» »

Led lučka - zatemnitev

Led lučka - zatemnitev

abazuu ::

iz Kitajske oz Poljske sem naročil te led stropne svetilke https://www.aliexpress.com/item/4001200...

2 x 28W in 2 x 38W. Spregledal sem, da nimajo možnosti zatemnitve. Jaz pa bi rad imel možnost zatemnitve s stenskim stikalom od TEM Čatež. Zanima me, če je mogoče kako predelati/dodelati stvari, da bo to šlo skoz? Sam nažalost nimam dovolj znanja, da to uredim. kakšne so možnosti?

hvala za vse predloge!

Tody ::

Da najdeš nekoga ki to zna... Vrjetno pa bo stalo več kot nova luč + vrjetno ne bo tako kot je včasih zatemnilo se navadne žarnice...

Invictus ::

Če so 220V, lahko sprobaš. Saj te stane samo eno popoldne ekperimenta.

Sicer, kolikor sem bral, mora LED luč podpirati zatemnitev. Ne vem pa točno kaj naj bi ta podpora pomenila...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

A. Smith ::

Invictus je izjavil:

Če so 220V, lahko sprobaš. Saj te stane samo eno popoldne ekperimenta.

Sicer, kolikor sem bral, mora LED luč podpirati zatemnitev. Ne vem pa točno kaj naj bi ta podpora pomenila...


LED luči, ki niso namenjene dimmanju, se ob nizki amplitudi napajanja izklopijo, namesto zatemnijo. Ali začnejo utripati. In kar je strah vzbujajoče, zaradi vezave ne-dimmabilnih svetil na dimmer so že gorele hiše.

Ja, LED luč mora podpirati zatemnitev. In poleg tega mora še dimmer podpirati breme zelo nizke moči (LED luči bistveno manj toka potegnejo), tako da mora biti dimmer sposoben obratovati pri 5W ali manj (je opredeljeno na datasheetu ali embalaži LED svetila).
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mirator ::

Vse LED imajo podobne karakteristike. Ali je neka LED svetilka dimabilna, je odvisno od njene predspojne elektronike. Torej, če imaš panele, ki niso primerni za zatemnitev, potem pač niso. Če hočeš zatemnilne, potem je bolje kupiti nove, boš imel najmanj težav.

OK.d ::

LPOK.d

TheBlueOne ::

abazuu je izjavil:

iz Kitajske oz Poljske sem naročil te led stropne svetilke https://www.aliexpress.com/item/4001200...

2 x 28W in 2 x 38W. Spregledal sem, da nimajo možnosti zatemnitve. Jaz pa bi rad imel možnost zatemnitve s stenskim stikalom od TEM Čatež. Zanima me, če je mogoče kako predelati/dodelati stvari, da bo to šlo skoz? Sam nažalost nimam dovolj znanja, da to uredim. kakšne so možnosti?

hvala za vse predloge!


To so dimmerji:

https://www.tem-si.com/produkt-led-zate...

Lahko kombiniras v enakem okvircku. Ce imas kvadratnega je potem polovica dimmer, polovica pa stikalo. Tako ti ni treba vedno vrteti dimerja. Samo tisto plastiko, ki trenutno zasede cel kvadratek zamenjas z pol manjso, kjer je trenutno stabilizator pa ga odstranis in dodas dimmer.

Problem je samo, ce imas eno mesto, kar je polovica kvadratka pri Tem Catez. Potem delas tudi vklop in izklop preko dimmerja. Stane pa taenostaven, ki je samo za LED 35EUR ampak tisti je za do 60W. EM 14 ne vem koliko stane.

Zgodovina sprememb…

Kekokekič ::

Kot je nekdo že napisu, če lučka nima primerne predstikalne naprave (napajalnika) se ne bo dalo nič regulirat svetilnosti. Napajalnik se v nekaterih primerih lahko zamenja - če je le ta zunaj ohišja. Tudi, če je v ohišju se da ampak bo več dela in več možnosti je, da gre kaj narobe ko razstavljaš in sestavljaš + pazit moreš, da je napajalnik, ki ga naročiš dimenzijsko enak, itd.

Tako, da telih luči ne boš mogel regulirat, če menjaš predstikalno napravo (napajalnik) bi pa verjetno šlo.

abazuu ::

Hvala za vaša mnenja. Očitno jih bom prodal naprej in verjetno nabavil druge, katere imajo možnost dimljenja.

steev ::

Odpri in zamenjaj napajalnik s takim, ki to podpira.
:|

abazuu ::

ma ne bom se sam s tem igral, ker ne poznam stvari...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorne kamere (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7011288 (2284) ninjaxx
»

Katero luč za kolo kupiti?

Oddelek: Šport
404634 (2317) vilonja
»

Kombiniran BT zvočnik z baterijo in neposrednim napajanjem

Oddelek: Kaj kupiti
141975 (1287) Medved123
»

thermometer hygrometer

Oddelek: Kaj kupiti
101003 (398) krneki
»

65W type C polnilec

Oddelek: Kaj kupiti
171661 (959) hotlips

Več podobnih tem