» »

Imate rajši Win 7 kot Win 10? Imamo rešitev.

Imate rajši Win 7 kot Win 10? Imamo rešitev.

«
1
2 3 4

zmaugy ::

http://www.siol.net/novice/tehnologija/...

Po tem, kar sem prebral na Siolu, je MFD spremenil W7 (in W8) v W10 tip stvar, ki si jo sam nikakor ne želim na svoem računalniku in v svojem življenju. Tole razumem kot zahrbtno izdajo. Lahko samo rečem, da razumem, zakaj je MFD ukinil kampanijo Scroogle. Ker je sam postal še hujši.
Zdaj bi dodal nekaj zelo sočnih kletvic in z njimi okrasil MFD, ampak tole je konec koncev spodoben forum.
  • spremenilo: zmaugy ()

tor2 ::

Na w7 je pod important samo kb3068708 (KB3022345 mislim da je tudi bil, ki dela težave sfcju http://www.infoworld.com/article/292617... ), ostali so pod optional:

https://support.microsoft.com/sl-si/kb/...
https://support.microsoft.com/sl-si/kb/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

b3D_950 ::

Kaj pomeni MFD?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

mat xxl ::

Kako to sranje, ki sem ga že kasiral odstraniti z W7 64 bit ?

mailer ::

Če ste uporabnik Windowsov 7 ali 8.1 in si vdiranja v zasebnost ne želite, je v vmesniku Windows Update najbolje poskrbeti, da teh posodobitev sploh ne namestite. Lahko jih tudi odstranite (Nadzorna plošča/Programi/Ogled nameščenih posodobitev).

Če operacijski sistem odstranitve posamezne posodobitve ne bo dovolil, odprite Ukazni poziv (v Iskanje vpišite cmd) in poskusite s spodnjimi ukazi (za vsako od omenjenih posodobitev):

wusa /uninstall /kb:3068708 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3022345 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3075249 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3080149 /quiet /norestart
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Miha 333 ::

Sem ravno nameraval kupit novo win7 retail licenco, da bi imel v primeru menjave računalnika to zagotovljeno, saj je konec koncev podprt do 2020. Kot kaže, je pravkar prišlo do spremembe načrta.

Arch, Mint ali Ubuntu, to je zdaj vprašanje ...

aerie ::

b3D_950 je izjavil:

Kaj pomeni MFD?

Neki od tega: MFD @ Wikipedia
Osebno navijam za Mumbai Fire Brigade.

Dr_M ::

A si ziher, da ni Mini Floppy Disk?
Glede na to, da govorimo o racunalnistvu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

radmannsdorf ::

Toraj moramo v 7,8 in 10 uporabiti tole.
http://www.oo-software.com/en/shutup10

njyngs ::

Miha 333 je izjavil:

Sem ravno nameraval kupit novo win7 retail licenco, da bi imel v primeru menjave računalnika to zagotovljeno, saj je konec koncev podprt do 2020. Kot kaže, je pravkar prišlo do spremembe načrta.

Arch, Mint ali Ubuntu, to je zdaj vprašanje ...

Prvi ali drugi. Izogibaj se Ubuntuju
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Runnagain ::

njyngs je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Sem ravno nameraval kupit novo win7 retail licenco, da bi imel v primeru menjave računalnika to zagotovljeno, saj je konec koncev podprt do 2020. Kot kaže, je pravkar prišlo do spremembe načrta.

Arch, Mint ali Ubuntu, to je zdaj vprašanje ...

Prvi ali drugi. Izogibaj se Ubuntuju


Mint all the way!

pirlo ::

aerie je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

Kaj pomeni MFD?

Neki od tega: MFD @ Wikipedia
Osebno navijam za Mumbai Fire Brigade.

Microsofd?

Runnagain ::

radmannsdorf je izjavil:

Toraj moramo v 7,8 in 10 uporabiti tole.
http://www.oo-software.com/en/shutup10


Je kdo že stestiral tole?

issak ::

Miha 333 je izjavil:

Sem ravno nameraval kupit novo win7 retail licenco, da bi imel v primeru menjave računalnika to zagotovljeno, saj je konec koncev podprt do 2020. Kot kaže, je pravkar prišlo do spremembe načrta.

Arch, Mint ali Ubuntu, to je zdaj vprašanje ...


Manjaro

pirlo je izjavil:

aerie je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

Kaj pomeni MFD?

Neki od tega: MFD @ Wikipedia
Osebno navijam za Mumbai Fire Brigade.

Microsofd?


Microsoft daemon? Navsezadnje laufa v ozadju...
In multitasking computer operating systems, a daemon (/ˈdiːmən/ or /ˈdeɪmən/) is a computer program that runs as a background process, rather than being under the direct control of an interactive user.


:D
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Cervantes ::

aerie je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

Kaj pomeni MFD?

Neki od tega: MFD @ Wikipedia
Osebno navijam za Mumbai Fire Brigade.

Misliš Fire Department?

Tr0n ::

Heh, prav zabavno je gledat "casual" folk, kako se razburja nad Win10 privacy settingsi, uporabljajo pa Google/Facebook/iPhone/Twitter in ostalo kramo, kjer se da vec informacij o njih razbrat, kot kjerkoli drugje.

Idiocracy, here we home.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

trnvpeti ::

Tr0n je izjavil:

Heh, prav zabavno je gledat "casual" folk, kako se razburja nad Win10 privacy settingsi, uporabljajo pa Google/Facebook/iPhone/Twitter in ostalo kramo, kjer se da vec informacij o njih razbrat, kot kjerkoli drugje.

Idiocracy, here we home.

twitter na racunalniku ve, kolikokrat,kdaj,... si odpiral word/photoshop/program,... , katere vse programe imas instalirane, kaj si vse probal,...., katere vse .doc/slike imas, gesla za ebay,paypal, ....?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Tr0n ::

Ne, ve pa kje se trenutno nahajas in kaj delas. Kar je se huje. :)

trnvpeti ::

Tr0n je izjavil:

Ne, ve pa kje se trenutno nahajas in kaj delas. Kar je se huje. :)

kaj delas ve? kaj tocno twiter ve, kaj delas?

trnvpeti je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Ne, ve pa kje se trenutno nahajas in kaj delas. Kar je se huje. :)

kaj delas ve? kaj tocno twiter ve, kaj delas?

kako twitter ve v firefoxu, kje si, ce to onemogocis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Tr0n ::

Potem seveda ne ve, ampak vecina folka niti ne ve, da lahko to izklopi. :)

trnvpeti ::

Tr0n je izjavil:

Potem seveda ne ve, ampak vecina folka niti ne ve, da lahko to izklopi. :)

bluzis na veliko

Tr0n ::

Kaj ti ni jasno? Folk na twitterju pise, kje je in kaj dela/je/s kom je pa se sliko zraven uploada? Zdaj ce imajo vklopljeno lokacijo ali ne, sploh nima veze. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

trnvpeti ::

Tr0n je izjavil:

Kaj ti ni jasno? Folk na twitterju pise, kje je in kaj dela/je/s kom je pa se sliko zraven uploada? Zdaj ce imajo vklopljeno lokacijo ali ne, sploh nima veze. :)

in pol razlagas ostalim, kako je isto :)
pa v w10 si se strinjal, da ms pocne s tabo kar zeli
v EULA v w7/w8 se s tem nisi strinjal, sedaj so ti pa kr vklopili
in se kr pravis, da je isto

Tr0n ::

Saj nisem nikjer rekel, da je isto, ampak se hujse. :)

trnvpeti ::

pri tebi je lahko hujse :)
in moras pol govoriti(pa ne tukaj) samo v svojem imenu

ziga1990 ::

Tukaj vsi paranoični glede WIN 10 in zasebnosti čez 15 minut pa na družabna omrežja pisat še bolj zasebne stvari za katere win 10 sploh nebi mogel izvedeti.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

b3D_950 ::

Casual folk se sploh ne obremenjuje s tem.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

jest10 ::

ziga1990 je izjavil:

Tukaj vsi paranoični glede WIN 10 in zasebnosti čez 15 minut pa na družabna omrežja pisat še bolj zasebne stvari za katere win 10 sploh nebi mogel izvedeti.

Na družabna omrežja napišeš kar želiš napisati/deliti z drugimi. Opaziš kakšno razliko med tem in stvarmi, ki nas motijo pri W10?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

trnvpeti ::

jest10 je izjavil:

nas motijo pri W10?

pri w10 se strinjas s pogoji(EU bi morali pritisnit na ms, da dajo se moznost nestrinjanja)
bolj problematicen je sedaj w7 in w8

zmaugy ::

Tole je M$ hlinil pred cca tremi leti:



Danes je še slabši od Googla. Zame je to kot nož v hrbet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

ziga1990 je izjavil:

Tukaj vsi paranoični glede WIN 10 in zasebnosti čez 15 minut pa na družabna omrežja pisat še bolj zasebne stvari za katere win 10 sploh nebi mogel izvedeti.

Imam eno novico zate: kot so ti že drugi povedali, na socialnih omrežjih objaviš vse kar TI SAM želiš. To pomeni, da ne objaviš vseh fotografij ipd. OS ima dostop do VSEH tvojih fotografij, datotek - do vsega, kar je na računalniku. Na katerem imaš na primer WIN 7 in računaš na to, da so stvari tam vsaj približno varne, vsekakor pa niso na voljo mega korporaciji, ki ti je prodala OS in ki si ji s samim nakupom in uporabo pač moral zaupati in ki si ji zaupal zadnjih 20 in več let.

Dr_M ::

Pa ima kdo res kaksen dokaz, da je MS od koga dejansko prejel fotografijo/dokument preko win10?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

trnvpeti ::

Dr_M je izjavil:

Pa ima kdo res kaksen dokaz, da je MS od koga dejansko prejel fotografijo/dokument preko win10?

ta pa zmaga :)

zmaugy ::

Dr_M je izjavil:

Pa ima kdo res kaksen dokaz, da je MS od koga dejansko prejel fotografijo/dokument preko win10?

To, da imajo WIN 10 možnost brskat po zasebnih datotekah in poročat domov je feature, ki je tam zgolj slučajno, right?
In kot pravijo na Siolu so te voajerske možnosti po novem s "popravki" (verjetno bi bolj ustrezalo POKVARKI) dodali tudi v W7 in W8. S čimer se jaz nikoli nisem strinjal. Za oba kosa kot kaže po novem malwarea sem plačal. Te štose naj prodajajo na WIN10, kjer je bilo to v naprej znano, če najdejo kupce.

radmannsdorf ::

Runnagain je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Toraj moramo v 7,8 in 10 uporabiti tole.
http://www.oo-software.com/en/shutup10


Je kdo že stestiral tole?

jaz. probaj. ni nič takega. odpre se ti okno, v katerem imaš gumbe za šibat levo/desno. sem mislil da imam vse izklopljeno, pa je še full stvari bilo vklopljenih. je pa freeware.

Tr0n ::

Ocitno EULA MSju dopusca, da pushne te updejte na ostale produkte. Uporabniki pa se se vedno lahko odlocijo, ali bodo ta Update for customer experience and diagnostic telemetry pustili, ali ga odstranili.

MS se vse bolj pomika v servisne vode, in to je en tak korak v tej smeri. To velja za vse aktivne MS produkte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

mtosev ::

glede, da je win10 že na 75mil napravah bi lahko rekli, da microsoftu z win10 kr uspeva
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

trnvpeti ::

w10 5,21% konec avg15, w7 57,7, w8 2,5, w81 11.4%
xp 12,1% vista 1,8%
nic kaj ne zgleda ok, pac w8 so(bodo) sli na w10

tor2 ::

zmaugy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pa ima kdo res kaksen dokaz, da je MS od koga dejansko prejel fotografijo/dokument preko win10?

To, da imajo WIN 10 možnost brskat po zasebnih datotekah in poročat domov je feature, ki je tam zgolj slučajno, right?
In kot pravijo na Siolu so te voajerske možnosti po novem s "popravki" (verjetno bi bolj ustrezalo POKVARKI) dodali tudi v W7 in W8. S čimer se jaz nikoli nisem strinjal. Za oba kosa kot kaže po novem malwarea sem plačal. Te štose naj prodajajo na WIN10, kjer je bilo to v naprej znano, če najdejo kupce.

Tudi win10 nsa edition ni zastonj če ga kupiš, free je samo nadgradnja iz legalnih w7/8.1:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/pr...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/pr...

dsp 158
fpp 240 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

mtosev ::

trnvpeti je izjavil:

w10 5,21% konec avg15, w7 57,7, w8 2,5, w81 11.4%
xp 12,1% vista 1,8%
nic kaj ne zgleda ok, pac w8 so(bodo) sli na w10
right. a win7 je bil v roku enega meseca na 75mil napravah? lol eni pa res ne znate pravilno primerjati stvari.

tor2 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pa ima kdo res kaksen dokaz, da je MS od koga dejansko prejel fotografijo/dokument preko win10?

To, da imajo WIN 10 možnost brskat po zasebnih datotekah in poročat domov je feature, ki je tam zgolj slučajno, right?
In kot pravijo na Siolu so te voajerske možnosti po novem s "popravki" (verjetno bi bolj ustrezalo POKVARKI) dodali tudi v W7 in W8. S čimer se jaz nikoli nisem strinjal. Za oba kosa kot kaže po novem malwarea sem plačal. Te štose naj prodajajo na WIN10, kjer je bilo to v naprej znano, če najdejo kupce.

Tudi win10 nsa edition ni zastonj če ga kupiš, free je samo nadgradnja iz legalnih w7/8.1:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/pr...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/pr...

dsp 158
fpp 240 eur.
win10 pro fpp je na amazon uk 155eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

trnvpeti ::

75mio je rekel(je bilo instaliranih) na twiterju market manager MS Yusuf Mehdi(PR)
Ni povedal, da so to vsi testerji,pirati, ni povedal, kolk jih je slo nazaj iz w10,...
pac PR

in sedaj je neprimerno vec naprav, kot jih je bilo v casu w7

zmaugy ::

tor2 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pa ima kdo res kaksen dokaz, da je MS od koga dejansko prejel fotografijo/dokument preko win10?

To, da imajo WIN 10 možnost brskat po zasebnih datotekah in poročat domov je feature, ki je tam zgolj slučajno, right?
In kot pravijo na Siolu so te voajerske možnosti po novem s "popravki" (verjetno bi bolj ustrezalo POKVARKI) dodali tudi v W7 in W8. S čimer se jaz nikoli nisem strinjal. Za oba kosa kot kaže po novem malwarea sem plačal. Te štose naj prodajajo na WIN10, kjer je bilo to v naprej znano, če najdejo kupce.

Tudi win10 nsa edition ni zastonj če ga kupiš, free je samo nadgradnja iz legalnih w7/8.1:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/pr...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/pr...

dsp 158
fpp 240 eur.


Res je, ampak kupci so že ob nakupu bili seznanjeni kakšen invazivni softver kupujejo in jih očitno ne moti. Sam sem Win 7 kupil ene že pred kakšnimi 4 leti in takrat je M$ fural še Scroogle kampanjo.

zmaugy ::

mtosev je izjavil:

glede, da je win10 že na 75mil napravah bi lahko rekli, da microsoftu z win10 kr uspeva

Spominja na W8 dneve. Je pa res da če bodo izvedli to kolektivno grozoto na W7 in W8, bo še kakšen prehod več, bojo pa tudi komplet odhodi.
Sam sem se že odločil za to, da neham polnit M$ blagajno. In z največjim veseljem bom svojim številnim znancem predstavil prednosti takšne odločitve.

Dr_M ::

zmaugy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pa ima kdo res kaksen dokaz, da je MS od koga dejansko prejel fotografijo/dokument preko win10?

To, da imajo WIN 10 možnost brskat po zasebnih datotekah in poročat domov je feature, ki je tam zgolj slučajno, right?
In kot pravijo na Siolu so te voajerske možnosti po novem s "popravki" (verjetno bi bolj ustrezalo POKVARKI) dodali tudi v W7 in W8. S čimer se jaz nikoli nisem strinjal. Za oba kosa kot kaže po novem malwarea sem plačal. Te štose naj prodajajo na WIN10, kjer je bilo to v naprej znano, če najdejo kupce.



To ni odgovor na moje vprasanje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: b0root ()

zmaugy ::

Seveda je. Če tega ne mislijo početi, potem ne potrebujejo odprtih možnosti za to.

mtosev ::

zmaugy je izjavil:

mtosev je izjavil:

glede, da je win10 že na 75mil napravah bi lahko rekli, da microsoftu z win10 kr uspeva

Spominja na W8 dneve. Je pa res da če bodo izvedli to kolektivno grozoto na W7 in W8, bo še kakšen prehod več, bojo pa tudi komplet odhodi.
Sam sem se že odločil za to, da neham polnit M$ blagajno. In z največjim veseljem bom svojim številnim znancem predstavil prednosti takšne odločitve.
ja MS se res sekira zaradi 0,5-1% ljudi kateri jim bodo odšli.
jaz pa kr lepo priporočam ljudem da naj nadgradijo iz w7/8 na win10, ker je OS pač boljši
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

zmaugy je izjavil:

Seveda je. Če tega ne mislijo početi, potem ne potrebujejo odprtih možnosti za to.



Potem ne razumes mojega vprasanja. Next.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zmaugy ::

@mtosev: Kot se niso sekirali zaradi nepomemnih lolekov, ki so tečnarilj zaradi START gumba v Win 8, right? Bomo videli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Dr_M ::

Vprasal sem, ce ima kdo dokaz, pa si zacel mlatit prazno slamo.
Dokazi, pa jih bom se jaz poslal v ku... Teorij zarot pa ne sprejemam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zmaugy ::

Dr_M je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Seveda je. Če tega ne mislijo početi, potem ne potrebujejo odprtih možnosti za to.



Potem ne razumes mojega vprasanja. Next.


Nismo v vrtcu, ne zapravljaj mojega časa prosim.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211306149 (3529) anjica
»

Prenosnik LENOVO R61i piskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
132498 (2258) markolino
»

If stavek ping

Oddelek: Programiranje
121946 (1411) AndrejO
»

Windows 7 Installer (64-bit) - težave

Oddelek: Programska oprema
152797 (2187) fr!Xy
»

IE7 - kako ukinit "shrink to fit" ?

Oddelek: Programska oprema
71005 (1005) StratOS

Več podobnih tem