» »

windows 2000 in dve mrežni,... traja, traja, traja...

windows 2000 in dve mrežni,... traja, traja, traja...

mrTwelveTrees ::

v winsih 2000
preko ene mrezne adsl notr, preko druge pa v switch...

prižgem, pride normalno v winse, ko pa pride notr pa čaka, čaka, čaka... ene 2 minute ??
potem pa dokončno dela LAN ...

ne vem, najbrž bo to ker sem dal naložit vse popravke, najbrž bo to...
al pa ne vem:\

perci ::

Naštimi si konkreten IP - zdej maš verjetno obtain IP automatically.

Pa počekiri mal event viewer, da vidiš, če te kak service zajebava.

mrTwelveTrees ::

hmm,
za adsl mrezno mam automatic, za drugo pa 192.168.0.1
ok, bom dal se za adsl mrežno en IP... pabomo vidl

Mavrik ::

Jap... na ADSL mrežni moreš imeti tudi nastavljen IP drugače ga poskuša dobiti od (neobstoječega) strežnika.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

BigWhale ::

Jaz imam samo eno mrenzo kartico in se mi to dogaja... ... kaj sem naredil? Bleeh, v win ne bootam prakticno nic, ce pa ze, pa pritisnem reboot in grem mleko gret... ;>

sash ::

kot je bilo že rečeno, nastavi si fiskni IP na mrežni kartici, ker le takrat winsi nebodo čakali da jim kak neobstoječ server dodeli IP
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

BigWhale ::

> kot je bilo že rečeno, nastavi si fiskni IP na mrežni
> kartici, ker le takrat winsi nebodo čakali da jim kak
> neobstoječ server dodeli IP

Bleeh... Imam delujoc DHCP server, ki dodeli IP stevilko kartici v treh sekundah... :)

Linux se boota eno minuto, Winsi pet minut... :)

perci ::

BigWhale:

Si falil temo? Lepo, da uporabljaš linux, svaka čast.

Zdej mi pa povej, kaj raje narediš: 1. Modelu razložiš, kako v wintendu porihtat zadevo
2. Modela naučiš uporaljat linux do te mere, kot zna sedaj winse?

BTW: jst imam tut delujoč DHCP, ki dodeli kartici IP v momentu, pa uporabljam MS produkte.

b ::

Jaz tudi ne uporabljam windowsov in ne vem, kako se problem resi. Vem pa v cem je problem, pa ti lahko povem :-)

Kot je ze zgoraj nekdo omenil, mrezna proti ADSL-ju hoce dobit IP od DHCP streznika, ki ga na tisti strani seveda ni. Ce lahko disablas mrezno in pozenes PPPoE klient, pa bo delal, super. Potem je to resitev zate. Ce to ne gre, potem nastavi tisti mrezni en IP iz DRUGEGA networka, ne iz tistega, ki ga imas na notranji mrezni. Se pravi ce imas noter 192.168.0.1 z netmasko 255.255.255.0, nastavi zunaj 192.168.1.1. Ce nisi preprican, odpri novo temo, tukaj ne bom razlagal, kaj je netmask in kaj pomeni.

Ce pa pozna kdo kaksno drugo foro, ki deluje na windows, naj nas razsvetli. To si bom mogoce celo zapomnil, ker zna bit uporabno.

Lith ::

jap, pri meni v w2k pro mašini, kot server za intranet delujeta dve kartici, ena 10.0.0.1 - adsl, druga 192.168.0.1 - mreža in se zažene vse skup v manj kot minuti, je pa res, da preden drugi rač. preko mreže lahko dostopijo na internet, vseeno traja potem še skoraj minuto (aja, pa v services nastaviš automatic na tiste procese, ki imajo z mrežo veze, da se zadeva poveže, tud če se ne logiram)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2x WRT54GL 2x ADSL, skupno omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
82430 (2190) b
»

[Windows][XP] Zakaj po zagonu traja še par minut, da vse normalno dela?

Oddelek: Operacijski sistemi
422392 (1711) bluefish
»

problem z IP

Oddelek: Omrežja in internet
51352 (1216) TEDY
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371726 (1414) nimus
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654940 (4176) Klemenn

Več podobnih tem