» »

Teža HDD

Teža HDD

«
1
2

LojzePek ::

Eno teoretično pitanje.

Imamo precej precizno elektronsko vago. Pa damo na njo prazen HDD in kasneje poln HDD. Kaj bo pokazala vaga ?
  • premaknil: Predator ()

Blup ::

Odvisn kok maš velk oz zaseden disk... 1 GB tehta cca 256 gramov.... zdej si pa izračuni...

Blup
:\

p.s. če vrjameš :)

buba švabe ::

Ja, Blup ima prav. Je pa še en zanimiv trik, ki ga samo mojstri obvladajo. Namreč, ko je disk poln, ga lahko ven iz računalnika vzameš, pa malo na nagneš in streseš, da grejo vsi podatki na eno stran. Tako lahko pridobiš tudi do 50% prostora!!! Se pravi, da lahko iz 80GB diska narediš 120GB, samo pazit moraš, da kakšen podatek ven ne pade... :D:\:P
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

Zgodovina sprememb…

goku :) ::

8-O 8-O 8-O


Vsak dan pa izveš kej novega:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: goku :) ()

largie ::

hehe, spomnim se enega dos programčka ki ti je "uravnotežil" disk, da ne bi prihajalo do problemov, če bi bili podatki neenakomerno porazdeljeni :D:D

BigWhale ::

Ce bi vedel, da se med pisanjem na disk nicesar ne dodaja, bi ti bilo takoj jasno kaj bo vaga pokazala...

Teoreticno bi pa lahko probal s praznim in polnim CD-R medijem..

borinho ::

Moj poln (80Gb) ma zdele točno 17,24 kg, je pa res da mam gor zelo velike fajle, ki so tut precej težki(film Buda Spencerja)

BigWhale ::

Banzai!

Jest sem imel vcasih na disku MP3 pesmi 16 Tons...

Blup ::

Sej zakaj pa mislš da obstajajo defragmacijski programi.... da ti disk ne gre u k*** zaradi tresljajev, ki nastanejo zaradi neenakomerno razporejene mase...

Pa če podatki nebi bli tok teški, pol bi bli z diski tut že tm pr 1TB za male pare... ampak taki lagerji stanejo velike pare...

Blup
:\

HardwareMaster ::

Hehe, zanimiva tema:D


Zdej je tko če misliš disk stresat da dobis "dodatni prostor" pol morš pazit da ti magnetne plošče ne pridejo u resonanco, ker se lahko zgodi da ti plošče dobesedno vn skočjo iz diska!:D

Pazi:))


(Sam da pa taka uprašanja folk postavla si pa nebi mislu)
LP

LojzePek ::

Vidim da še nisem dobo najbolj preciznega odgovora. Upam še na kakšno dodatno razmišljanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LojzePek ()

ali3n ::

Fotografije mostov in stavb morajo biti enakomirno razporejene po particijah, saj v nasprotnem primeru pride do nekontroliranega osciliranja plošč -> posledično do pregrevanja in odtekanja silikonske mase v ležajih. Končni rezultat je hipertermija ležaja in vedno večja rezistenca na oscilacijo. Potem ti lahko pomaga le še Zevs...


PS: naj nekdo tole vrže v loggio...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BigWhale ::

Da ne omenjamo vsega pr0na na diskih, ki lahko zaradi nepravilne razporejenosti po disku ustvari se dodatno eroticno napetost... In ti lahko cipovje na disku skuri... Da ne omenjam pregravanja zarad 'hot' materiala...

Blup ::

No Pek... a si že stehtu... kdaj boš poroču o dobljenih rezultatih?

Blup
:\

|Luka| ::

OK, keri komentarji:D

Ampak kaj se pa dogaja (na nivoju elektronov) ko disk "zapiše" 1 ali 0?

LP Lix

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |Luka| ()

LojzePek ::

Nimam še tehtnice, zato še bom prvo počakam da vidim če se splača kupit.

kuglvinkl ::

>:D
Your focus determines your reallity

Mercier ::

Eno teoretično pitanje.

Imamo precej precizno elektronsko vago. Pa damo na njo prazen HDD in kasneje poln HDD. Kaj bo pokazala vaga ?
Poln bo lažji. Obraba materiala.

Blup ::

Saša: kam pa gre tist material ... a čez mikroskopske luknce pade vn iz diska... in pol po tej tvoji logiki bi biu vedno lažji... prvič bi biu najtežji, pol bi ga zapaounu bi biu mal laži, pol bi ga pa sformatiru bi biu pa še lažji?!? In pol čez par let bi ostala v disku sam še praznina!?! 8-O :D

Lix: na nivoju atomov se pa dogaja sprememba naboja... ta pa ne prinaša obrabe :D

Blup
:\

Zheegec ::

Uh, a zarad 40Gb je kišta naenkrat ratala tolk težka? Sej bom stehtu....
Ojoj, HDD ima celih 15Kg, teli električni naboji so težki kot hudič...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

perci ::

A so nelegalni mp3ji kej težji od legalnih?

Zheegec ::

Opažam da samo za nekaj gramov, tako da kar na Kazaa, ker se splača tistih nekaj več g težji disk imet zaradi zastonj MP3jev, poleg tega pa je to še dobro za kvihtat.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

iration ::

Pejte vsi na WinMX, ker so fajli pol lažji.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

perci ::

infectiphibian: Ni res, ne zavajaj poštenih državljanov.

kuglvinkl ::

Jaz sem že davno obupal nad težo podatkov. Bolj mi gre za to, ali so podatki svetli ali temni. Ker search v Winsih še vedno ne deluje kot mora. In ne pomaga luč pri belem dnevu. Tko da so temni zgubljeni.

Aja, če mi kdo lahko pomaga pri algoritmu, da bi dodal lastnost pogoja teže, prosim prosim, četudi le z 1% uspešnostjo.
Your focus determines your reallity

iration ::

Ma to se da zaenkrat samo softwaresko reševat. Ampak ta program je warez, tko da ne dam linka, da ne bom fasal naziva.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Tic ::

perci $ co: NO WAREZ >:D


Drgac pa moj hd je lazji kadar se segreje. Kar poglejte koliko zraka je v m3 ko je mrzu in ko je tolpeu. Lol.. lamerz :))
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

ali3n ::

Tic - tale tvoja teorija propade - diski majo luknjico za izenačevanje tlaka (na disku boš najdel nalepko "Do not cover!!!" :D

Pek - dej če boš že tehtal, stehtaj še razliko v teži med obratovanjem in v mirovanju.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Blup ::

ali3n: mal si narobe predstavlaš tole... Tic ova teorija bi držala!!!

Blup
:\

ali3n ::

hotu sm napisat "pomojem bo tale..."
samo - mar ni ravno tista luknjica namenjena izačevanju tlaka - v ohišju diska?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Blup ::

Ti, če ti odkrito priznam, nimam pojma o kateri luknji ti govoriš...8-O

Blup
:\

kuglvinkl ::

Ja, ali3en ima prav. Ne pokrijte luknje. Ampak tole je off topic. :)
Your focus determines your reallity

Tic ::

Jst jo nisem prekril ampak predru. Tko je se bols, da se star zatohel zrak ne nabira not.


(offtipic: itak je not vakum :) )
persona civitas ;>

Tero ::

OK torej jaz bi najraje disk obrno za 90° ker se me zdi da mi eni mp3-ji spilajo na levem kanalu boolj glasno...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

HardwareMaster ::

Obrni ga tko navpično da bojo MP3ji sekal na obeh kanalih enako. Tako boš dosegel popoln zvočni učinek:D.

ali3n ::

a za surround pa HDD vrtiš okol glave al kako??
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

HardwareMaster ::

Neki tazga. Vrjetno bo najbolš da ga nasravfaš na ventilator (melo večji kot 80x80, da ne bo božček krepnu), pa nrdis brežično povezavo do compa da se ti kabli ne bojo zameštral. Potem pa sam se nastaviš brzino venta (s tem nastavljas vrjetno učinek surrounda).

CaqKa ::

ko boš tehtal disk glej da boš ventilator dol odšraufal, da nebi diska pritiskal v tehtnico ker bo potem več kazala.

Ziga Dolhar ::

Hudiča!

Danes sem opazil, da če svoj prenosnik obesim za ekran na eno špago in poženem nek program, ki prenaša podatke iz diska v ram in od tam v CPU, se računalo vedno hitreje "suče" v smeri nasprotni urinem kazalcu, kar kaže na trikotniško postavitev komponent.

Razmišljam, da bi bil začetnik nove veje računalništva po vodnem hlajenju. Ukvarjal bi se z izdelavo mehanizmov, ki bi skrbeli za enakomerno obtežitev celotnega ohišja [komponente, cdromi, podatkovni kabli] po principu, ki gauporabljajo v navtiki, ko skrbijo za uravnoteženo obtežitev ladij ... Hidravlika in te stvari.

Čeprav bi se tega lahko lotil na preprostejši način: na dno računala bi postavil mrežjo [net] IR transmitterjev, ki bi po mojih izračunih najhitreje uravnavali obtežitev. Pa še fancy lightshow bi bil!
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Oh presneto.

Svojemu Canonu BJC 240 sem pred časom dokupil 1 GB rama in danes poskusil sprintat en iz neta potegnjen PDF [2400 strani].

Rezultati: zlomljena miza ;(
https://dolhar.si/

perci ::

Žiga, a ti to resno?:O

Matek ::

A ni tole čisto vredu vprašanje?

A ni stvar taka, da če je namagneten en prostorček, je noter tolko več elektroov, če pa ni, potem pa elektronov tam ni?

Ne poznam tega dobro v teoriji, ampak če je približno tako kot sem napisal, potem je disk, ki je poln, nabit z elektroni in potemtakem težji. Ampak take tehtnice se ne da dobit, ki bi to preverila, ker če se gre, se gre tu za takšno maso, ki bi jo par 10x presegla že ena prašna pršica. Ampak teoretično pa ja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

goku :) ::

Sploh ne napačno MadmanMato, tvoja teorija bi lahko teoretično držala, sam kakšna bi pa bila razlika v teži...

BigWhale ::

O jezus....

Elektroni so brez mase...

... a noben nima kemije/fizike?

Pa elektroni nimajo veze z namagneteno povrsino diska...

Grem si luknjo v koleno zvrtat.. ...

Tic ::

Res je. 99.9% mase atoma je v jedru. < Okvirno. Lahko pogledam v zvezek in vam povem tocno.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

McHusch ::

Elektroni imajo res zelo majhno maso, a vendarle jo imajo - 9.1093897 x 10-31 kilograma.

Roadkill ::

Jah sam disk se segreva (segreva okolico) in talo lahko preko enačbe E=m*c^2 lahko izračunamo spremembo mase... :)
Ki pa jo sicer pridobi z dodatnimi elektroni in tako ne bi smelo biti velike razlike :D

Jackal ::

Kake ideje.. :D
Pri namagnetneju ne gre za dodajanje ali odvzemanje elektronov ampak za usmerjanje magnetnih momentov atomov ki pri razmagnetenem stanju kažejo v random smereh in se med sabo izničujejo, namagneteni se pa obrnejo v isto smer in se jakosti mag. polja seštejejo in stvar je namagnetena... Še enkrat: Nič se ne dodaja ali odvzema
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Matek ::

No, saj sem napisal da ne vem dosti o tem teoretično, hvala Jackalu da je razjasnil.

Tisto o segrevanju pa mislim da ne pride v poštev, ker tu se gre samo za poln in prazen disk in je verjetno to izključeno, ker pač oba tehtaš hladna, ne med delovanjem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

blabla ::

Napolnjen ram je pa težji od praznega... se mi zdi... čisto malo. :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

je duša težka 21 gramov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17131098 (28039) sprasujem
»

antimaterija (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
929673 (7788) Saladin
»

avto in hitrost glede na barvo!

Oddelek: Znanost in tehnologija
453493 (2691) Dr_M
»

Disk blizu napajlnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243726 (3262) Pyr0Beast
»

vprašanja v zvezi s povezavo diskov in cd-rom enot

Oddelek: Pomoč in nasveti
121053 (866) pirx

Več podobnih tem