» »

Vpis/prepis na drugo šolo?

Vpis/prepis na drugo šolo?

Vesoljci ::

Pozdravljeni,

Imam eno vprašanje in sicer. Ker si želim dokončati srednjo šolo in to skrb za enkrat že pospraviti pod prag me zanima naslednje..
Hodil sem v srednjo grafično šolo 4 letni program (vpisal sem se tam za brezveze tudi pojma nisem imel kaj sploh počneš tam ampak pustmo to :) ) do zaključka mi manjkajo 3-je izpiti in matura.Ker me pa to delo ne veseli (če bi že moral biti tiskar bi bil samo raje ne) bi se jaz prepisal na drugo šolo.Takrat me niso zanimali računalniki(no mogoče pa samo nisem vedel ker ga še nisem imel) sedaj pa me tako da bi šel delati šolo za računalniškega tehnika oz. nekaj podobno temu.
Zanima me pa ali mi kaj priznajo na drugi šoli in kako zadeva poteka.Šolal bi se pa preko izobraževanja za odrasle in zadevo naredil po izpitih ker sedaj imam že redno službo in otroka tako da mi drugega ne preostane.
Je imel kdo od vas podobno situacijo ali pa se dobro spozna na te zadeve da se prvo malo informiram kako in kaj.

Hvala vsem
Lp

NotSpecial ::

Dvomim, da ti lahko kdo poda popoln odgovor. Glede na to, da se šole oz. predmetniki šol med sabo razlikujejo, bi bilo po mojem najboljše da pokličeš na šolo v katero bi se rad vpisal, zahtevaš svetovalno službo in jo/jih povprašaš ali in če kateri posamezni predmeti se ti priznajo v primeru nadaljevanega oz. dokončanega šolanja na njihovi šoli. Čez INFO iz prve roke jih ni.

lebdim ::

Tako kot je napisal NotSpecial. Pokliči v referat (oz. svetovalno službo - kot se to reče v srednjih šolah) in jim obrazloži situacijo ter jih vprašaj za informacije. Tam ti bodo znali najbolj povedati, kako in kaj.

Vesoljci ::

Verjetno bo res najbolje :)

Hvala
Lp

razerznak2 ::

sprejet sem na faks gradbeništvo redno, ampak bi se vpisal v strojno izredno, kako kaj to poteka?
Vesoljec nacist

SaXsIm ::

Težka bo. Sicer ne vem, na kateri program in fakulteto si se vpisal, ampak izredna mesta ima razpisana samo mariborska fakulteta, pa še ta samo na VS programu gradbeništvo v Mariboru in prometno inženirstvo.
SaXsIm

razerznak2 ::

razerznak2 je izjavil:

sprejet sem na faks gradbeništvo redno, ampak bi se vpisal v strojno izredno, kako kaj to poteka?


ce se na gradbeno ne grem vpisat pa bi se v 3 roku vpisal strojna izredno je to možno ali ne?
Vesoljec nacist

NotSpecial ::

razerznak2 je izjavil:

razerznak2 je izjavil:

sprejet sem na faks gradbeništvo redno, ampak bi se vpisal v strojno izredno, kako kaj to poteka?


ce se na gradbeno ne grem vpisat pa bi se v 3 roku vpisal strojna izredno je to možno ali ne?


SaXsIm je izjavil:

Težka bo. Sicer ne vem, na kateri program in fakulteto si se vpisal, ampak izredna mesta ima razpisana samo mariborska fakulteta, pa še ta samo na VS programu gradbeništvo v Mariboru in prometno inženirstvo.


Izredna mesta ima seveda razpisana tut FS LJ, in sicer kar 60 mest na VS. FS MB ima pa v bistvu za izredne študente razpisanih 20 mest na VS in 20 mest na UN na Oblikovanju in tekstilnih materialih. Koker sem na hitro preletela skozi pogoje, se mi zdi, da nekih pretiranih problemov pri izrednem vpisu ne bi smel imeti (shit bi bil, če bi se hotel vpisati redno). Aha, na fakulteto za gradbeništvo si bil sprejet redno v drugem roku in se zatorej še nisi vpisal (s tem bodo menda začeli v petek), kar je v bistvu fajn, ker na dveh fakultetah hkrati ne moreš biti vpisan (se mi zdi, tko je bilo vsaj včasih) – ok, pustmo izjeme vzporednega vpisa pa to, ker to v tvoji zadevi itak ni pomembno. V bistvu ti predlagam, da pokličeš (če misliš iti na FS v MB) na št. 022355261 (vsak delovni dan med 9-11 oz. med 13-14h) oz. (če misliš iti na FS v LJ) na št. 012418505 oz. 012418508 – gospe tam bi ti po mojem morale znati odg. na tvoje vprašanje. Jaz sicer menim, da se da. Se mi pa zdi izreden vpis na nek način tut malo tvegan (dober se pozanimaj ali bo zagotovljen minimalen prag, da se bo program sploh izvedel), ker sem menda ravno na strani FS MB VS zasledila, da jih mora biti najmanj 15, da se izredni študij sploh izvede. Če ti informacijska služba da zeleno luč, iz previdnosti še pokliči na FS (MB. oz. LJ) in jih vprašaj kako kaže z izrednim vpisom za tekoče študijsko leto – ali bo oz. ali ne bo izveden. Skratka, pazi na to, da se ti na koncu ne bo pripetilo, da ne boš nikamor vpisan.
Btw: kaj si sploh razmišljal glede na to da, koker sem na hiter pogledala, redni FS NM VŠ in redni FS MB UN – glede na število prijavljenih po prijavah prvih želj za vpis celo v drugem roku - sploh nista imela oz. nimata preseženega omejenega vpisa?

razerznak2 ::

NotSpecial je izjavil:

razerznak2 je izjavil:

razerznak2 je izjavil:

sprejet sem na faks gradbeništvo redno, ampak bi se vpisal v strojno izredno, kako kaj to poteka?


ce se na gradbeno ne grem vpisat pa bi se v 3 roku vpisal strojna izredno je to možno ali ne?


SaXsIm je izjavil:

Težka bo. Sicer ne vem, na kateri program in fakulteto si se vpisal, ampak izredna mesta ima razpisana samo mariborska fakulteta, pa še ta samo na VS programu gradbeništvo v Mariboru in prometno inženirstvo.


Izredna mesta ima seveda razpisana tut FS LJ, in sicer kar 60 mest na VS. FS MB ima pa v bistvu za izredne študente razpisanih 20 mest na VS in 20 mest na UN na Oblikovanju in tekstilnih materialih. Koker sem na hitro preletela skozi pogoje, se mi zdi, da nekih pretiranih problemov pri izrednem vpisu ne bi smel imeti (shit bi bil, če bi se hotel vpisati redno). Aha, na fakulteto za gradbeništvo si bil sprejet redno v drugem roku in se zatorej še nisi vpisal (s tem bodo menda začeli v petek), kar je v bistvu fajn, ker na dveh fakultetah hkrati ne moreš biti vpisan (se mi zdi, tko je bilo vsaj včasih) – ok, pustmo izjeme vzporednega vpisa pa to, ker to v tvoji zadevi itak ni pomembno. V bistvu ti predlagam, da pokličeš (če misliš iti na FS v MB) na št. 022355261 (vsak delovni dan med 9-11 oz. med 13-14h) oz. (če misliš iti na FS v LJ) na št. 012418505 oz. 012418508 – gospe tam bi ti po mojem morale znati odg. na tvoje vprašanje. Jaz sicer menim, da se da. Se mi pa zdi izreden vpis na nek način tut malo tvegan (dober se pozanimaj ali bo zagotovljen minimalen prag, da se bo program sploh izvedel), ker sem menda ravno na strani FS MB VS zasledila, da jih mora biti najmanj 15, da se izredni študij sploh izvede. Če ti informacijska služba da zeleno luč, iz previdnosti še pokliči na FS (MB. oz. LJ) in jih vprašaj kako kaže z izrednim vpisom za tekoče študijsko leto – ali bo oz. ali ne bo izveden. Skratka, pazi na to, da se ti na koncu ne bo pripetilo, da ne boš nikamor vpisan.
Btw: kaj si sploh razmišljal glede na to da, koker sem na hiter pogledala, redni FS NM VŠ in redni FS MB UN – glede na število prijavljenih po prijavah prvih želj za vpis celo v drugem roku - sploh nista imela oz. nimata preseženega omejenega vpisa?


hvala za izčrpen odgovor

1 prvem roku sem zamudil
2 rok sem se vpisal strojna, pol gradbena
na strojno so ble omejitve ki jih nisem izpolnjeval, gradbena pa mi ni lih tko, mi je strojna bol
zdaj bi se pa vseno vpisal v strojno vendar izredno, sej kot si napisal bom poklical ter videl kaj bo z tega,
Vesoljec nacist

NotSpecial ::

Malenkost. Btw: za LJ sta v bistvu (za tvoj primer) bolj ustrezni cifri: 012418502 oz. 012418555.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344408 (6600) nejc_nejc
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198242 (37059) Filip8
»

Študij "vodarstvo in okoljsko inženirstvo"

Oddelek: Šola
418891 (5950) GreatXhan
»

Vpis na SI fakulteto kot samoplačnik

Oddelek: Šola
132859 (2313) tiran2000
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7516044 (9106) Jerry000

Več podobnih tem