» »

Prenosnik LENOVO R61i piskanje

Prenosnik LENOVO R61i piskanje

markolino ::

Pozdravljeni. Kot v opisu piše lastim si prenosnika lenovo R61i In mi je kr naenkrat začel piskat...
Prenosnik deluje vse normalno, zažene se, skratka deluje vse BP. Vendar iz njega prihaja nekakšno piskanje..
Ko procesor ni obremenjen piska, ko malenkost miško premaknem oz primem nekakšno okno od določene mape in ga začnem premetavat sem pa tja, nato piskanje se ustavi. Ko vseskupaj miruje se spet pojavi ta nagraužen zvok :( :(, ki ne vem kako ga odstranit. HELP
Kupil sem mu novi ventilator vendar je stvar enaka.. Sumil sem na ventilator.

Odstranil sem tipkovnico in zvok posnel s pomočjio mobitela.. Kr lepo se sliši na posnetku...
prvih 15 skund je snemano okoli CD roma ter čipa za grafično nato sem telefon prislonil na procesor.

Meni se dozdeva da te moteče zvoke spušča procesor..
Lepo bi vas prosil, za pomoč in če je že kdo imel podobne simptone kot jaz s prenosnikom.

Posnetek se nahaja na temle linku:
http://www.filedropper.com/glas001

Ali na temle:
http://www.megafileupload.com/en/file/5...
Hvala.
V pričakovanju na odgovor.

erex ::

Ja, to je cpu whine. Probi v biosu izklopt CPU Power Management

markolino ::

CPU Power Management. izklopit ? kje se tocno to nahaja v biosu ?

facepalm ::

v windowsih 7/8/8.1:
At a command prompt, run the following command:
reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Processor /v Capabilities /t REG_DWORD /d 0x0007e066

po forumih, nekateri userji pravijo, da jim to pomaga. razlika pri avtonomije baterije je neopazna.

markolino ::

facepalm je izjavil:

v windowsih 7/8/8.1:
At a command prompt, run the following command:
reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Processor /v Capabilities /t REG_DWORD /d 0x0007e066

po forumih, nekateri userji pravijo, da jim to pomaga. razlika pri avtonomije baterije je neopazna.


kaj pa naredi ta ukaz ?
zakaj sploh pride do piskanja ?? a s tem ukazom bo procesor deloval z manjso energijo al kako ?

facepalm ::

Naj bi izkloplo c2/c3 state. Torej naj bi cpu porabil vec energije v idle.
Ampak naj nebi bilo opazno.

"You can disable the Advance Configuration and Power Interface (ACPI) C-states by using a BIOS firmware option on the computer. If the firmware does not include this option, a software workaround is available. You can disable the ACPI C2-state and C3-state by setting a registry key".

ce ni ucinka pa preprosto zbrises regkey z ukazom:
reg delete HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Processor /v Capabilities /f

markolino ::

torej ce to uklopim mi bo procesor bolj obremenjen ? posledicno se bo ventilator vrtel na max ? ze tako so glasni ti ventilatorji...
cudi me zakaj ko laptop miruje in ne dela popolnoma nic. je ventilator kr glasen.
namesto da se vrti z majhnimi obrativkonstantno.

alpa se zalaufa na polno za 1 minuto nato se ugasne za 10 sekund in pol spet zalaufa na popno...
booo

ko pridem domov bom probal naredit to z ukazom ali v biosu..
pa porocam

facepalm ::

procesor ne bo nic bolj obremenjen.
to, da je glasen v idle lahko pomeni, da ti nek proces uporablja procesor ali pa, da imas prah v hladilnem sistemu (med ventilatorjem in rebri) in je posledicno procesor stalno vroc.

hojnikb ::

erex je izjavil:

Ja, to je cpu whine. Probi v biosu izklopt CPU Power Management

cpu whine _ne_ obstaja. Kar ti slišiš je coil whine.
#brezpodpisa

markolino ::

facepalm je izjavil:

v windowsih 7/8/8.1:
At a command prompt, run the following command:
reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Processor /v Capabilities /t REG_DWORD /d 0x0007e066

po forumih, nekateri userji pravijo, da jim to pomaga. razlika pri avtonomije baterije je neopazna.



Ne znam naredit to v registru !
Prosim če mi pomagaš.. Alpa sestaviš register file pa mi ga pošlješ na mail za importat

A je treba resetirat pc ?
Jaz sem probal tudi v biosu isklopit dat na Disable.. Vendar je stvar enaka..
ševedno procesor cvili ko ga kej obremenim za malenkost..
Kaj če kupim novi procesor bo to izginilo ???

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

zazeni cmd (v start menuju pod search napisi CMD in pritisni enter)
ko se ti pojavi dos okno, kopiraj notri ukaz "reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Processor /v Capabilities /t REG_DWORD /d 0x0007e066"
(brez "" seveda)
in pol rebootaj pc

markolino ::

facepalm je izjavil:

zazeni cmd (v start menuju pod search napisi CMD in pritisni enter)
ko se ti pojavi dos okno, kopiraj notri ukaz "reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Processor /v Capabilities /t REG_DWORD /d 0x0007e066"
(brez "" seveda)
in pol rebootaj pc


Naredil po tvojih korakih... Še vedno spušča zvoke.. Mogoče mal manj..
Če kupim novi procesor? A bo težava izginila ???

facepalm ::

glede menjave cpuja, ne vem ce bo pomagalo.
jaz bi na tvojem mestu spihal hladilni sistem in namestil na novo termalno pasto.
na nekem prenosniku je nekako pomagal ta regkey, da je piskalo manj (mogoce placebo effect, ampak se mi je zdlo da je bil manj motec pisk)

drugi korak, smo razstavili notebook na prafaktorje, da smo lahko odstranili hladilni sistem in ga ocistili in namestili novo termalno pasto na procesor in graficni chip.

no, sedaj piskanja ni vec.
procesor je bil i7, temperature v idle so bile cca 65 stopinj, na full load so prisle do 99 stopinj v manj kot minuti in je nato cpu throttlav, da se nebi pregrel.
sedaj ima idle okoli 55 stopinj, full load pa ne doseze 80. sam hladilnik ni niti bil zapacan s prahom, problem je bila termalna pasta, katere skoraj ni bilo (cpu je bil umazan le na cca 1/3 povrsine)

ce pravis, da ti ventilator skozi piha, ti toplo priporocam, da preveris hlajenje!

markolino ::

Da preverim hlajenje ??
Če sem na novo vstavil ventilator in ga pravilno izoliral...
(Je novi ) Ker un prejšnji je mal ropotal...
CPU ter čip grafične al kaj je že un tadrugi, ki je povezan na bakren hladilnik, sem lepo spucal s papirnato brisačo.. Ravno tako sem očistil pasto tudi iz strani bakrenih delov hladilnika.!
Nato sem namazal termo pasto na procesor ter na grafični čip, tako da sem pasto razmazal s kartico po celotnem predelu procesorja.. tistega majhnega kvadratka.. Enako naredil z čipom od grafične...

Zdaj pa ne vem.. kolko sme bit debelina paste na procesorju ?
bakren hladilnik nisem mazal... Tam kjer se dotakne čipovja.

EPECAR: Sedaj ko sem ustavil ta ukaz v Regedit.. Po tvojem postopku mi ventilator skoraj skozi laufa.. ustavi se za 5 sekund in pol spet se prižge. (Ne razumem. )
Evo slika temperatura procesorja..

Jaz mislim da se tle nič ne pregreva.. In tu se ventilator prižiga za brezveze.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate rajši Win 7 kot Win 10? Imamo rešitev. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15345328 (35559) Cervantes
»

Windows 7 Installer (64-bit) - težave

Oddelek: Programska oprema
152799 (2189) fr!Xy
»

AT komande

Oddelek: Programska oprema
161807 (1328) noraguta
»

Remote desktop v XP SP3

Oddelek: Pomoč in nasveti
142443 (1513) neres
»

IE7 - kako ukinit "shrink to fit" ?

Oddelek: Programska oprema
71005 (1005) StratOS

Več podobnih tem