» »

client za adsl povezavo - zopet a malo bolj specificno..

client za adsl povezavo - zopet a malo bolj specificno..

matic ::

Ok sej vem da je blo tole ze 100x ampak kater klient za povezavo z siolovim adsljem je dobr uporabit na win2k? Na Xpjih doma kar od XPjev uporabljen in je megaaa..
Uporabljam se dns2go kjer se da nastimat se super kot win servic zadevo in da je res zadeva 24/7 neprestano on-line.. ampak to samo v XPjih!

A je kak klient ki bi delal z siolom, dns2go in pa na win2k (ali pa 98 ipd)??
Ker to se z tem silovim programom ne da!

Sergio ::

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Matek ::

e je z velko (PPPoE)8-)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

matic ::

ja pa kaj nej s tem helpdeskom!? RasPPPoe ze imam na CDju in ni pol qrca vreden.. to ze vsak dobr ve! In sem tut ze napisal da ne dela z DNS2GO!!
Kaj je EnterNet 1.05c pa tut nevem.. kr neki pa nebi gor dajal.. ni ne nobenga opisa ne nic.. pa kar neki 3com driverjei .. pa kaj je ta helpdesk!? POL KURCA NI VREDEN! Normalen clovek - zemljan si ne lahko z njim pomaga bore malo.. :\

A kdo ve kaj uporabit za zgornjo zadevo (dns2go) da bo delalo!?

Gandalfar ::

matic: najprej se lepo opravici za vse to preklinjaje in probi malo bolj spostljiv odnos uporabit.

Kar ti je Sergio predlagal je da poskusis z RasPPPoE driverji. Sam jih uporabljam povsod kjer moram urihtat kaksn adsl, da deluje in moram reci da delujejo brez problema, popolnoma stabilno in so primer vzornih driverjev. Z njimi prav tako ni cisto noben problem narediti ICSja.

Dns2Go verjetno tudi dela samo ti nisi dovolj dobro prebral spremljajoce dokumentacije. S taksnim odnosom, ki ga imas pa je tudi jaz ne bom sel namesto tebe brat.

Ce pa nisi sposoben razumeti strani pa to normalno napisi. Ne pa da nekaj preklinjas.

matic ::

Okej se opravicujem ce je moj post gledal tako hud.. ampak..
RasPPPoe je na Siolovem CDju ki ga dobis zraven ADSLja in je bilo ze receno oh in sploh okol njega..! TUDI na vasem forumu! Vsaj ce imava isto zadevo v glavi!?

No pa o tem Siolovem klinetu:
  • Ko pade dol ne gre vec sam nazaj gor
  • ce se prav sponim tudi po 24h ko siol prekine ta ne gre sam nazaj
  • v win2000 se ga neda nastavit kot "pravi" gateway.. saj ko nek uporabnik sprozi zeljo po internetu win2000 ne znajo sami sprozit in priklopit adsl preko tega klienta
  • priklaplja se precej casa, ce malo vec pa se malo!
  • v dns2go je nastavitev schedule dialing in tam notr ni nobene povzave na voljo, ceprav je preko tega klienta ustvarjena povezava

    Torej?

    No ce ima kdo resitev, se zlasti z zadnjo in prvo tocko.. se priporocam..
  • tejo ::

    Sam sem imel software od SiOL naložen na Windows 2000 in nisem imel težav s ponovnim povezovanjem, prav tako mi je dns2go delal. Preberi po forumu, ker je blo že veliko govora o nastavitvah tistega klienta od SiOL.

    Mac ::

    Naveza WinXP - RasPPPoE - Dns2Go - ponovno povezovanje mi deluje brezhibno.

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Mac ()

    matic ::

    Pa daj ljudje berite.. dns2go ze dela.. samo ne dela da nastima urnik v njem! Ali pac to samo meni ne oz. sem res tooolk blentav!?
    V dns2go kliknes:
    Dialing.. Enable Schedule Dialing.. select account bellow
    In tu ni nicesar.. pri XPjeih ce uporabis za povezavo z adslom tisto kar je ze v XPjih je potem tu na voljo ta povezva.. tuki pa je ni..

    Meni se po 24h ko me siol odklopi ne priklopi nazaj!

    Katero verzijo pa imate vi?

    Se ena stvar ki je prblematicna! Pri remote desktopu oz. terminal services ko hoces odpret to ADSLovo ikono kjer potem kaze povezvae in moznost nove povezave itd (-torej RasPPPoE), se ta ne odpre na tvojem ekranu, ampak kar na ekranu lakalne masine!!! :\

    matic ::

    Ups.. sej na VELIKO opravicujem.. sam nevem zakaj me ni noben opozoru!?
    Tisto na SiOLovem CDju ni RasPPPoE ampak Enternet 300 .. RasPPPoE pa je na SiOLovem help desku!
    No skratka se opravcicujem (zlasti Sergiotu in Gandalfaru) ker sem qrcal RasPPPoE in zvajal ljudi.. vse te pritozbe grejo na program ki pride zraen v SiOLovem paketu - Enternet 300 (http://www.efficient.com/)

    No pa da bo se kaj koristnega od mene..
    Vsi ki uporabljate RasPPPoE pa morda se verzijo 0.96 je zunaj nva verzija 0.98 na strani:
    http://user.cs.tu-berlin.de/~normanb/

    Pa se 1x PARDON! :)


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    RASPPPoE Reconnect

    Oddelek: Omrežja in internet
    211826 (1417) BaRtMaN
    »

    Program za ADSL

    Oddelek: Omrežja in internet
    241864 (1259) mamut
    »

    Auto. povezava v internet

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    7953 (848) Krmec
    »

    ADSLjaši hočemo statičen IP!

    Oddelek: Omrežja in internet
    161687 (1251) chucki
    »

    ADSL in SiOLov client

    Oddelek: Omrežja in internet
    71176 (991) aky

    Več podobnih tem