» »

Bild ne dovoli dostopa ob uporabi AdBlocka

Bild ne dovoli dostopa ob uporabi AdBlocka

Slo-Tech - Vsebine na internetu se mogoče zdijo zastonj, a jih vseeno mora nekdo plačati. Za strani, ki ne živijo od prodaje izdelkov, sta glavna vira dva: naročnine in oglaševanje. Čim več oglasov ko stran prikaže in predvsem dobi klikov nanje, tem večji prihodek ima. Uporabniki se seveda proti čedalje bolj vsiljivim reklamam borijo na različne načine, največkrat z dodatki za brskalnike (npr. AdBlock), ki oglase skrijejo, zaradi česar lastniki strani hudujejo. Nemškega založnika Axel Springer je to tako razjezilo, da je blokiral dostop do tabloida Bild.

Če poizkusite obiskati stran Bild.de in uporabljate orodje za blokiranje oglasov, se namesto vsebine prikaže obvestilo, da je stran z uporabo AdBlocka nedostopna, in navodila za izklop AdBlocka oziroma izbiro Bilda kot izjeme. Možnosti za dostop sta dve - dopustitev oglasov ali nakup naročnine za tri evre mesečno.

V daljši izjavi za javnost so pri Axel Springerju zapisali, da preizkušajo nov model monetizacije strani. Blokada dostopa z AdBlockom je eden izmed novih pristopov, ki ni nujno, da se bo obdržal. Kot je povedala vodja založniškega oddelka v skupini Bild Donata Hopfen, se Bild s tem spopada z naraščajočo uporabo AdBlocka. Neodvisno novinarstvo se mora tudi na internetu financirati, in glavna stebra sta reklame in naročnine, dodaja.

Bildov pristop je v izrazitem nasprotju z The New York Timesom, ki je svoje strani zaklenil, a ne nepropustno. Pokazal je, da so ljudje za kakovostno vsebino še vedno pripravljeni plačati in tako ima The New York Times že milijon digitalnih naročnikov, časnik pa je z legalnim trikom (iskanje prek Googla) dostopen tudi zastonjkarjem. Bild je še vedno brezplačen, a le če boste gledali reklame, medtem ko boste za dostop brez oglasov plačali. Odločitev je vaša.

94 komentarjev

«
1
2

mrTwelveTrees ::

pač jim bo upadla obiskanost strani.

Matevz96 ::

Podobno taktiko uporablja tudi bolha.com, ki ob vključenem adblocku blokira nekatere funkcije glede urejanja oglasov.

martincek1 ::

Sem šel s tem namenom na bild.de in izklopil AdBlock... ne hvala, rajši ne vidim strani kot pa da me kdo posiljuje z vsem živim.

Izi ::

Sami sebe so blokirali pred 90% uporabniki. Dvomim, da se jim bo ta taktika obnesla.
Sicer pa ima Adblock tudi opcijo, da ga izključiš samo na določeni strani. Vseeno pa bo vsak normalen človek iz principa raje nehal obiskovati take nasilne strani. Vsaj upam.
Reklame ne sodijo na internet in konec! Naj se kapitalisti razpočijo, tukaj ne morejo kaj narediti. To ni TV ali radio, kjer nas lahko po mili volji posiljujejo z reklamiranjem.

DeeJay ::

Izi je izjavil:

Sami sebe so blokirali pred 90% uporabniki. Dvomim, da se jim bo ta taktika obnesla.
Sicer pa ima Adblock tudi opcijo, da ga izključiš samo na določeni strani. Vseeno pa bo vsak normalen človek iz principa raje nehal obiskovati take nasilne strani. Vsaj upam.
Reklame ne sodijo na internet in konec! Naj se kapitalisti razpočijo, tukaj ne morejo kaj narediti. To ni TV ali radio, kjer nas lahko po mili volji posiljujejo z reklamiranjem.


lol... a pol tud drugih storitev ne plačuješ? Jest njihovo pobudo pozdravljam in upam da bo čimveč strani pristopilo k taki odločitvi. Plači naročnino ali pa glej oglase. Nič ni zastonj v današnjem svetu.
Ko boš enkrat izdelal kvalitetno stran in se trudil za dobro vsebino, boš tud sam pršu do tega spoznanja.

Fritz ::

Bild in novinarstvo (kaj šele neodvisno) ne gre pisati v istem stavku.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gapipro1 ::

Matevz96 je izjavil:

Podobno taktiko uporablja tudi bolha.com, ki ob vključenem adblocku blokira nekatere funkcije glede urejanja oglasov.


Ne, pri bolha.com imajo težavo s tem, da njihove objavljene oglase prepoznava AdBlock kot prave oglase in jih "ustrezno" blokira. Seveda se da te probleme rešiti ampak niso dovolj pametni za to. =)

klinker ::

DeeJay je izjavil:

Izi je izjavil:

Sami sebe so blokirali pred 90% uporabniki. Dvomim, da se jim bo ta taktika obnesla.
Sicer pa ima Adblock tudi opcijo, da ga izključiš samo na določeni strani. Vseeno pa bo vsak normalen človek iz principa raje nehal obiskovati take nasilne strani. Vsaj upam.
Reklame ne sodijo na internet in konec! Naj se kapitalisti razpočijo, tukaj ne morejo kaj narediti. To ni TV ali radio, kjer nas lahko po mili volji posiljujejo z reklamiranjem.


lol... a pol tud drugih storitev ne plačuješ? Jest njihovo pobudo pozdravljam in upam da bo čimveč strani pristopilo k taki odločitvi. Plači naročnino ali pa glej oglase. Nič ni zastonj v današnjem svetu.
Ko boš enkrat izdelal kvalitetno stran in se trudil za dobro vsebino, boš tud sam pršu do tega spoznanja.


Eno so reklame v mejah normale, kot so tu na slo-tech, drugo pa blinkanje z vseh strani in odpiranje oken ala npr. bolha zadnje cajte.
Na slo-tech adblock z veseljem izklopim, na bolhi pa pac ne.

thramos ::

Izi je izjavil:

Naj se kapitalisti razpočijo, tukaj ne morejo kaj narediti.


Pa ravno novica je o tem, da so nekaj naredili. :))

Drugače pa prava odločitev - narediš kar lahko in uporabnikom ponudiš možnost izbire umika reklam.

ciki57 ::

Izi je izjavil:

Sami sebe so blokirali pred 90% uporabniki. Dvomim, da se jim bo ta taktika obnesla.
Sicer pa ima Adblock tudi opcijo, da ga izključiš samo na določeni strani. Vseeno pa bo vsak normalen človek iz principa raje nehal obiskovati take nasilne strani. Vsaj upam.
Reklame ne sodijo na internet in konec! Naj se kapitalisti razpočijo, tukaj ne morejo kaj narediti. To ni TV ali radio, kjer nas lahko po mili volji posiljujejo z reklamiranjem.


Se pravi, ti bi rad da ti ljudje vse nudijo zastonj na internetu, če slučajno v zameno pokažejo kakšno reklamo so pa zlobni :D

Saj te nihče ne sili da obiskuješ strani z oglasi. Kdor bo hotel brati njihovo stran bo gor izklopil oglase. Kdor se s tem ne strinja jih pač ne bo obiskal. Seems fair. Njihova stran, njihova pravila.

AC_DC ::

klinker je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Izi je izjavil:

Sami sebe so blokirali pred 90% uporabniki. Dvomim, da se jim bo ta taktika obnesla.
Sicer pa ima Adblock tudi opcijo, da ga izključiš samo na določeni strani. Vseeno pa bo vsak normalen človek iz principa raje nehal obiskovati take nasilne strani. Vsaj upam.
Reklame ne sodijo na internet in konec! Naj se kapitalisti razpočijo, tukaj ne morejo kaj narediti. To ni TV ali radio, kjer nas lahko po mili volji posiljujejo z reklamiranjem.


lol... a pol tud drugih storitev ne plačuješ? Jest njihovo pobudo pozdravljam in upam da bo čimveč strani pristopilo k taki odločitvi. Plači naročnino ali pa glej oglase. Nič ni zastonj v današnjem svetu.
Ko boš enkrat izdelal kvalitetno stran in se trudil za dobro vsebino, boš tud sam pršu do tega spoznanja.


Eno so reklame v mejah normale, kot so tu na slo-tech, drugo pa blinkanje z vseh strani in odpiranje oken ala npr. bolha zadnje cajte.
Na slo-tech adblock z veseljem izklopim, na bolhi pa pac ne.

Jaz na www.bild.de ne vidim nobenih reklam pri izklopljenem adblocku, na bolhi sem prvo pričaka velika sredinska reklama za smučanje v Franciji, ki jo moram zapreti, če želim karkoli početi na strani.

billy ::

Potem se pač uporabi moddan hosts, ki blokira vso navlako.

Pa itak je to boljša rešitev od adblockerjev...

DeeJay ::

A če bi se pa Bolha zaprla za naročnino brez oglasov, bi jo pa spet kurcali? :) Oziroma sej se bo pojavla "Bolha-killer" stran, ki bo zastonj in bo mela spet ogromne oglase :)

lencc ::

Matevz96 je izjavil:

Podobno taktiko uporablja tudi bolha.com, ki ob vključenem adblocku blokira nekatere funkcije glede urejanja oglasov.

Osnovna stran bolha.com deluje normalno z adblockerjem. Res pa je, da je treba na whitelisto dodati naslednji dve specifični strani za urejanje oglasov, kjer pa oglasi tako niso prikazani:
moja.bolha.com
objava-oglasa.bolha.com

Za nomalno delovanje strani bild.de je potrebno spremeniti nekaj nastavitev v adblockerju. Navodila so tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lencc ()

Glugy ::

Mah naj ti dajo piškotk da si vidu oglase pa ti dajo pol 24 ur mir z oglasi s tem piškotkom ki po tem času preteče. Pač da lahk vidš celo stran polno oglasov in daš skip in imaš pol mir ne glede na to kolikokrat še odpreš tisto stran v 24 urah.

lencc ::

billy je izjavil:

Potem se pač uporabi moddan hosts, ki blokira vso navlako.
Pa itak je to boljša rešitev od adblockerjev...


Datoteka hosts nima možnosti uporabe specifičnih (kozmetičnih) filtrov, zato je odlično dopolnilo, ni pa (popoln) nadomestek.

Sicer pa tudi meni na strani www.bild.de ne prikazuje opozoril o adblocku. Le nekaterih člankov ne morem videti, ker so plačljivi (kar pa verjetno ni isto).
Splačalo bi se poskusiti z razširitvijo uBlock Origin, AdBlock je itak v vsakem primeru nekonkurenčen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lencc ()

AC_DC ::

uBlock Origin zazna kot adblock.

myriad ::

Men ga v povezavi z uMatrixom ne.

Spura ::

Izi je izjavil:

Sami sebe so blokirali pred 90% uporabniki.

A vi res mislite, da ima 90% ljudi AdBlock? Lol

čuhalev ::

Lol, ja, nimam AdBlock nameščen, samo Firefox in me preusmeri. Lol rečeš.

Ahim ::

Matevz96 je izjavil:

Podobno taktiko uporablja tudi bolha.com, ki ob vključenem adblocku blokira nekatere funkcije glede urejanja oglasov.


And nothing of value was lost.

gumby ::

#we.care

Reklam ne mislim gledat. Če zaradi tega stran ne dela je to njihov problem, ne moj.
my brain hurts

Looooooka ::

Kje delate?
Prišel bi na zastonj storitev, ki jo drugače računate, da sploh mate finance za vaše plače.
Aja vam visi, ker pač niste novinarji.
Mentaliteta pijavke, ki misli, da bi moralo biti vse kar potrebujejo zastonj. No razen če je povezano z vašimi prihodki. Če se glede drugega dela motim ste pa rojeni humanitarni delavci in se vam iskreno opravičujem, klanjam in javljam za zastonjkarske storitve :)

MrStein ::

Kaj pa je reklama in kaj vsebina na bild.de? ;)

(sem preletel in sta dva "članka" o UFO-jih)

Sicer nimam AdBlock in ni nekih hudih reklam.
Ena animirana čisto na vrhu (ne meša se z vsebino, tako da ne moti preveč), pa tu in tam kaka na levi/desni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SimplyMiha ::

Bild? Kaj je to?

DeeJay ::

SimplyMiha je izjavil:

Bild? Kaj je to?

Neki česar v osnovni šoli še ne berejo.

Oberyn ::

Looooooka je izjavil:

Kje delate?
Prišel bi na zastonj storitev, ki jo drugače računate, da sploh mate finance za vaše plače.
Aja vam visi, ker pač niste novinarji.
Mentaliteta pijavke, ki misli, da bi moralo biti vse kar potrebujejo zastonj. No razen če je povezano z vašimi prihodki. Če se glede drugega dela motim ste pa rojeni humanitarni delavci in se vam iskreno opravičujem, klanjam in javljam za zastonjkarske storitve :)

V bistvu nimaš prav, kolikor jaz razumem. To, da se reklama pojavi na zaslonu mojega računalnika, še ni dogodek, ki bi ga oglaševalec plačal upravljalcu strani. Vsaj kolikor jaz razumem to zadevo. Plača se šele klik. Torej če sem povsem prepričan, da ne bom kliknil na reklamo (in to sem), potem je vseeno, če imam prikaz blokiran. Dodatno, pijavka si tudi ti, ki reklam nisi blokiral, vendar nisi na nobeno kliknil. Mentaliteta pijavke, kolega. Klikaj, klikaj.

Pa tudi brez tega je popolnoma vseeno. Storitve, za katere noče nihče plačati niti klikati na njihove reklame niti spustiti solze nad njihovim jamranjem - koga briga, če izginejo? Svet bo lepši brez njih. Zakaj skušajo svoj eksistenčni problem prenesti name? Saj nismo v socializmu. Kdor misli, da njegova storitev prinaša dodano vrednost človeštvu, naj jo zaračuna. Saj se nima česa bati. Saj ve, da ljudje to potrebujejo. Saj je prepričan vase, a ne?

Spura ::

Oberyn je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Kje delate?
Prišel bi na zastonj storitev, ki jo drugače računate, da sploh mate finance za vaše plače.
Aja vam visi, ker pač niste novinarji.
Mentaliteta pijavke, ki misli, da bi moralo biti vse kar potrebujejo zastonj. No razen če je povezano z vašimi prihodki. Če se glede drugega dela motim ste pa rojeni humanitarni delavci in se vam iskreno opravičujem, klanjam in javljam za zastonjkarske storitve :)

V bistvu nimaš prav, kolikor jaz razumem. To, da se reklama pojavi na zaslonu mojega računalnika, še ni dogodek, ki bi ga oglaševalec plačal upravljalcu strani. Vsaj kolikor jaz razumem to zadevo. Plača se šele klik. Torej če sem povsem prepričan, da ne bom kliknil na reklamo (in to sem), potem je vseeno, če imam prikaz blokiran. Dodatno, pijavka si tudi ti, ki reklam nisi blokiral, vendar nisi na nobeno kliknil. Mentaliteta pijavke, kolega. Klikaj, klikaj.

Wrong! Vsak prikaz se placuje, ni treba nic klikat. Torej ima povsem prav, te strani ne dobijo denarja, ki bi sicer ga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

Leet1337 ::

uBlock Origin v Firefoxu... in mi ne blokira dostopa na bild.de ... uBO v Chromu pa blokira dostop... čudno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leet1337 ()

Spc ::

Narod bo pač drugje bral novice :)
Zelo enostavno.
:))
 

Spc ::

Česa pa ne razumem pa je zakaj browserji reportajo, da je adblock sploh inštaliran.
 

tikitoki ::

DeeJay je izjavil:

Izi je izjavil:

Sami sebe so blokirali pred 90% uporabniki. Dvomim, da se jim bo ta taktika obnesla.
Sicer pa ima Adblock tudi opcijo, da ga izključiš samo na določeni strani. Vseeno pa bo vsak normalen človek iz principa raje nehal obiskovati take nasilne strani. Vsaj upam.
Reklame ne sodijo na internet in konec! Naj se kapitalisti razpočijo, tukaj ne morejo kaj narediti. To ni TV ali radio, kjer nas lahko po mili volji posiljujejo z reklamiranjem.


lol... a pol tud drugih storitev ne plačuješ? Jest njihovo pobudo pozdravljam in upam da bo čimveč strani pristopilo k taki odločitvi. Plači naročnino ali pa glej oglase. Nič ni zastonj v današnjem svetu.
Ko boš enkrat izdelal kvalitetno stran in se trudil za dobro vsebino, boš tud sam pršu do tega spoznanja.


Se strinjam, da marsikaj ne more biti zastojn. Vendar je dejstvo, da je večina vsebine izredno slabe kvalitete. In oglasi so izredno vseljivi in so že zdavnaj prešli mero dopustnega. Tako, da je tvoja izvaja malce čudna, razen, če se s poraznim stanjem na internetu strinjaš. Mogoče bi se dalo kaj narediti glede vsega spama in nedopustnih taktik reklamiranja.

Bolha je lep primer, celostraniski pop up oglasi... ko ji j.... Sem izklopil adblocker glih toliko, da sem oddal oglasi in nato vklopil nazaj.
Meni se zdi, da je edina pot, da se vzdržijo nasilnega oglaševanja, ki mnogokrat naredi stran mučno za uporabo. Oglasi, ki se postavljeni tako, da izledajo, kot gumb za naprej... WTF. Če se tebi zdi to sprejemljivo. Meni se ne. in Odziv ljudi je pravilen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

Spura je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Kje delate?
Prišel bi na zastonj storitev, ki jo drugače računate, da sploh mate finance za vaše plače.
Aja vam visi, ker pač niste novinarji.
Mentaliteta pijavke, ki misli, da bi moralo biti vse kar potrebujejo zastonj. No razen če je povezano z vašimi prihodki. Če se glede drugega dela motim ste pa rojeni humanitarni delavci in se vam iskreno opravičujem, klanjam in javljam za zastonjkarske storitve :)

V bistvu nimaš prav, kolikor jaz razumem. To, da se reklama pojavi na zaslonu mojega računalnika, še ni dogodek, ki bi ga oglaševalec plačal upravljalcu strani. Vsaj kolikor jaz razumem to zadevo. Plača se šele klik. Torej če sem povsem prepričan, da ne bom kliknil na reklamo (in to sem), potem je vseeno, če imam prikaz blokiran. Dodatno, pijavka si tudi ti, ki reklam nisi blokiral, vendar nisi na nobeno kliknil. Mentaliteta pijavke, kolega. Klikaj, klikaj.

Wrong! Vsak prikaz se placuje, ni treba nic klikat. Torej ima povsem prav, te strani ne dobijo denarja, ki bi sicer ga.


Ne vem kje ti živiš, vendar so oglasi tako vsiljivi, ker so velikokrat plačani samo kliki. Da ne govorimo o celi industriji "botov", ki te oglase "gledajo" in predstavljajo resnične pijavke in lopove par exellence. Tko, da ima oglaševalska industrija na internetu malce hujše probleme, kot je samo addblocker.

Machete ::

Izi je izjavil:

To ni TV ali radio, kjer nas lahko po mili volji posiljujejo z reklamiranjem.

Valda da je. Internet je TV in Radio in še kaj več. Pač TVRadio 2K+ A.D.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ribič ::

Jaz imam AdBlock Plus vklopljen, pa mi nič ne blokira strani zaradi tega. Aha, javascript je pa izklopljen.

harmony ::

Res so eni buhtli. Evo sem ga izklopil in sel ponovno na sajt in mi prikaze tisto njihovo anojing sporocilo.

boolsheat ::

Spc je izjavil:

Česa pa ne razumem pa je zakaj browserji reportajo, da je adblock sploh inštaliran.


Browserji nič ne reportajo... Jaz imam hosts datoteko urejeno, pa mi vseeno zateži na bild.de, da naj izklopim adblock.

3p ::

Meni se zdi to povsem fer možnost.

Ne vem, kaj so z enimi počeli, ko so bili stari tam nekje 2+, ko se mora otrok naučiti sposobnosti empatije. :O Ampak, kako si mislite, da bo nek medij, ki vam je všeč, preživel, če zanj:
a) ne bi plačali
b) ne bi gledali "nekih bednih" reklam
Od kod pa bi naj ta medij plačal svoje novinarje, tehniko, itd?!

Aja, vi bi frirajdali, ofce pa naj plačajo. ;((

Spc ::

boolsheat je izjavil:

Spc je izjavil:

Česa pa ne razumem pa je zakaj browserji reportajo, da je adblock sploh inštaliran.


Browserji nič ne reportajo... Jaz imam hosts datoteko urejeno, pa mi vseeno zateži na bild.de, da naj izklopim adblock.

Kako pa potem vedo, da imamo adblockerja ?
 

Ribič ::

Spc je izjavil:

Kako pa potem vedo, da imamo adblockerja ?

Na spletni strani je skripta, ki naloži neko reklamo in nato preveri, če se je ta naložila pravilno. V primeru, da uporabljamo ad blocker, bo ta reklamo blokiral in skripta bo to tudi zaznala.

nsignific ::

Izi je izjavil:

Sami sebe so blokirali pred 90% uporabniki. Dvomim, da se jim bo ta taktika obnesla.
Sicer pa ima Adblock tudi opcijo, da ga izključiš samo na določeni strani. Vseeno pa bo vsak normalen človek iz principa raje nehal obiskovati take nasilne strani. Vsaj upam.
Reklame ne sodijo na internet in konec! Naj se kapitalisti razpočijo, tukaj ne morejo kaj narediti. To ni TV ali radio, kjer nas lahko po mili volji posiljujejo z reklamiranjem.



Niti približno ti ni jasno kako deluje internet, kaj šele svet. Prav smešno, kako naiven pogled imaš na vse skupaj.

Spc ::

Ribič je izjavil:

Spc je izjavil:

Kako pa potem vedo, da imamo adblockerja ?

Na spletni strani je skripta, ki naloži neko reklamo in nato preveri, če se je ta naložila pravilno. V primeru, da uporabljamo ad blocker, bo ta reklamo blokiral in skripta bo to tudi zaznala.

aha, zanimiv pristop.
Torej četudi nimaš adblockerja in imaš mogoče težave z omrežjem ali kaj podobnega se ti stran tudi "blokira"...
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

DeeJay ::

Spc je izjavil:

Ribič je izjavil:

Spc je izjavil:

Kako pa potem vedo, da imamo adblockerja ?

Na spletni strani je skripta, ki naloži neko reklamo in nato preveri, če se je ta naložila pravilno. V primeru, da uporabljamo ad blocker, bo ta reklamo blokiral in skripta bo to tudi zaznala.

aha, zanimiv pristop.
Torej četudi nimaš adblockerja in imaš mogoče težave z omrežjem ali kaj podobnega se ti stran tudi "blokira"...


težave z omrežjem kle nimajo veze.

one too many ::

Meni se zdi poteza Bilda super.
Danes je ekonomksi model strani pritegniti čim več ljudi s čim več odprtimi stranmi, kar pa izrinja kakovostno vsebino oziroma novinarstvo, ki ga kot družba nujno potrebujemo. Če bodo na voljo samo z oglasi zasičene spletne strani, bodo na drugi strani plačljive strani. In te bodo lahko konkurirale le s kakovstno vsebino. Primerjajte članke na rtvslo, ki ga vsi plačujemo, in na primer 24ur ali siol.net.

Me pa moti, ko glede adblocka začne težiti spletna stran, ki temelji na uporabniški vsebini. Ampak večinoma hočejo samo, da se prijaviš, in s tem postaneš aktivni član, tako da tudi to ni preveč narobe.

AC_DC ::

Ni Bild bulvarski trač časopis (podoben material najdeš v čakalnici pri frizerju) ?


http://meedia.de/2015/09/30/635-000-eur...
Schmerzensgeld je odškodnina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Glugy ::

Naj dajo kot prvi prikaz celostransko reklamo/reklame pa da ti dajo pol 24 ur mir z reklamam na tej strani. Da je tko k da plačaš pač. Z ogledom plačaš 24 ur uporabe strani. Jz mislm da če bi to prikazal kot plačilo..ta ogled da bi veliko več ljudi pač pogledal tist če bi imel stran radi in če bi imel pol mir in bi lahko normalno prebiral vsebine brez vsiljevanja.

Izi ::

nsignific je izjavil:

Niti približno ti ni jasno kako deluje internet, kaj šele svet. Prav smešno, kako naiven pogled imaš na vse skupaj.

Hahaha, ti pa si pavliha :))
Verjetno sem en redkih, ki mi je povsem jasno kako internet deluje.
Internet je edino mesto, ki ga kapitalisti ne morejo zavzeti. Internet je ljudski. Vsak lahko postavi svojo stran in to ne stane prav nič. Ljudje so po naravi socialisti in kar jih nič ne stane pač delijo naprej. Tako je bilo že davno preden so kapitalisti odkrili, da lahko na internetu reklamirajo svoje izdelke in teko bo tudi naprej.

99% vsebine interneta je piratskega in tu se vse prostovoljno deli med uporabniki in je vse zastonj.
50% interneta je pornografije. Ta del se prekriva s piratskim delom, ker večina pornografije se tudi deli med uporabniki zastonj.
0,1% interneta pa so podjetja, ki so internet odkrila šele v zadnjem desetletju in si domišljajo, da tukaj veljajo ista pravila kot v kapitalističnem svetu. Napaka. Tudi če ta 0,1% strani izgine ne samo da večine tega ne bo niti opazila, ampak bomo vsi še bolj srečni.

Edino kar se bo kapitalističnega obdržalo na internetu so spletne trgovine, ker so pač bolj uporabne kot fizične trgovine pa še cenejše so.
Časopisne hiše, ki so v fizični obliki v zadnjem desetletju bolj ali manj povsem propadle, se seveda panično selijo na internet, ampak če bodo hoteli, da jih kdo bere se bodo morale sprijazniti, da mora biti vsebina na internetu zastonj ali pa jo ne bo nihče gledal.
Zastonjske alternative je več kot dovolj in dejstvo da zastonjska vsebina opazno slabša nima tukaj prav nobene veze.

Zakaj pa misliš, da je v Sloveniji najbolj obiskana novičarska stran 24ur.com, čeprav so članki pod vsako kritiko in jih pišejo polpismeni študentje. Internetnega Dnevnika in Dela pa nihče niti ne povoha, ker tam zmotno mislijo, da bodo ljudje za novice plačevali.

Z reklamami so pa še večji optimisti. Moderni Browserji so zelo zmogljivi prikazovalniki HTML jezika in uporabnik sam odloča kaj bo gledal. Dodatkov za brskalnike je nešteto in Adblock plus je najbolj uporabljan dodatek na internetu.

Vsak malo naprednejši uporabnik najprej izklopi Javasript podporo in vklopi Adblock. Na samo zaradi reklam ampak predvsem zaradi varnosti. Izdelovalci spletnih strani se morajo zavedati, da je Java mrtva in da je Adblock praktično del vsakega Browserja.
Kdor tega ne upošteva je pač njegova stran nekompatibilna z večino modernih browserjev. Uporabnik ne bo niti opazil, da se mu del strani ni prikazal, ker tisto je ponavadi tako ali tako neuporabno.

Ta nova skripta za zaznavanje Adblocka je bila narejena kakšno leto nazaj in od takrat jo je večina velikih "reklamarjev" vključila v svojo stran. Večina ponižno prosi, da na njihovi strani izklopiš Adblock, nekaj čudakov, kot tale bild.de, pa rine glavo skozi zid.

Kot sem rekel, na internetu uporabnik odloča kaj bo gledal. Če izklopiš Javaskript podporo v Browserju preskočiš vse tiste neumnosti in stran bo lepo delovala brez da bi ti sploh dobil kakšno obvestilo. Tudi bild.de.

Če kdo ne ve kako izklopiti Javascript, ker so v zadnjem letu izdelovalci browserjev to nastavitev, ki je bila nekoč na najbolj vidnem mestu, verjetno za visoko podkupnino, skrili in je treba sedaj iti direkt v konfiguracijske nastavitve:
V Firefoxu vtipkaš "about:config", da prideš v konfiguracijo in tam "javascript.enabled" prestaviš na false.

AC_DC ::

Vsak malo naprednejši uporabnik najprej izklopi Javasript podporo in vklopi Adblock. Na samo zaradi reklam ampak predvsem zaradi varnosti. Izdelovalci spletnih strani se morajo zavedati, da je Java mrtva in da je Adblock praktično del vsakega Browserja.

Mešaš Javo in Javascript.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

zee ::

Brez JavaScripta ti ne dela znaten del spletnih strani. Brez Jave dela velika vecina spletnih strani.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adblock in Flattr predstavljata model za plačevanje pavšala namesto gledanja oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5015661 (13277) klinker
»

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7420212 (17441) videc
»

Bild ne dovoli dostopa ob uporabi AdBlocka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9434842 (26659) zee
»

Čedalje več uporabnikov interneta blokira oglase (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13344835 (39021) thramos
»

Free po posredovanju ministrstva nehal blokirati reklame

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4411434 (9360) Gregor P

Več podobnih tem