» »

Kateri karavan kupiti ?

Kateri karavan kupiti ?

««
«
1 / 9
»»

balluf ::

Pozdravljeni,

Počasi bo potrebno zamenjati 10 let starega focusa, na slepo ne bi sel kar po se enega focusa, ima kdo
Kaj izkusenj kaj priporocate?
Torej v istem rangu kot focus maaaaax. 20000€. Pomembne so tudi ugodnosti pri financiranju ker ni dovolj kesha!

Backup22 ::

Rabljeno ali novo? Gorivo?

Predlagam, da greš pred nakupom na testno vožnjo in boš hitro opazil kaj ti bo odgovarjalo. Sam sem pred kratkim kupoval, in sem se na koncu odločil za Seat Leon ST Style, 1.2 TSI in sem zelo zadovoljen - fajn za vozit, ravno prav trd, volan je super, prostora je več kot dovolj, strešne sani, zatemnjena stekla, 17' kolesa, navigacija, tempomat... Price/performance top... S popustom je bil malo čez 16k, leasing na 7 let [190 EUR/mesec] z (obrestmi bo malo čez 19k), ima pa 6 let garancije.

Pred nakupom sem sporbal malo morje novih avtov - Hyundai i30 CW, Kia Ceed SW, Peugeot 308SW, Škoda Octavia Combi... Zmagal je Seat, ki ga nisem nameraval niti sprobat :)
//

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Backup22 ()

dj_uro ::

napiši raje: ima pa 6* let garancije...
drugače ti tudi jaz priporočam karkoli iz VAG grupe; ne boš razočaran; tile novi šparovčki (govorim o motorjih) so lahko zelo poskočni, kljub ''samo'' 110KM
vw-klub.si

branc ::

balluf, res je, da vsak svojega konja hvali....imel focusa karavana, sedaj sem na mondeu karavanu (160 KM). Zelo zadovoljen, dobra nadgradnja focusa. Za 20K dobiš skoraj novega (morda leto starega).

Zheegec ::

Zakaj pa ne bi kupil novejšega Focusa? Ni sicer v ničemer poseben, ampak je dobra cena, sploh ko primerjaš z VAG grupo. Če bi udobje poglej kakšno Opel Insignio, če bi športnost kakšno Alfo 159, drugače pa Focus all the way :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hojnikb ::

Al pa kak mondeo prejšna generacija... bi tut mogu pridit v budget.
#brezpodpisa

branc ::

hojnikb je izjavil:

Al pa kak mondeo prejšna generacija... bi tut mogu pridit v budget.



no ja, sej prejšnjo generacijo sem mislil, kar pomeni mk4.....če se ne motim je že en novejši zunej.

balluf ::

Ja, obvezno nov in bencinc.Nad focusom sem malo razocaran, sem imel par tazav nekaj v garanciji nekaj izven, pa tudi zadnja leta opazam ,da kvaliteta s starostjo strmo pada. Ce ne bi imel teh tezav bi takoj zopet focosa,pa tudi oblika novega zunaj in znotraj ne prepriča se pristaš old scool oblikovanja.
VW grup imajo svojo ceno ,drugace se mi Octavija zdi kar fanj,ce gledam trenutno razpoloženje in ne cene bi bil tak razpored.

1. Octavia
2. Focus
3. 308
4. Ceed
5. Toledo
6. Astra


...

Se kaksni predlogi

Not A Number ::

Sam sem bil pred podobno dilemo (tudi je bil prva izbira Focus ali pa Mondeo) in sem se na koncu v ožjem izboru odločal med Golf Variant in Škoda Octavia (oba z veliko opreme). Misleč, da bo octavia cenejša grem v avtohišo povprašat kakšne so končne cene, če se dobi kaj popusta na gotovino, itd. Nič.

Potem grem pa za hec še v VW avtohišo ... golf variant z highline opremo že v osnovi za 2k€ cenejši od primerljive octavie, izboril sem pa še 15 % popusta.

Octavie so se v zadnjih nekaj letih kar pošteno podražile.

pegasus ::

Rabljen Subaru legacy ali outback?

balluf ::

Not A Number je izjavil:

Sam sem bil pred podobno dilemo (tudi je bil prva izbira Focus ali pa Mondeo) in sem se na koncu v ožjem izboru odločal med Golf Variant in Škoda Octavia (oba z veliko opreme). Misleč, da bo octavia cenejša grem v avtohišo povprašat kakšne so končne cene, če se dobi kaj popusta na gotovino, itd. Nič.

Potem grem pa za hec še v VW avtohišo ... golf variant z highline opremo že v osnovi za 2k€ cenejši od primerljive octavie, izboril sem pa še 15 % popusta.

Octavie so se v zadnjih nekaj letih kar pošteno podražile.


Pri nas ena avtohisa prodaja vse tri iz familije Sk...,Se.. Vw

Si bom moral vzeti dan dopusta pa od salona do salona,ni druge !

Ziga Dolhar ::

Jaz bi na tvojem mestu resno pogledal Hyundai i40. Mi je od vseh (ne-luksuznih) karavanov daleč najlepši. Plus že v osnovnem paketu pride precej opreme, dodatna oprema pa je nekajkrat cenejša kot pri kakih VWjih :).
https://dolhar.si/

Invictus ::

Pri avtu je dodatna oprema še najmanj pomembna.

Kaj ti le ta pomaga, ko imaš zanič motor, podvozje ter drage servise ...

Sam bom ostal kar pri Octaviah, ali mogoče pri Superbu. Vse ostalo je metanje denarja skozi okno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chucki ::

Ni dovolj € , pa greš 10 let star avto menjati?... Vozi naprej!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

WarpedGone ::

Hmm, so že pogruntal brezključno odklepanje vrat in zagon motorja? Kakšna avtomatska ročna je že opcija al še vedno SF?
Zbogom in hvala za vse ribe

branc ::

aha, bencinc, pol praviš....koliko km/dan pa narediš?

francek1 ::

WarpedGone je izjavil:

Hmm, so že pogruntal brezključno odklepanje vrat in zagon motorja? Kakšna avtomatska ročna je že opcija al še vedno SF?

Avtomatska ročna je sranje na kvadrat.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

WarpedGone ::

Dobro da si mi povedal. V petih letih uporabe tega nism uspel opazit še.
Velja to tudi za avtomatski zauh? Pa avtomatsko uravnavanje hladilne moči motorja?
Zbogom in hvala za vse ribe

NLight ::

Volvo rabljen 2 leti star

Spock83 ::

Toyota Auris TS Hybrid

Jaz imam Priusa in je praktično isti pogon. Zanesljivo dela, mala poraba itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Stipex ::

pegasus je izjavil:

Rabljen Subaru legacy ali outback?

Oprosti, ampak ti pa si fenomen s temi tvojimi predlogi starih Subarujev :)

dj_uro ::

hehe...počakaj kolega nebivedu, da se vključi v to debato; za dobrobit vseh upam, da je na dopustu ;)
vw-klub.si

Miha 333 ::

Volvo V60 D3, 2 leti star.

MoRp ::

Not A Number je izjavil:

Sam sem bil pred podobno dilemo (tudi je bil prva izbira Focus ali pa Mondeo) in sem se na koncu v ožjem izboru odločal med Golf Variant in Škoda Octavia (oba z veliko opreme). Misleč, da bo octavia cenejša grem v avtohišo povprašat kakšne so končne cene, če se dobi kaj popusta na gotovino, itd. Nič.

Potem grem pa za hec še v VW avtohišo ... golf variant z highline opremo že v osnovi za 2k€ cenejši od primerljive octavie, izboril sem pa še 15 % popusta.

Octavie so se v zadnjih nekaj letih kar pošteno podražile.


Sam sem se odločal med octavio in passatom (do sedaj sem vozil/kupoval samo volvote) in se odločil za škodo - razlika v ceni za enak motor in podobno opremo 6k€.

Nisem pa takrat pomislil na golfa saj se mi je vedno zdelo, da je to za rang nižji avto od octavie. Po Po zgornjem postu sem malo pobrskal in ugotovil da ima golf 605l prtljažni prostor, passat 603 in octavia 610 - zanimivo!

balluf ::

chucki je izjavil:

Ni dovolj € , pa greš 10 let star avto menjati?... Vozi naprej!


Komplet gotovine ne bom imel nikoli okrog 10000€ z prodajo starega dokler je se kaj vreden bi pa imel.
Rabljen avto me ne zanima zato ne smetiti teme ,prosim!!!pa tudi razred pasata,mondea,i40...ne je cena takoj krepko čez 25000€!
Vidim ,da se tema vrti okrog Vag in Forda kakšne izkušnje imate pa drugimi firmami.

Ziga Dolhar ::

Začuda se i40 začno pri 17k EUR...
https://dolhar.si/

balluf ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Začuda se i40 začno pri 17k EUR...


Klasa nižje pa pri 13kEUR, če gledam srednji-višji paket opreme pridem z Focusom-Octavio 19k-22k v višji klasi i40-Mondeo 25k naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balluf ()

nekikr ::

Vidim ,da se tema vrti okrog Vag in Forda kakšne izkušnje imate pa drugimi firmami.

Peugeot 508SW? Peljal in je super, prostoren, Peugeot ima pa serijsko praktično vso opremo. Ali pa Insignio, ta je tudi poceni in dobra za ta denar.

Spajky ::

... zanimivo, da velika večina ljudi ne zna zračunat, koliko jih bo koštala stvar, ki jo bodo nabavili na kredit npr.s 5 let odplačevanja ... pa noben si ne piše mes.obrokov v eno knjižico teh 5 let in pol sešteje na koncu, da to vidi! Bi imeli cca orientacijo za naslednji kredit, koliko jih bo stal ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

balluf ::

nekikr je izjavil:

Vidim ,da se tema vrti okrog Vag in Forda kakšne izkušnje imate pa drugimi firmami.

Peugeot 508SW? Peljal in je super, prostoren, Peugeot ima pa serijsko praktično vso opremo. Ali pa Insignio, ta je tudi poceni in dobra za ta denar.


Sta oba predraga peguot 508sw od 24890€...

nekikr ::

Insignio karavan dobiš za 21.500€ s plačanim kaskom za 8 let...

Spock83 ::

Spajky je izjavil:

... zanimivo, da velika večina ljudi ne zna zračunat, koliko jih bo koštala stvar, ki jo bodo nabavili na kredit npr.s 5 let odplačevanja ... pa noben si ne piše mes.obrokov v eno knjižico teh 5 let in pol sešteje na koncu, da to vidi! Bi imeli cca orientacijo za naslednji kredit, koliko jih bo stal ;) ...


Če hočeš malo boljši avto in mlajšega ti samo kredit preostane včasih.

balluf ::

Spock83 je izjavil:

Spajky je izjavil:

... zanimivo, da velika večina ljudi ne zna zračunat, koliko jih bo koštala stvar, ki jo bodo nabavili na kredit npr.s 5 let odplačevanja ... pa noben si ne piše mes.obrokov v eno knjižico teh 5 let in pol sešteje na koncu, da to vidi! Bi imeli cca orientacijo za naslednji kredit, koliko jih bo stal ;) ...


Če hočeš malo boljši avto in mlajšega ti samo kredit preostane včasih.


Jap, se strinjam ,gre se tudi zato,da se trenutno vidim, da ga letos kupim in placujem 3-5let čez pet let bo avto imel 16 let takrat pa nism ziher da nam bo še šlo ok v službi, da bi si privoščil avto!

Insignia se mi ne dopade pa se preveloka je, nasploh nisem OPEL fan.

konspirator ::

Octavia moj izbor.
Pozabi opelico, razen če bil postal dober prijatelj serviserjev :)).
--

balluf ::

konspirator je izjavil:

Octavia moj izbor.
Pozabi opelico, razen če bil postal dober prijatelj serviserjev :)).



Ne,ne, 😅, čim dalje od njih ,zato me zanimajo vaša mnenja.

francek1 ::

WarpedGone je izjavil:

Dobro da si mi povedal. V petih letih uporabe tega nism uspel opazit še.
Velja to tudi za avtomatski zauh? Pa avtomatsko uravnavanje hladilne moči motorja?

Kdor ne ve, kdaj je treba ročno potegnit oz. tega ni sposoben, naj vrne izpit. Zaug in termostatski ventil je nekaj popolnoma drugega.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

krOOokO ::

Passat.

nekikr ::

konspirator je izjavil:

Octavia moj izbor.
Pozabi opelico, razen če bil postal dober prijatelj serviserjev :)).

A ti si eden tistih vseznalskih mehankajrev? Vse kište se kvarijo nekako enako, skupno imajo pa to, da se z leti kvarijo vedno več. Znamka pa tu ni niti malo važna (izlijte zdaj žolč VW fani, BMW fani, Renault haterji).
Jaz sem pred leti govoril, da Opla pa že ne. Potem sem kupil Insignio in bil je super avto. Na servisu sem bil pa enkrat letno.

balluf ::

Prosim ne predlagajta avtov ,sem že zgoraj napisal katere klase ! Tisti,ki pa predlagate pa napišite zakaj in kaj vas je prepričalo ravno za ta avto.
Hvala.

Stipex ::

TOrej do 20k eur in nov bencinar.
Za ta denar bi js vzel 1.2tsi 110hp + 6 prestav. Torej kaka octavija.
Pogledal bi še Insignije, samo ne vem kako je z bencinskimi motorji.

MeGreat ::

Samo napiši v google 1.2 tsi problems... Ni da ni.

Stipex ::

Možno da samo prve različice.
Poznam 3 ljudi ki vozijo 1.2 tsi novejše od 2011 in zaenkrat vsi bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

dj_uro ::

dej MeGreat malo se pozanimaj preden pišeš bedarije...
ko si že tako brihten
vw-klub.si

NLight ::

Ti bi dober avto za malo denarja in nov mora bit... A ni bolje vzeti 3,4 leta star avto z full opremo za 15 000EUR pa boš lahko rekel da voziš AVTO, kot pa neka nova jajca, ki niso niti A od avta... En tak primer poznam ko je gospod dal takrat 10 000EUR (ali celo 12) za škodo ne vem katero (nek majhen avtek), uglavnem ta avto sem vozil in je porazen. Škoda denarja, za 10 000EUR bi dobil tak 4 leta star avto da se tale novi samo skrije lahko... Pri tem je mogoče še vredno omeniti da avto po 2 letih izgubi že precejšen del svoje cene, in je ob normalni vožnji skoraj kot nov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

MeGreat ::

Če je tako dober motor, nevem zakaj je o problemih tsi napisanih 50 strani na avtomobilizmu... Poleg tega pa imajo bencinarji z direktnim vbrizgom probleme karbonizacijo izpušnih ventilov in jih je potrebno čistiti

Probleme imajo tudi novi tsi z jermeni, so že bili vpoklici

Zheegec ::

Probleme ima skoraj vsak motor, vprašanje je samo % okvare.

Avtor teme stalno govori o "klasi avta", pa še nisem videl dobre definicije. Kaj bi pa želel? Udobje, prostornost, oprijem, pospeške, opremo, izgled? Potem je treba pa vedeti samo še ceno in letne kilometre in je vse lažje :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pegasus ::

Stipex je izjavil:

Oprosti, ampak ti pa si fenomen s temi tvojimi predlogi starih Subarujev :)
Part of the joke ;)
Sicer vsi, ki so me poslušali, so mi hvaležni ... že samo če pogledaš tu kolk se enih kilobajtov prelije okrog nekih težav z avti na sto in en način ... subaruja uporabljaš tko kt šraufcigr. Enostavno dela.

dj_uro ::

MeGreat je izjavil:

Če je tako dober motor, nevem zakaj je o problemih tsi napisanih 50 strani na avtomobilizmu... Poleg tega pa imajo bencinarji z direktnim vbrizgom probleme karbonizacijo izpušnih ventilov in jih je potrebno čistiti

Probleme imajo tudi novi tsi z jermeni, so že bili vpoklici


Si prebral vseh 50+ strani ali ne? - ali obstaja možnost prevelikega napihovanja s strani ljudi, ki se jim je to zgodilo? - bom kratek, ker se mi ne da razpredat vsepovprek..
1.2 tsi s 105km je imel težavo v šponarju ketne... in nikjer drugje. Če/ko si tisto zamenjal, je bilo vse bp. Težava je bila pa v tem, da sprva koncern ni želel priznati napake in je servis tudi ni odpravljal. to je veljalo za motorje od 2009-2012 (se mi zdi), ko so jih zamenjali novi 1.2tsi motorji s 110km in jermenom (tastari je imel/ima verigo). ti motorji so pa ok...

p.s. najbrž nisi vedel za enako napako pri BMW žlahtni znamki, ker je niso tako ven metali in se norca delali... ali pač?
vw-klub.si

francek1 ::

NLight je izjavil:

Ti bi dober avto za malo denarja in nov mora bit... A ni bolje vzeti 3,4 leta star avto z full opremo za 15 000EUR pa boš lahko rekel da voziš AVTO, kot pa neka nova jajca, ki niso niti A od avta... En tak primer poznam ko je gospod dal takrat 10 000EUR (ali celo 12) za škodo ne vem katero (nek majhen avtek), uglavnem ta avto sem vozil in je porazen. Škoda denarja, za 10 000EUR bi dobil tak 4 leta star avto da se tale novi samo skrije lahko... Pri tem je mogoče še vredno omeniti da avto po 2 letih izgubi že precejšen del svoje cene, in je ob normalni vožnji skoraj kot nov...

Pssssst. Da ne zmanjka rabljenih za nas pametne....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Stipex ::

pegasus je izjavil:

Stipex je izjavil:

Oprosti, ampak ti pa si fenomen s temi tvojimi predlogi starih Subarujev :)
Part of the joke ;)
Sicer vsi, ki so me poslušali, so mi hvaležni ... že samo če pogledaš tu kolk se enih kilobajtov prelije okrog nekih težav z avti na sto in en način ... subaruja uporabljaš tko kt šraufcigr. Enostavno dela.

Verjamem da je vzdržljiv in enostaven za vzdrževanje.
Tudi js vozim starejši avto srednje-višjega ranga (e39) s katerim nimam praktično nič dodatnih stroškov, tankam in vozim. Če bo kaj crknilo so deli poceni. Večina ne razume zakaj star preverjen avto, če pa lahko dodam 12k eur, kupim novega low-mid class, imam 1L manj porabe, po 100.000km menjam turbino, po 150.000 km poslušam prijetne čričke... ampak hej, imel bom nov avto =)

@MeGreat
Ja avtomobilizem forum je pravi strokoven vir informacij.
Ne vem če bi VW prodal toliko tsi motorjev, če bi bilo to vse res (še sedaj).
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skoda octavia 1.0 tsi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7119043 (4442) jest10
»

Škoda Octavia Combi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20359030 (31595) urkoman
»

Nakup avtomobila za na AC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28439531 (28970) Sparkxl
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335284 (28350) Superboyy
»

Nakup novega avta - nasvet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10217727 (14868) RejZoR

Več podobnih tem