevnih objektov, za katere je potrebno pridobiti gradbeno dovoljenje.

Ker pa sem zasledil, da Slovenija na meji s Hrvaško ne postavlja graje, pač pa tehnične ovire, ki seveda nikakor niso ograja, čeprav zelo (khm) podobno izgledajo, me zanima, ali lahko na mejo s sosedom postavim tehnično oviro. Za tehnično oviro, ki seveda nikakor ni ograja namreč ne rabim gradbenega dovoljenja. Ali pač? >:D
sudo poweroff

ohnowhy ::

Obvesti kakšnega gradbenega inšpektorja, saj bo po službeni dolžnosti sam vedel, kaj narediti naprej.

vuego ::

Osnova za vprašanje, če je potrebno GD ali ne je, če je nameravan poseg objekt po določilih ZGO.

objekt je s tlemi povezana stavba ali gradbeni inženirski objekt, narejen iz gradbenih proizvodov in naravnih materialov, skupaj z vgrajenimi inštalacijami in tehnološkimi napravami


Koliko so ali niso bodeča žica in armaturne palice "povezane s tlemi", je pa stvar debate. Generalno gledano v našem gradbenem/projektantskem svetu velja, da če ni temeljev, ni povezave.

Pa še glede temeljenja:

objekt je povezan s tlemi, če je temeljen ali s pomočjo gradbenih del povezan s tlemi na stalno določenem mestu in ga ni mogoče premakniti ali odstraniti brez škode za njegovo bistvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vuego ()

joze67 ::

poweroff je izjavil:

Ker pa sem zasledil, da Slovenija na meji s Hrvaško ne postavlja graje, pač pa tehnične ovire, ki seveda nikakor niso ograja, čeprav zelo (khm) podobno izgledajo, me zanima, ali lahko na mejo s sosedom postavim tehnično oviro.>:D

Quod licet Iovi, non licet bovi

fujtajksel ::

Mogoče je ključno da za to tehnično oviro uporabiš žico z žiletkami?

poweroff ::

Aha, se pravi če navlečem cel kup starega železja, ki ni povezano s tlemi, potem je to dovoljeno? :))
sudo poweroff

facepalm ::

Sej ti nihce ne brani imeti smeti na svoji parceli:)

V primeru ziletk.. mislite da je potrebna kaksna opozorilna tabla?:)

WarpedGone ::

Al pa si odškodninsko odgovoren, če se na njih kdo poreže?
Pa za ogrožanje varnosti?
Zbogom in hvala za vse ribe

AndrejO ::

poweroff je izjavil:

Aha, se pravi če navlečem cel kup starega železja, ki ni povezano s tlemi, potem je to dovoljeno? :))

V bistvu ja.

Včasih so ljudje na vrtičku dali prikolico na nekaj zidakov, povezali z vodo in elektriko in si tako naredili "vikendico". Gledno po predpisih to ni imelo temeljev in kot takšno gradbeni inšpektorji tega niso niti pogledali.

Je pa res, da "tehnično gledano", ne vidim razlike med lesenim stebričkom zabitim v tla in jekleno traverzo zabito v tla. Oboje je zabito v tla in za oboje ti bo sosed klical inšpektorje, če bo preblizu njegove meje. Zato verjetno res velja, da kar je dovoljeno Juptru, še ni dovoljeno tudi volu.

vuego ::

poweroff je izjavil:

Aha, se pravi če navlečem cel kup starega železja, ki ni povezano s tlemi, potem je to dovoljeno? :))


Vsekakor ni predmet gradbenega dovoljenja.

AndrejO ::

WarpedGone je izjavil:

Al pa si odškodninsko odgovoren, če se na njih kdo poreže?
Pa za ogrožanje varnosti?

Za žiletke? To bi se spogledoval kar s kazenskim pregonom, ker bi te stvari zelo težko "prodal" kot nesrečno naključje.

Utk ::

poweroff je izjavil:

Aha, se pravi če navlečem cel kup starega železja, ki ni povezano s tlemi, potem je to dovoljeno? :))

Lahko si postaviš tudi vilo z bazenom na štirih kolesih pa ne boš rabil gradbenega dovoljenja.

NooB ::

poweroff je izjavil:

Na mejo s sosedom bi rad postavil ograjo. Na spletu berem, da ograje nižje od 2,2 m sodijo v skupino nezahtevnih objektov, za katere je potrebno pridobiti gradbeno dovoljenje.

Ker pa sem zasledil, da Slovenija na meji s Hrvaško ne postavlja graje, pač pa tehnične ovire, ki seveda nikakor niso ograja, čeprav zelo (khm) podobno izgledajo, me zanima, ali lahko na mejo s sosedom postavim tehnično oviro. Za tehnično oviro, ki seveda nikakor ni ograja namreč ne rabim gradbenega dovoljenja. Ali pač? >:D


Bravo, zadel si v bistvo ;)
LP, JAZ

nejcek74 ::

@vuego
kontejner recimo ni GD, ograja je, ker ce jo premikas se podre, ce premaknes kontejner njegova oblika ostaja
@matthai
ce se prav spomnim*: vlada (zakonodajalec) lahko mimo ZGO gradi direktno za potrebe obrambe ipd. Za to ima na voljo vec "instrumentov" npr. objekt drzavnega pomena in drzavni prostorski nacrt
*tega se spomnim iz ohoho let nazaj, lahko da se motim ali da so se zakoni spremenili vmes

spirit ::

No saj ograjo narediš iz večih ločenih delov, ki jih držijo pokonci betonski bloki, vsak blok zase lahko premikaš in ni zabit v tla, ali pa nekako zimporviziraš višjo verzijo take ograje:
vseeno bi morda bilo dobro naredit tako da je zadevo malo težje premikat, ap da se ne prevne, ker če en jo zna sosed prevrnit na tvojo stran, kar ni taka kriza, ali če je malo poameten na svojo stran in potem imaš lahko sitnosti ker se je tvoja nevarna ograja ''sama od sebe'' prevrnila na njegovo parcelo.

poweroff ::

No, saj kot ste videli ni bila poanta v tem, da bi jaz hotel postaviti ograjo...

Po drugi strani pa... če bi Slovenija na meji zasadila kakšne rastline, to tudi ne bi bila ograja. Cerar bi npr. lahko po meji posadil kakšne rože... v sajenju rožic je pač velemojster. :))
sudo poweroff

          ::

Če že rože potem naj bojo vsaj mesojedne.

Spajky ::

Trebalo bi ono hitrorastočo akacijo z velikimi trni, ki jo obirajo žirafe :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

noraguta ::

poweroff je izjavil:

No, saj kot ste videli ni bila poanta v tem, da bi jaz hotel postaviti ograjo...

Po drugi strani pa... če bi Slovenija na meji zasadila kakšne rastline, to tudi ne bi bila ograja. Cerar bi npr. lahko po meji posadil kakšne rože... v sajenju rožic je pač velemojster. :))

Še zmer ne vem a sej kej gradil?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

poweroff je izjavil:

Na mejo s sosedom bi rad postavil ograjo. Na spletu berem, da ograje nižje od 2,2 m sodijo v skupino nezahtevnih objektov, za katere je potrebno pridobiti gradbeno dovoljenje.

Ker pa sem zasledil, da Slovenija na meji s Hrvaško ne postavlja graje, pač pa tehnične ovire, ki seveda nikakor niso ograja, čeprav zelo (khm) podobno izgledajo, me zanima, ali lahko na mejo s sosedom postavim tehnično oviro. Za tehnično oviro, ki seveda nikakor ni ograja namreč ne rabim gradbenega dovoljenja. Ali pač? >:D


Kljub precej kilavemu poskusu sarkazma mešaš dva koncepta. Enako je definicija objektov kot jo pozna Zakon o graditvi objektov, povsem nekaj drugega pa je politično (ne)korektno izražanje. Tako lahko ti betonski steni govoriš tudi Betka, pa ne bo zato nič drugače tretirana z vidika gradbene zakonodaje. Bo pa zagotovo dobila drug pomen v očeh tvojega psihijatra.

borut_p ::

verjetno bo bolj tale člen pravilen - glede uporabe zgo

Določbe tega zakona ne veljajo za gradnjo objektov, ki so potrebni zaradi neposredno grozečih naravnih in drugih nesreč ali zato, da se preprečijo oziroma zmanjšajo njihove posledice, za objekte za zaščito, reševanje in pomoč ob naravnih in drugih nesrečah in za gradnjo vojaških inženirskih objektov, zaklonišč in drugih zaščitnih objektov med izrednim ali vojnim stanjem.

mislim, da se begunce lahko šteje kot naravno nesrečo :) ali pa izredno stanje

poweroff ::

St235 je izjavil:

Tako lahko ti betonski steni govoriš tudi Betka, pa ne bo zato nič drugače tretirana z vidika gradbene zakonodaje. Bo pa zagotovo dobila drug pomen v očeh tvojega psihijatra.

Res je.

Zato je prav žaljivo, da psihiatri ne ukrepajo proti poslancem SMC-ja, ki iz sebe delajo norca v parlamentu.
sudo poweroff

PaX_MaN ::

borut_p je izjavil:

verjetno bo bolj tale člen pravilen - glede uporabe zgo

Določbe tega zakona ne veljajo za gradnjo objektov, ki so potrebni zaradi neposredno grozečih naravnih in drugih nesreč ali zato, da se preprečijo oziroma zmanjšajo njihove posledice, za objekte za zaščito, reševanje in pomoč ob naravnih in drugih nesrečah in za gradnjo vojaških inženirskih objektov, zaklonišč in drugih zaščitnih objektov med izrednim ali vojnim stanjem.

mislim, da se begunce lahko šteje kot naravno nesrečo :) ali pa izredno stanje

Izredno/vojno stanje se mora najprej razglasit, pa se kolikor vem še ni, vojska pa zuni ni zarad "naravnih in drugih nesreč" ampak za "sodel[ovanje] s policijo pri širšem varovanju državne meje", ergo bodo za
"postavitev 80 kilometrov ograje na meji s Hrvaško"

rabl dovoljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

marvin42 ::

Tukaj je en trik - za postavitev na mejo rabim dovoljenje. Če pa postavim ograjo npr 5 m od meje, pa ne rabim dovoljenja. Vsaj za tako ograjo, ki se zdaj gradi ne. To je tisto kot če bi na sredini svoje parcele naredil ograjo okoli svoje gredice, da mi srne ne bi pojedle radiča. In kolikor sem videl, ograja ni postavljena točno na mejo. Problem seveda nastane tam kjer meja proti sosedu ni jasno določena.
Mostly Harmless

mat xxl ::

Za začetek postavi oranžno PVC plastično gradbeno ograjo , ki jo pokonci držijo palice železne armature in boš videl reakcije, kasneje pa posadi ciprese ali neko živo mejo in drote noter, da se čez ne da, dokler je še majhna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

noraguta ::

Pa dejte zganjat farse. Pejte kmetom varvovat njive ob prehodih. V rumenih telovnikih.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

          ::

Ograjo bodo itak čez nekaj tednov podrli ker bo kakšen inšpektor ugotovil da je črna gradna ali da krši kak drug predpiz.

WarpedGone ::

Hrvati se že bunijo, da je ograja na hrvaških tleh... tri, dva, ..
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov gradbeni zakon (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9210761 (7922) Pika na i
»

Vikend, nezazidljiva parcela, dovoljenja?

Oddelek: Loža
4925576 (24074) Magic1
»

Protifašistična bariera 2.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6315432 (13288) Martin Krpan
»

Gradnja ograje

Oddelek: Loža
52138 (1918) Super Sonic
»

ograja pri meji

Oddelek: Loža
178364 (7806) Aston_11

Več podobnih tem