» »

Kateri rabljen dizel kupiti - zaenkrat izbran seat ibiza sportrider

Kateri rabljen dizel kupiti - zaenkrat izbran seat ibiza sportrider

«
1
2

Sc0ut ::

Kot vidite iz naslova teme, se zelo zanimam za seat ibiza spoertrider 1.9 TDI.
Glede na price/performance se mi zdi super zadeva.

Vendar me skrbi, ker se prodaja več identičnih - cca. 40000km, 2007, 1.9 TDI, enaka cena (Avto Motiv)

Torej:

1) Kaj imajo ti avti kakšno serijsko napako, da se prodaja toliko identičnih?
2) Je Avto Motiv kredibilen trgovec?
3) Priporočate še kaj drugega - predvsem ne francozov, ki so se mi totalno zamerli z mojo 206-ko
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Ciklamen ::

Jaz bi rekel, da ali uvažajo iz drugih držav, ali pa je to malo vlečenje za nos.

Drugače pa, kakšne dimenzije gledaš avto, Limuzino, kombilimuzino, karavan, kabrio itd.
Mogoče koliko si pripravljen največ odšteti za avto...
- End of the Post ->

dzinks63 ::

Mogoče Alfo?, Hondo?, Opla?,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Zheegec ::

Ja koliko pa je cena!? Najprej ne glej Km, ker na našem trgu je vsaj 90% avtomobilov prevrtenih nazaj - zato ker vsi gledajo prevožene Km.

Sam osebno sem se odločil za JTD (ker je commonrail že od letnikov 2000 naprej), ravno 2007 je pa tudi VW začel delati TDI na commonrailu (tako da je tale TDI lahko CM lahko pa tudi ne).

Koliko Km pa sploh delaš dnevno?

P.s.: če hočeš res dober dizel motor si nabavi JTD M-jet, pri AR 147, AR 156.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

kixs ::

Js bi vzel nekaj od tega 8-)

Sc0ut ::

Ok, gledam staro največ 2007 letnik, do 50000km, dizel. Cena do nekje 10000.

Ko se znoža spekter, ostane seat ibiza:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

WarpedGone ::

P.s.: če hočeš res dober dizel motor si nabavi JTD M-jet, pri AR 147, AR 156.

Lahk utemeljiš kaj te fiatove mašine naredi za "res dobre dizle"?
Zbogom in hvala za vse ribe

Ciklamen ::

- End of the Post ->

Sc0ut ::

@Ciklamen

bmw nima pripisanih kilometrov
fiesta mi je grda
corsa, tak tak
clio - prosim ne francoza
polo - hm, ni slab, je kandidat



Sedaj pa bi še prosil za kakšno mnenje o ibizah. , recimo, kot so te:
1
2
3

@alien

V čem je finta commonraila?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Ciklamen ::

Jah, če ti je toliko do teh ibiz, potem pokliči na številko pa se zmeni.
- End of the Post ->

dzinks63 ::

Glede na tvoje kriterije, nimaš nevem kakšne izbire, razen če pokukaš še v tujino.

djordjevic ::


clio - prosim ne francoza

Prekleti predsodki.
No grave is deep enough to keep us in chains.

krvavica ::

Mogoče Alfo?, Hondo?, Opla?,



si pa zapel za to ibizo......

meni se zdi najboljši predlog tale honda od dzinks63-ja
zelo mala poraba, nezanimiv za krajo, skoraj neuničljiv avto (če delaš po pameti), pa še dokaj prostoren je, piči ga dobr, skratka gut avto.....
Jaz ti priporočam "đapanezarja"....mazda, honda,toyota...
Odločitev je pa itak tvoja!

l.p

l.p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krvavica ()

Sc0ut ::

U mater, to hondo sem pa spregledal. huh!

Ta mi res zgleda enkratna.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

TOP ::

Za tale denar,nimaš dosti izbire.Vzem kar Ibizo,če se ti res dopade.Prej pa mal preveri kako je kaj z motorjem in ostalo.Jaz osebno je ne bi kupu imel jo je prijatelj in je mel velike probleme z elektroniko,pač smola in to od novega.Ja tista Honda je dobra videt je pa z uvoza sigurno.Pri teh Japoncih pa moreš nekaj vedit.Če se slučajno zgodi da kaj razbiješ,bo kos drag za pol Ibize.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Fizikalko ::

Še en glas za tisto hondo. Točno tako (sicer bencinar) ma moja žena - prva liga od avta.

Aja, ceno zlahka zbij na 8k.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Te novejse Honde so mi ful hecne... Omenjena mi je cisti babji avto :| Sicer pa je ne bom js vozil ;)

strictom ::

"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Urc ::

@strictom

Kaj če bi si še enkrat lepo počasi prebral naslov teme ?

Zheegec ::

Ja za 10.000€ ne boš dobil kakšnega hudega dizla. Še vedno nisi povedal, koliko Km na dan boš delal...

Drugače se mi zdi (osebno) 100KM že kar švoh. Poglej si kakšno Alfo 147 1,9JTD M-jet, imaš cca 140KM. Pa Honda ima 5 prestav, bolje bi bilo 6, če delaš veliko Km po avtocestah. Če pa ne, pa bolje vzeti bencinarja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TOP ::

Sedaj pa že mal pretiravaš 100km je švoh.Če primerjaš benzinarja in dizla s 100km je prednost dizla,ker je bolj poskočen in še varčen.Kar se tiče prestav ne moreš ti zdej poljubno zberat če kupiš z 100km ima 5 prestav,če kupiš z 130km pa 6.Pa če že gledaš tisto Hondo je dober avro in bi jo rajši vzel kot kaknša Italjanska jajca od Alfe.

Sc0ut ::

@Alien, si pa natančen

Kilometri so tak tak, do službe cca 6 km, potem 1x na teden nm - lj, pa vsake 2 tedna nm - mb.
Zato bi rad dizla.

10000 mam postavljeno zato, ker mi je brezveze za večji denar avto kupovat. ZAto tudi ne iščem nekih hudih avtov. Ibiza se mi zdi nekako najboljša gled ena ceno. Je nekaj nemca v njej in se mi zdi, da bo bolj vzdržljiva kot francoz. Poleg tega smo imeli zeeelo dolgo toleda prve generacije in nikoli ni bilo problemov.Rad bi imel nek zdržljiv avto.

Sedaj pa imam peugeot 206 1,4 bencin, 2000 letnik in iz začetnega veselja, sem sedaj pri 136000 čisto obupan. Pri 75000 brušenje glave, 100000 menjava rok, 115000 menjava 1 dize, 125000 sklopka, zadnja kolesa gledajo malo vstran (common problem), sedaj pa mi nekam čudno škripa ko delam z volanom levo desno. Poleg tega se mi zdi vsa mašina nekam čudno zarjavela, oziroma siva. Me je posledično kar strah. Poleg tega samo čakam na menjavo amortizerjev...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

WarpedGone ::

Ta superduper honda nima niti ESPja.
Se nočm niti zram peljat, kaj šele da bi kupu kej tazga...
Zbogom in hvala za vse ribe

Sc0ut ::

Saj, mogoče mi je malo prestara, pa malo preveč km, pa še prodajalec mi je malo čuden.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

KandazaR ::

Kilometri so tak tak, do službe cca 6 km, potem 1x na teden nm - lj, pa vsake 2 tedna nm - mb.
Zato bi rad dizla.

Od oka računano narediš letno 18-19k km (seveda brez potovanja na morje, smučanje...). Tak da si nekje tam tam glede dizl-bencinar.

dzinks63 ::

Glede na tvoje težave pri Peugeotu. Če si kupil novega in ga voziš samo ti. Diza in roke so še normalne zadeve in spadajo v redno vzdrževanje, ostalo pa ne. Ali ga zanemarjaš, ali pa ga trpinčiš (divja vožnja, visoki obrati). Zato tudi najbrž pogleduješ za dizlom, ker ti tudi poraba ni mala. Če boš nabavil dizla in enako z njim ravnal, boš imel še več stroškov, kot z peugeotom. Nabavi si rajši poštenega bencinarja, samo potem pozabi na malo porabo.

TOP ::

Se strinjam dzinks63 tele težave,ki si jih mel so posledica divjanja.Kar se tiče menjava rok to je normalno za tak avto in volan škripa to bi reku da si kam butnu v kako luknjo.Najbolj čudno je brušenje glave,to je posledica pogoste vožnje pri visokih obratih in norenje,ampak res pogosta uporaba.Potem takem zate ni avto ampak tank,pa še tam boš kej polomu.:))

Zheegec ::

Zdajle imam 9 let star JTD s 105KM in naslednji bo JTD M-jet z nekje 140KM+. Sanjam sicer o 1.8TBi (200KM), samo to najbrž ne bo šlo skozi :)
Delam pa izključno relacije (100+ Km na dan) in malo večja moč in 6. prestava sta za to odlična.

Če delaš toliko Km, potem poglej tudi bencinarja, če ga lepo voziš imaš porabo malenkost višjo od dizla. Kot rečeno - koliko ima kilometrov ne gledati. Če jih ima preveč, potem so najbrž realni, če jih ima nekje OK ali premalo pa so vsekakor zlagani. Tega je pri nas noro veliko, pa nihče ni kaznovan zaradi tega.
[edit] aja, če ga preveč tiščiš pa sploh ne gledati turbo-dizla, ker bodo samo še večje težave. Glede na to, da imaš 6Km od doma službo, je to odlična priložnost da uničuješ turbino.
Pa če že gledaš tisto Hondo je dober avro in bi jo rajši vzel kot kaknša Italjanska jajca od Alfe.

Zakaj?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Sc0ut ::

Kupil sem ga rabljenega pri 60000.

Hm, očitno je res kriva moja vožnja. Šparam ga res nena kaj preveč. Sicer vozim po omejitvah, vendar sem agresiven v ovinkih. Tako da je verjetno to krivo za roke, amortizerje. Za dizo pa je verjetno krivo študentsko življenje in instant vožnja s spodnjo četrtino tanka. Kar se je sedaj močno spremenilo!

Ok, se posipam s pepelom in potrdim da peugeot recimo ni niti toliko kriv.


To, da sem na meji bencinc - dizel ven tudi sam:( Poraba se mi niti ne zdi tako visoka no, ker kot zgoraj piše, vozim po omejitvah, redkokdaj v visoke obrate, avtocesta max 130... Vendar ker se bom mogel kmalu 1x na teden voziti še v lj, bi rad imel dizla, ki bi verjetno imel manjšo porabo.

Hvala tudi za nasvet, da bi ob sedanjem načinu vožnje imel še več težav. Glede na to da postajam starejši, že opažam, da se mi vožnja umirja. Hvala za nasvete no:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zheegec ::

Ja, pri čemerkoli s turbino (skoraj vsi dizli) ga lahko s tiščanjem ko je hladen zelo hitro uničiš. Saj ko je 100% ogret ga pa lahko pritisneš.

Priporočam nakaj z malo več moči in 6 prestavami, če bo veliko avtoceste. Kot pravim, zase JTD M-jet. Bi pa vseeno bilo zate bolj pametno bencinarja. Recimo kakšno Hondo... dizla bi pa jaz osebno Alfo. Najprej si malo zoži izbor, pa potem gremo naprej, predlogov si dobil kar nekaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Sc0ut ::

OK, hvala.

Grem še torej premišljevat naprej.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

DamijanD ::

Ja, pri čemerkoli s turbino (skoraj vsi dizli) ga lahko s tiščanjem ko je hladen zelo hitro uničiš. Saj ko je 100% ogret ga pa lahko pritisneš.

Pa tudi prehitro ga ne smeš ustavit/ugasnit... Če se turbina še vrti, ko olje neha tečt čez "ležaje", se obrablja in gre turbina počasi papa...
Sam imam megana 1.9 dCi pri 272000 km in še kar vse dela...

Sc0ut ::

1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Valvoline ::

Ja, pri čemerkoli s turbino (skoraj vsi dizli) ga lahko s tiščanjem ko je hladen zelo hitro uničiš. Saj ko je 100% ogret ga pa lahko pritisneš.

Pa tudi prehitro ga ne smeš ustavit/ugasnit... Če se turbina še vrti, ko olje neha tečt čez "ležaje", se obrablja in gre turbina počasi papa...
Sam imam megana 1.9 dCi pri 272000 km in še kar vse dela...

Diesel izključno VW. Ostalo je sranje.
Tile renojčki DCI so podn. Povsod po Evropi jih masovno razprodajajo ker je avto k se najbolj kvari.In ne nakladat nekih neresnic o tem kako se turbine kvarijo. Imel sem starega audi80 1.9tdi z njim naredu 150tkm brez nobene okvare.
Imel sem tut golfa2 1.6d in sem z njim naredu tut 200tkm,takšne mašine več ne bojo naredil.
Stari navadni VW 1.6D in 1.9D je zakon.
Ker navadnih D motorjev ni več,osebno priporočam SDI.

Valvoline ::

Mogoče Alfo?, Hondo?, Opla?,



si pa zapel za to ibizo......

meni se zdi najboljši predlog tale honda od dzinks63-ja
zelo mala poraba, nezanimiv za krajo, skoraj neuničljiv avto (če delaš po pameti), pa še dokaj prostoren je, piči ga dobr, skratka gut avto.....
Jaz ti priporočam "đapanezarja"....mazda, honda,toyota...
Odločitev je pa itak tvoja!

l.p

l.p

Jah k se pa enkrat pokvari gre celo premoženje za popravilo..... Včasih več k je avto vredn...

WarpedGone ::

Imel sem starega audi80 1.9tdi z njim naredu 150tkm brez nobene okvare.

Sm naredu že 165k km z dcijem in še vedno špila ko urca.
A to pomen da dciji le niso tak podn? 120KM pr 4.5l/100 povprečne. Hard to beat.
Zbogom in hvala za vse ribe

djordjevic ::

Diesel izključno VW. Ostalo je sranje.
Tile renojčki DCI so podn.

Smeh.
No grave is deep enough to keep us in chains.

LuGi ::

Reno DCI 1.5 letnik 2k2 in do danasnjega dne se ni bilo tezav.. Torej smeh.

Steinkauz ::

Sicer mam sam TDI 1.9, sam Valvoline, dont be such a fanboy :))
Itak je skor vsaka mašina vredu, če paziš, da ne goniš mrzlih in ga ne goniš skozi v 3pm.
Zdej mam avto 2 leti naredu okol 35000km, nobenga problema. Kupu rabljenega z "150k km". Verjetno prevrteni, itak nikol ne veš :)
Olje in filtre menjam sam na 10k km in to je to.

Ponavad vse prej crkne kot pa mašina al pa začne rjavet ali kej podobnega. Edino pri avtih s serijskimi napakami, grejo mašine vse po vrsti. D

ZLOky ::

Itak, da so najbolj glasni tisti, ki se jim je kaj nevšečnega zgodilo z njihovim moj-avto-je-pa-boljši-lepši-močnejši-od-sosedovega konjičkom.

Glede teh primerjav ala, Renault-VW, pa tako naprej... so malo da ne, brezpredmetne. Če boš svoj avto redno vzdrževal in vozil v mejah normale, bo vsak avto, ni pomembna znamka (pustimo posamezne izjeme), dolgo vzdržal.

Izkušnje: fotrov VW polo, letnik nekje 2004, kupil novega in še vedno vozi, pa je imel že kar nekaj težav z mašino, menjalnik ipd., elektronika..., kako on vozi, je že druga zgodbba.
Moja prešnja R-Laguna l. 96, 3 lastniki, prodal lani pri 300Mm. Sem redno vzdrževal in nikoli imel problemov, nobenih. Enako brat z Meganom, mislim da isti letnik, še vedno brez popravil, razen potrošni material, tako da je samo odvisno koga poslušaš. Drugače pa velja prejšnji odstavek.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

djordjevic ::

Če boš svoj avto redno vzdrževal in vozil v mejah normale, bo vsak avto, ni pomembna znamka (pustimo posamezne izjeme), dolgo vzdržal.

Aleluja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

tomaz321 ::

Pomisli za kaj rabiš avto- nekaj nasvetov:

1. ibiza, ki jo gledaš, je faj, ampak je tut fajn traktor - od VW so vse mašine 1.9 traktorji, 2.0 tdi so mal boljši, 2.0 tdi cr (common rail) je pa med boljšimi dons na tgu

2. tista honda sicer zgleda fajn, ampak se pozanimaj, če slučajno nima zobatega jermena (verjetno je da ga ima) in se običajno na 5-6 let menja ne glede na število prevoženih, kar pa stane juhuhu

3. francozi so jajca je predsodek - imeli doma passata, polota, cliota 1&2,... največ je bil na servisu passat, pri polotu je blo dobr met komplet žarnic kar vezano na trajnik, da ti jih domov vozijo, cliota pa razen rednih vzdrževalnih del in enkrat menjanega končnika pri 150k (kar sploh ni drago) ni bilo problemov; (to da se je to nam dogajalo še ne pomeni da je tako- samo pravim, da moraš imeti pač srečo, če že pogledaš lestvico pokvarljivosti je najboljši npr tm nekje 20/1000 se jih pokvar, najslabši pa npr. 70/1000 --> btw. vw. pa renault sta si zlo blizu, ampak vseeno to pomeni da se v povprečju avtomobili kvarijo vsaki dvajseti pa kateregakoli vzameš)

4. ni nujno, da se ti dizel splača. Sodobni bencinarji znajo imeti tudi zelo spodobno porabo, so cenejši za vzdrževanje, imajo običajno nižjo cestnino (manjša kubatura), so manj robati in tišji ob umerjeni vožnji....

5. še vedno je čas, da lahko dobiš kakšen nov avto poceni - meni npr. se oblika kie pro ceed čisto dopade - sedaj pa vidim reklame za 9990 dobiš že nov avto z garancijo 7 let (1.4 bencin 80kw - ravno prav); ( http://www.finance.si/243588/Novi_avti_... ta fenomen je lahko tudi pri nas, zato oči na peclje)


http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=257... - če bi tuki vse štimal bi jest zihr to nabavu :) - 2.0 dci (nima jermena, ma ketno), mašinca se pa tko fajn vrti, da ne veš da je dizel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomaz321 ()

Zheegec ::

Diesel izključno VW. Ostalo je sranje.
Tile renojčki DCI so podn.

Smeh.

Če gleda letnik 2007 in novejše je TDI praktično enaka zadeva kot moj 9 let star JTD... Zakaj bi že TDI bil nek über zakon? Podoben princip delovanja kot ostali, novi imajo isto CM kot vsi ostali in pa novi VW dizli imajo približno enako moč kot ostali. Torej 2.0 ima nekje od 105 do 140KM.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ZLOky ::

pri polotu je blo dobr met komplet žarnic kar vezano na trajnik, da ti jih domov vozijo,


Enako velja pr' moj'mu fotru.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

TOP ::

Če gledamo letnik 2007 je novejši TDI enak tvojemu 9 let staremu JTD to drži s to razliko,da tvoj JTD dela kot kakšen trahtor,TDI pa bistveno lepše bolj tiho.Zakaj sem prej napisal jajca od Italjanov.Zato ker sem ga mel in dokler je nov je vse lepo in prav ko pa je star ene 3-4 leta pa že vsa plastika poka in skače,trese in škripa.Tako da je armaturna obup.Je pa res da Italjanski JTD so eni najbolših dizlov sam delajo pa kot traktor še posebej ko so mrzli.

c00L3r ::

Imamo doma Ibizo sicer bencinarja. Lahko ti naštejem prednosti in slabosti tega avta:
Prednosti:
-izgled: Meni osebno je to najlepši mali avto prejšnje generacije malih avtov. Ampak "vsake oči majo svojega malaraja"
-mehanika: Preverjeni VW/Audi motorji in tehnika. Niso ravno japonci so pa narejeni po nešmkih standardih in to kar nekaj šteje. Če primerjam menjalnik iz kake 206-ke pri Polo/Ibiza so nemci svetlobna leta naprej
-lega na cesti: Če si bolj dinamičen vozinik, ti bo všeč Ibizino podvozje. Če ne, pa boljše Polo... ali pa kaj drugega.

Slabosti:
-kvaliteta izdelave: Španci niso nemci :D Oni včasih malo "površno" kaj vkup naredijo. Se zgodi, da kje kaki plastični panel ni čist točno nastavljen, ko je bil privit. Ampak to se da popravit doma :)
-zvočna izolacija: Mislim, da je za odtenek slabša kot pri nekaterih drugih malih avtih. Predvsem se pozna pri hitrostih nad 130km/h.

To je moje mnenje. Odločitev pa je tvoja...

djordjevic ::

Če primerjam menjalnik iz kake 206-ke pri Polo/Ibiza so nemci svetlobna leta naprej

Za ibizo prejšnje generacije, pravzaprav predzadnje, potrjujem tudi sam. Sklepam, da so pri novi in prejšnji menjalniki samo še boljši.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zheegec ::

TOP - a si ravno zamenjal? Ena glavnih prednosti CR je ravno bolj tiho delovanje...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sc0ut ::

@tomaz321

Hvala za nasvete.
Pa ni ta megan malo poceni, gled ena vse karakteristike?

@ostali
Huh, nisem vedel, da se bo razvila tako obsežna debata.

Za hondo civic sem tudi jaz začel razmišlati, da mogoče ni tako idealna.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

djordjevic ::

Tale megane se tudi meni zdi super prepoceni.
No grave is deep enough to keep us in chains.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32686071 (51615) lucky13
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11222181 (19164) rajc123
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5214875 (13461) Blinder
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020604 (16578) vorantz
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227244 (24853) amigo_no1

Več podobnih tem