» »

treking kolo nakup

treking kolo nakup

kolesar123 ::

Kupil bi treking kolo do 500 evrov, ker se ravno ne spoznam na opremo bi prosil za kakšen nasvet. Ogledanega imam LEADER FOX ŠUMAVA GENT CROSS

okvir: ALLOY,
velikost: 17",19",21",23",
št.prestav: 27,
sp.amortizer: RST VITA, TRAVEL:60mm, LOCK OUT,
gonilka: SHIMANO M431, 44x32x22T,
zavore: TEKTRO V-BRAKE,
prestavne ročke: SHIMANO ALIVIO,
sp.menjalnik: SHIMANO ALIVIO,
zd.menjalnik: SHIMANO SLX,
teža: 13,9 kg

cena okoli 550evrov

Pa me zanima če je v redu za taksno ceno ali se da dobit še kaj boljšega. Sem pa predvsem hribolazec. Ali so te prestave dobre? Hvala

videc ::

Poišči kaj takega, kar ima vsaj deore pesta, menjalnike, verižnik, po možnosti tudi ročke. Dosti specializiranih trgovin ima kakšne akcije/popuste.

Aston_11 ::

Za hribolazce treking kolo nima prave geometrije. Glede pest, menjalnika itd. - odvisno, koliko boš kolesaril. Za običajno uporabo je zgornja oprema povsem dovolj. Imam na enem alivio in stvar dela. Ni iz papirja.

kolesar123 ::

Kaj pa mislite o tem kolesu http://www.bolha.com/cestna-treking-kol...
ali
http://www.bolha.com/cestna-treking-kol...

se splača kupiti rabljeno kolo z boljšim prestavnim sistemom kot novega z malo slabšim?

Kaj pa priporočate za hribolazenje? Izključno gorca? Sam se vozim po makedamu, po hosti pa mi ni v veselje tako da se mi zdi treking kolo dokaj v redu, se pa ne spoznam ravno:)

DOOM_er ::

pol bi že skor trdaka nabavu gorca. Pa v-brake gor pa je recimo nekaj takega nekaj takega
Robots will steal your job. But that's OK

PacificBlue ::

Jaz sem si ogledoval Specialized Crosstrail Sport Disc, Univega Terreno 400 in Focus Cariboo Peak in sem se po posvetovanju z izkusenim kolesarjem odločil za Univega Terreno 400, predvsem zaradi boljse opreme.

Nekje naslednji teden ga verjetno dobim, mogoče objavim se kaksen footage:)

tommy boy ::

Živjo, da ne odpiram nove teme. Zasledil sem od intersporta treking kolo Nakamura Platinum Cross in me zanima če kdo ve kaj o tem kolesu. Ima deore opremo, za kaj več pa bi moral pogledati. Cena je pa 600€ samo z različnimi popusti ga lahko dobim za slabih 400€.

Kakšen nasvet?

SkIDiver ::

Poglej kaj ima od Deore opreme. Preveri gonilko, ležaj gonilke in pesta. Če ni kvalitetno in je nek no-name potem se ne splača.

tommy boy ::

o ALU 7005 - okvir
o SUNTOUR NEX-4610 MLO 63mm - vilice
o SHIMANO FC-M431 / SHIMANO NEW ALIVIO -gonilka
o SHIMANO DEORE, 27 prestav / SHIMANO NEW
ALIVIO Rapidfire - menjalnik
o TEKTRO C310 V-zavore

Evo to je to iz česa je sestavljen. Je to oprema za kaj ali je to bolj tako tako? Ker se sam ne spoznam toliko na vse te različice Shimana me zanima če mi ve kdo kaj več za povedati o tem.

Hvala in LP!

dolenc ::

Za 400eur se splača, za več ne.

SkIDiver ::

dolenc je izjavil:

Za 400eur se splača, za več ne.


Se strinjam. Za cca 600 do 700€ lahko drugje dobiš tudi Deore XT opremo, če imaš srečo. Za vožnjo po cesti in makedamu je povsem OK (čeprav ni podatka o pestu in obročih). Za kake pretirane gorske radosti tud, dokler ne bo šel ležaj gonilke ali pa kak pesto.

DOOM_er ::

gonilka alivo mi smrdi, predlagam da se stegneš še malo pa kupiš nekaj preverjenega. Tale nakamura nevem no, ni ravno sinonim za kvaliteto.

recimo

http://www.bike-center.si/kolesa/trekin... kvalitetno kolo s kvalitetno opremo. Je pa res da je malo dražje ampak ti bo služil par let brez problema ob rednem vzdrževanju
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

USS Liberty ::

a lahko mi kakšen stručko, ki se dobro spozna na treking kolesa, pove kolikšna mora biti velikost treking kolesa, če je kolesar visok 183 cm?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

PacificBlue ::

USS Liberty je izjavil:

a lahko mi kakšen stručko, ki se dobro spozna na treking kolesa, pove kolikšna mora biti velikost treking kolesa, če je kolesar visok 183 cm?


XL

USS Liberty ::

pacific, rajš bi videl, če mi poveš v inčih ali v centimetrih, saj je tako označena velikost na večini treking koles...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

PacificBlue ::

58 cm

nincokl ::

Živijo..Zadnja štiri leta sem kar veliko kolesaril mtb.kolesom,tudi po ravnini sem bil kar aktiven,seveda z tajnšimi plašči,na trening 100km.ni bil neki velik problem.Sedaj pa so mi apetiti malo zrasli in se zanimam za kakšno treking kolo in bi bil vesel kakšnega poznavalca tovrstnih koles za strokovno mnenje.Zanimam se za
Focus Crater Lake CS 1.0 L.2012--Cena 1200eur.
Giant Roam XR 0 L.2012--Cena 1400eur.
Oba kolesa imata ful XT opremo.Me pa zanima,če je kakšna velika razlika med tema modeloma,razen cene seveda?
Naj še povem,da sem velik 186 in imam 97kg in me tudi zanima kakšna velikost treking kolesa bi bila najbolja zame,ker trgovci mi svetujejo vsak po svoje in sem zbegan.
Hvala za odgovor!!

Marilyn ::

a veš, da obstajajo strani oz. forumi, kjer so gor sami kolesarji?..Tam boš veliko več izvedel in se kasneje znal bolje odločiti.

DOOM_er ::

obišči bicikel.com
Robots will steal your job. But that's OK

dolenc ::

Če se ne misliš vozit po brezpotjih in te specjalka ne zanima potem si kupi "fitnes" kolo.

Ubistvu specjalka s pokončno balanco, seveda brez vzmetene vilce. Nočem reklame delat, ampak jo bom :), primer

videc ::

Jaz sem za okrog 500€ kupil Focus Caribo Peak SLO edition, ima:
- SLX menjalnik spredaj, zadaj;
- SLX prestavni ročki;
- Deore pesta;
- gonilko iz serije Deore;
- Deore zavore.
Kupil sem pa v eni trgovini v Ljubljani na Parmovi ulici http://www.b-2.si/ . Mogoče se ti splača povprašat po trgovinah, če imajo kaj lanskih modelov, pa se zmeniš za kakšen popust.
Kar se tvoje višine, mislim da pride zate v poštev najmanj L velikost.
Odsvetujem pa disk zavore v tem cenovnem rangu koles.

Ko sem jaz kupoval sem rajši kupil model iz prejšnje sezone, ker je imel novejši model slabšo opremo (to sem opazil tako pri Focusih kot pri Scottih).

nincokl ::

Videc....hvala za tvoj predlog,me pa zanima zakaj odsvetuješ disk zavore?

videc ::

V rangu do 500-600€ so diski bolj tako tako, da ne bom rekel zanič (kvaliteta materiala iz katerega so diski, samo pregrevanje diskov, itd.). So navadne V zavore veliko boljše. Ko pa je proračuna >1000€, so pa tudi diski boljši. Se je pa potrebno potem tudi vprašati, a se ti da ukvarjati z vzdrževanjem takšnih zavor (zavorno olje, ploščice), ... Meni se ni, zato sem se odločil za takšno kolo, ki je imelo navadne zavore. Je pa tudi res, da delam med tednom dnevne ture do do 70km, med vikendom malo več (med 150 in 170km) in mi je zadosti.
Lahko še tole npr. pogledaš, mislim da ni slabo (letniki '12 in '11)
http://www.veb-company.si/kolesa-trekin...
http://www.veb-company.si/kolesa-trekin...
http://www.veb-company.si/kolesa-trekin...

Predlagam ti, da greš malo pogledati in se vsedeš na kolo, da vidiš, kako ti geometrija odgovarja. Ne kupovati samo z očmi. :D Pa veliko km, ko boš kupil.
Je pa na bicikel.com še več informacij in par strokovnjakov. ;)

P.S.
Ta Focus Crater Lake, ki si ga omenil kot kandidata, se mi zdi povsem ok. Samo preizkusiti ga je še potrebno. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

nincokl ::

VIDEC..Prisrčna hvala za informacije

GrimReaper ::

gonilka alivo mi smrdi, predlagam da se stegneš še malo pa kupiš nekaj preverjenega

Alivio gonilko ma večina koles do 1000€. Z mojo sem letos naredil 1000km, tko da če ne delaš velik km, je čist dobra gonilka. Sploh pa ni rečen da je kaj manj vzdržljiva, je možno da so šli pri Deore samo na manjšo težo.
Res, za enga povprečnega kolesarja je brezveze se obremenjevat če je kak del na kolesu Alivio ali slabšega razreda, za določeno vsoto kupiš kolo ki ima najboljšo opremo in potem menjaš po potrebi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

videc ::

Ampak zakaj ne bi že v osnovi vzel opremo, ki je višjega ranga, za enako ceno?

DOOM_er ::

definitivno se splača stegnit še tisto malo za boljšo gonilko že v osnovi, vsaj pri specialkah, samo tam je to malo druga štorija
Robots will steal your job. But that's OK

Frenkyboy ::

Pozdravljeni!

Upam, da bo kdo odgovoril glede na to da ni tema ze dalj casa aktivna...

Kopujem treking kolo v rangu 300€ in sem opazil to kolo in me zanima ali je vredno tega denarja:

Torpado treking kolo T820 SPORTAGE 21V
>> Okvir: Aluminij
>> Vilice: Sountour NEX 4610
>> Menjalnik: Shimano Alivio
>> Pres. ročice: Shimano EF-51
>> Zavore: V-Brake Aluminij
>> Obroči: Torpado / Metro
>> Sedež: Confort 3166
>> Prestav: 21
>> Teza: cca. 13 kg
>> Cena: 305€

Hvala za odgover in lep pozdrav :)

waters ::

Ponovno odpiram temo. Kaj mi lahko svetujete za 500€. Nebi starega ampak novega.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4851721387 (35) T440
»

Treking kolo 58-62cm

Oddelek: Šport
212911 (2567) mr1two
»

Katero treking kolo?

Oddelek: Loža
223057 (2759) jype
»

Nakup novega kolesa

Oddelek: Šport
263559 (2977) AlesLJ25
»

Katero TREKING kolo

Oddelek: Kaj kupiti
1713868 (11504) JamesQ

Več podobnih tem