» »

pocasni zagon winXP

pocasni zagon winXP

MrX ::

a še komu traja ene 5 minut da se windowsiXP nalozijo, takoj k pržgeš racunalnik, ali pa po restartu???
pri meni npr. racunalnik pride v namizje v 2min, pol pa moram se ene 3-5min cakat da se zalaufa. pred tem pa ne morem niti ene mape odpret.
zanime pa me ali je to normalno?

frenk ::

baje da je to zarad mrežnih...tud men to dela:'( pa sm tud na servisu prašou kuko bi se to dal zbolšat pa mi ni nč vedu povedat...sej itaq nima pojma:D

_Dejan_ ::

probaj z defrag če pa ne pomaga pa z programom boot vis.
Če pa še to ne pomaga pa poglej v biosu in sistemu če maš vklopljen DMA.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

MrX ::

kaj pa je DMA?

_Dejan_ ::

DMA je neki protokol za prenos maš tudi PIO. DMA je neposredni prenos do pomnilnika PIO pa je programiran vhod/izhod. Se mi zdi da je tako prov napisano v glavnem moraš imeti DMA vklopljen (DMA5).
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Imortales ::

Jaz mam podobnn probelm. Pravzaprav mam nasprotnega, meni si XPji dolgo vgašajo. Včasih je blo tak da si stisno gumb, pa je reklo puf in vse tiho je bilo. Zaj pa ene 2,3 minute rabi da vse zakluči, pa posname nastavitve, pa zruži z disketnikom, pa blablabla.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

_Dejan_ ::

to sm mel tut jst z duronom 800 in 1300 zdej pa dela k šus
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

boštjan ::

MR.X si zadnje čase kaj updejtal comp?

sash ::

ja za počasno delovanje nasploh (tud vklop in izklop) je lahko kriv en updejt - sem nekje prebral, mislim da 811... . Za dolg zagon pa je lahko kriva vsaka mrežna povezava (LAN, Firewire, ...) ker dolgo išče svoj prosti IP - čeprav ima prostih na pretek, n če imaš kakšno mrežno povezavo, pri kateri imaš označeno "Avtomatsko dodeljevanje IP-jev" potem to raje nastavi na ročne - fixsne IP-je, nekako v stilu 192.168.0.x in podmaska 255.255.255.0, pri čemer je x različen za vsako povezavo in za vsak komp
--------------------
Think different...
TOROiD Group

medjugorje-si ::

Jaz sem imel tudi podoben problem ko sem dal cez W98 xp-je spodaj je teklo vec kot 30 procesov. ko pa sm dal na cisto xp je laufalo bolj hitro in je spodaj teklo manj kot 20 procesov. zna pa bit se kaka neumnost ki tece v ozadju poskusi ocistit windowse z ad-aware zastonj na lavasoft.de. upam da bo uspesno.
Herman
www.medjugorje-si.org

Dusko ::

Za dolg zagonm je lahko krivo tudi to če maš nastavljenih veliko programov ,ki se zaženejo ob zagonu. start/run/msconfig potem pa jeziček zagon.
Pretežno je pa zato kriva mrežna kartica.Lahko tudi to če maš ADSL in imaš tistega siolovega clienta za povezavo z netom.
Tisto daj uninstal pa pol ustvari normalno poveztavo v samih winsih.(isto kot za klicni dostop samo da vedno izbiras ce se prav spomnim drugo moznost.pac nekaj v stilu isdn)
Za ugašanje pa morš nekaj v registru spremenit.Saj o tem se je že pisalo na forumu samo se zdaj točno ne spomnim kak in kje se to nastavi.Drugače pa ni preveč priporočljivo tistega spremenit ,da se ti prej računalnik ugasne.Ker potem ne shrani vseh tvojih nastavitev.

Tr0n ::

http://www.slo-tech.com/clanki/net02/ne...

Imam Windows XP in po zagonu računalnika rabim še 2 minuti, da se lahko povežem na internet. Kaj mi je storiti?

Odpreš "My Computer", klikneš z desnim gumbom na "My network places", izbereš "Properties", v okvirčku izbereš "Internet Protocol (TCP/IP)" klikneš na gumb "Properties", spremeniš nastavitev iz "Obtain an IP address automatically" v "Use the following IP adress", vpišeš za "IP address" npr. 192.168.0.1, za "Subnet Mask" pa 255.255.255.0. Potrdiš nastavitve s klikom na OK in vse bi moralo delovati normalno ob naslednjem zagonu računalnika.

DMouse ::

Poskus tole:
V beležnico skopiraj spodnje besedilo, in shrani datoteko, tako da bo imela končnico .bat, ter jo poženi.

@echo off
echo this optimizes xp loading time
rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

MrX ::

HrabriMisek: probal, ampak ne deluje

jurre ::

meni se je tud prov dolg loadal, ko je v winXP prsu, in to zarad gonilnikov za ADSL
resitev: uninstal siolovih gonilnikov, dodas v winXP novo povezavo za internet, nastimas da uporablja PPPoE adapter, in tada winsi se preeecej hitreje nalozijo, ko se prijavis:D

Ghero0 ::

Ja men se je to tut dogajal zarad ADSL. Resitev je RASPPPoE. Zdej ce mas mrezno not, za ADSL seveda, pa njihov software, je to to.

MrX ::

ja, vse to imam. mrezno, adsl in njihov software. bom jutr probu ustimat. se pravi da smo ustvarim novo povezavo?

para! ::

GheroO: mislim, da za počasen zagon winxp ni kriv Enternetov klient priložen SiOLovemu cdju. Namreč počasen zagon opažam tud sam in sem probal z Raspppoe in klientom v winxp, pa je stvar več ali manj enaka.

Nekje sem bral, da je nekaj v zvezi s prijavo v domeno (domain logon?).

Lp
Death before dishonor!

andrej ::

downloadaj in uporabi bootvis pa bos tocno vido, kdo je kriv, da zadeva stoji tako dolgo...

jurre ::

Jazz jaz bi rekel da je kriv siolov gonilnik, na 3h masinah doma sm ga imel pa so se vse postavljale pokonc 100let ko si se v winse logirov, ds tem pa so se zaviral druge programe k so se nalagal. to je trajal skor 2min:\
ko sm nalozu drajverje od xpjev kr pades not, drugi programi se kuj zazenejo in v cca 10 s si ze na netu:D

KTr1sk ::

Jz sem nekje na netu tole zasledil in res deluje!
"My Windows XP took up to 30-45 seconds to shut down until I found this tweak and WOW! Please back up your registry before making any changes. Go to Start -> Run and type "regedit". Navigate to "HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control" click on the "Control" folder In the right window you will see this key "WaitToKillServiceTimeout" Double click that key and set it to a value lower than 2000. I set mine to 100 then Rebooted."

svejk ::

ja jaz pa mislim, da je vsega kriva kaka mreža. meni je vse lepo teklo, do prihoda adsl ja. potem pa se je zacelo to pocasno delo compa. ne uporabljam nobenega klienta edino router.
tudi sosed ima od mene dsl in masinco 1.6 pa se mi je prej zdela zelo hitra odkar ima dsl pa je kavni mlincek.

aja z malimehki popravkom je bilo pa res nekje pisano, da dela neke probleme...

boštjan ::

glede ADSL in počasnega zagona ipd je blo že kar nekaj besed natipkanih ,poglej za rešitev.

neo81 ::

Prvo poglej kaj kj event log pravi, pol kaj vse se ti ob zacetku starta(zazeni msconfig)...pomoje je kriv kak programcic, ki se bi rad prijavil na mrezo(in timeouti so po defaultu nastavljeni zelo visoko), pa da nimas na mrezni kje dhcp nastavljen(in si prez dhcp serverja).

TESKAn ::

- Siolov gonilnik smrdi v XPjih, uporabite onega, ki pride z okni.
- Mrežnim karticam določi IP. Če ga ne, ti ob zagonu išče DHCP server okrog dve minuti...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MrX ::

sm zrihtal:D , tko da sm napisu IP v nastavitvah povezave

Jackass ::

O upam da je to to!

Men pa pol leta ni blo jasn kva je narobe, da se kr naenkrat zaganja komp počas!

Joj ta ADSL!

Ok! Js teh navodil ne razumem! Js ne vem a mate vi kej prirejene XP-je (verjetn da ne), ampak po teh navodilih js pojma nimam ker okvirček...

Odprem My Computer, z desnim gumbom kliknem na My network places in izberem Properties. In me vrže na "Control Panel\Network Connections"

Tko da tle ni nobenga okvirčka...

Kam morm zdej kliknt??

Slikca:
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

ToniT ::

Klikni na LAN (Local Area Connection) in potem boš našel tam TCP/IP nastavitve in not napiši IP adreso (192.168.0.1).

Jackass ::

Hvala!
jAcKaSS

freejack ::

1. Open notepad.exe, type "del c:\windows\prefetch\ntosboot-*.* /q" (without the quotes) & save as "ntosboot.bat" in c:\
2. From the Start menu, select "Run..." & type "gpedit.msc".
3. Double click "Windows Settings" under "Computer Configuration" and double click again on "Shutdown" in the right window.
4. In the new window, click "add", "Browse", locate your "ntosboot.bat" file & click "Open".
5. Click "OK", "Apply" & "OK" once again to exit.

In za božjo voljo, spraznite malo preefetch folder v windows direktoriju.

Za shutdown za malo zmanjšajte KillAppTime ipd.

nicjasno ::

Jaz sem mel isti problem, kot zgoraj opisano. Zaradi mrezne so se mi winsi bootali tako pocasi da je blo ze brezveze. Ko sem v OBE mrezni kartici vpisal ip-je, so se zbootali tak hitro da verjet nisem mogu (ja, tudi v ono kartico ki je namenjena adsl-ju sem vpisal ip). Nic vec 2-3 minutnega cakanja. Yay!!! :D

Lunik ::

hmm ... jaz imam podoben problem.
ko se prijavim, se kar dolgo zaganja. na mrežnih imam ipje vpisane, defragmentirano je redno (diskeeper), ampak še vseeno nekaj melje. Če z bootvisom rebootam komp, se reč obesi, nekaj sec po prihodu v winse in potreben je hardreset.

Mogoče je mreža kaj kriva za to (2 kompa prek swiča), adsl imam uštiman prek windows clienta.

Se komu sanja zakaj se obesi z bootivsom?
a ima kaj veze da so vse temp reči na ramdriveu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows][XP] Zakaj po zagonu traja še par minut, da vse normalno dela?

Oddelek: Operacijski sistemi
422390 (1709) bluefish
»

Zagon XP-jev - 1min mirovanje med zagonom

Oddelek: Operacijski sistemi
202094 (1515) SimplTech
»

Računalnik ob zagonu 5 minut zmrzne,a je problem ADSL?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241582 (1235) Urajmal
»

ADSL - dodatne nastavitve ???

Oddelek: Omrežja in internet
71129 (946) tec

Več podobnih tem