» »

Izšel Office 2016

Izšel Office 2016

Microsoft - Kot po švicarskem urniku je izšla nova verzija Microsoftovega pisarniškega paketa Office 2016. Novosti je precej, ena glavnih pa so tri bistveno različne možnosti, kako lahko pridemo do nove verzije. Microsoft se trudi udejanjiti vizijo programske opreme kot storitve namesto izdelka, tako da bi plačevali naročnino namesto nakupa licence. Office 2016 je še nekje vmes.

Office.com in aplikacije Office Mobile so brezplačne. Gre za spletno verzijo resda nekoliko okleščenih aplikacij Word, Excel, PowerPoint in Outlook. Za uporabo zadostuje brezplačni spletni račun pri Microsoftu, ki ga zelo verjetno že imate, če uporabljate OneDrive, Xbox, Windows 10, Skype itd. Aplikacije imajo nekaj omejitev (recimo Word ne zna slediti spremembah) in delujejo izključno prek spleta (podobno kot Google Docs). To tudi pomeni, da lahko odpirajo le datoteke s spleta, kar pa ni prevelika ovira, saj lahko vse lokalne datoteke shranite v OneDrive ali tudi Dropbox (ne pozabite, da sodelujeta). Verzija za mobilne naprave se imenuje Office Mobile in zna isto.

Naslednja možnost je Office 365, ki pa ni več zastonj. Letna (100 dolarjev) ali mesečna naročnina (10 dolarjev) prinese aplikacije brez omejitev, ki jih smete namestiti na pet naprav z Windows ali Mac OS X ter še pet mobilnih naprav, 1 TB prostora v OneDrivu ter 60 minut za telefoniranje prek Skypa vsak mesec. Zapisano velja za verzijo Office 365 Home, obstaja pa še 30 odstotkov cenejši Office 365 Personal, ki je namenjena uporabi na enem računalniku in eni mobilni napravi. Če hodite na ustrezno univerzo, dobite Office 365 zastonj.

Ostaja tudi klasični način nakupa Office 2016, ki stane 150 dolarjev (Home & Student) ali 230 dolarjev (Home & Business). Za razliko od Office 365 tu ne dobimo programov Publisher in Access, minut na Skypu in prostora v OneDrivu. Dobimo pa polne verzije ostalih programov, in to časovno neomejeno.

Kot smo že pisali, je glavna novost večji poudarek na sodelovanju, saj aplikacije omogočajo sourejanje v realnem času. Posodobljena je vizualna podoba, dodane so nekatere malenkosti, ustroj pa ostaja enak kot v Office 2013. Ima pa recimo Word novega pomočnika Tell Me, ki je manj nadležen od Sponke, integrirano je iskanje po Bingu itd.

Glavna novost pa v resnici šele prihaja. Konec je velikih verzij z obilico novosti vsakih nekaj let. Odslej bo napredek potekal zlagoma, a stalno.

52 komentarjev

«
1
2

tikitoki ::

Zadnja leta resno razmisljam, da bi celo sel na kero od starejsih verzij. Dolocene spremembe se mi zdijo popolnoma neumne. Kot, da mora nekdo opraviciti svojo obstoj in si izmisljuje nepotrebne spremembe, ki se jih moram nato navaditi :S. So, whatever MS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

vitac1 ::

hmm, moje izkušnje so povsem drugačne. Veliko je sprememb zaradi katerih naredim določene zadeve tudi do 50% hitreje. Je pa res, da je včasih treba plačat kakšno izobraževanje, saj sam nimam časa raziskovat. Se pa vseeno definitivno splača glede na končni prihranjen čas/denar.

Han ::

En velik plus je polje za iskanje (search) desno zgoraj. Namesto da zgubljaš čas z izbiro funkcije prek menija/traku, enostavno vneseš besedo v iskalnik in v trenutku imaš na voljo vse možnosti na to temo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ircr ::

2010 je še vedno bolj pregledna in hitrejša

Invictus ::

Samo čakam na post, kjer nekdo trdi da je najboljši Wordstar 4.0.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Beernarrd ::

Ravno danes sem se pogovarjal, da zadeve napišem enako hitro danes kot na wordstar, za katerega je zadostovalo 256 kb rama...

Qushaak ::

A boste že dojel in presegli meje Office-a kot samo "tipkarskih" programov. Pogllejte vendar malo za PowerPivot, PowerBI. Ne pa da samo nabijate, da lahko opravičilo napišete tudi na Word 1928.

Jeronimo ::

Beernarrd je izjavil:

Ravno danes sem se pogovarjal, da zadeve napišem enako hitro danes kot na wordstar, za katerega je zadostovalo 256 kb rama...

Ravno sem razmišljal, da sem zadeve enako hitro tipkal na tipkarski stroj ... ;)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Glugy ::

Edini napredek je zdej to da na dolgi rok več pokasirajo.

harmony ::

IMO je vse odvisno kaj se pocne v wordu. Da bi lahko videli, ce so resnicno kaksne izboljsave, bi potrebovali nekoga, ki Word resnicno uporablja ne sam za natipkat prosnje za delo, temvec res aktivno v sluzbi, da najprej opravi delo v Wordu 2003 ter v Wordu 2016.

Potem pa naj on poda mnenje.

win64 ::

harmony je izjavil:

IMO je vse odvisno kaj se pocne v wordu. Da bi lahko videli, ce so resnicno kaksne izboljsave, bi potrebovali nekoga, ki Word resnicno uporablja ne sam za natipkat prosnje za delo, temvec res aktivno v sluzbi, da najprej opravi delo v Wordu 2003 ter v Wordu 2016.

Potem pa naj on poda mnenje.

Za popolno mnenje bi potreboval oboje uporabljati vsaj eno leto.

harmony ::

win64 je izjavil:


Za popolno mnenje bi potreboval oboje uporabljati vsaj eno leto.

Pol bi prsla ze 2017 :P

OOTBOXZY ::

Jaz še vedno pravim, da v 2003 zadeve naredim hitreje, kot v 2013. Uporabljam pa oba. Starega doma, novega pa v službi.
LP

OOTBO XZY

noraguta ::

Qushaak je izjavil:

A boste že dojel in presegli meje Office-a kot samo "tipkarskih" programov. Pogllejte vendar malo za PowerPivot, PowerBI. Ne pa da samo nabijate, da lahko opravičilo napišete tudi na Word 1928.

Pa powerquery. Ma za slotechovce je povečini mso 97 overkill.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MTB ::

Uh, prve težave za naš IT. :D
Exchange računa ni možno prijaviti v outlook brez objavljenih autodiscover recordsov.

vitac1 ::

win64 je izjavil:

harmony je izjavil:

IMO je vse odvisno kaj se pocne v wordu. Da bi lahko videli, ce so resnicno kaksne izboljsave, bi potrebovali nekoga, ki Word resnicno uporablja ne sam za natipkat prosnje za delo, temvec res aktivno v sluzbi, da najprej opravi delo v Wordu 2003 ter v Wordu 2016.

Potem pa naj on poda mnenje.

Za popolno mnenje bi potreboval oboje uporabljati vsaj eno leto.

lol :D Zakaj že?

Invictus ::

OOTBOXZY je izjavil:

Jaz še vedno pravim, da v 2003 zadeve naredim hitreje, kot v 2013. Uporabljam pa oba. Starega doma, novega pa v službi.

To samo pomeni, da se upiraš učenju nove verzije. Je pač drugačen pristop in se ga je treba navaditi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

Jaz sem mnenja da na področju urejevalnikov besedil ni več kaj dosti za pogruntat. Nekih revolucionarnih pristopov/rešitev, ki bi bistveno spremenile dosego cilja (to je naprintan list papirja z naslovi, odstavki hederji/futerji v različnih oblikah z uporabo različnih tipov pisav) v zadnjih 15ih letih ni bilo. Tako kot pri lupljenju banane. Seveda se vedno najde neka nova top-shop rešitev, s katero te prepričujejo in ti probajo pobrati denar iz tošlna. Če se pa rad učiš in raziskuješ, kako na 1001 način olupiti banano pa tudi prav. Prisiliti v nepočetje tega te pač ne morem ;)

Kar se pa tiče stabilnosti/robustnosti novih verzij pa težko sodim, ker največ kar sem kdaj koli spisal v Wordu ni presegalo 50 strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

MuadDib ::

Osebno ne rabim nic drugega kot LO. Kar se Writerja tice, je jasno da je najpomembneje, da se da pisat, pa da se lahko stili oblikujejo (odstavki, fonti, zamiki).

Kar se pa predstavitev tice (Impress), pa je tako ali tako enostavno. Tako LO kot Office imata podporo za vec monitorjev, pa tudi med sabo sta zelo kompatibilna.

Najvecja razlika je pri Calc-u (oz Excel pri M$)! Pa se to samo zato, ker M$ uporablja lokalno poimenovane ukaze (SUM() -> VSOTA()) ki zal ne delujejo povprek (SUM() ne dela na slo razlicici recimo). Tudi omejitve glede formul so razlicne, zato je potrebno spreminjat kar veliko dokumentov pri prehodu na LO.

Torej se enkrat: JAZ osebno ne potrebujem te komercialne zadeve, v dolocenih poklicih pa zna bit prav interesantno gledat kako se uporabniki mucijo z navajanjem na vedno novejse verzije.

Matwic ::

MuadDib je izjavil:

... Najvecja razlika je pri Calc-u (oz Excel pri M$)! Pa se to samo zato, ker M$ uporablja lokalno poimenovane ukaze (SUM() -> VSOTA()) ki zal ne delujejo povprek (SUM() ne dela na slo razlicici recimo). Tudi omejitve glede formul so razlicne, zato je potrebno spreminjat kar veliko dokumentov pri prehodu na LO ...

Čakaj kaj? To govoriš za Office 2016? Ker do sedaj so vse različiče paketa Office uporabljale neprevedene ukaze (SUM je vedno bil SUM pa ni važno kakšen jezik paketa office si namestil).


MTB je izjavil:

Uh, prve težave za naš IT. :D
Exchange računa ni možno prijaviti v outlook brez objavljenih autodiscover recordsov.

Tole bi pa tudi rad malo več informacij, hočeš reči, da ti Outlook samodejno ne nastavi stvari za exchange ob prvem zagonu ali hoče autodiscover tudi ko mu ročno vpišeš strežnik, uporabniško ime...?

STASI ::

Če prav razumem je preko Office 365 novi Office že dosegljiv? Torej moram delati reinstall officov doma?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

crystal ::

OOTBOXZY je izjavil:

Jaz še vedno pravim, da v 2003 zadeve naredim hitreje, kot v 2013. Uporabljam pa oba. Starega doma, novega pa v službi.


s tem nam das vedet da ti mozgani delajo najbols po ustaljenem kalupu ki ga ne mors spremenit. Hitreje naredis ker se nisi naucil 2013 tako kot 2003.

BlaY0 ::

crystal je izjavil:

OOTBOXZY je izjavil:

Jaz še vedno pravim, da v 2003 zadeve naredim hitreje, kot v 2013. Uporabljam pa oba. Starega doma, novega pa v službi.


s tem nam das vedet da ti mozgani delajo najbols po ustaljenem kalupu ki ga ne mors spremenit. Hitreje naredis ker se nisi naucil 2013 tako kot 2003.

Ne bi zdaj o merjenju hitrosti izdelave končnega "produkta" v enoti PPM. Skill je skill in v končni fazi nima kaj dosti veze z "izkoristkom" možganov. Ti pač vsakič znova porabiš več časa za učenje skill-a za dosego enakega cilja v malenkost krajšem času, on pa isti cilj porabi malenkost več časa s pisanjem in ne porabi toliko za učenje skill-a. Pragmatično gledano ni nihče v prednosti.

antonija ::

M$ uporablja lokalno poimenovane ukaze (SUM() -> VSOTA()) ki zal ne delujejo povprek (SUM() ne dela na slo razlicici recimo)
Tole je verjetno vic? Al so res sli prevajat imena funkcij v lokalne izraze in porusili vso kompatibilnost med razlicnimi jeziki? ;(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

antonija ::

s tem nam das vedet da ti mozgani delajo najbols po ustaljenem kalupu ki ga ne mors spremenit. Hitreje naredis ker se nisi naucil 2013 tako kot 2003.
Office je orodje, tako kot so to kladivo, tipkovnica, kuhinjska ponev. Ce ti starejsa verzija offica nudi vse funkcije ki jih potrebujes, potem kaksnega pametnega razloga za prehod na novo verzijo ni, razen ce nova cverzija odpravlja debilne dizajne iz prejsnjih verzij.
Jaz sem bil strasno navdusen nad pivot thingyjem ko so prisli ven, pa sem hitro ugotovil da so za moje delo neuporabni. So nam v sluzbi celo organizirali tecaj na katerem se je mozakar zelo potrudil, ampak tudi njenu ni uspelo resiti problema ki nas je pestil.

Meni bi starejse verzije offica bile povsem vsec, ampak nas v sluzbi posiljujejo z novimi. Sej se jih da navadit, ampak ko zamenjas toliko razlicnih verzij se pocasi navelicas navajanja na nekaj, kar ti ne prinese nic novega.

Tako recimo znam uporabljati kladivo z lesenim rocajem in jekleno glavo (stara verzija kladiva), kot tudi take s plasticnim rocajem (novejsa verzija), take z usnjeno glavo, tiste napolnjene s peskom, itd. Ampak veliko vecino dela opravim s prvo verzijo, ker so vse otale toliko bolj specializirane in neuporabne za splosno delo.
Isto velja za ponve: jajca lahko specem na litozelezni, teflonski, keramicni (zadnja verzija!!), pa verjetno se kaksni, ampak tista jajca ne bojo zaradi tega nic boljsa/slabsa (neglede na marketing proizvajalcev ponev, ki jim vsako leto uspe pripravit "evolucijo"). Pecem na tistem na kar sem najbolj navajen in dokler ne pride ven ponev ki bi res izboljsala koncno jed ali pa opazno izboljsala/pohitrila postopek, ostajam na stari verziji.

Ce si pa eden od tistih, ki nujno potrebujejo funkcionalnost ki je starejse verzije ne omogocajo in ki jo nove verzije prinasajo (brez makrotov in workaroundov) potem pa seveda nadgradis. Ampak takih uporabnikov je zelo zelo malo, predvsem ni pa skoraj nobenega takega domacega uporabnika (razen ce kdo za hobi pise ogromne texte in jih simultano ureja z nevemkoliko drugimi, pa se ne morejo zmenit za urnik kdaj kdo kaj ureja v svojem prostem casu...).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MTB ::

Matwic je izjavil:


MTB je izjavil:

Uh, prve težave za naš IT. :D
Exchange računa ni možno prijaviti v outlook brez objavljenih autodiscover recordsov.

Tole bi pa tudi rad malo več informacij, hočeš reči, da ti Outlook samodejno ne nastavi stvari za exchange ob prvem zagonu ali hoče autodiscover tudi ko mu ročno vpišeš strežnik, uporabniško ime...?

Nima opcije naprednih nastavitev za exchange. Vpišeš lahko samo strežnik, uporabnika in geslo. V primeru, ko autodiscover records niso dostopni, ne moreš sam vnesti drugih nastavitev, posledično ne moreš nastaviti mejla. Oziroma je možno, preko nastavitev v Outlooku 2013 in kopiranju zapisa v registru, ki ga je treba malce spremeniti in ponovno uvoziti.

andrejus ::

tu pa tam pride kaka nova uporabna stvar z novo verzijo. vem da avtomatika v excelu "poišči podvojene" mi je bila zelo všeč. prihranila mi je vsakič cca 20 sek. saj ne rečem te sekunde se nabirajo samnvse skupaj ni vredno ene cele ure. meni celo mfo 2003 popolnoma zadošča čeprav uporabljam sedaj 2007/2013

dronyx ::

Če hočeš biti učinkovit z Wordom se dosti bolj kot v znanje uporabe programa splača investirat v znanje desetprstnega slepega tipkanja (plus obvezno poznavanje vseh mogočih bližnjic da lahko delaš čim več brez miša). Nenazadnje je to program za "strojepiske", kot se je včasih temu reklo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

antonija ::

andrejus je izjavil:

tu pa tam pride kaka nova uporabna stvar z novo verzijo. vem da avtomatika v excelu "poišči podvojene" mi je bila zelo všeč. prihranila mi je vsakič cca 20 sek. saj ne rečem te sekunde se nabirajo samnvse skupaj ni vredno ene cele ure. meni celo mfo 2003 popolnoma zadošča čeprav uporabljam sedaj 2007/2013
Evo, tole je ena stvar za katero si prej rabil workarounde. Ce to res veliko uporabljas potem seveda da nadgradis.
Ce pa to enkrat probas in se enkrat pokazes kolegu, potem pa pozabis kaj si sploh kliknil oz. vsakic sproti po googlu brskas da to naredis 1-2x na leto, pa funkcija nima ravno pomena za tvoje delo/hobi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nikolahodin ::

Za office 2016 je treba imet ekran min. resolucije 1280*800. Prenosniki in monitoriji z resolucijo 1366*768 niso kopatibilni z Office 2016. MS je s tem ubil resolucijo 1366*768 panelov.

Invictus ::

nikolahodin je izjavil:

Za office 2016 je treba imet ekran min. resolucije 1280*800. Prenosniki in monitoriji z resolucijo 1366*768 niso kopatibilni z Office 2016. MS je s tem ubil resolucijo 1366*768 panelov.

No ja, vsaj ena dobra stvar ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Qushaak ::

noraguta je izjavil:

Qushaak je izjavil:

A boste že dojel in presegli meje Office-a kot samo "tipkarskih" programov. Pogllejte vendar malo za PowerPivot, PowerBI. Ne pa da samo nabijate, da lahko opravičilo napišete tudi na Word 1928.

Pa powerquery. Ma za slotechovce je povečini mso 97 overkill.

Ja sej to me čudi, ko se jih večina ima za tako "težke" računalniške uporabnike.
Sam tudi samo za dokumentacijo uporabljam Word. Samo sem pa že poskusil zelo na hitro ta PowerBI in vse okoli tega.
Dejansko se lahko dela tako močna poročila, da jih veliko ljudi po firmah niti ne zastopi kaj pomenijo (niso so zmožni razlagat prikazanih podatkov). Samo a je to pol MS kriv, če v bananistanskih rapublikah ni primernega kadra, da bi si znal razlagat analize na osnovi zbranih podatkov? Niti najmanj.
Ko enkrat pokapiraš osnovno dejstvo, da moraš vsebino podatkovne poznati v vsakem primeru (ne glede na orodje s katerim delaš) in če se naučiš sam do neke mere delat in prilagajat poročila/kocke si zagal.
Prvič si pridobil, ker boš znal z Excel-om delati z vsako bazo podatkov, strošek učenja tako rata minimalen za pridobljeni uspeh, prav tako cena Office-a.

Samo ja, v Slovenistanu je v večini Excel sinonim za opravljanje nalog na ravni družinskega proračuna, Word pa pisanje opravičil oz kvečjemu diplomskih nalog. Microsoft je take uporabnike že zdavnaj odpisal in jim ne posveča več pozornosti. Tisti, ki so iz te skupine uporabnikov in se imajo za "računalničarje" pa po forumih pišejo, da je Word 97/2003 čisto vse kar potrebujejo in so ob tem blazno ponosni. Ne zavedajo pa se opisanih prednosti za "prava delovna okolja".


Invictus je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

Za office 2016 je treba imet ekran min. resolucije 1280*800. Prenosniki in monitoriji z resolucijo 1366*768 niso kopatibilni z Office 2016. MS je s tem ubil resolucijo 1366*768 panelov.

No ja, vsaj ena dobra stvar ...

Končno ena brca v rit proizvajalcem računalnikov, da nehajo dajat na leptope zaslone z mizerno resolucijo. Samo spet - bananistanci norijo kaj se MS gre in se ne zavedajo da tudi za buljenje internet-a resolucija 1280x800 na 15" pač ni v 2015. To je resolucija za 5" zaslon.

vitac1 ::

Zelo je odvisno s katerega zornega kota se gleda zadeva (privat, šola, posel). Za privat in šolo je pomojem dovolj stara verzija office-a oziroma še bolše online office. Še posebej, če samo sem pa tja kaj napišeš. V poslu (zopet odvisno katerem) pa je zelo zeželjeno imeti najnovejše verzije. Recimo, da bo nek povprečen zaposlen (ki office orodja uporablja) na dan prihranil (bodimo skromni) kakšnih 10 min (zanj to ni nič posebnega in se mu po domače je..). Če pa pogledaš, da je v firmi 30 takšnih ljudi, si skozi leto prihranil kar 1300 ur. To pa ni več kar tako.

Invictus ::

Če bi firme kaj vložile v izobraževanje, bi se ta denar hitro povrnil.

Ampak treba je šparat, pa naj stane kar hoče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AC_DC ::

Kje v office 2007+ word dalje najdeš "oblika -> velike/male črke" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Ziga Dolhar ::

AC_DC je izjavil:

Kje v office 2007+ word dalje najdeš "oblika -> velike/male črke" ?


Skorajda pred nosom.



Al pa SHIFT+F3 pritiskaš.
https://dolhar.si/

MTB ::

nikolahodin je izjavil:

Za office 2016 je treba imet ekran min. resolucije 1280*800. Prenosniki in monitoriji z resolucijo 1366*768 niso kopatibilni z Office 2016. MS je s tem ubil resolucijo 1366*768 panelov.

Khm, sicer ne vem kje si to našel, ampak trenutno sem na enem takšnih prenosnikov in vsaj glede tega nimam težav.

poweroff ::

Se strinjam s tem, kot je nekdo že napisal, da pri urejevalnikih besedil kakšne posebne tople vode ni mogoče odkrivati. Da se sicer še piliti uporabniške vmesnike, izboljševati uvozne in izvozne filtre, mogoče še izboljšati kakšne povezave z zalednimi bazami podatkov (za obrazce in spajanje dokumentov), ampak načeloma je to to. OK, da se še izboljševati spelling in grammar checkerje, jaz bi recimo pogrešal še kakšno orodje za avtomatsko taganje dokumentov in oblikovanje povzetkov dokumentov (text mining orodja).

Podobno je s prezentacijami. Kakšen nov efekt se doda, mogoče kakšen text-to-speech, to je pa to.

Se pa da veliko narediti na področju preglednic, grafov in analitike. Na tem področju je recimo LibreOffice konkretno za Excelom. Pa tudi Excel ni ravno kakšen biser na področju analitike in risanja grafov. Tako da tukaj bo mogoče še marsikaj narediti.

Je pa res, da so to zadeve, ki jih bo uporabljalo relativno majhno število ljudi. Konec koncev moraš poznati tudi nekaj malega statistike/analitike, da lahko ta orodja resno uporabljaš.
sudo poweroff

antonija ::

Je pa res, da so to zadeve, ki jih bo uporabljalo relativno majhno število ljudi. Konec koncev moraš poznati tudi nekaj malega statistike/analitike, da lahko ta orodja resno uporabljaš.
Ce pa ze toliko pznas zadeve pa ne uporabljas excela, ampak bolj namenske programe.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Qushaak ::

Invictus je izjavil:

Če bi firme kaj vložile v izobraževanje, bi se ta denar hitro povrnil.

Ampak treba je šparat, pa naj stane kar hoče.

Predvsem pa se ne zavedajo, da se da bistveno več prišparat, če se pošilja na "inkrementalne tečaje" ob splavitvi nove verzije (tečaje, ne marketinški bum z zakusko). Poleg tega so ljudje povprečno z znanjem na (bistveno) višjem nivoju skozi celotni čas, pa tudi odpor do velikih sprememb se precej zmanjša. Ne pa da se pošlje človeka direktno iz 2003 na 2013 in takoj zahteva, da polno dela z njim. Jasno je, da bo odpor in še velik strošek.

poweroff je izjavil:

Je pa res, da so to zadeve, ki jih bo uporabljalo relativno majhno število ljudi. Konec koncev moraš poznati tudi nekaj malega statistike/analitike, da lahko ta orodja resno uporabljaš

Ko hodim tako po firmah se resno vprašam včasih koliko ljudje, ki so analitiki/... sploh poznajo svoje področje. To je še večji problem kot nepoznavanje tehničnega znanja Excel-a.

nikolahodin ::

MTB je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

Za office 2016 je treba imet ekran min. resolucije 1280*800. Prenosniki in monitoriji z resolucijo 1366*768 niso kopatibilni z Office 2016. MS je s tem ubil resolucijo 1366*768 panelov.

Khm, sicer ne vem kje si to našel, ampak trenutno sem na enem takšnih prenosnikov in vsaj glede tega nimam težav.


Šel sem na uradno spletno stran MS Office in pod sistemske zahteve to videl. Pol sem pa nam v razumljivem jeziku napisal.

MTB ::

nikolahodin je izjavil:

MTB je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

Za office 2016 je treba imet ekran min. resolucije 1280*800. Prenosniki in monitoriji z resolucijo 1366*768 niso kopatibilni z Office 2016. MS je s tem ubil resolucijo 1366*768 panelov.

Khm, sicer ne vem kje si to našel, ampak trenutno sem na enem takšnih prenosnikov in vsaj glede tega nimam težav.


Šel sem na uradno spletno stran MS Office in pod sistemske zahteve to videl. Pol sem pa nam v razumljivem jeziku napisal.


Ne, tam piše Display: 1280 x 800 screen resolution. Ti si pa dodal, da 1366*768 niso kompatibilni, kar ne drži. To je pa razlika. :|

Manu ::

Qushaak je izjavil:

Samo ja, v Slovenistanu je v večini Excel sinonim za opravljanje nalog na ravni družinskega proračuna, Word pa pisanje opravičil oz kvečjemu diplomskih nalog. Microsoft je take uporabnike že zdavnaj odpisal in jim ne posveča več pozornosti. Tisti, ki so iz te skupine uporabnikov in se imajo za "računalničarje" pa po forumih pišejo, da je Word 97/2003 čisto vse kar potrebujejo in so ob tem blazno ponosni. Ne zavedajo pa se opisanih prednosti za "prava delovna okolja".

No, žaliti Slovencev po nepotrebnem pa res ni treba.

Če nekdo nekaj ne potrebuje, potem tega preprosto ne potrebuje. Zato ga še ni treba žaliti. Kupovati nekaj kar dejansko ne potrebuješ je nepotreben strošek. To je razumljivo. In če taka oseba to tudi napiše, potem to ni zadosten razlog za žaljenje.

Če bi bilo to res, kar ti pišeš, da Microsoftu dol visi za takšne preproste uporabnike, potem Office ne bi prodajal tej populaciji z nazivom "Home & Student".
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

noraguta ::

Manu je izjavil:

Qushaak je izjavil:

Samo ja, v Slovenistanu je v večini Excel sinonim za opravljanje nalog na ravni družinskega proračuna, Word pa pisanje opravičil oz kvečjemu diplomskih nalog. Microsoft je take uporabnike že zdavnaj odpisal in jim ne posveča več pozornosti. Tisti, ki so iz te skupine uporabnikov in se imajo za "računalničarje" pa po forumih pišejo, da je Word 97/2003 čisto vse kar potrebujejo in so ob tem blazno ponosni. Ne zavedajo pa se opisanih prednosti za "prava delovna okolja".

No, žaliti Slovencev po nepotrebnem pa res ni treba.

Če nekdo nekaj ne potrebuje, potem tega preprosto ne potrebuje. Zato ga še ni treba žaliti. Kupovati nekaj kar dejansko ne potrebuješ je nepotreben strošek. To je razumljivo. In če taka oseba to tudi napiše, potem to ni zadosten razlog za žaljenje.

Če bi bilo to res, kar ti pišeš, da Microsoftu dol visi za takšne preproste uporabnike, potem Office ne bi prodajal tej populaciji z nazivom "Home & Student".

Domet takih je prav lahko opredelit. Nepotreben strošek. Ostali so nekje med neandrtalcem in homo sapieansom. Zakaj zaposlit 5 analitikov ko ne naredijo za enega.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Qushaak ::

Manu je izjavil:

Qushaak je izjavil:

Samo ja, v Slovenistanu je v večini Excel sinonim za opravljanje nalog na ravni družinskega proračuna, Word pa pisanje opravičil oz kvečjemu diplomskih nalog. Microsoft je take uporabnike že zdavnaj odpisal in jim ne posveča več pozornosti. Tisti, ki so iz te skupine uporabnikov in se imajo za "računalničarje" pa po forumih pišejo, da je Word 97/2003 čisto vse kar potrebujejo in so ob tem blazno ponosni. Ne zavedajo pa se opisanih prednosti za "prava delovna okolja".

No, žaliti Slovencev po nepotrebnem pa res ni treba.

Če nekdo nekaj ne potrebuje, potem tega preprosto ne potrebuje. Zato ga še ni treba žaliti. Kupovati nekaj kar dejansko ne potrebuješ je nepotreben strošek. To je razumljivo. In če taka oseba to tudi napiše, potem to ni zadosten razlog za žaljenje.

Če bi bilo to res, kar ti pišeš, da Microsoftu dol visi za takšne preproste uporabnike, potem Office ne bi prodajal tej populaciji z nazivom "Home & Student".

Ne rabijo, ker jim je kljub demonstracijam včasih težko prikazati na njihovih primerih ogromne prednosti. Kot sem rekel - fiksna ideja zakaj se uporablja Word/Excel. Če gledaš iz tega stališča je to res potem hudo draga programska oprema. Boli samo to, ker so nekateri tako zelo prepričano, da vejo kaj vse se da z Excelom naredit.

Home&Student: Pozabi na analitiko v stilu PowerBI. Malo si poglej razliko kaj ponuja. Izgled Office programov je že skor isti, samo feature-i pa ne. Sploh tisti "močni". Neuporabno za firme, ki Excel/Word uporabljajo čez meje "klasičnega".

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

Če bi firme kaj vložile v izobraževanje, bi se ta denar hitro povrnil.

Ampak treba je šparat, pa naj stane kar hoče.


Načeloma bi šparanje morala biti kvaliteta. Osebno menim, da marsikdo rabi star Office in jim povsem zadostuje. Jaz se s tem strinjam.

Osebno sem šel na Office 2010, potem ko je Office 2007 crkoval.

Vlaganje v izobraževanje, da se potem to hitro vrne, se mi zdi obrabljena floskula. Če mi dovoliš pripombo, Slovenci smo (so) med najbolj izobraženimi ljudmi. Majke mi.

Potem pa vidiš, kako v javni upravi sestankujejo in cepijo dlako. Ker papir vse prenese, word pa zapiše, se obmetavajo z votlim ob prazno.

Ko gre gospodarstvu malo bolje (poudarek je na malo), pa javni sektor zbesni in hoče denar.

Že Avstrijci gledajo na to bolj racionalno. Avstrijec, če Office ne rabi, ga pač ne rabi. Če vidi računico da *zasluži*, bo imel oči ko bambi, ter takoj šel na usposabljanje bolj, kot izobraževanje.

Torej je treba tvoj stavek spremeniti:

Če bi firme videle zaslužek, bi hitro dale za usposabljanje.

To o 'vračanju' je pa samo floskula po moje.

Invictus ::

noraguta je izjavil:

Zakaj zaposlit 5 analitikov ko ne naredijo za enega.

Zato ker jih stranka plača ... Kaj tukaj ni jasno?

bbbbbb2015 je izjavil:


Vlaganje v izobraževanje, da se potem to hitro vrne, se mi zdi obrabljena floskula. Če mi dovoliš pripombo, Slovenci smo (so) med najbolj izobraženimi ljudmi. Majke mi.

Ni floskula če veš kaj se učiš. Če pa tečaj jemlješ kot proste dneve, potem pa je to to ...

Slovenci izobraženi? Formalno že, praktičnih znanj pa manjka. Kdo pa gre še po faksu na kako izobraževanje?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

antonija ::

Slovenci izobraženi? Formalno že, praktičnih znanj pa manjka. Kdo pa gre še po faksu na kako izobraževanje?
Vecina kolegov je sla na podiplomca (tapravega, ne to bolonjsko ... karkoli, kar zdaj reklamirajo), nekateri celo post-doca. Tisti "ta leni" pa vsake toliko pridobijo akksno novo vescino, workshop sem-ter-tja, malo samoizobrazevanja... Pac delam v stroki kjer _tvoji_ Slovenci nebi uspevali, _mojim_ pa nekako vseeno rata. Go figure.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MuadDib ::

Matwic je izjavil:

MuadDib je izjavil:

... Najvecja razlika je pri Calc-u (oz Excel pri M$)! Pa se to samo zato, ker M$ uporablja lokalno poimenovane ukaze (SUM() -> VSOTA()) ki zal ne delujejo povprek (SUM() ne dela na slo razlicici recimo). Tudi omejitve glede formul so razlicne, zato je potrebno spreminjat kar veliko dokumentov pri prehodu na LO ...

Čakaj kaj? To govoriš za Office 2016? Ker do sedaj so vse različiče paketa Office uporabljale neprevedene ukaze (SUM je vedno bil SUM pa ni važno kakšen jezik paketa office si namestil).


Govorim za M$ Office 2010 in 2013 (nemska verzija), ki sem jo prisiljen uporabljat v sluzbi. Tukaj namrec napises "SUM(A1:A10)" in ti javi napako da je neznan ukaz, ko pa napises "SUMME(A1:A10)", pa je vse ok! To je le primer, ker sem kar zivcnega fasal, ko sem moral kaj bolj specialnega iskat!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925466 (22098) GupeM
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614063 (7638) crniangeo
»

Office 365 Personal - Free ?

Oddelek: Programska oprema
204371 (3503) Alexius Heristalski
»

Microsoft pokazal Office 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
5027654 (21656) srnjak
»

Dropbox in Microsoft bosta sodelovala

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
116187 (5015) Jackass

Več podobnih tem