» »

Nove težave z ADSL na Win XP

Nove težave z ADSL na Win XP

nurmaln ::

Če je podoben problem že kje omenjen se ponižno oprvičujem, apak sam ga kljub trudu še nisem zasldil.
Pred kratkim sem dobil ADSL in od takrat imam redno težave. Za ustvarjanje povezave sem uporabil klienta, ki je v XP-jih. Prav tako sem si določil IP, da ne čakam pet minut ob zagonu. Sedaj pa imam še en problem. Ko vklopim (ali resetiram) računalnik in kliknem na povezavo najprej napiše "CONNECTING THROUGH WAN MINIPORT (PPPOE)..." nato pa "OPENING PORT... ", po približno minuti zadeva obupa in mi napiše "ERROR 678 THE REMOTE COMPUTER DID NOT RESPOND. FOR FURTHER ASSISTANCE CLICK MORE INFO OR SEARCH HELP AND SUPPORT CENTER FOR THIS NUMBER". Seveda HELP ni niti malo uporaben saj mi začne razlagat na pregledam če je kabel priklopljen in podobne neumnosti.
Po tem obredu iz ADSL modema potehnem napajalni kabel in ga vklopim nazaj (da se resetira), ko to naredim se mi brez problema poveže v sekundi. Ko je enkrat povezan se lahko tudi diskonektam in takoj nazaj povežem brez težav. Tud telekomovc je že pršu ampak je ugotovu, da je z modemom in linijo vse OK in mi zagrozil, da bo naslednjič zaračunal če bom še klical.
Prosim za pomoč.

AMD 2000, plata epox 8K9A, Win XP pro (brez SP1)...

Tr0n ::

Hmm, jaz sem imel na zacetku podobne tezave, vendar je bil vrzok na strani Telekoma oz. centrale.

Probaj s RASPPPoE klientom, ki ti nastavi MTU na 1492.

nurmaln ::

Sm probu tud to ampak ko ga hočem inštalirat mi napiše "Could not find any Dial-up devices exposed by the PPP over Ethernet Protocol." Se komu sanja zakaj???

Mobidick ::

Pozdravljen.

Narobe si ga mislil instalirat. Idi v "Control Panel" in "Network Connections" in tam na "Local Area Network" stisni desni knof na miški in daj "Properties". Zdaj pa Install->Protocol->Have Disk in pejt na tist imenik oz. mapo, kamor si odpakiral rasppoe, nič ne izberi ter stisni "Open" -> OK -> OK. Tako, zdaj pa pejd v tisto mapo Raspppoe in zaženi RASPPPOE.EXE. Daj Query Available Services in ko ti najde, daj spodi "Create... ".

Tako, tako se instalira tale raspppoe.
The future is digital!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pocasni zagon winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
312393 (1848) Lunik
»

Adsl vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
332354 (1798) Vrvy
»

ADSL na enem računalniku ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
281760 (1453) ali3n
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60735332 (18414) RedOS
»

client za adsl povezavo - zopet a malo bolj specificno..

Oddelek: Programska oprema
91319 (1171) matic

Več podobnih tem