» »

računalnika v mreži

računalnika v mreži

NemecRok ::

Zdravo!

Danes mi je uspel skup sestavt malo starejši računalnik, ki zna bit še kr uporabn(AMD 800,radeon 9200,IBM60,creative 5.1,...)Imam pa tud malo novejšega(poglej podpis:D ).

Zdi se mi da nebi blo slabo če bi jst ta dva kompa povezu med seboj...mrežne kartice ter mrežni kabl sm že nabavu, vendar kr mam s tem prvič opravka sm se rajši obrnu na vas, ki imate, vsaj nekateri že izkušnje s to stvarjo!

Zanima me kaj vse morem naredit da bosta računalnika v mreži...kr to še ni dost da sta samo s kabli povezana...kolkr vem je potrebno še neki nastavt in zdej me zanima kaj vse?

LP
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

Gizmo_X ::

Nameščena operacijska sistema?:\
Don't pay the BILL at the big GATES.

NemecRok ::

na obeh kompih mam windows xp profesional
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

Gizmo_X ::

Nič lažjega, pojdi z mano.:D
Moja omrežna mesta(z desno) -> Lastnosti -> Čarovnik za namestitev omrežja -> Naprej Naprej Naprej.. :D Lahko spremeniš ime delovne skupine, a nujno mora biti pri obeh računalnikih enaka.;) Po končanem čarovniku greš v Moj računalnik, z desno klikneš na disk-e, skupna raba in varnost. Spodaj le še daš kljukico ali dve, kar ponavljaš pri vseh diskih(lahko tudi samo mapah/datotekah) pri obeh računalnikih.;)
Don't pay the BILL at the big GATES.

NemecRok ::

super...hvala ti

ej pa je to res use kar je treba nardit da stvar v celoti deluje...no upam da je,kr kolkr zgleda se mi ne bo potrebn kej preveč matrat:D

LP
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

xenon74 ::

Je še ena malenkost :8)
Če povezuješ dva računalnika direktno z mrežnim kablom mora imet mrežni kabel križno vezane parice. Kako ugotoviš če imaš "Cross-over" kabel. Preprosto vzameš oba konca kabla (priključka) in jih primerjaš - če so parice (žičke) barvno enako postavljeni na obeh straneh imaš običajni kabel, če parice niso postavljene v istem zaporedju imaš Cross-over kabel:D.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

[_MW_] ::

Mam kablski modem na usb,..povezana 2 compa prek mrežnih kartic...vse dela ok samo na drugem compu ni internetne povezave. Tam mam nastavleno da shera internet connection...pa nastavo sem nastavitve za lan pa še kuj ne dela...kaj bi blo krivo? a še morš kaj nastavit?
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

s51as ::

_MV_
predvidevam da imaš povezana računalnika s crossover kablom?
V TCP(IP nastavitvah določi IPje obema 192.168.0.1 in 192.168.0.2 (prui tem reciva da je računalnik z modemom 193.168.0.1) maska je 255.255.255.255 (to ti sam napiše če ti napiše drugače pusti tako kot napise.
Z računalnikom 1 si tukaj končal pri 2 pa vpiši se 193.168.0.1 pod DNS okni, potem bo delovalo kot si si zamislil.

opozorilo: ne poganjaj čarovnika za omrežje ker ti bo spremenil te nastavitve!

Poldi112 ::

Maska je 255.255.255.0.
DNS imam jaz na vseh masinah od isp-ja (siol adsl v mojem primeru).
Gateway rabis nastaviti na 2. masini.

ali3n ::

Preberi članka Ethernet in Deljenje internetne povezave.:|
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

[_MW_] ::

Sem nastavo vse tak ko piše v članku in ne deluje :'(
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [_MW_] ()

Titus ::

Mene zeza to, da med pregledovanjem shared map računalnik grozno šteka. Kaj bi blo narobe?
//End of message\\

Microsoft ::

Kot prvo, kot je rekel ali3n: Deljenje internetne povezave

Potem, kako nastavit PCje.

Na serverju imas dve povezavi. Ena na internet, ena na lokalno omrezje. Ce hoces uporabt ta ICS, potem ga enejbli na povezavi, ki gre na internet. Na povezavi, ki pa gre na lokalno omrezje, pa naj bo:
IP 192.168.0.1
SM 255.255.255.0
DNS 193.189.160.11 (recimo za SiOL)

Potem gres na clinet PC. Tam lahko omogocis, da se IP dodeli avtomtasko. S tem bo PC dobil IP v rangu 192.168.0.2 - 192.168.0.254. Tudi DG(Default Gateway) in DNS bo dobil, nevem katere, samo tako, da bo stvar delala.
Ce se odlocis manulano, potem je IP katerikoli IP od 192.169.0.2 - 192.168.0.254, SM 255.255.255.0, DG 192.168.0.1, DNS 193.189.160.11 (recimo za SiOL). BTW, ce boste ze manualno nastavljali IPje, da ne bosta dva enaka, ker edn od teh PCjev ne bo 'viden' v omrezju...

Potem pa zacnite uporabljat Command prompt. V Run... napises cmd. Tam pa je ene par simpl ukzov, ki jih pozenes preden zacnes govorit, da kaj ne dela.
Ipconfig /all pogledas, kake nastavitve imas (IP, SM, DG, DNS, MAC,..)
Ipconfig /renew s tem ukazom posljes v omrezje vsem DHCPjem sporocilo, da bi rad, da ti le ta dodeli nov IP (in ostalo). DHCP je v tem primeru ICS.
Ipconfig /release Ce ti je IP (in ostalo) dodelil DHCP, mu lahka sporocis, da ne zelis vec uporabljat tega IPja.
Zadnja dva ukaza se uporabljata v kombinaciji, ko hocemo, da PC dobi nove nastavitve.
Ping Super zadeva. :)) Gre pa takole. Napises tist ping, potem presledek, potem pa nek IP naslov. Recimo, 127.0.0.1, 192.168.0.1, 192.168.0.2, 193.189.160.11. S tem preveris, ce so ti IPji dosegljivi. So pa tudi izjeme. Ping uporabla ICMP protokol. Ce je firewall tako nastavljen, da blokira 'Ping', potem bote dobili Request Time Out, kar pa se ne pomeni, da ne morete 'dosezt' tega PCja.
Pac, preizkusite malo, pa boste videli, kako dela. :))

Potem, ce ze uporabljate WinXP Pro, bi blo dobro, da uporabite tipko F1. Jst sm pred kratkim dal gor XPje in nisem tocno vedel, kako se nastima enejbla Remote Desktop. S pomocjo Help-a sem to zrihtal v minuti. In tudi za ICS velja isto. Vse skupaj je v najboljsem primeru klikanje na 'Next'. :))

Pa upam, da vam bo uspelo urihtat zadevo. Aj, pa dobro je, da malo bolj opisete problem. Vcasih zelo prav pride, kater OS uporabljate, kaj ste ze nastavili, poizkusili,...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

NemecRok ::

Najprej se bi vsem zahvalu za vse kar je bilo do sedaj napisanega v tej temi...prišlo mi je zelo prav.

Mrežo med kompoma sm vspostavu, vendar še vseeno mam glede nje še full uprašan katera bi vam kr zastavu.

Najprej morm oment to da mam mrežo med operaciskim sistemom xp ter win 98 na drugi strani. Zdej komp k mam XPeje gor sm označu v IPju z 1, na drugem kompu pa z 2(ne vem če vam je to sploh treba vedit, ampak bolš več vedit kt pa manj:)) ).

Učir k sm poskusu šerat mi je vse ql delal, vendar mi je komp kjer mam win98(označen z 2 v IP) 3× zašteku tko da sm ga moru resetirat...nekaj krat pa mi se mi je za krajši čas ustavu vendar je sistem steku naprej....sej lahko da to ni od mreže, če pa je biv vas pa prosu da mi poskuste rešiti problem.

Za enkrat je to vse....mam pa še nekaj uprašanj vendar bo za enkrat to čist dovolj da vas ne bom preveč obremenjevav:))
Pa tisti k mi bo odgovoruu na vprašanje naj mi prosim še zraven pove v kterem kompu morm kej nastavlat...al v 1(xp) al v 2(win98)

LP
švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

xenon74 ::

Poglej če imaš omogočen NetBIOS protokol na obeh sistemih!

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

NemecRok ::

xenon74 ka mi lahk prosim poveš kje naj pogledam za ta BIOS če ga imam omogočenga?
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

xenon74 ::

Uf.
XP: Control Panel / Network Connections / v oknu ki se odpre izberi ikono tvoje omrežne povezave (Local area connection) Desni klik z miško, v meniju ki se pokaže čisto spodaj izberi Properties. V oknu ki se ti odpre znotraj " This connection uses following items" označi Internet Protocol (TCP/IP) in klikni Properties nato desno spodaj Advanced. V oku ki se odpre izberi kartonček WINS in spodaj izberi ENABLE NETBIOS OVER TCP/IP.
Potrdi (Apply) in reštartaj mašino

WIN98: Zdi se mi, da je podobna pot - lahko da je kakšna razlika a se boš že znašel. Pri WIN98 boš verjetno potreboval Setup CD

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

NemecRok ::

ql...ej hvala ti...upam da bo delovalo, sam na žalost zle ne morm sprobat k sm na šihtu v pivovarni laško in se tkole kratkočasm

No pol se prav da smo po vsej verjetnosti en problem že rešl in lahk gremo na drugo uprašanje ki mam postavleno za vas:))

Zanima me kaj morm nardit da bi mev zdej tud na drugem kompjutru(win98) internet....na prvem(glej podpis) mam povezavo adsl! kolkr vem se to da nardit z enim mostom..sam men se trenutn še ne svita kako bi to zrihtu ;)
, zato bi prosu za vašo pomoč

Rad bi vedu tud kako pol to funkcijonira....a sta lahk pol oba dva kompa na enkrat na netu al kako je to??...ter če bo na drugem kompu net delu kej bol počas??

...drgač pa drugi komp-win98 poganja mal slabša mašina kot prvega in sicer...duron 800mhz,radeon 9200 128mb, IBM excel store 60GB,creative live 5.1, matična od matsonica. ajaa...pa kompa sta povezana s cross kablom?..bi mogoč še rabu kakšn kabl?kolkr jst vem ga ne potrebujem sam neki naj bi še nastavu in naj bi stvar funkcijonirala...samo kaj? ?:))

LP
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

xenon74 ::

Internet connection sharing:
Control Panel -> Network Connections -> z desnim klikom izberi povezavo za ADSL verjetno "Broaband (rasPPOE) connection", na meniju klikni Properties -> klikni na kartonček Advanced in označi prvo (lahko tudi drugo) pod Internet Connection Sharing.
Zraven je tudi Firewall - upam, da imaš omogočenega

Na drugi mašini W98 moraš dodati Gateway - kako se doda gateway preberi malo višje po DELJENJE INTERNETNE POVEZAVE!
Načelo lahko tam kjer si vtipkal IP in SubnetMASK pod Default Gateway vpišeš IP 192.168.0.1

Resetiraj vse skupaj (obe mašini) in bi moralo delat

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

NemecRok ::

qlll.....hvala ti

Čuj kaj pa glede tiskalnika....tud tega bi rad koristu z drugim kompjutrom čeprov je na tadruzga prikloplen.Kaj naj storim da ga v mrežo spravm?

Ajaa pol bi pa še uprašu kako se špili igrajo prek omrežja?...kaj morš nastavt v igrci?

Hvala za pomoč

LP
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

xenon74 ::

Win XP:
START -> Help and Support -> Pick a help Topic -> Networking and the Web -> .......


X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

[_MW_] ::

Danes sem za finto vprašo v trgovini (JAE) zaka meni net ne dela na obeh mašinah pa so mi povedli da rabim router8-O ..... ker prek crossover kabla lahko samo izmenjavaš datoteke ampak ne deliš internet connection8-O . Jaz sem pa mislo da gre to brez routera....mam na obeh mašinah xp pa kablski modem prek usb.
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

Microsoft ::

Ne rabis routerja, samo on PC, na katerga je vstekan modem, more bit prizgan, ce hocis, da bo PC, ki je 'za' njim, lahko uporabljal internet.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

[_MW_] ::

Sem zaj zrihto ja....z enim programom pa porte naštelo ap to pa zaj dela tak ko treba....za tiste nastavitve kaj pa so v onem članku pa mi ni delalo pa nevem zaka...vglavno da dela...tnx za pomoč
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

NemecRok ::

men pa še dzej ni ratal...full sm ena navodila brav in naredu vse tako kt piše vndar mi ne dela:(
A je mogoč kdo tak prijazn da bi mi povedu celo pot kaj naj vse nastavm da mi bo delu net tud na drugem računalniku?...prosim

drgač mam pa adsl in sicer na xp-jih na drugem kompu pa mam win98...sama mreža mi že dela(imam v pogled v oba kompa) .kompa pa imam povezana s cross kablom

Vaša pomoč bi mi prišla zelooo prav, sej nekaj jo je že bilo sam zgleda da še mal premal kr mi še ne deluje :)

LP
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

Titus ::

Učir k sm poskusu šerat mi je vse ql delal, vendar mi je komp kjer mam win98(označen z 2 v IP) 3× zašteku tko da sm ga moru resetirat...nekaj krat pa mi se mi je za krajši čas ustavu vendar je sistem steku naprej....sej lahko da to ni od mreže, če pa je biv vas pa prosu da mi poskuste rešiti problem.

a lahko odgovori kdo na to, ker mam isti problem
//End of message\\

[_MW_] ::

Titus na to vprašanje je že bil odgovor v tej temi...če sem prav vido
NemecRok probaj z kakim programom naret connection na drugem compu meni je ratalo
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

NemecRok ::

ma ej ubistvu sm že use probu...sam mal je problem k mam dva različna operacijska sistema in se oba mal drgač nastavlata....in zdej zgleda da k sm že tolk stvari probu, da sm že vse mal zdivjav....no ja mreža mi še dela...šeram še lahko sam NET ter PRINTER pa še nista v mreži oziroma teh dveh stvari še ne morm uporablati na drugem kompu.

Sej u tej temi je že full napisanga o vsem tem sam vsak neki napiše in zgleda da neki pozabi :)
bi pa res full rad da bi tole stvarco čim prej urediv, ampak brez vaše pomoči bom pol težko srfu ter printu na drugem kompu.

Upam da bo kdo uslišu mojim prošnjam :)

LP
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

[_MW_] ::

Lej inštaliraš en program neki proxy al kak se reče ne.... pol pa vijis tam npr. da za http port je npr. 808 pa reš na drugi comp pa pod internet options pa pod connections pa pod lan settings pa se ti odpre majhno okence pa odspodi vpišeš ip 192.168.0.1 zraven pa še port ki je v tem primeru 808 pa ok pa dela...vsaj pri meni je blo tak drugače mi ni delalo tak kod enim:D
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

NemecRok ::

Ej MW....ka te mogoč lahk prosim da bi to kar si nazadne napisu mal bl podrobno opisu kako je kej treba nardit ter kter program je treba dol downloadat?

A veš jst sm glede tega omrežja bl takš tele-bajsek in s tem prvič delam se še učim zato rabm mal bl obširna navodila

aja...pa še neki ti bom poslav...mogoč boš razbbrav/-li iz tega kaj bi llahk blo narobe

->Internet connection settings:

Internet connection: komp ROK(GLAVNI KOMP,NA TEM JE ADSL,WIN XP)
Internet connection sharing: enabled
Internet Connection Firewall: enabled
_______________________________________________________________________
Network settings:

Computer description: Family Room Computer
Computer name: NINA(TU SO NALOŽENI WIN98)
Workgroup name: MSHOME

The Shared Documents folder and any printers connected to this computer have been shared.
_______________________________________________________________________
Bridged connections:

1394 Connection
komp nina


Hvala

LP
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

NemecRok ::

ok...je že mim:)) ....kr mi je vse skup full nagajal sm računalin dav prek restore system nekaj dni nazaj...tko da bom šov zdej delat vse znova....razn na drugem kompu bom pustu stvari tko kt so ble kr se mi zdi da je vse tko kt more bit

Zdej bi pa res prosu da bi mi pomagal mrežo zrihtat kr se s temlem že full dovg matram
prosu bi da bi mi po točkah napisal kako naj zrihtam, sej če je blo že napisano lahko kopirate sm da ne bote mel tolk dela sam bi pa prosu da bi blo čim bl podrobn napisan kr mreže še nism nikol postavlu in mi je to tuja stvar.

Upam da ste z mano?:D

LP
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

Pyr0Beast ::

Ne ob tej uri >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NemecRok ::

hehe....sej ni blema...saam rad pa bi da bi blo čim prej da končno povežem kompjutra ker ju opremim z netom in da dam tiskalnik v skupno omrežje.

Ko boš mev čas bi te prosu da bi mi napisu ves postopek, če ti ni pretežko seveda....biv bi ti pa zelo hvaležen....drgač lahko pa seveda tud kdo drug napiše navodila:))

LP
Švaba

Pyr0Beast ::

Ker winse že maš?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NemecRok ::

na prvem kompu kjer mam tud internet mam XP na drugem pa win98

Prosim za pomoč...hvala

LP
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

ABX ::

Titus: Mene zeza to, da med pregledovanjem shared map računalnik grozno šteka. Kaj bi blo narobe?

Učir k sm poskusu šerat mi je vse ql delal, vendar mi je komp kjer mam win98(označen z 2 v IP) 3× zašteku tko da sm ga moru resetirat...nekaj krat pa mi se mi je za krajši čas ustavu vendar je sistem steku naprej....sej lahko da to ni od mreže, če pa je biv vas pa prosu da mi poskuste rešiti problem.

a lahko odgovori kdo na to, ker mam isti problem


REGEDIT:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\NetworkProvider\Order

Preveri da je prvi LanmanWorkstation, vse ostalo naj bo za njim.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

NemecRok ::

no zdej sm pa na tadrugem kompu zamenju operaciski sistem tko da mam zdej na obeh kompih windowse XP in tko naj bi blo zdej velik lažje nardit povezavo med obema kompoma...vendar men je dans ni uspelo ljub številčnim poskusom

Velik navodil iz neta sm že prebrav ter delu tako kt je pisalo ampak zgleda da je še kljub temu blo neki premal....drgač pa mi pri strojni opremi vse funkcijonira...od mrežnih kartic, kabla, konektorjev....

Mislm da je zdej velik manj dela pri nastavljanju k mam XPje, zato bi nekoga prosu da bi mi bl podrobno opisu kako naj nastavm v nastavitvah da se mi bosta kompa "gledala" kr sam sm že obupu saj že dva dni bedim pred kompom ter študiram:'( :(

LP
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

NemecRok ::

Zdravo!

No zdej mi je pa končno ratal povezat kompa med seboj in to po dobrem mesecu dni...fora je pa v tem da sm že od začetka prov delu, vendar mi ni delal zato kr nism mev tapravih drajevrju za mrežno naloženih :)

No zdej se mi je pa še eno čudo nardilo....zdej sm zrihtu da mam tud na drugem kompu adsl povezavo, vendar pa šerat ne morm

...ko grem pod nadzorno ploščo kliknem povezave nato v desnem kotu my network places in nazadnje view workgroup computers...mi ne najde druzga kompjutra(tud drugi komp mi ne najde pruga)...sej po mojem ne vem kaj ni nnarobe...mislm da sm sam pozabu kakšno malenkost...mogoč kej obklukat...sam ne vem kaj???
Drgač sm pa ta bridge naredu preko čarovnika kr mi ročno ni uspel naredit povezave..ampak net res full fajn dela..šerat pa ne morm

(v view workgroup computers bi mogle bit dve mapi...ena od pruga kompa ter druga od druzga, tko je pa samo ena in sicer če sm na prvem kompu bo datotega od pruga...mogl bi kazat pa še od drugega)

LP
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

Pyr0Beast ::

nastav IP-je
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NemecRok ::

zle pred kratkim mi je uspel zrihtat...IPje sm mev prov nastavlene sam problem je biv v tem da sm mev WORKGROUP na kompih različne in zato se mi nista našla...še dobr da sm vidu:D

No tko...zdej mi pa že vse lepo dela...internet,printer v mreži,šeram lahk...še vseen pa imam nekaj uprašan za vas...in sicer

---->Zakaj mi drugi komp zdej od kar mam mrežo večkrat zamrzne?...neki sm že brav o tem
sam se na žalost ne spovnem kje?:( Bi mi mogoč lahko nekdo povedu kaj morm nardit,
da odpravm ta problem?

---->Pa zanima me tud to kako morm zdej v outlook-u nastavt account(uvoz, izvoz), da se mi s
tem taprvim kompom ne bo tepl (npr. jst sm mev zdej na prvem kompu uvoz
pop.siol.net,izvoz pa mail.siol.net....zdej pa ne vem kako naj pa to na drugem kompu
nastavm...saj če bi nastavu enako kt na prvem to po mojem nebi delovalo)
Kaj pa glede samega glesal ter uporabniškega imena ki ga morm upisat v outlook-u?
...ta pa ostane enak kt je na prvem kompu a ne?

Hvala
LP
Švaba

mte ::

kar se tiče zamrzovanja ne vem, za outlook pa mislim da so lahko nastavitve vse iste in da se nima kej tepst..probej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 računalnika preko crossover in dostop na Instant Internet

Oddelek: Omrežja in internet
12929 (803) osti1
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311318 (6988) Tomi
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289380 (6316) bastadu
»

problemi z mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
121592 (1428) PaJo
»

Internet connection sharing! WTF???

Oddelek: Pomoč in nasveti
201694 (1390) CaqKa

Več podobnih tem