» »

Kateri karavan kupiti ?

Kateri karavan kupiti ?

jan_g ::

pegasus je izjavil:

Stipex je izjavil:

Oprosti, ampak ti pa si fenomen s temi tvojimi predlogi starih Subarujev :)
Part of the joke ;)
Sicer vsi, ki so me poslušali, so mi hvaležni ... že samo če pogledaš tu kolk se enih kilobajtov prelije okrog nekih težav z avti na sto in en način ... subaruja uporabljaš tko kt šraufcigr. Enostavno dela.


Moj sorodnik je imel Subaruja (Legacy) približno 12 ali 13 let nazaj. Tudi polna usta, kako so japonski avti oh in sploh. V roku par let pa je imel kar veliko težav z motorjem (zelo draga popravila), tako da se ga je potem na brzino znebil. Njegov prvi in zadnji japonc. Res pa je, da je kupil rabljenega in možno, da ga prejšnji lastnik ni dobro vzdrževal.

balluf ::

NLight je izjavil:

Ti bi dober avto za malo denarja in nov mora bit... A ni bolje vzeti 3,4 leta star avto z full opremo za 15 000EUR pa boš lahko rekel da voziš AVTO, kot pa neka nova jajca, ki niso niti A od avta... En tak primer poznam ko je gospod dal takrat 10 000EUR (ali celo 12) za škodo ne vem katero (nek majhen avtek), uglavnem ta avto sem vozil in je porazen. Škoda denarja, za 10 000EUR bi dobil tak 4 leta star avto da se tale novi samo skrije lahko... Pri tem je mogoče še vredno omeniti da avto po 2 letih izgubi že precejšen del svoje cene, in je ob normalni vožnji skoraj kot nov...



Nočem dober avto za malo denarja ampak avto karavan v srednjem (golf)razredu za okrog 20k€ price/performance. Ponavadi je treba rabljenega plačati z gotovino ki je nimam dovolj ,z mojo srečo bi dobil kaksno sranje z garancijo na koncu.
Nevem zakaj vsiljujete svoje mišljenje drugim in to z nespodobnimi komentarji !

NLight ::

balluf je izjavil:


Nočem dober avto za malo denarja ampak avto karavan v srednjem (golf)razredu za okrog 20k€ price/performance. Ponavadi je treba rabljenega plačati z gotovino ki je nimam dovolj ,z mojo srečo bi dobil kaksno sranje z garancijo na koncu.
Nevem zakaj vsiljujete svoje mišljenje drugim in to z nespodobnimi komentarji !


Vzameš kredit izplačaš gotovino. Isto kot če pri avtohiši vzameš na obroke.

nekikr ::

1. Dajte mir z rabljenimi. 10x je že povedal, da bi novega. Zakaj in čemu je njegova stvar. Jaz sem ga vzel že zaradi tega, ker mi je bil všeč vonj po novem. Križajte me.
2. Balluf, ne vem zakaj tule sprašuješ, da ti naštevamo vse možne modele. Pojdi na avto.net, izberi kriterij nov avto, karavan, cena do tam kjer si zmožen, pa boš imel čisto vse kar obstaja, potem je pa samo še kateri ti je bolj všeč in katero znamko osebno preferiraš. Kateri je dober/slab pa ne boš izvedel ne tule, ne nikjer drugje. Splošno znano je recimo, da so BMWji najbolj zanič avti, ker se zelo kvarijo. Pa Kie tudi. Tudi Renault se pokvari čisto vsak, najmanj davkrat, da ti o Hondi ne govorim. Mazda recimo je še posebej problematična, Volkswagen ni pa še noben nikoli delal. Šele Mercedes recimo da dela vsak šesti. Razumeš, kaj ti govorim?

TOP ::

NLight je izjavil:

Ti bi dober avto za malo denarja in nov mora bit... A ni bolje vzeti 3,4 leta star avto z full opremo za 15 000EUR pa boš lahko rekel da voziš AVTO, kot pa neka nova jajca, ki niso niti A od avta... En tak primer poznam ko je gospod dal takrat 10 000EUR (ali celo 12) za škodo ne vem katero (nek majhen avtek), uglavnem ta avto sem vozil in je porazen. Škoda denarja, za 10 000EUR bi dobil tak 4 leta star avto da se tale novi samo skrije lahko... Pri tem je mogoče še vredno omeniti da avto po 2 letih izgubi že precejšen del svoje cene, in je ob normalni vožnji skoraj kot nov...

Vozil si avto in ne veš kateri model Škode je bil,daj ne izmišljuj si zgodbic,kot so baba čula baba rekla.

balluf ::

nekikr je izjavil:

1. Dajte mir z rabljenimi. 10x je že povedal, da bi novega. Zakaj in čemu je njegova stvar. Jaz sem ga vzel že zaradi tega, ker mi je bil všeč vonj po novem. Križajte me.
2. Balluf, ne vem zakaj tule sprašuješ, da ti naštevamo vse možne modele. Pojdi na avto.net, izberi kriterij nov avto, karavan, cena do tam kjer si zmožen, pa boš imel čisto vse kar obstaja, potem je pa samo še kateri ti je bolj všeč in katero znamko osebno preferiraš. Kateri je dober/slab pa ne boš izvedel ne tule, ne nikjer drugje. Splošno znano je recimo, da so BMWji najbolj zanič avti, ker se zelo kvarijo. Pa Kie tudi. Tudi Renault se pokvari čisto vsak, najmanj davkrat, da ti o Hondi ne govorim. Mazda recimo je še posebej problematična, Volkswagen ni pa še noben nikoli delal. Šele Mercedes recimo da dela vsak šesti. Razumeš, kaj ti govorim?


nekikir hvala, saj vem ,gre se zato da dobil big-picture ker nisem zadnja leta na ravno na tekočem.

gruntfürmich ::

in zopet eni prepričujejo druge da je najboljše po narezanem kruhu en rabljen karavanski nemec... kako tipično slovensko.
materiali, kvaliteta, udobje, vožnja... ni da ni!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

trololo2 ::

Zheegec je izjavil:

Probleme ima skoraj vsak motor, vprašanje je samo % okvare.


No tule zdaj poskušaš malo zbanalizirati. 1.2 TSI motor je oz. je bil zelo problematičen motor. Dovolj problematičen da se ga je pametno izogibati.

krneki0001 ::

Za 20.000 bi sam vzel subaru XV z 1.6 bencinskim motorjem. (bose ozvočenje, 9 airbagov, ....). Cena novega je 19.900


Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

balluf ::

krneki0001 je izjavil:

Za 20.000 bi sam vzel subaru XV z 1.6 bencinskim motorjem. (bose ozvočenje, 9 airbagov, ....). Cena novega je 19.900




Ta pa ni videti karavan>:D>:D:))

krneki0001 ::

Videti ni, se strinjam. Ima pa dovolj velik prtljažnik za 4.45m dolg avto. V prtljažnik recimo spravim vse za familjo za 2 tedna kampiranja (otrok je šele 3 leta star, tako da rabiš res veliko prostora).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

NLight ::

TOP je izjavil:


Vozil si avto in ne veš kateri model Škode je bil,daj ne izmišljuj si zgodbic,kot so baba čula baba rekla.


Da, vozil sem ga enkrat... Ko smo šli iz goric domov lastnik vozila ni bil sposoben vožnje in sem vozil jaz... Samo zate sem šel brskat po netu ta avto... Ugotovil da ni škoda ampak Chevrolet Aveo (evo koliko sem si zapomnil kaj je za en avto, ti pa pričakuješ da bom še model znal povedat)...

c0ck4m0u53 ::

dj_uro je izjavil:

MeGreat je izjavil:

Če je tako dober motor, nevem zakaj je o problemih tsi napisanih 50 strani na avtomobilizmu... Poleg tega pa imajo bencinarji z direktnim vbrizgom probleme karbonizacijo izpušnih ventilov in jih je potrebno čistiti

Probleme imajo tudi novi tsi z jermeni, so že bili vpoklici


Si prebral vseh 50+ strani ali ne? - ali obstaja možnost prevelikega napihovanja s strani ljudi, ki se jim je to zgodilo? - bom kratek, ker se mi ne da razpredat vsepovprek..
1.2 tsi s 105km je imel težavo v šponarju ketne... in nikjer drugje. Če/ko si tisto zamenjal, je bilo vse bp. Težava je bila pa v tem, da sprva koncern ni želel priznati napake in je servis tudi ni odpravljal. to je veljalo za motorje od 2009-2012 (se mi zdi), ko so jih zamenjali novi 1.2tsi motorji s 110km in jermenom (tastari je imel/ima verigo). ti motorji so pa ok...

p.s. najbrž nisi vedel za enako napako pri BMW žlahtni znamki, ker je niso tako ven metali in se norca delali... ali pač?


Dober no, pa koga ti zajebavaš, a sta z avtorjem teme na smrt skregana in mu namerno želiš in privoščiš slabo? Evola temo Golf 7 napake. Zakaj je ta link relavanten, ker avtor kupuje avto srednjega oz. Golfovega razreda z bencinskim motorjem in, ker mu ti na polno priporočaš VAG avte s TSI motorji, ki naj bi blo po tvojem čist ok, seveda od letnika 2012 naprej.

V zgoraj omenjeni temi ima lastnik novega golfa 7 težave z zapiranjem vrat, pokanjem, cviljenjem, mokrim filcem, slabo izolacijo kabine... Na 12 strani pa se začne veselica z vpoklici skoraj novih avtov zaradi serijske napake pri TSI motorjih in to v avtih, ki so bli izdelani po letu 2012 in stanejo več kot 20.000 €.

Nakup avtomobila ne gre enačit z nakupom kruha. Kruh četudi ni okusen ga lahko posušiš in nahraniš golobe, tist evro ali 2 pa hitro pozabiš. Če pa odšteješ 20.000 € pa ni tko prijetno, da se čez par mesecev, še v garancijskem roku, naganjaš po servisih in na koncu obupaš ter se sprijazniš, da si kupil karjolo in ne avta.
Avtorju teme predlagam, da z nakupom ne hiti, ter si vzame čas, da ga kasneje ne bo bolela glava.

nekikr ::

Avtorju teme predlagam, da z nakupom ne hiti, ter si vzame čas, da ga kasneje ne bo bolela glava.

Tako je. In naj ne vzame Opla, Renaulta, BMWja, Audija, Mercedesa, Honde, Peugeota, Subaruja, Mazde, Fiata, ker se fulJ kvarijo. En na enem forumu je imel en problem tako da so sigurno vsi zanič. Mislim, mam tudi kolega, mehanika, ki mi je potrdil.

TOP ::

NLight je izjavil:

TOP je izjavil:


Vozil si avto in ne veš kateri model Škode je bil,daj ne izmišljuj si zgodbic,kot so baba čula baba rekla.


Da, vozil sem ga enkrat... Ko smo šli iz goric domov lastnik vozila ni bil sposoben vožnje in sem vozil jaz... Samo zate sem šel brskat po netu ta avto... Ugotovil da ni škoda ampak Chevrolet Aveo (evo koliko sem si zapomnil kaj je za en avto, ti pa pričakuješ da bom še model znal povedat)...

Zanimivo zapomnil pa si,da je ena navadna škatla.Pomojem je bilo malo substanc v krvi,predvidevam.:D

dj_uro ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

dj_uro je izjavil:

MeGreat je izjavil:

Če je tako dober motor, nevem zakaj je o problemih tsi napisanih 50 strani na avtomobilizmu... Poleg tega pa imajo bencinarji z direktnim vbrizgom probleme karbonizacijo izpušnih ventilov in jih je potrebno čistiti

Probleme imajo tudi novi tsi z jermeni, so že bili vpoklici


Si prebral vseh 50+ strani ali ne? - ali obstaja možnost prevelikega napihovanja s strani ljudi, ki se jim je to zgodilo? - bom kratek, ker se mi ne da razpredat vsepovprek..
1.2 tsi s 105km je imel težavo v šponarju ketne... in nikjer drugje. Če/ko si tisto zamenjal, je bilo vse bp. Težava je bila pa v tem, da sprva koncern ni želel priznati napake in je servis tudi ni odpravljal. to je veljalo za motorje od 2009-2012 (se mi zdi), ko so jih zamenjali novi 1.2tsi motorji s 110km in jermenom (tastari je imel/ima verigo). ti motorji so pa ok...

p.s. najbrž nisi vedel za enako napako pri BMW žlahtni znamki, ker je niso tako ven metali in se norca delali... ali pač?


Dober no, pa koga ti zajebavaš, a sta z avtorjem teme na smrt skregana in mu namerno želiš in privoščiš slabo? Evola temo Golf 7 napake. Zakaj je ta link relavanten, ker avtor kupuje avto srednjega oz. Golfovega razreda z bencinskim motorjem in, ker mu ti na polno priporočaš VAG avte s TSI motorji, ki naj bi blo po tvojem čist ok, seveda od letnika 2012 naprej.

V zgoraj omenjeni temi ima lastnik novega golfa 7 težave z zapiranjem vrat, pokanjem, cviljenjem, mokrim filcem, slabo izolacijo kabine... Na 12 strani pa se začne veselica z vpoklici skoraj novih avtov zaradi serijske napake pri TSI motorjih in to v avtih, ki so bli izdelani po letu 2012 in stanejo več kot 20.000 €.

Nakup avtomobila ne gre enačit z nakupom kruha. Kruh četudi ni okusen ga lahko posušiš in nahraniš golobe, tist evro ali 2 pa hitro pozabiš. Če pa odšteješ 20.000 € pa ni tko prijetno, da se čez par mesecev, še v garancijskem roku, naganjaš po servisih in na koncu obupaš ter se sprijazniš, da si kupil karjolo in ne avta.
Avtorju teme predlagam, da z nakupom ne hiti, ter si vzame čas, da ga kasneje ne bo bolela glava.


model ne seri... 3/4 avtomobilizma poznam osebno in točno vem kdo je kredibilen tam gor... praktično nihče več... na a.com sem bil od leta 2005 in zdaj že kakšno slabo leto ne sodelujem več... ravno zaradi (vas) prepametnih osebkov, ki tolčejo/tolčete po vsem, česar vi ali ne morete privoščiti ali pač preprosto nimate... ne mislim in ne bom zasmetil teme OP-u, da bom tebi kontriral... BMK kaj kupi, jaz sem mu dobronamerno svetoval...
vw-klub.si

balluf ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

dj_uro je izjavil:

MeGreat je izjavil:

Če je tako dober motor, nevem zakaj je o problemih tsi napisanih 50 strani na avtomobilizmu... Poleg tega pa imajo bencinarji z direktnim vbrizgom probleme karbonizacijo izpušnih ventilov in jih je potrebno čistiti

Probleme imajo tudi novi tsi z jermeni, so že bili vpoklici


Si prebral vseh 50+ strani ali ne? - ali obstaja možnost prevelikega napihovanja s strani ljudi, ki se jim je to zgodilo? - bom kratek, ker se mi ne da razpredat vsepovprek..
1.2 tsi s 105km je imel težavo v šponarju ketne... in nikjer drugje. Če/ko si tisto zamenjal, je bilo vse bp. Težava je bila pa v tem, da sprva koncern ni želel priznati napake in je servis tudi ni odpravljal. to je veljalo za motorje od 2009-2012 (se mi zdi), ko so jih zamenjali novi 1.2tsi motorji s 110km in jermenom (tastari je imel/ima verigo). ti motorji so pa ok...

p.s. najbrž nisi vedel za enako napako pri BMW žlahtni znamki, ker je niso tako ven metali in se norca delali... ali pač?


Dober no, pa koga ti zajebavaš, a sta z avtorjem teme na smrt skregana in mu namerno želiš in privoščiš slabo? Evola temo Golf 7 napake. Zakaj je ta link relavanten, ker avtor kupuje avto srednjega oz. Golfovega razreda z bencinskim motorjem in, ker mu ti na polno priporočaš VAG avte s TSI motorji, ki naj bi blo po tvojem čist ok, seveda od letnika 2012 naprej.

V zgoraj omenjeni temi ima lastnik novega golfa 7 težave z zapiranjem vrat, pokanjem, cviljenjem, mokrim filcem, slabo izolacijo kabine... Na 12 strani pa se začne veselica z vpoklici skoraj novih avtov zaradi serijske napake pri TSI motorjih in to v avtih, ki so bli izdelani po letu 2012 in stanejo več kot 20.000 €.

Nakup avtomobila ne gre enačit z nakupom kruha. Kruh četudi ni okusen ga lahko posušiš in nahraniš golobe, tist evro ali 2 pa hitro pozabiš. Če pa odšteješ 20.000 € pa ni tko prijetno, da se čez par mesecev, še v garancijskem roku, naganjaš po servisih in na koncu obupaš ter se sprijazniš, da si kupil karjolo in ne avta.
Avtorju teme predlagam, da z nakupom ne hiti, ter si vzame čas, da ga kasneje ne bo bolela glava.



Ok kaj naj pa gledam, Vag ima očitno zanič motorje in kvaliteto izdelave, ford predusem pesa pri kvaliteti vgrajenih materijalov ( vem iz iskusenj ) za opla,renoja nocem niti slisati vsi ki jih imajo mi jih odsvetujejo( dobri prijatelji) subaruja ne poznam vendar imam do 1 servisa 150km nogo,noben ni se omenil peguota,toyote..

nekikr ::

Kolo. Vse ostalo se ful kvari.

krneki0001 ::

balluf je izjavil:

Ok kaj naj pa gledam, Vag ima očitno zanič motorje in kvaliteto izdelave, ford predusem pesa pri kvaliteti vgrajenih materijalov ( vem iz iskusenj ) za opla,renoja nocem niti slisati vsi ki jih imajo mi jih odsvetujejo( dobri prijatelji) subaruja ne poznam vendar imam do 1 servisa 150km nogo,noben ni se omenil peguota,toyote..


Iz kje pa si, da imaš do subarujevega servisa 150km? Namreč po en je v kranju, ljubljani, celju, mariboru in na primorskem takoj čez mejo v trstu, kjer so zelo kvalitetni. Imaš pa še par popoldancev, ki obvladajo subaruje v nulo tako da je kr nekaj pokritosti v sloveniji.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

balluf ::

nekikr je izjavil:

Kolo. Vse ostalo se ful kvari.


:));( bi hodu pes pa sm slisu, da tudi nike-ice niso vec kar so bile:P.

krneki0001 je izjavil:

balluf je izjavil:

Ok kaj naj pa gledam, Vag ima očitno zanič motorje in kvaliteto izdelave, ford predusem pesa pri kvaliteti vgrajenih materijalov ( vem iz iskusenj ) za opla,renoja nocem niti slisati vsi ki jih imajo mi jih odsvetujejo( dobri prijatelji) subaruja ne poznam vendar imam do 1 servisa 150km nogo,noben ni se omenil peguota,toyote..


Iz kje pa si, da imaš do subarujevega servisa 150km? Namreč po en je v kranju, ljubljani, celju, mariboru in na primorskem takoj čez mejo v trstu, kjer so zelo kvalitetni. Imaš pa še par popoldancev, ki obvladajo subaruje v nulo tako da je kr nekaj pokritosti v sloveniji.


S skrajnega severozahoda !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balluf ()

krneki0001 ::

Torej nekje okoli jesenic ali kranjske gore?
Potem imaš pa avstrijo blizu, čez rateče ali pa korenjsko sedlo v beljak, pa imaš tam orenk servis. Servisi so tam odlični, pa še bolj se potrudijo kot pri nas. Pa za pozimi potem nimaš problemov, ko imate sneg.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

balluf ::

krneki0001 je izjavil:

Torej nekje okoli jesenic ali kranjske gore?
Potem imaš pa avstrijo blizu, čez rateče ali pa korenjsko sedlo v beljak, pa imaš tam orenk servis. Servisi so tam odlični, pa še bolj se potrudijo kot pri nas. Pa za pozimi potem nimaš problemov, ko imate sneg.


Skoraj ,čez hribe poglej...

Utk ::

Koliko tem bo še potrebno, da bojo ljudje skapirali, da se na slo-techu ne splača spraševat o avtih? Še na avtomobilizmu moraš imet zelo dober filter. Hudiča, sploh se itak nikjer ne splača spraševat. Greš na avto.net, najdeš tistih primernih 5-8 modelov, več jih ne bo, in greš sprobat, preveriš garancijo, cene servisov, malo po netu pogledaš probleme in to je to.
Nazadnje bo itak isto kot v šali ko ima tip 3 ženske, lepo, pametno in pošteno, pa se ne more odločit katero poročit, nazadnje vzame tisto z največjimi joški.

balluf ::

Utk je izjavil:

Koliko tem bo še potrebno, da bojo ljudje skapirali, da se na slo-techu ne splača spraševat o avtih? Še na avtomobilizmu moraš imet zelo dober filter. Hudiča, sploh se itak nikjer ne splača spraševat. Greš na avto.net, najdeš tistih primernih 5-8 modelov, več jih ne bo, in greš sprobat, preveriš garancijo, cene servisov, malo po netu pogledaš probleme in to je to.
Nazadnje bo itak isto kot v šali ko ima tip 3 ženske, lepo, pametno in pošteno, pa se ne more odločit katero poročit, nazadnje vzame tisto z največjimi joški.


Itak se gre na forumih, da malo potipaš teren ,če dobiš 1% dobrih informacij si na konju, trenutno še malo manjka 8-).
Za mene pri avtih verjetno to ne bo veljalo (o šali mislim ) ker sedaj vozim focus 2 karavan pa ni ravno presežek lepote, jaz bolj gledam kakšen je znotraj ker od zunaj ga bolj mali vidim ko vozim. Glede velikoh j... sedijo pa na sovoznikovrm sedežu :P

Utk ::

V glavnem, od teh 5-6-7 modelov, ki jih itak moraš it sam sprobat, ti bojo morda 2-3 še zmeraj všeč. Morda celo samo eden. Ostali so potem lahko sedemkrat boljši, cenejši, manj kvarljivi, pa jih ne boš več niti povohal.

gruntfürmich ::

mogoče na hitro vržeš uč na kakšno stran z 'car reliability' ne pa da neke fušarje sprašuješ...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mufasa ::

Jest bi priporočal zadnji letnik serije 3 karavan (e91 letnik 2012 316d ali 318d), vkolikor ni prtljažnik bistvenega pomena. Zakaj? Zadnji letniki serij BMWja so pofixan u nulo (7 letni release cycle), servisni cikel na 30k km, ima ketno namest jermena in poraba na nivoju novodobnih nižjih razredov (4-5L relacija). Da ne omenim da se vozi perfektno/športno like no other. Dobiš z minimalno kilometri za 15k, pri bmwju ti primaknejo še vsaj leto garancije vkolikor ga kupiš direkt pri njih. Sicer so to avti od katerih se pričakuje da se dela 30-50k km letno in je temu primerna tudi izbira materialov v motorju.

V ožjem krogu znancev/prijateljev/družine veliko zadovoljnih lastnikov škod od superba do fabie combi. Sploh zadnje, torej fabie combi, so dolgoletni fani in prisegajo na njih, tako da če ti odgovarja velikost poglej tudi fabio combi in razliko do octavie porabi za kak fin dopust ipd.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

balluf ::

Mufasa je izjavil:

Jest bi priporočal zadnji letnik serije 3 karavan (e91 letnik 2012 316d ali 318d), vkolikor ni prtljažnik bistvenega pomena. Zakaj? Zadnji letniki serij BMWja so pofixan u nulo (7 letni release cycle), servisni cikel na 30k km, ima ketno namest jermena in poraba na nivoju novodobnih nižjih razredov (4-5L relacija). Da ne omenim da se vozi perfektno/športno like no other. Dobiš z minimalno kilometri za 15k, pri bmwju ti primaknejo še vsaj leto garancije vkolikor ga kupiš direkt pri njih. Sicer so to avti od katerih se pričakuje da se dela 30-50k km letno in je temu primerna tudi izbira materialov v motorju.

V ožjem krogu znancev/prijateljev/družine veliko zadovoljnih lastnikov škod od superba do fabie combi. Sploh zadnje, torej fabie combi, so dolgoletni fani in prisegajo na njih, tako da če ti odgovarja velikost poglej tudi fabio combi in razliko do octavie porabi za kak fin dopust ipd.


Nisem jaz direktor da bi imel BMW.

Stipex ::

BMW ima cenejš dele od celotnega VAG koncerna ;)

Red_Mamba ::

balluf je izjavil:

Mufasa je izjavil:

Jest bi priporočal zadnji letnik serije 3 karavan (e91 letnik 2012 316d ali 318d), vkolikor ni prtljažnik bistvenega pomena. Zakaj? Zadnji letniki serij BMWja so pofixan u nulo (7 letni release cycle), servisni cikel na 30k km, ima ketno namest jermena in poraba na nivoju novodobnih nižjih razredov (4-5L relacija). Da ne omenim da se vozi perfektno/športno like no other. Dobiš z minimalno kilometri za 15k, pri bmwju ti primaknejo še vsaj leto garancije vkolikor ga kupiš direkt pri njih. Sicer so to avti od katerih se pričakuje da se dela 30-50k km letno in je temu primerna tudi izbira materialov v motorju.

V ožjem krogu znancev/prijateljev/družine veliko zadovoljnih lastnikov škod od superba do fabie combi. Sploh zadnje, torej fabie combi, so dolgoletni fani in prisegajo na njih, tako da če ti odgovarja velikost poglej tudi fabio combi in razliko do octavie porabi za kak fin dopust ipd.


Nisem jaz direktor da bi imel BMW.


a za nov avto bos pa lahk kredit vzel zato da bojo sosedi gledali za tabo? :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

krneki0001 ::

Stipex je izjavil:

BMW ima cenejš dele od celotnega VAG koncerna ;)


Ga pa v osnovi že na začetku preplačaš. Oboje (tako vag, kot bmw) je pa daleč o nekdanje kvalitete in je predrago.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

balluf ::

Red_Mamba je izjavil:

balluf je izjavil:

Mufasa je izjavil:

Jest bi priporočal zadnji letnik serije 3 karavan (e91 letnik 2012 316d ali 318d), vkolikor ni prtljažnik bistvenega pomena. Zakaj? Zadnji letniki serij BMWja so pofixan u nulo (7 letni release cycle), servisni cikel na 30k km, ima ketno namest jermena in poraba na nivoju novodobnih nižjih razredov (4-5L relacija). Da ne omenim da se vozi perfektno/športno like no other. Dobiš z minimalno kilometri za 15k, pri bmwju ti primaknejo še vsaj leto garancije vkolikor ga kupiš direkt pri njih. Sicer so to avti od katerih se pričakuje da se dela 30-50k km letno in je temu primerna tudi izbira materialov v motorju.

V ožjem krogu znancev/prijateljev/družine veliko zadovoljnih lastnikov škod od superba do fabie combi. Sploh zadnje, torej fabie combi, so dolgoletni fani in prisegajo na njih, tako da če ti odgovarja velikost poglej tudi fabio combi in razliko do octavie porabi za kak fin dopust ipd.


Nisem jaz direktor da bi imel BMW.


a za nov avto bos pa lahk kredit vzel zato da bojo sosedi gledali za tabo? :D


Jaz kupujem avto ker ga rabim ,za sosede me ne briga itak ima večina boljše ( audi..... kot bom imel jaz novega).

krneki0001 je izjavil:

Stipex je izjavil:

BMW ima cenejš dele od celotnega VAG koncerna ;)


Ga pa v osnovi že na začetku preplačaš. Oboje (tako vag, kot bmw) je pa daleč o nekdanje kvalitete in je predrago.


Za mene kot FR (običen delavec) so vsi predragi, kajčmo nekaj bo treba kupiti !?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balluf ()

nekikr ::

Jaz kupujem avto ker ga rabim

To sicer ni čisto res. Če bi ga _rabil_, potem bi ga lahko plačal z gotovino brez problema, ker bi ti dobro služil kot osnovno sredstvo. Ti bi _rad imel_ novega. Velika razlika :)

joze67 ::

balluf je izjavil:

Jaz kupujem avto ker ga potrebujem, za sosede me ne briga itak ima večina boljše ( audi..... kot bom imel jaz novega).

Tako, popravljeno.

balluf ::

nekikr je izjavil:

Jaz kupujem avto ker ga rabim

To sicer ni čisto res. Če bi ga _rabil_, potem bi ga lahko plačal z gotovino brez problema, ker bi ti dobro služil kot osnovno sredstvo. Ti bi _rad imel_ novega. Velika razlika :)


>:D;(;)

joze67 je izjavil:

balluf je izjavil:

Jaz kupujem avto ker ga potrebujem, za sosede me ne briga itak ima večina boljše ( audi..... kot bom imel jaz novega).

Tako, popravljeno.


Hvala;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balluf ()

krneki0001 ::

balluf je izjavil:

Jaz kupujem avto ker ga rabim ,za sosede me ne briga itak ima večina boljše ( audi..... kot bom imel jaz novega).


Imam dovolj denarja, da bi si lahko kadarkoli privoščil nov avto. Vozim pa 17 let star avto za jurja evrov. Če crkne, ga lahko z naslednjo plačo kupim drugega in dobre dele sedanjega porabim na "novem", pa še mi denar ostane za lagodno življenje čez mesec.
Avto je prevozno sredstvo od točke A do točke B. Če ga znaš malo sam pošraufat in če je še tak da bolj malo crkuje, potem se lahko tudi s takim voziš zelo dolgo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

nekikr ::

Tako je. Pa kruh, sol in malo vode je tudi dovolj, zakaj bi jedel še kaj drugega. Obleke so pa tako ali tako brezvezne.

krneki0001 ::

nekikr je izjavil:

Tako je. Pa kruh, sol in malo vode je tudi dovolj, zakaj bi jedel še kaj drugega. Obleke so pa tako ali tako brezvezne.


To si ti rekel.
Zakaj bi kupoval nekaj plehnatega, čemur bo v treh letih cena padla za 50%? To ni racionalen nakup.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

balluf ::

O.K. malo heca mora bit, zdej pa dost !

Kdor mi lahko pomaga z konstruktivnim govorom uredu ,ostali PSSST !!!!!!!!

krneki0001 ::

Saj sem ti že napisal. Subaru XV za 19.900 evrov. Odličen avto, prostoren prtljažnik, pa še malo višje od tal je, da se boš po "samajama" cestah lahko vozil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

WarpedGone ::

Zakaj bi kupoval nekaj plehnatega, čemur bo v treh letih cena padla za 50%? To ni racionalen nakup.

Recimo zato ker v vožnji takšne zadeve *uživaš* in si za tak privilegij pripravljen odkartat (30k - 15k)/36mes = 416 EUR na mesec oz 80 EUR vsak teden.
Kolk ljudi se spakuje nad dvemi večerjami v fensi restavraciji na teden? Doma se naješ za dvajsetino tiste cene tam!
Zbogom in hvala za vse ribe

Red_Mamba ::

nakup novega avta je itak najslabsa investicija, ki jo lahko naredis.
Sploh ce kredit vzames za avto k ga se dodatno preplacas.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Not A Number ::

krneki0001 je izjavil:

Saj sem ti že napisal. Subaru XV za 19.900 evrov. Odličen avto, prostoren prtljažnik, pa še malo višje od tal je, da se boš po "samajama" cestah lahko vozil.


Za 19.900 dobiš osnovni model, malo opreme in (po specifikacijah sodeč) zaspan in dokaj žejnen 1.6 bencinski motor, ki je poleg vsega še boxer. AWD je edina prednost, ki jo avto ima.

krneki0001 ::

WarpedGone je izjavil:

Zakaj bi kupoval nekaj plehnatega, čemur bo v treh letih cena padla za 50%? To ni racionalen nakup.

Recimo zato ker v vožnji takšne zadeve *uživaš* in si za tak privilegij pripravljen odkartat (30k - 15k)/36mes = 416 EUR na mesec oz 80 EUR vsak teden.
Kolk ljudi se spakuje nad dvemi večerjami v fensi restavraciji na teden? Doma se naješ za dvajsetino tiste cene tam!


Razlika je samo v tem, da grem jaz raje s starim avtom večkrat na teden v fensi restavracijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

balluf ::

Red_Mamba je izjavil:

nakup novega avta je itak najslabsa investicija, ki jo lahko naredis.
Sploh ce kredit vzames za avto k ga se dodatno preplacas.


Sem že napisal zakaj

krneki0001 ::

Not A Number je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Saj sem ti že napisal. Subaru XV za 19.900 evrov. Odličen avto, prostoren prtljažnik, pa še malo višje od tal je, da se boš po "samajama" cestah lahko vozil.


Za 19.900 dobiš osnovni model, malo opreme in (po specifikacijah sodeč) zaspan in dokaj žejnen 1.6 bencinski motor, ki je poleg vsega še boxer. AWD je edina prednost, ki jo avto ima.


Si ga vozil? Si testiral porabo? Na testnih vožnjah (za vikend sem ga imel in sem se veliko prevozil z njim) nisem presegel 6 litrov porabe.

Kaj je sedaj malo opreme? serijsko je 9 airbagov, bose ozvočenje, klima, abs, sistem proti zdrsu koles,....

V čem je boxer slabši od navadne mašine? Vedno je bil in vedno bo boljša zasnova.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

lovro535v2 ::

Not A Number je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Saj sem ti že napisal. Subaru XV za 19.900 evrov. Odličen avto, prostoren prtljažnik, pa še malo višje od tal je, da se boš po "samajama" cestah lahko vozil.


Za 19.900 dobiš osnovni model, malo opreme in (po specifikacijah sodeč) zaspan in dokaj žejnen 1.6 bencinski motor, ki je poleg vsega še boxer. AWD je edina prednost, ki jo avto ima.
boxer motor ni nobena slabost ampak je prednost ker ima nizko težišče kar pomeni da se avto boljše pelje čez ovinke.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

lucca brassi ::

renault grand scenic III 1,6 dCi

trenutmo vozim 1,9 dCi l 2010 , kupim s 100.000 km (10.000EUR ) prevozim do 300.000 dam naprej , izkušnja zelo dobra . Ne zamenjam več enoprostorca za karavana (tudi cenejše vzdrževanje prej sem imel megana karavana )

edino drugega grem kupit direkt v nemčijo od pravne osebe !
moments before detonation

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Razlika je samo v tem, da grem jaz raje s starim avtom večkrat na teden v fensi restavracijo.

Point je da večerja nima čisto nič več inheretnega smisla kot avto.
En se raje s podrtijo pripelje na fensi večerjo, drug gre raje z ultra mašino na burek. Vsakomur svoje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Red_Mamba ::

balluf je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

nakup novega avta je itak najslabsa investicija, ki jo lahko naredis.
Sploh ce kredit vzames za avto k ga se dodatno preplacas.


Sem že napisal zakaj


your money, your rules bro...
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skoda octavia 1.0 tsi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7119051 (4450) jest10
»

Škoda Octavia Combi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20359035 (31600) urkoman
»

Nakup avtomobila za na AC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28439541 (28980) Sparkxl
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335290 (28356) Superboyy
»

Nakup novega avta - nasvet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10217728 (14869) RejZoR

Več podobnih tem