» »

Športna ura...katera?

Športna ura...katera?

zobzazob ::

Zdravo.

Trenutno sem v fazi nakupa športne ure, ki bi poleg teka prišla prav tudi pri drugih aktivnostih, kot so hribolazenje in plavanje.

Najbolj sem trenutno navdušen nad uro Suunto v spodnji povezavi:
http://agp.si/suunto-spartan-sport-blac...

Kar me sedaj zanima so mnenja o tej uri. Prav tako pa tudi, kakšne so kaj njene cenejše alternative s podobnimi funkcionalnostmi in kakšno uro vi priporočate.

V naprej hvala za pomoč.

Apofis ::

Maš še novo fenix 5 serijo od Garmina...funkcij več kot preveč, tko kt spartan serija

Machete ::

Zakaj si se navdušil nad Suuntu? Večina na netu pravi, da so overpriced, za kar ponujajo.
Vzemi Forerunner 735x sli 935 ali Fenix 5 in si zmagal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Večina tistih, ki malo bolj resno rekreativno športajo, prisegajo na Garmin.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Vse te ure imajo bistveno manj natančne PPG senzorje za merjenje srčnega utripa. V kolikor potrebuješ natančno meritev, potem rabiš ECG, katerega ima recimo Polar H7.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Machete ::

Kdo sicer potrebuje res natančno meritev? Mogoče ultra profesionalci, potem pa nihče več.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

NikolormousB ::

Večina na netu pravi, da so overpriced, za kar ponujajo.


Večina? Link plz.

Machete ::

Delal sem doktorat 2 meseca+ nazaj, to je bil moj izlušček vseh milijon videov in zapisov. Kupoval sem zase, zato si ne bi ustvarjal potvarjene slike namenoma, če to misliš. Če pa sem iskal med nepravimi revijuji, pa ne vem, tudi možno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mgermo ::

Suunto je klasika, ampak ga je Garmin z 5tko prehitel. Je pa tudi dražji.

RoccoC ::

Ne s 5tko ampak že z 3HR. 5/5x ni glede na 3HR noben nek napredek če ne uporabljaš navigacijo z mapami (kar je meni na uri neuporabno...). Tudi dcrainmaker se z mano strinja ;)

Scaramouche ::

zobzazob je izjavil:

Zdravo.

Trenutno sem v fazi nakupa športne ure, ki bi poleg teka prišla prav tudi pri drugih aktivnostih, kot so hribolazenje in plavanje.

Najbolj sem trenutno navdušen nad uro Suunto v spodnji povezavi:
http://agp.si/suunto-spartan-sport-blac...

Kar me sedaj zanima so mnenja o tej uri. Prav tako pa tudi, kakšne so kaj njene cenejše alternative s podobnimi funkcionalnostmi in kakšno uro vi priporočate.

V naprej hvala za pomoč.


Imam ambit 3 sport in sem res zadovoljen!

https://www.intersport.si/shop/tek-4409...

za tak keš težko najdeš podobno!

PARTyZAN ::

HR senzorji na zapestju ne delujejo v vodi, torej ce bos plaval bos tako ali tako moral kupit se en chest strap. Definitivno pa poglej se Fenix 3HR.

NikolormousB ::

Drugače samo predlog za alternativo. Jaz imam med tekom vedno v žepu telefon (za glasbo/podcaste, GPS tracking vadbe in za vsak slučaj, če si zlomim nogo sredi gozda).

Lahko kupiš bluetooth HR senzor, ki se poveže s tracking appom na telefonu, pa ne rabiš ure.

Scaramouche ::

NikolormousB je izjavil:

Drugače samo predlog za alternativo. Jaz imam med tekom vedno v žepu telefon (za glasbo/podcaste, GPS tracking vadbe in za vsak slučaj, če si zlomim nogo sredi gozda).

Lahko kupiš bluetooth HR senzor, ki se poveže s tracking appom na telefonu, pa ne rabiš ure.


Samo še da moj Suunto postane phone in je zmaga.

Telefon ti hitro lahko pade ven, ne maram nekaj tako velikega nositi.

GPS imaš pa že itak na vsaki malo dražji uri!

Pro_moted ::

PARTyZAN je izjavil:

HR senzorji na zapestju ne delujejo v vodi, torej ce bos plaval bos tako ali tako moral kupit se en chest strap. Definitivno pa poglej se Fenix 3HR.



Tudi vsi chest strapi ne delujejo v vodi. Imam Suunto Ambit 3 Peak, deluje odlično, GPS najde v kakih 3 sekundah, za plavanje meri srčni utrip ( z vključenim HR pasom) ima barometer, primerna do globine 100m. Za hribolazce in pohodnike ima že prej omenjen odličen GPS sprejem ( 1s, 5s in 10s osveževanje), elektronski kompas, altimeter, opozarja na prihajajoče nevihte, zelo dobra funkcija je Track Back, ki te navigira nazaj po prehojeni poti, če kam zalutaš. Če si vneseš koordinate cilja ima tudi GPS vodenje. Za tek in kolesarjenje ima tudi prednastavljene profile, ki računajo vse kar en rekreativec rabi. Za vsakdan ti šteje korake , kalorije in podobne zadeve. Na Suunto strani je tudi odlična spletna aplikacija kjer vse skupaj lahko spremljaš. Pa še najboljše, baterija zdrži 30 dni, ali 50 ur GPS-a z 10s osveževanjem ( 10 ur z 1s osveževanjem). Jaz sem jo polnil prejšno soboto, vmes sem naredil za 1h teka in 7 ur kolesarjenja ( vse z GPS-om vžganim na 1s osveževanje), cel dan imam povezano uro z mobitelom, tako da mi javlja sporočila, klice in opomnike, cel čas mi šteje korake in imam sedaj na 54 % . Ima še veliko drugih funkcij, ki jih niti ne uporabljam, za nekater so pa verjetno primerne.
Sedaj je tudi znižana na 290 evrov v večini trgovin.

Edina slabost ( vsaj za nekatere) je verjetno da ni najlepša na planetu ( čeprav v živo zgleda čisto dobro) in pa da nima fensi barvnega ekrančka.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

RejZoR ::

To rabiš samo za uro al da je fitness tracker? Ker če samo kot uro potem definitivno Casio G-Shock oz Casio ProTrek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

Kaj pa basic za tečt? FR 35? Zgleda sicer češko do nezavesti...
Your focus determines your reallity

vuki ::

Tudi jaz imam uro Suunto, model Ambit 3 Vertical, podobna zadeva kot od @pro_moted-a Peak, le da je na tej uri poudarek na višinskih metrih.

Več kot dovolj funkcij, funkcije podobne kot jih opisuje uporabnik višje, avtomatsko linkanje na Stravo.
Glede na Peak je dodan:
- poleg GPS še GLONASS
- vibracije
- lahko daš višinski profil poti
- zgodovina vzponov (tedenskih, letnih...)

Ima pa model Peak:
- boljšo baterijo (pomembno, če si dolgoprogaš 10h+ na trening/tekmo z 1s osveževanjem GPS-ja)
- opozorilo neviht
- predvidevanje vremena

Obe ure sta konkurenčni po ceni v primerjavi s konkurenco.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dilema pri nakupu športne ure

Oddelek: Šport
132148 (1538) NikolormousB
»

Tekaška ura

Oddelek: Šport
4410323 (6107) Machete
»

Merilec srčnega utripa

Oddelek: Loža
4712028 (6346) #000000
»

Samsungov drugi zapestni poizkus: Gear Fit 2

Oddelek: Novice / Android
3213312 (10657) BigWhale

Več podobnih tem