» »

Fiat Doblo Cargo - kateri motor?

Fiat Doblo Cargo - kateri motor?

radmannsdorf ::

Sem pred nakupom dostavnega avtomobila in Fiat Doblo Cargo se mi najbolj dopade.
Ima kdo izkušnje s Fiat motorji?
Zanima me, kakšni so 1.4 bencinski motorji? Je ok, ali ima kakšno serijsko napako? Gledal pa sem letnik 2013.
Glede dizla mi pravijo da je 1.9 zakon, 1.3 pa ne. Kako je s temi govoricami? To pa sem gledal starejše letnike, 2. verzija Dobla.
Prav tako me zanima povprečna poraba za vse te motorje. Iz prakse, ne iz revije.
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=...
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=...

Arctander ::

Za porabo poglej na spritmonitor.de. Kar se tiče motorja - 1.9 JTD je zelo dober dizel in precej neuničljiva zadeva. 1.3 JTD je za takšen avto premalo. To je za Pando, pogojno Punta, nikakor pa za dostavno vozilo tipa Doblo. Že zračni upor je tukaj ogromen, če ga še obtežiš s tovorom, ga boš v primeru 1.3 motorja lahko namesto v register motornih vozil vpisal v zemljiško knjigo. Pa kolikor vem so imeli 1.3 JTD vsaj na začetku probleme z nabiranjem in zmrzovanjem kondenza v motorju.

msjr ::

Točno tako 1.9JTD je super, še bolje bi bilo če bi imel 6 prestav*, ampak po moje je takega zelo težko dobiti. Poraba po mestu je okoli 8l, po avtocesti ga spraviš na recimo 6.5 vse kar je manj so pravljice (oz. prazen avto - kar pa dostavnik, če ga uporabljaš seveda ni nikoli).

*dodajam, 6 prestav rabiš res samo, če boš delal veliko fur po AC. Za dostavo po mestu in lokalnih cestah jih je 5 dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

Djz3l3 ::

Kot poznavalec fiatov ti nikakor ne priporočam 1.3jtd (ker ga teza ubije) prav tako 1.4 (ti motorji so bolj mišlejni za male avte in mesta, ker so kombinirani z kratikimi menjalniki)... vzemi 1.9 jtd ki ima se dosti fore na cipanju.... velik serivs te bo kostal cca 300-400€, redni servisi (mali pod 100€.) Imam osebni avto z 1.9 jtd 120hp poraba 5,5 večina Ac voznja (avto ima 1800kg) tako da pričakuj od 6 do 8 litrov za kombi...

suhi ::

msjr je izjavil:

Točno tako 1.9JTD je super, še bolje bi bilo če bi imel 6 prestav

Mati ima Cromo 1.9 JTD, verjetno enak motor(?), pa ima 6 prestav.

radmannsdorf ::

Sej je napisal, da ga je težko dobiti. Doblota s tem menjalnikom namreč :)
Zame bo 5 dovolj, vozim namreč dostavo, kratke relacije.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11221833 (18816) rajc123
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13827857 (23712) D3m
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10621626 (16824) amigo_no1
»

Kateri rabljen dizel kupiti - zaenkrat izbran seat ibiza sportrider (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5211119 (10152) tomaz321
»

Kateri avto za 4-5k eur? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9010189 (7759) profii

Več podobnih tem