» »

Google services - poraba mobilnih podatkov

Google services - poraba mobilnih podatkov

razree ::

Živjo,

v podjetju smo userjem razdelili kar precej Android telefonov in sicer Sony Xperia M2 Aqua, vse so na stock 4.4.4. Androidu. Vsake toliko se pri kakšnem pojavi težava z relativno visoko porabo mobilnih podatkov (cca. 500mb/mesec). Vzrok - Google services!

Naprave so namenjene uporabi ene same aplikacije za delo v proizvodnji (ta uporablja mobilne podatke) ter najbolj osnovnih funkcij telefona (klicanje, SMS, koledar,...). Vse ostale aplikacije (in nastavitve) so na telefonih zaklenjene in sicer za managiranje uporabljamo Citrixovo rešitev XenMobile pri kateri se lahko (med drugim) na telefone deploya policy, ki zaklene določene aplikacije. In na ta način so vse aplikacije/storitve (razen omenjenih) zaklenjene z geslom, tudi glavni setting menu.

Seveda sem precej prebrskal glede te težave s porabo Google services. Razlog so lahko custom ROMi in update zanje ali pač Googlove storitve. Ugotovil sem, da Android v števcih porabe mobilnih podatkov pod Google services šteje porabo naslednjih stvari:

-sync maila, koledarja, kontaktov, fotk in vsega kar sodi poleg google accounta
-google backup
-live wallpapers
-widgets
-voice search

Vse to na je na naših telefonih onemogočeno/zaklenjeno, userji si ne morejo kreirati niti Google accounta na telefonu. Kaj za vraga potem porablja vse te podatke?!

Na simobil se niti ne bom obračal, ker je škoda časa in živcev zato sprašujem vas, če ima kdo idejo zakaj prihaja do te težave oz. ali se pod google service smatra še kašna storitev katero sem spregledal in lahko v ozadju porablja mobilne podatke?

Hvala

111111111111 ::

Najprej preveri tole. Meni je rešilo težavo na Nexus 7.
For Android 4.4:

0) Turn off internet
1) Settings -> superuser -> settings -> Automatic Response -> Allow
2) Run Es File Explorer (enable root in ES File explorer settings on) or Root explorer. Go to /etc/security. Rename otacerts.zip to otacerts.zip.bak
3) Go to Settings -> Apps -> All apps -> Google Services Framework -> Clear Data
4) Check /cache dir. Remove update.zip (500Mb) if file exist.
5) Reboot

EDIT: Aja, root je potreben se mi zdi, je bilo že dolgo časa nazaj.
EDIT2: Kolega v službi pravi da je s telim zelo zadovoljen: https://play.google.com/store/apps/deta...

Zgodovina sprememb…

razree ::

Chuapoiz hvala za odgovor vendar sem v prvotnem postu pozabil omeniti, da so telefoni službeni in v garanciji torej odpadejo rešitve, ki zahtevajo root-anje naprav.

111111111111 ::

Sem se malo pozanimal pri kolegih, ker me je zanimalo, pa pravijo da je rešitev root in blokada servisov, ali nalaganje custom ROM-a. Če najdeš kakšno rešitev, da ne rabi roota, pa bi bil zelo vesel, če jo napišeš.

AC_DC ::

Firewall ne pomaga ?

111111111111 ::

AC_DC je izjavil:

Firewall ne pomaga ?


Še vedno rabiš root. Razen za kak VPN interface verjetno ni potrebno, samo potem pa upočasniš delovanje in nalaganje. Kakega drugega pristopa pa ne poznam. Imaš kak dober predlog Firewalla, ki ne rabi roota?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2470838475 (571) bosmla
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100357 (16773) _ssd_sata
»

Nemški BSI svari: Poceni kitajski telefoni imajo viruse (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5113428 (9359) AštiriL
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540855 (162886) zk_eu
»

Android Market ne dela

Oddelek: Programiranje
153405 (2644) bosmla

Več podobnih tem