» »

Moško treking kolo

Moško treking kolo

T-Majo ::

Zdravo,

sem fitnessaš po duši, ker sem pa dobil zdaj otroka, smo pa dobili dobro idejo o kolesarjenju naslednje leto, da bomo več skupaj v naravi. Čez zimo bi kupil kolo.
Zame, moja ga že ima.

Želje so treking kolo, visok sem pa 180cm. Budget bi bil nekje 300-600€ (lahko tudi rabljen), če bi bil res nek TOP bi šel tudi do 800€.

Prvič kupujem kolo, nimam pojma, prosim za pomoč. Trgovcem enostavno ne zaupam. Prodajajo samo skozi RVC :)

BorutO ::

trgovcem lahko kar zaupaš ... ampak kolo vedno kupuj samo v priznanih trgovinah, kjer prodajajo SAMO kolesa, saj so specializirani samo za kolesa in vedo o kolesih več, kot mi vsi tu ... Ne kupuj kolesa v kakem hervisu, oz v trgovinah, kjer zraven koles prodajajo še oblačila, razne delovne stroje itd, ker tu živijo samo na račun strank, da čim več pokupijo, da čim več zaslužijo ... med tem, ko se bo trgovec s kolesi trudil, da ti bo ponudil najboljše, da bo komaj čakal, da mu zaupaš in boš naslednjič spet prišel tja, ko boš kaj rabil. Če si kje iz okolice mbja, ptuja ipd ... ti res ZELO priporočam, da obiščeš trgovino Bike-ek na Ptuju, v samem centru mesta jo imajo. Zelo prijazni trgovci, tudi servis imajo tam in ti servisirajo kolesa tudi pred tabo, če treba, tak da ... jaz vedno vse za kolo kupujem samo v tisti trgovini, pa sem iz mbja, in imajo tu tudi nekaj trgovin s kolesi, ampak jaz zaupam samo njim, ker so res zelo dobri. Znajo ti svetovati v nulo. Tudi trgovec, ki je lastnik, in njegov sin ki tam servisira, vsak dan kolesarita s specialkami, tudi trgovka, ki je tam, sem jo že velikokrat srečal na kolesu, tudi na specialki, tako da veš, da so predani kolesom.

globoko grlo ::

ni vse tako črno :)
men so v hervisu lepo predlagal velikost kolesa, kj druzga pa že ni blo za rečt, ker so mel itak sam eno firmo peciklov :)

Drgač pa je najpomembnejša velikost pecikla in da se ti lepo uleže med kosti na tazadnji, oz. tazadnja se mora lepo ulešt na zic. Glede na to, da si fitnesaš (upam, da ne samo po srcu, haha) ti bo original zic ok, če ne ga pa zamenjaš.

Tko da greš pozim v kolesarsko štacuno, si zbereš bajk in zdilaš za ceno in to je to. Pa ne pozabt na rezervne zračnice, pa dobre kolesarske hlače :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

MaticKregar ::

Jaz sem kupoval sobno kolo,sem naletel na prodajalca v intersportu v btc, ki je zadevo obvladal. Sicer nisem kupil tam, ampak niso vsi trgovci slabi..

mr1two ::

Vseeno je veliko bolje, da se odpraviš v specializirano trgovino. Tam lahko tudi sprožiš kratko debato o tem, kakšne terene furaš, koliko imaš izkušenj, kakšna so tvoja pričakovanja in tako naprej. Dober prodajalec te bo usmeril k pravemu kolesu za tvoje potrebe. Običajno imajo tudi izbiro veliko večjo kot športne trgovine, ki se običajno omejijo z nekaj modeli znamke ali dveh, s katerimi pokrijejo čimvečji spekter uporabnikov. Ni neke prave izbire.
Dobrega kolesa tam ne boš našel, ker to tudi ni cilj teh trgovin.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

šernk ::

Tudi sam sem v hervisu naletel na prodajalca koles, ki se je nanje celo spoznal, je bilo pa v hervisu tako, da je ponavadi na račun boljšega zadnjega menjalnika trpel sprednji del predvsem vilice pa od trekinga niso imeli nič pametnega.

cene so pa z njihovimi "akcijami" konkurenčne drugim trgovinam, kjer pa dobiš za svoj denar za razliko od hervisa čez celo kolo ustrezno opremo, ne pa samo enega dela.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Highlag ::

Bom piskerček pristavil.

Katere pa so "specializirane" trgovine, ki bi jih priporočali?
Never trust a computer you can't throw out a window

Goody ::

extremevital, funsport, veb-company, energijabikes, maxisport, freestyle

(to je Ljubljana in okolica)

Aston_11 ::

Jaz bi se trekinga izognil (ga imam), ni ne tič ne miš. Za po asfaltu je pretežek, za po makedamu prešvoh. Vzel bi gorca.

šernk ::

treking je prav super, če ne voziš dosti po makedamih :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

globoko grlo ::

itak vzameš 29 colarja, trdaka in daš gor tvojemu terenu primerne gume in si zmagu
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

T-Majo ::

Nagledal sem tale kolo. Gre za GT-ja. Pozna kdo ta kolesa? So OK? Preko eni vez sem dobil ponudbo za novega - 305€.

šernk ::

oprema? treking za 300 eur še vstopni razred ne dobiš ponavadi :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T-Majo ::

OKVIR: GT Transeo Triple Triangle 7000 series alloy smooth welded hydroformed TT and DT, forged drop-outs, chainstay disc mounts, all utility braze ons
VILICA: SR / Suntour NEX4110 63mm travel, preload adjust with disc and fender mounts
ZAVORE: Direct pull, with 110 mm arms
ROČICE: Shimano EF-51/ Shimano EF-51 Rapid Fire plus
MENJALNIK: Shimano FD M191/ Shimano Acera 8
GONILKA: Suntour XCC 48/38/28
OBROČI: Alex ACE-17 Double Wall Alloy Trekking, 32h
PNEVMATIKE: 700x40c Innova LandTracker w/ puncture protection

vilonja ::

A nujno rabis amortizerje?
Lahko pa pogledas za hibrida, podobno kot specialka, samo balanca je taka kot pri navadnem kolesu, amortizerjev nima ter bolje se peljes kot na specialki zaradi drže.

globoko grlo ::

zakaj folk sploh še kupuje te zastarele koncepte?

Kupiš 29" in daš gor gume primerne tvojemu običajnemu terenu in si zmagu
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

T-Majo ::

kaj predlagaš potem?

šernk ::

za 300 eur se kaj drugega pač ne bo dobilo. če si začetnik vzami, vendar ti že sedaj povem da boš moral z menjalnikom zelo lepo delat. Zjebe ga dobesedno vsaka luknja v katero zapelješ, ter da lepo zamenja ga moraš popolnoma razbremenit za en obrat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Adrijan0 ::

Klik + popust zahtevi. (verjetno prideš proti 700EUR)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

mr1two ::

Bolha, rabljeno? Za 300 ne novga, ker dobiš šrot.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Alamar ::

Iščem novo treking kolo srednjega razreda za okrog 700-800 EUR. Po pregledu po online trgovinah mi je padel v oči tale model - Giant Roam XR 1 2015

http://www.giant-bicycles.com/sl-si/bik...

Je tole vredno slabih 800 EUR in ima dobro p&p razmerje, ali se da dobiti kaj boljšega. Če ima kdo kakšno mnenje oziroma predlog na dan z njim, preden se odpravim v kakšno trgovino.

Heisenberg ::

@T-Mayo sam ti priporočam Canyon, tako kot vsakemu :)

https://www.canyon.com/mtb/yellowstone/...
https://www.canyon.com/mtb/grand-canyon...


Gor pa daš gume po želji, treking, cestne ali karkoli želiš!

Dobil ga ne boš danes, si pa rekel, da ga rabiš šele za naslednjo pomlad!


Tukaj nimaš kaj faliti, zaupa jim na miljone kupcev po celem svetu!

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Alamar je izjavil:

Iščem novo treking kolo srednjega razreda za okrog 700-800 EUR. Po pregledu po online trgovinah mi je padel v oči tale model - Giant Roam XR 1 2015

http://www.giant-bicycles.com/sl-si/bik...

Je tole vredno slabih 800 EUR in ima dobro p&p razmerje, ali se da dobiti kaj boljšega. Če ima kdo kakšno mnenje oziroma predlog na dan z njim, preden se odpravim v kakšno trgovino.


jaz imam tega: http://www.giant-bicycles.com/sl-si/bik...

in sem po prevoženih cca 400km zaenkrat zelo zadovoljen z njim. sem dal pa 670 eur zanj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

Vidim, da se ga da dobiti sedaj za dobrih 600 EUR. Misliš, da je vredno dati 150 EUR več za XR1 ali ima ta boljše p&p razmerje? Na razlike v kvaliteti opreme se spoznam le okvirno in ne v podrobnosti.

Vozilo se bo le po cesti in makadamu, tudi klance. Ali naj raje vzamem novo 29 gorsko kolo in dam cestne gume gor, kot nekateri predlagajo? Ni mi logično zaradi različne konstrukcije kolesa in prestavnih razmerij, ali se motim?
Ker sedaj ima neko staro običajno gorsko kolo s cestnimi gumami gor in je kar muka vozit tole več kot 20-30km.

šernk ::

treking je glede na gorca par km/h hitrejši z istimi gumami (razen širina gume je različna). če sem na gorcu se matral doseči 20km/h povprečno, pridem na trekingu pri povprečni 22km/h skoraj spočit.

je pa odvisno po kakšnem makedamu se imaš namen vozit, ker treking ima zelo ozko gumo in se hitro ugrezneš, tako da če ni utrjen makedam bi osebno gorca nabavil.

glede razlike med roam 1 disc in roam 1 XR ali se splača dodatnih 150eur ali ne pa nimam pojma, se vseeno premalo spoznam na opremo :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ibro46 ::

Lep pozdrav !

Kupujem kolo in nisem neki velik poznavalec zato vas prosim za mnejnje glede tega treking kolesa:

https://www.intersport.si/shop/kolesars...

Je oprema dokaj dobra/solidna ? Je kolo vredno teh 480 € !?

Hvala

njyngs ::

Popravi povezavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4851721405 (53) T440
»

treking kolo nakup

Oddelek: Šport
2811168 (7121) waters
»

Scott, ghost, giant ali specialized

Oddelek: Na cesti
218712 (8133) onitam
»

Treking kolo

Oddelek: Kaj kupiti
104574 (4425) BlueBerry

Več podobnih tem