» »

linux server (postavitev)?

linux server (postavitev)?

luk@ ::

Imam eno mašino ki ma nameščene linux rh 8.0, notri sta dve mrežni kartici, imam tudi adsl, pa bi želel to mašino dati na prvo mesto v mreži. Zanima me kako naj nastavim vse to da mi bo delovalo, ja pa še to iz tega računalnika gre mreža v swich, kamor so potem priključeni računalniki.
Torej zanima me kako naj te linuxe nastavim da mi bo to delovalo, in kakšne nastavitve naj naredim na ostalih računalnikih na katerih so windowsi.
Hvala za odgovore.
Lp
Luka:O

damjanmi ::

Hja....odvisno kaj bi rad z njem (router)? V tem primeru, ti dam lahko nekaj napotkov (sam uporabljam fbsd). V eno mrezno kartico potegnes linijo iz adsl modema v drugo pa iz switch-a. Dodelis ip (recimo 192.168.1.x). Postavis NAT ter omogocis port forward. Na windows masinah pa das pod default gateway ip masine z unix-om. Vpises se dns naslove (v primeru siol-a 193.189.160.11) in to je to. Ce se odlocis za uporabo fbsd-ja ti lahko postopek opisem bolj podrobno (poslji mi mail).



LP, Damjan



P.S.
Za kerikoli sistem se bos odlocil, ti svetujem, da si vzames kaksno kjigo o sistemu ter knjigo o mrezah ter zadevo malo precitas. Verjetno ne bos kar cez noc "zastekav" vseh stvari!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550165 (996) d4vid
»

Kratek uvod v FreeBSD (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
51464383 (28121) Prospekt
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61738 (1646) PaJo
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401725 (1297) mte
»

mreza linux & windows,linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
5740 (679) moj_nick

Več podobnih tem