» »

Nadzor na meji z Avstrijo

Nadzor na meji z Avstrijo

«
1
2

jtothek ::

Zdravo

Ta teden se mislim odpravit v Graz po malo šopinga. Zdaj ko je/bo meja spet pod nadzorom me zanima ali kdo od vas ve ali je potrebno imati poleg osebno ali lahko samo z vozniško greš prek?
  • odklenil: bluefish ()

mAXTER ::

Osebna izkaznica ali potni list. Pa avto preglej da ne bo kaksnih slepih potnikov pri preckanju meje:D

jtothek ::

Hvala. Torej ne bom šel s hladilnim tovornjakom. :)

black ice ::

Če še ne veš moraš osebni dokument vedno imeti s sabo. Zgolj, da pri nas vozniško velja tudi kot osebni dokument v Avstriji pa ne. Razumljivo?

krneki0001 ::

jtothek je izjavil:

Zdravo

Ta teden se mislim odpravit v Graz po malo šopinga. Zdaj ko je/bo meja spet pod nadzorom me zanima ali kdo od vas ve ali je potrebno imati poleg osebno ali lahko samo z vozniško greš prek?


A do sedaj si brez dokumentov hodil naokoli? A v sloveniji tudi brez dokumentov naokoli hodiš?

Dolžnost vsakega polnoletnega državljana s stalnim prebivališčem v Sloveniji, ki nima veljavne druge javne listine, opremljene s fotografijo, je, imeti osebno izkaznico, opozarjajo na ministrstvu za notranje zadeve. Če polnoleten državljan s stalnim prebivališčem v Sloveniji nima osebne izkaznice ali druge veljavne javne listine, opremljene s fotografijo, ki jo je izdal državni organ, je v prekršku.


Kazen je pa od 400 do 830 evrov, če se pa policistu da malo zajebavat, pa še privedba na policijsko postajo kot tanajvečjega kriminalca in ugotavljanje tvoje identitete.

Za veljaven osebni dokument, v sloveniji, štejejo: osebna izkaznica, potni list, obmejna prepustnica, vozniško dovoljenje, orožni list in potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna.

Zgodovina sprememb…

jtothek ::

Mam vozniško vedno poleg zdaj ko je kartica. Pa potni list, ki ga nimam vedno poleg, ker zakaj bi ga vlačil poleg če maš vozniško. Pa tudi če se gre kdaj v Avstrijo ni blo problemov (odkar je Schengen). Pa do zdaj me še nobeden policaj ni za dokumente zajebaval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jtothek ()

black ice ::

Poudarek na še. Ko mu boš pomolil vozniško te bo čukavo gledal.

jtothek ::

Saj zdaj očitno ne bom šel na mejo z vozniško. Očitno se še bom moral izprsit pa dat pare za nove slike pa dal osebno delat, da ne bom okoli hodil s potnim listom kot da grem v Mongolijo pa ne v Avstrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jtothek ()

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:



A do sedaj si brez dokumentov hodil naokoli? A v sloveniji tudi brez dokumentov naokoli hodiš?



Ne, resno no. Greš na en tek, v trgovino , na basket.. A maš vedno zraven dokumente. Jaz jih nimam.

krneki0001 ::

jtothek je izjavil:

Saj zdaj očitno ne bom šel na mejo z vozniško. Očitno se še bom moral izprsit pa dat pare za nove slike pa dal osebno delat, da ne bom okoli hodil s potnim listom kot da grem v Mongolijo pa ne v Avstrijo.


Tudi do sedaj si moral imeti za prehod v avstrijo potni list ali pa osebno. Če je nisi imel, si imel pač srečo, da te niso nikoli identificiral. Ker so avstrijski policaji lahko zajebani ko svija, če nimaš dokumentov. Ugotavljanje identitete, kot tujca, te tam lahko zelo drago pride, pa do zadnjega centa ti jo bodo zaračunal.

Na ljubelju vem da pozimi gledajo avtomobile, če imaš sploh dobre gume za spust po ljubelju k njim. Pa vsake toliko časa tudi preverjajo dokumente (ker si tujec - osebno ali potni list in prometno ter izpit za avto)

bambam20 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:



A do sedaj si brez dokumentov hodil naokoli? A v sloveniji tudi brez dokumentov naokoli hodiš?



Ne, resno no. Greš na en tek, v trgovino , na basket.. A maš vedno zraven dokumente. Jaz jih nimam.


Uradno bi jih moral imeti povsod, razen v krogu "nevemkolikometrov" okoli hiše.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

krneki0001 je izjavil:

Uradno bi jih moral imeti povsod, razen v krogu "nevemkolikometrov" okoli hiše.


Po novem več ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

Seveda ne, saj smo v EU.

Ostanki čudaških režimov naj čimprej romajo v kanto.

SaXsIm ::

?

Od kdaj? In kaj je tako čudaškega, če moraš imeti pri sebi osebni dokument?
SaXsIm

Runnagain ::

A je na Ljubelju potem že vzpostavljena kontrola?

stjan ::

Kam lahko greš brez dokumentov?
Resno vprašam, ker te policaji najprej vprašajo za osebno in vozniško.

Kar se tiče Avstrijcev so lani slikali motorje in si delali evidenco.

Kot par sta se dva sprehajala ob cesti, nekaj km naprej pa je bila kontrola, ki je popisala dokumente.

Se pa sedaj po nekaj letih svobodnega prehajanja meje vračamo v čase, ko si na meji čakal kot balkanski "cigan", ki ga nihče ni imel rad, so nas pa rabili ker smo jim znosili veliko denarja.

Star pregovor drži: Dobrota je sirota. :(

Pithlit ::

stjan je izjavil:

Kam lahko greš brez dokumentov?
Resno vprašam, ker te policaji najprej vprašajo za osebno in vozniško.

Huh? Pri nas pa res ne... Vprašajo te za osebni dokument (kar vozniška je) torej je "ali" ne pa "in". Če te ustavijo z avtom jim je dovolj vozniška in prometna.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

SaXsIm> In kaj je tako čudaškega, če moraš imeti pri sebi osebni dokument?

Da ni nobenega razloga, da bi ga moral imeti, če ne živiš v policijski državi.

opeter ::

jype je izjavil:

SaXsIm> In kaj je tako čudaškega, če moraš imeti pri sebi osebni dokument?

Da ni nobenega razloga, da bi ga moral imeti, če ne živiš v policijski državi.


A tako to deluje? Nisem vedel. Pa si to že omenil policajem?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Glugy ::

bambam20 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:



A do sedaj si brez dokumentov hodil naokoli? A v sloveniji tudi brez dokumentov naokoli hodiš?



Ne, resno no. Greš na en tek, v trgovino , na basket.. A maš vedno zraven dokumente. Jaz jih nimam.


Jz mam dokumente s seboj edin če grem dlje k 5 km od doma. Pač sej če bom kej narobe naredu bojo tak pogruntal kdo sm, če pa nam pa ne vidm razloga zakaj bi mogu dokazovat kdo sm. Razumel bi če bi šel na kakšno varovano območje, živel blizu meje ali pa neki, drgač je pa to krneki. Itak imajo telematrijo. Skenirajo(=slikajo) ti obraz pa jim v praktično instantno najde rezultat kdo sm. Tole z osebnimi izkaznicami je bolj zato da država lahko spet enmu da javno naročilo da neko priskledno podjetje služi denar.

tupee ::

Zakaj pa nimate dokumentov s sabo? Ali imate kaj za skrivati?

DMX ::

tupee je izjavil:

Zakaj pa nimate dokumentov s sabo? Ali imate kaj za skrivati?


Ne, lahko ga le izgubis :))

Invictus ::

Če sem prav prebral novico, je nadzor samo na Madžarski meji. Tako da tukaj malo bluzite ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tor2 ::

tupee je izjavil:

Zakaj pa nimate dokumentov s sabo? Ali imate kaj za skrivati?

Itak smo teroristi https://github.com/paxman/ZDIJZovanje .
Ti nisi ?
Daj priznaj, saj ne bomo nikomur povedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

phantom ::

Glugy je izjavil:


Jz mam dokumente s seboj edin če grem dlje k 5 km od doma. Pač sej če bom kej narobe naredu bojo tak pogruntal kdo sm, če pa nam pa ne vidm razloga zakaj bi mogu dokazovat kdo sm. Razumel bi če bi šel na kakšno varovano območje, živel blizu meje ali pa neki, drgač je pa to krneki. Itak imajo telematrijo. Skenirajo(=slikajo) ti obraz pa jim v praktično instantno najde rezultat kdo sm. Tole z osebnimi izkaznicami je bolj zato da država lahko spet enmu da javno naročilo da neko priskledno podjetje služi denar.

Kaj pa če te Policija popiše? To se lahko zgodi tudi izven varovanih območij in meje. Kaj pa če prečkaš cesto in ti napišejo kazen? Brez osebnega dokumenta se jim komot zlažeš, da te odpeljejo na postajo in identificirajo pa tudi traja in stane. Najbolj praktično je zato, da ljudje sabo nosijo osebne dokumente.
~
~
:wq

FTad ::

phantom je izjavil:

Glugy je izjavil:


Jz mam dokumente s seboj edin če grem dlje k 5 km od doma. Pač sej če bom kej narobe naredu bojo tak pogruntal kdo sm, če pa nam pa ne vidm razloga zakaj bi mogu dokazovat kdo sm. Razumel bi če bi šel na kakšno varovano območje, živel blizu meje ali pa neki, drgač je pa to krneki. Itak imajo telematrijo. Skenirajo(=slikajo) ti obraz pa jim v praktično instantno najde rezultat kdo sm. Tole z osebnimi izkaznicami je bolj zato da država lahko spet enmu da javno naročilo da neko priskledno podjetje služi denar.

Kaj pa če te Policija popiše? To se lahko zgodi tudi izven varovanih območij in meje. Kaj pa če prečkaš cesto in ti napišejo kazen? Brez osebnega dokumenta se jim komot zlažeš, da te odpeljejo na postajo in identificirajo pa tudi traja in stane. Najbolj praktično je zato, da ljudje sabo nosijo osebne dokumente.


Logiraj se z mobijem na FB, pa se jim identificiraj ;)

Sriple Tix ::

Ne razumem. Če je v zakonu zapisano, da moraš imeti na javnem mestu s seboj osebni dokument, ga moraš, ne glede na vse samorazlage in lastne teorije, tam tudi imeti. Zakon je najbrž napisan jasno, kazen za neupoštevanje tudi znana, pizdenje čez štirinajst dni, zakaj si plačal deset metrov od hiše, pa brez učinka :)

Zgodovina sprememb…

Runnagain ::

Sam, ko grem na bližnji špancir, s seboj ne vzamem osebnega dokumenta. Vem, da bi ga moral imeti s seboj, in glede na to, bi prevzel odgovornost in požrl kazen, če bi mi jo dodelili.

mtosev ::

jaz osebni dokument razen, če grem ven iz slovenije nimam pri sebi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sriple Tix ::

@Runnagain, niti jaz ko grem na laufanje in če bi naletel na zateženega policista, bi verjetno kar držal jezik za zobmi in se sprijaznil s torturo, kajti bil sem priča, kako rapidno se zvišuje kazen, če ne znaš imeti zaprtega gobca pred organom reda.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Z normalnim odnosom se da vse rešit (razen če ga kapitalno userješ... kar pa bit brez dokumenta me tekom ni).
Life is as complicated as we make it...

Sriple Tix ::

Se strinjam Pithlit in niti ne poznam primera med mojimi znanci, da bi koga policist privijal zaradi tega, ampak zakon je vseeno zakon :)

SaXsIm ::

@jype - Klik - nisem nikjer našel, da omenjen zakon ne velja več. Poleg tega smo debato o obveznem nošenju osebnega dokumenta pred časom že razrešili na tem forumu. Klik.
SaXsIm

jype ::

Saj zakon velja - samo reč je že od nekdaj nesmiselna, ampak v socializmu se ni spodobilo dvomit v modrost režima, zdaj se pa to menda celo spodbuja.

Gre predvsem za to, da je kaznovati človeka, ki nima pri sebi osebnega dokumenta, v mnogo primerih precej nesramno. K sreči so slovenski policisti precej profesionalni ljudje in vsaj jaz še nisem imel težav s tem, da sem jih prepričal v svojo identiteto tudi brez osebnega dokumenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SaXsIm ::

jype je izjavil:

SaXsIm> In kaj je tako čudaškega, če moraš imeti pri sebi osebni dokument?

Da ni nobenega razloga, da bi ga moral imeti, če ne živiš v policijski državi.


Torej je tale post nabijanje. Če ti dosedaj en policaj ni napisal kazni, še ne pomeni, da ti je naslednji ne bo. Zakon je pa očitno še vedno veljaven.
SaXsIm

jype ::

SaXsIm> Torej je tale post nabijanje. Če ti dosedaj en policaj ni napisal kazni, še ne pomeni, da ti je naslednji ne bo. Zakon je pa očitno še vedno veljaven.

Jaz nisem ničesar napisal o zakonu, temveč o tem, da v sodobni družbi ni razloga, da bi človek s seboj nosil košček žegnanega papirja, ki naj bi dokazoval njegovo identiteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SaXsIm ::

Ni razloga, razen zakona, ki ti daje razlog?
SaXsIm

jype ::

SaXsIm> Ni razloga, razen zakona, ki ti daje razlog?

Če zakon od mene zahteva, da se po ulicah, ki imajo v imenu črko "š", lahko premikam samo ritensko, to v resnici ni razlog, da bi takšno neumnost tudi v resnici počel.

SaXsIm ::

jype je izjavil:

SaXsIm> Ni razloga, razen zakona, ki ti daje razlog?

Če zakon od mene zahteva, da se po ulicah, ki imajo v imenu črko "š", lahko premikam samo ritensko, to v resnici ni razlog, da bi takšno neumnost tudi v resnici počel.


Aha, nisem vedel, da se človek odloči, kateri zakoni so mu neumni, in se jih ne drži ker za njega ne veljajo. Bo treba javiti na Dob, se bo verjetno marsikdo odločil, da kazenski zakonik za njega ne velja.
SaXsIm

tor2 ::

jype je izjavil:

SaXsIm> Ni razloga, razen zakona, ki ti daje razlog?

Če zakon od mene zahteva, da se po ulicah, ki imajo v imenu črko "š", lahko premikam samo ritensko, to v resnici ni razlog, da bi takšno neumnost tudi v resnici počel.

Temu so exex Jugi/SHS rekli "ne priznajem ovaj sud" by Tito 1928.

v 2014 Mladič


Če se javiš za RL situacijo, te z veseljem snemam v konkretnem primeru in potem uploadam na yt.

MrStein ::

SaXsIm je izjavil:

?

Od kdaj? In kaj je tako čudaškega, če moraš imeti pri sebi osebni dokument?

Enako čudaško je, kot da bi moral na rokavu imeti prišit "verski simbol".

Tko ne pamti...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

phantom ::

Zakon, ki predpisuje, da moramo s seboj nositi osebni dokument še zdaleč ni neumen. Veliko je primerov, ko mora Policija ugotoviti identiteto ljudi, in osebni dokument je daleč najbolj praktična rešitev.

Recimo, da te dobijo, ko ne prečkaš ceste pri prehodu za pešce in ti napišejo kazen. Če nimaš dokumenta, lahko komot navedeš podatke od nekoga drugega, in danes je dovolj predrzne mularije, ki bi to tudi naredila. Ali pa iščejo roparje banke, na poti naletijo na sumljive ljudi, ki bi lahko bili roparji in jih popišejo.

Rešitev za nenošenje osebnih dokumentov, bi bila, da bi policija imela s seboj poseben terminal, ki bi te poskeniral (prstne odtise, šarenico ipd.) in našel v bazi državljanov. To bi ziher bil manj invaziven poseg v zasebnost, mar ne?
~
~
:wq

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phantom ()

stjan ::

Predpisana nošnja osebnih dokumentov izhaja iz totalitarnih sistemov, ki so v preteklosti bili v Evropi.

phantom ::

MrStein je izjavil:


Enako čudaško je, kot da bi moral na rokavu imeti prišit "verski simbol".

Tko ne pamti...

Verski simbol vidijo vsi, osebni dokument moraš pokazati zgolj policiji in na njem ni nič diskriminatornega.
~
~
:wq

trololo2 ::

Back on topic, lahko kdo pove kako izgleda ta kontrola na meji? Ustavijo vse? Ali gre bolj za tovornjake?

tor2 ::

Kombije, tovornjake, enoprostorce, tudi osebne*, če so čudne tablice ali zagorele osebe za volanom (* povedal policaj na orf).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

;-) ::

kaka panika a ne zjutraj ne ob 17 uri ni bilo v šentilju ne sluha ne duha o policiji

[D]emon ::

Invictus je izjavil:

Če sem prav prebral novico, je nadzor samo na Madžarski meji. Tako da tukaj malo bluzite ...


Avstrija je ob polnoci uvedla ponovni nadzor meje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

phantom> in osebni dokument je daleč najbolj praktična rešitev.

Seveda. Saj zato ga vedno, ko je praktično, nosim s seboj.

Da me država lahko kaznuje, ko ga iz poljubnega razloga nimam s seboj, je pa absurdno - ampak eni imajo radi močno državo, ki se o pomembnih rečeh odloča namesto njih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

opeter ::

Kmalu te bodo itak identificirali s prstnim odtisom, s skeniranjem oči itd. Skratka, osebni dokument je res počasi le še stvar preteklosti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter> Kmalu te bodo itak identificirali s prstnim odtisom, s skeniranjem oči itd. Skratka, osebni dokument je res počasi le še stvar preteklosti.

Ja, nazadnje, ko so me, so me samo vprašali, kako je ime moji mami in koliko je stara, poklicali v centralo, kjer so podatke preverili in tako potrdili, da si svojega imena nisem izmislil.

Nisem dobil občutka, da so za ta postopek porabili goro davkoplačevalskega denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so obvezni osebni dokumenti -18? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7727594 (13573) Utk
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226507 (17483) mihapc123
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715534 (13550) zavajon
»

Bela hiša želi uvesti zaupanja vredne spletne identitete

Oddelek: Novice / Zasebnost
3712860 (10824) SkipEU

Več podobnih tem