» »

Zakaj to ne deluje (perpetuum mobile again)

Zakaj to ne deluje (perpetuum mobile again)

1
2
»

Highlag ::

Ali je kdo poizkusil prikazano na videu?

Računalniški ventilatorji imajo elektronski komutator, ki poganja vetrnico naokoli. V vetrnici je na obodu okroglega dela vstavljen permanenten magnet, ki je izmenično polariziran. Stator ima 3 ali več elektromagnetov, ki jih izmenično krmili eno preprosto tranzistorsko vezje, ki vklaplja te tri magnete izmenično. To povzroča vrtenje rotorja.

Žal zaradi vgrajene elektronike v obratno smer motor proti priključnim žicam ne generira nič napetosti, ker so vmes tranzistorji. Karkoli že priključiš na žice ne bo deležno napetosti, ki bi poganjala tok. Ledica, ki je prikazana na videu ne more svetiti. Še voltmeter ne pokaže napetosti višje od 0,3V pa še to le trenutku zagona vrtenja rotorja. Verjetno zaradi kakšnega kondenzatorja.
Never trust a computer you can't throw out a window

Stari maček ::

Highlag je izjavil:

Ali je kdo poizkusil prikazano na videu?

Računalniški ventilatorji imajo elektronski komutator, ki poganja vetrnico naokoli. V vetrnici je na obodu okroglega dela vstavljen permanenten magnet, ki je izmenično polariziran. Stator ima 3 ali več elektromagnetov, ki jih izmenično krmili eno preprosto tranzistorsko vezje, ki vklaplja te tri magnete izmenično. To povzroča vrtenje rotorja.

Žal zaradi vgrajene elektronike v obratno smer motor proti priključnim žicam ne generira nič napetosti, ker so vmes tranzistorji. Karkoli že priključiš na žice ne bo deležno napetosti, ki bi poganjala tok. Ledica, ki je prikazana na videu ne more svetiti. Še voltmeter ne pokaže napetosti višje od 0,3V pa še to le trenutku zagona vrtenja rotorja. Verjetno zaradi kakšnega kondenzatorja.

To pa je dober odgovor. Na to sploh nisem pomislil...

Spajky ::

Highlag je izjavil:


... zaradi vgrajene elektronike v obratno smer motor proti priključnim žicam ne generira nič napetosti...
razen, če ni tip prebrikal elektronike ... samo to res ni razvidno/povedano na videu ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

cegu ::

Spajky je izjavil:

Highlag je izjavil:


... zaradi vgrajene elektronike v obratno smer motor proti priključnim žicam ne generira nič napetosti...
razen, če ni tip prebrikal elektronike ... samo to res ni razvidno/povedano na videu ...


tip ne ve, kako delujejo tranzistorji, zato Highlagov komentar ne velja. Tako kot cigan ne ve, koliko je 100kg in preklada železje brez problema :D

Okapi ::

Cigan že ve, njegovi otroci ne vedo.;)

O.

gorilla ::

83-letni tast je zadnja leta delal na projektu, ki ga je poimenoval ELEKTROPERPETOMOBIL in meni, da bi lahko spremenil svet. Prosil me je, naj 'na internetu' objavim spodnje sporočilo:

Iznašel sem patent za proizvodnjo električne energije. Vse države tega planeta, ki so zainteresirane, me naj kontaktirajo. Ko vzpostavite stik, vam lahko pojasnim podrobnosti mojega patenta. Želim, da bo ta patent dostopen vsem državam sveta tako, da lahko izdelajo in proizvajajo električno energijo s patentom ELEKTROPERPETOMOBIL.
Zaprite vse jedrske in termoelektrarne, da se lahko ta planet počasi začne čistit od vseh raznoraznih plinov. Ta patent nam lahko podaljša življenjsko dobo na tem planetu.

Lep pozdrav celemu svetu
Đuro Drakulić
Telefon: +386 O4O 7OO 915

m0LN4r ::

Bi gospod Duro znal popraviti moj magnetni sraufenciger, ker vec ne dela?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

c3p0 ::

Moramo najprej zapret elektrarne, nato nam bo pa pokazal svoj izum?

cvalsr ::

Hehe:

"""vendar to energijo ne boš mogel pridobiti nazaj iz razbitega avta
Predvsem zato, ker te energije v razbitem avtu sploh ni."""

No, malce fizike in strojništva za miškarje 8-) :
V razbitini avta je shranjena večina kinetične energije avta pred trkom. (Če je seveda zid ostal nepoškodovan in nepremaknjen.) Porabila se je kot deformacijsko delo - za deformacijo materialov; ki so se pri tem tudi malce segreli. Res pa je ne moreš dobiti ven.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

asinhronski elektromotor kot generator (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8123817 (9283) A. Smith

Free energy (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35262272 (51065) Gandalfar
»

Mehčalec vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010950 (9719) gruntfürmich
»

generator za veterno elektrarno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
175777 (5339) Azrael
»

Energija iz nič. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12117576 (11934) jest10

Več podobnih tem