» »

vprašanja v zvezi s povezavo diskov in cd-rom enot

vprašanja v zvezi s povezavo diskov in cd-rom enot

pirx ::

Na IDE1 imam povezana 2 diska na sledeč način:

Primary Master, Seagate 40 GB, UATA 100
Primary Slave, Seagate 30 GB, UATA 33

Na IDE 2 pa:

Secondary Master, CD-RW
Secondray Slave CD-ROM

Vem, da to ni optimalno, iščem pa še dovolj dolge IDE kable (zaradi visokega ohišja), da prevežem zadeve tako, kot se spodobi.

Zanima pa me sledeče:
- če sta oba diska na enem ide kablu, delujeta samo tako hitro, kot je hiter počasnejši disk?
- ali se pri prenosu velikih datotek iz diska na disk lahko pojavijo napake? (ker Nero npr. vedno teži, da On-The-Fly kopiranje ni priporočljivo, ker en IDE kabel slabo hendla read/write procese).
- ali je tak način za diske lahko celo škodljiv? Oba diska sta kar precej obremenjena z read/write procesi.



rap3r ::

Zadeve maš čist optimalno postavljene nč spreminjat!!!Kable pač najd dalše sam pust nastavljen tko kukr maš.
Ne glede diskov ni res!Zadeve delujeta tako hitr kukr maš ata vodilo na plati če maš ata100 pol ti dela pru disk pr udma 5 drugi pa pr udma 2!Pač deluje drugi počasnej in neupliva na pruga!

Ne napak nej nebi blo pa nero ti ne teži zarada diska ampak ti teži zato ker maš cd-rom in pečko na enmu kanalu!Učasih je blo tko da se je pač ide kabl zabasu in pečka ni dobila dost hitr podatke in cd je biu uničen zdej ni tko k ma večina teh zadev buffer underun tk oda ni pene pust tko je čist ql nebo napak!!!

Ne tud nobedn od načinov nebi biu škodljiv samo upočasu bi jih recimo pa še to ne!
Edino zdej se morš odločt a boš tko naredu da bosta oba diska na svojmu kanalu to je gut predusem če velik kopiraš iz diska na disk...pač je tko če bi koperu zdej iz diska na disk bi blo počasnej ker se določa izmenično dostopanje po kanalu sam če bi pa iz cd-roma na disk je pa hirej kukr bi blo če bi meu cd-rom in disk na enmu kanalu to se morš sam odločt!!!
Upam da si saj mal zastopu:))
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

bastadu ::

Burnproof ni bil narejen s tem namenom, da bi bil skoz aktiven... zato v tvojem primeru onthefly pečenje ni najboljša izbira... pr diskih pa ni take panike, če sta na istem kablu...

pirx ::

Ok, tenks za odgovore, sem sedaj bolj pomirjen :))

Edino mogoče bi si vseeno nabavil kakšen krmilnik PCI IDE od Promise, ker imam drugi disk (30 GB) celi šeran za Kazaa, pol pa ko premikam iz enga diska na drugega, traja celo večnost pa tud filmi s prvega nekoliko počasneje delajo. No, bom videl in še 1x hvala!

Blup ::

bastadu: a lahko malce razložiš kako po tvoje deluje burnproof?!?

Blup
:\

pirx ::

Vseeno sem si nabavil PCI IDE krmilnik, in sicer Promise Ultra 100 TX2. Zdeva bi naj bila po opisih sodeč kar solidna, vendar brez problemov ne gre :)

Sedaj so pogoni povezani na sledeč način:

IDE1 (na plati): CD-RW (primary master) in DVD (primary slave)
IDE2 (na plati): CD-ROM (secondary master)

IDE1 (na kartici): HDD 40 GB (primary master)
IDE2 (na kartici): HDD 30 (secondary master)

Kopiranje iz diska na disk je precej hitrejše AMPAK kaj mi to pomaga, ko pa mi pri predvanaju MP3 fajlov, DivXov in vsega ostalega občasno malo štekne... se upočasni, res mogoče za kakšno desetinko sekunde ali dve, ampak to se prej ni dogajalo!! Ne razumem v čem je fora. Tudi če je sistem neobremenjen se to dogaja, če ga ful obremenim, pa še malo bolj pogosto. Parv smešno se pa upočasni, ko zaženem PowerDVD in kakšen DVD film.

Mogoče ima tale DVD kakšno vezo s tem, ker je malce pokvarjen (navadnih CDjev skorajda sploh ne bere), ampak mi tudi ni jasno, kako bi to lahko vplivalo na diske.

Ima mogoče kdo podobne izkušnje?

Sistem: C 950, 384 RAM, matična Abit ST6 (najnovejši BIOS) in Windows 2000 s SP3. BIOS na Promise kartici sem pa tudi flashal.

Blup ::

A maš DMA vklopljen?

... kok si pa dau za krmilnik?

Blup
:\

pirx ::

DMA je vklopljen, za krmilnik sem pa plačal 8k SIT.

V bistvu se na tej kartici posebej DMAjev ne da enableat, so že avtomatsko. 40 GB disk je DMA 5, 30 GB pa DMA 2. (oba sta Seagate)

Blup ::

Kere standarde pa podpira ta krmilnik?

Mogoče ti podpira sam ATA33 :D

... mal heca... nimam pojma kaj ti šteka... mogoče ti pa zvočne šteka?!?

men se sistem nagnusno upočasni če mam eMule pržgan... bi blo treba sistem ponovno gor naložit, je žže precej zasvinan, bi mogoče pomagal... no, to je pr men... kaj je pa pr teb? :D

Blup
:\

pirx ::

Prej je delalo vse b.p., pa še hitro :) Ampak sem hotel ŠE hitrejši prenos med diski, zdaj ga imam, šteka pa vse ostalo. In res pojma nimam kaj povzroči tisti mali "štek", ki se pojavlja. :(

Ko pridem domov bom spet kable prebekslal - diske nazaj na plato, CD-ROM, CD-RW in DVD pa na kartico... Čeprav mi ta ideja ni ravno všeč.

Kakšne druge ideje?

Blup ::

To je idealka.. ne vem zakaj nisi že prej dau diskov na plato?!?! 8-O

Blup
:\

pirx ::

Ker baje hitreje delajo preko te kartice :D No, saj v bistvu je res, prenos se je povečal za 15%.

pirx ::

Problem rešen!! :)) Diske sem dal na plato, cd-rom in ostalo navlako pa na Promise kartico. Evo, vse dela kot mora in še za odtenek lepše :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priključitev dodatnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
16995 (826) Gapi
»

Povezava HD in CD,CDRW

Oddelek: Pomoč in nasveti
161205 (949) Han
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181422 (1099) Kriko
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191871 (1575) Paramedic
»

Mali problemčki

Oddelek: Pomoč in nasveti
161486 (1214) A.L.T.

Več podobnih tem