» »

!_S.O.S_! => iz FE(uni) na FRI(uni) ? - (razlika med obema itd.)

!_S.O.S_! => iz FE(uni) na FRI(uni) ? - (razlika med obema itd.)

Skinthiner ::

Pozdravljeni vsi skupaj,

Sem 1.letnik FE-UNI.
Zanimajo me spletne strani(pod.baze=MYSQL,PHP ,jquery itd.), omrežja, varnost, zaenkrat tudi C ki ga imamo v 2.semestru.
Zakaj sem izbral FE ? zaradi smeri TELEKOMUNIKACIJ v 3.letniku v upanju po računalništvu.

Ampak ugotavljam, da je to precej drugače, vse z vidika štromarije (hhm ELEKTROfax -> čudn ? )

No matematiko sm razumel letos, medtem ko neskončne uporovne verige (Elektrotehnika) in situacije ko si morš kr izmisljevat stvari v nalog pa mi ne potegnejo.

Zanima me KAKSNA, KOLIKSNA je razlika med FRI in FE kar se tiče samega programa ?
(zavedam se da je namen faksa da ti razvije pravilno misljenje ne pa izkusnje s podrocja, razn ce se sam pobrigas)
Ko gledam literaturo pri FRI vidm da tud maste vezja ampak v precej drugacni obliki.

Nekako upam, da je na FRI
-manj elektrotehnike,fizike
+več matematike,programiranja,računal. področja(OSI ref.model,protokoli, itd itd)

A je še kdo z podobno situacijo tukej ? Da je obiskoval FE in se prepisal na FRI in kako mu je sedaj ?

Na vseh kvalitetnih faksih je treba garat to vem, samo ne morš se pa vključit tja kamor ne spadaš če me razumete.

Hvala za pomoč, LP

//Zanima me področje multimedijev in mislm da bo FRI še najblizja/dobra podlaga

/*
Poleg odgovora še prosim pustite kratek opis kje študirate, da bom lahko kolikortoliko realno/objektivno primerjal vaše rešitve/odgovore/nasvete
*/

// An answer, an anwser, my kingdome for an anwser.
  • zaklenil: hamax ()

Damiani ::

Pojdi na referat FRI, vpraši katere izpite ti priznajo pri prestopu in kakšni so ostali pogoji. FRI se vsebinsko od FE kr dobro razlikuje.

Skinthiner ::

Glede priznanja izpitov ni problema, sm že klicov in so me seznanl.
Bolj vsebinsko torej, mogoče je pametno da opišem situacijo še mejckn bolj.
Sm hotu čimmanj nakladat pa cimbolj bistvene stvari izpostavt.

-Sem naredil 1.Letnik Multimedijskih_komunikacij(FE-MMK(VSŠ))
-Po končanem 1.letniku sem se vpisal v FE-UNI
-Trenutno(2.semester/1.let FE-UNI) ugotavljam, da "to ni to" oz nism štromar
(čeprou je zelo tezko sodit glede na to da je 1.letnik le filter)
-Dejansko bi se vpisal v 1.let FRI-UNI izredno, ampak klinc, samo da se najdm :)

Ktj ::

Utopija je na FE pričakovati, da se študij poglobi v računalništvo. Še najbližje je elektronika. Tudi mene je na začetku malce vleklo na FRI vendar mi je prof. Fajfar kar lepo razložil situacijo in sicer: ponavadi so tanajbol zagrizeni razočarani nad FRI. Nekateri se prepišejo na elektroniko. Vsekakor pa na FRI dvomim, da boš imel več matematike kakor jo imaš sedaj. Tudi telekomunikacije bi te razočarale saj kolikor poznam je dosti bolj povdarek na protokolih (lahko pa da se motim :D)
Tako da, kot si že ugotovil, pojdi na FRI in probaj spacati pogoj.

LP

Skinthiner ::

Čakaj,čakaj.
Predvidevam da si bil na FE in te je vleklo na FRI.
Šel si vprašat prof. Fajfarja in ti je povedal da boš razočaran, nakar si se odloču ostati na FE-smer elektronike.

Zakaj mi torej svetuješ naj grem na FRI ?

/* glede matematike, isto ali več to bo že šlo, večjih težav nisem imel z njo.
Bolj me greni fizika, in elektrotehnika(ki je itq fizka zavita v celofan), oz način razmisljanja ki je potreben za fi in elek.
Medtem ko mi pri mat. razmisljanje zaenkt ni bil problem
*/

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Če ne maraš štroma, matematika pa ti je kul, potem pejt na FRI in čao.

Se pa tukaj vprašam, kaj si počel leto dni nazaj, in čemu nisi takih vprašanj vprašal takrat. Za vsak študijski program so javno objavljeni seznami predmetov in že po tem bi ti moralo biti jasno, kaj je elektrotehnika.

Da pa reč ne bo tako enostavna pa še to: računalništvo in informatiko imaš pri nas ne samo na FRI, ampak tudi na FERI, FOV, FMF, PEF in EF (no ja, podiplomc). Da naštudiraš vse te študijske programe (in če bi ti bil kateri zanimiv ali ne), si dober za en podaljšan vikend, madona...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Skinthiner ::

tony1 je izjavil:

Če ne maraš štroma, matematika pa ti je kul, potem pejt na FRI in čao.

Se pa tukaj vprašam, kaj si počel leto dni nazaj, in čemu nisi takih vprašanj vprašal takrat. Za vsak študijski program so javno objavljeni seznami predmetov in že po tem bi ti moralo biti jasno, kaj je elektrotehnika.

Da pa reč ne bo tako enostavna pa še to: računalništvo in informatiko imaš pri nas ne samo na FRI, ampak tudi na FERI, FOV, FMF, PEF in EF (no ja, podiplomc). Da naštudiraš vse te študijske programe (in če bi ti bil kateri zanimiv ali ne), si dober za en podaljšan vikend, madona...:D



Spomnjam se kot bi bilo včeraj....
Leto dni nazaj sem zaključil 1.letnik Multimedije(FE-MMK) in ugotovil da rabim večji izziv.
Na predavanjih je bil med drugimi predmet -Internetni Sistemi- kjer smo se ukvarjali s topologijami,obsegom domen, "zategovanjem" maske itd.
Tudi programiranje smo imel in mi je bil uredu.

Stvar je bila blizu mojim interesom, predavatelji so z FE-LTFE, prebral sem program in nekako zakljucil da bo FE-UNI telekom. prava stvar.

2 meseca počitnic sem namenil študiju fizike saj je kljub gimnaziji in splošni maturi nisem imel (ekonomska gimnazija, mel smo bl ornk matematko zato)

Letos pa, takle mamo. Imam občutek da kar je računalništva da ga tukej obdelujejo v luči štromarije.


Zakaj nisem razmislil o FRI pri 1.menjavi ? - mea culpa

/*
FERI - predelc odpade
FOV - nep
FMF - fak za mat in fiz: i dont think so
PEF - pedagog: not me
EF - mislim da situacija po svetu govori zase za tale kadr (ne nisem ljubil ekonomije v sš)
*/

Zgodovina sprememb…

Ktj ::

Skinthiner je izjavil:

Čakaj,čakaj.
Predvidevam da si bil na FE in te je vleklo na FRI.
Šel si vprašat prof. Fajfarja in ti je povedal da boš razočaran, nakar si se odloču ostati na FE-smer elektronike.

Zakaj mi torej svetuješ naj grem na FRI ?

/* glede matematike, isto ali več to bo že šlo, večjih težav nisem imel z njo.
Bolj me greni fizika, in elektrotehnika(ki je itq fizka zavita v celofan), oz način razmisljanja ki je potreben za fi in elek.
Medtem ko mi pri mat. razmisljanje zaenkt ni bil problem
*/


Pozabil sem omeniti, da mi je štrom v krvi, in šele na drugem mestu rač (kar se tiče šolanja). Pa tudi njiker nisem zasledil da te zanimajo neke "low level" stvari (na ravni materiala->elektronika), v računalništvu tako, da iz tega izhajam da je zate FRI. Seveda ne vzemi vse kot pribito, je samo pogled na problem iz moje strani.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ktj ()

hamax ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123946 (18737) Invictus
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127092 (5907) lemonaid
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146523 (34043) awy
»

FE ali FRI

Oddelek: Šola
247427 (6633) i386
»

Kako izgleda študij?

Oddelek: Šola
337198 (5837) Gandalfar

Več podobnih tem