» »

raztezna posoda pri turbotu

raztezna posoda pri turbotu

FiReFTW ::

Kaj točno bi naj to bilo? Danes dobil iz servisa obvestilo da mi menjajo zastojn, baje bi naj bla neka raztezna posoda pri turbotu, ker je prevelika ali pušča ta ko je trenutno vgrajena in so bile pritožbe, bi naj se odločli da menjajo vsem tem tipom vozila pri chevroletu. Serviser je rekel da naj bi vplivalo na turbo in bi naj avto imel potem boljše pospeške, torej za kaj točno gre?

black ice ::

Aktuator ne raztezna posoda, jao. :)
Sem ti že napisal v prejšnji temi, ko si šele ugotavljal kaj je narobe.

FiReFTW ::

black ice je izjavil:

Aktuator ne raztezna posoda, jao. :)
Sem ti že napisal v prejšnji temi, ko si šele ugotavljal kaj je narobe.


Kje si mi napisal? kaj veš info o tem kaj točno aktuator je? kako vpliva? kaj naj zdaj pričakujem da bo drugače?

black ice ::

Ok, mogoče je bil kdo drug, ne najdem teme, je pa isto bilo govora o Chevroletu.

Bom citiral, se mi ne da pisat cele solate.
A turbo actuator, or wastegate, uses a pressure actuator, which is controlled by boost pressure as to whether it's open or closed, to control boost pressure and power output. When boost pressure builds force, it is applied to the pressure actuator, and when the pressure exceeds the spring value, the actuator opens, allowing exhaust gases to escape, which maintains boost pressure at a set level


Torej, če kje pušča (ponavadi gre membrana v actuatorju ali cevi) turbo ne dela pravilno, to občutiš kot manjko moči. Ponavadi se prižge lučka za okvaro turbine in avto gre v limp mode, čeprav je s samo turbino vse v redu.

FiReFTW ::

No pri meni je turbo potegne, ni občutka da je limp mode oz da ni moči. So pa rekli da bi naj menjali vsem cruzom po evropi ker so bile pritožbe zaradi tega.

black ice ::

Kaj če bi to vprašal na samem servisu? Ne vem za kaj točno gre oz. zakaj hočejo zamenjati. Za koliko te bodo tokrat olupili?

FiReFTW ::

Zastojn bi naj bila zamenjava.

FiReFTW ::

So mi rekli da gre za ekspanzijsko posodo hladilne tekocine, saj to nima nobene veze z turbom pa tem kolikor vem, tako da nevem kaj ke bluzo oni drugi.

FiReFTW ::

Ali vendarle lahko to vpliva na motor in pospešek?

Vikking ::

FiReFTW je izjavil:

Ali vendarle lahko to vpliva na motor in pospešek?


Neposredno ne. Posredno če je okvara raztezne posode tako velika, da je problem v pravilnem hlajenju motorja (posledično pregrevanje motorja...).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova turbine (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5711366 (4790) Twixz
»

Chevrolet Cruze 1.6 bencin

Oddelek: Na cesti
446886 (4885) tech1
»

Glasen bojler ob segrevanju !?

Oddelek: Loža
156798 (6391) Netrunner
»

Črpalka za črpanje vode iz vrtine

Oddelek: Loža
2910250 (4610) marjan_h
»

Volvo razvija prvega dizelskega hibrida (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9827332 (24755) IceIceBaby

Več podobnih tem