» »

Kazen

Kazen

krOOokO ::

25.7.2015 sem dobil kazen za vožnjo čez rdečo. Zanima me ali 16 dni za plačilo polovičke začne teči isti dan ali naslednji? Torej če lahko polovičko plačam še v ponedeljek.

ziga1990 ::

bi rekel da se začne tistim dnem ko si dobil kazen ne z naslednjim dnem
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Tilen ::

Kaj točno pridobiš, če plačaš v ponedeljek in ne danes?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krOOokO ::

To, da takrat dobim denar

R821 ::

krOOokO je izjavil:

25.7.2015 sem dobil kazen za vožnjo čez rdečo.

Kje točno so te posneli?

krOOokO ::

Niso me posneli. V križišču so bili na drugem pasu. Drugače sem peljal čez oranžno vendar saj vemo, da jih to ne zanima barabe.

joze67 ::

Če imaš 1 dan časa, je skrajni rok plačila 26.7.2015 (25+1)
Če imaš 2 dni časa, je skrajni rok plačila 27.7.2015 (25+2)
...
Če imaš 16 dni časa, je skrajni rok plačila 10.7.2015 (25+16)

Pa verjetno je bolj pravilno skozi rdečo.

krOOokO ::

Hvala Joze, to me je zanimalo. Je 100% pravilno?

joze67 ::

Numbers don't lie.

donvito ::

http://prekrski.com/prometni-prekrski-k...

Sposodi si tistih 150€ do ponedeljka in to je to.

krOOokO ::

Na teli strani piše napačno, kazen je 250€ in 3 pike.

Malajlo ::

Mislim, da pri procesnih rokih velja, da se šteje prvi delovni dan, če pade ravno na praznik/soboto/nedeljo.

MadMicka ::

Lahko plačaš v ponedeljek, pa bo ok.

Dejan_007 ::

krOOokO je izjavil:

Niso me posneli. V križišču so bili na drugem pasu. Drugače sem peljal čez oranžno vendar saj vemo, da jih to ne zanima barabe.


Baraba si ti, ki pelješ v rdečo in s tem ogrožaš ostale v prometu !!!

MadMicka ::

Prekršek je tudi, če pelješ skozi pri oranžni.

Dejan 007, a če je rdeča luč, pa nikjer nikogar, preglednost dobra, in greš čez, si baraba? Ne pretiravat, ker ti bo potem zmanjkalo izrazov za taprave barabe :)

Aston_11 ::

Drugače ti pa piše na nalogu. Piše ti, rok za pritožbo x dni, plačilo v roku x dni po pravnomočnosti.

MadMicka je izjavil:

Prekršek je tudi, če pelješ skozi pri oranžni.

Dejan 007, a če je rdeča luč, pa nikjer nikogar, preglednost dobra, in greš čez, si baraba?
Nisi baraba, sodišča pa v enormno skupino, kaj vem kako se jim reče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

cba14 ::

krOOokO je izjavil:

25.7.2015 sem dobil kazen za voĹžnjo Äez rdeÄo. Zanima me ali 16 dni za plaÄilo poloviÄke zaÄne teÄi isti dan ali naslednji? Torej Äe lahko poloviÄko plaÄam ĹĄe v ponedeljek.



"16 dni"? Po pravilu je rok za plačanje polovičke 8 dni ne 16 dni!!

tilenmpower ::

Nope v 8 dneh se lahko pritožiš, potem rata pravnomočno po 8 dneh tako da 16 dni bo pravilno :)

kunigunda ::

MadMicka je izjavil:

Prekršek je tudi, če pelješ skozi pri oranžni.

Dejan 007, a če je rdeča luč, pa nikjer nikogar, preglednost dobra, in greš čez, si baraba? Ne pretiravat, ker ti bo potem zmanjkalo izrazov za taprave barabe :)

Glih tko si, edin da k sreci takrat nobenga ne ogrozas. Zato pa so pravila. Eni se jih drzijo eni jih pa po svoje tolmacjo

krOOokO ::

Danes plačal na pošti. Upam da je danes še res veljavno za polovico. Dobim na dom kakšno obvetilo o tem, da je kazen poravnana? Lp

korenje3 ::

jaz sem enkrat zavijal v desno na križišču. peljal v zeleno, ampak sem čakal na pešca. no za mano pa divja policija, ki očitno ni videla pešca in sem na koncu dobil kazen za vožnjo v oranžno. verejtno so v nočnih urah policaji na alkoholu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

NLight ::

neupoštevanje rdeče luči: 300 EUR + 5kazenskih točk
vožnja v rumeno luč: 200 EUR


Od danes samo še čez zeleno vozim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

shadeX ::

MadMicka je izjavil:

Prekršek je tudi, če pelješ skozi pri oranžni.


Ne. Če ne more voznik vozila varno ustaviti vožnja skozi oranžno luč ni prekršek.

Predstavljaj si scenarij:

Pelješ 50km/h, si še 10m od semaforja. Za tabo vozi avto. Kadar se prižge oranžna, ti začneš sunkovito zavirati. Voznik za tabo, naleti naravnost v zadek tvojega vozila.

Je pa res da boš policaju težko dokazal, da si šel skoz oranžno in je bilo to res potrebno. Jaz sem enkrat zapeljal skozi zeleno, pa me patrulja ustavi čez 300m, in mi reče da sem šel skoz rdečo.

Kazen ni ušla. Ker slep še nisem, dementen tudi (še) ne in ker vem, da argument s policajem se nikoli ne konča dobro, imam od takrat kamero v avtomobilu. Pa naj mi še enkrat napiše kazen skozi zeleno luč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MadMicka ::

shadex, sej tut, če greš čez rdečo, ni prekršek, če si to storil zato, da si tako nekomu rešil življenje npr.

Ampak pravilo je, da je vožnja čez oranžno prekršek. Izjeme so pa druga stvar.

čuhalev ::

Jaz gledam tudi na semafor za pešče. Če imajo ti že rdečo, ko imam jaz še zeleno, bo zelo verjetno tudi pri meni rdeča in takrat ne pospešujem.

balaz ::

sam tele semaforji kar brezveze še gorijo sredi noči ko 2 avta gresta mimo na 1 uro.. to bi morali vse ugasniti.. če si priseben in trezen šofer ne boš delu problemov in lepo upoštevu znake.. ni čudno da gre to nekaterim na živce pa pohodijo čez rdečo ob 2eh zutri, če je križišče pregledno in ni nobenega avta.. KJE je kle smisel bremzati in čakati veter da gre čez križišče no??

kunigunda ::

balaz je izjavil:

sam tele semaforji kar brezveze še gorijo sredi noči ko 2 avta gresta mimo na 1 uro.. to bi morali vse ugasniti.. če si priseben in trezen šofer ne boš delu problemov in lepo upoštevu znake.. ni čudno da gre to nekaterim na živce pa pohodijo čez rdečo ob 2eh zutri, če je križišče pregledno in ni nobenega avta.. KJE je kle smisel bremzati in čakati veter da gre čez križišče no??

Po vecini mest utripajo rumene po polnoci, za LJ pa ne vem, je pa nonsense (mogoce edino glavne, celovska, dunajska da delajo, ker so vecja krizisca)

ziga1990 ::

^^ a ni tudi v Kamniku, da delajo po noči, ker se spomnim da sem pred leti ponoči 23:00-01:30 stal na rdeči okoli pa nobenga.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Scorpia ::

balaz je izjavil:

sam tele semaforji kar brezveze še gorijo sredi noči ko 2 avta gresta mimo na 1 uro.. to bi morali vse ugasniti.. če si priseben in trezen šofer ne boš delu problemov in lepo upoštevu znake.. ni čudno da gre to nekaterim na živce pa pohodijo čez rdečo ob 2eh zutri, če je križišče pregledno in ni nobenega avta.. KJE je kle smisel bremzati in čakati veter da gre čez križišče no??


Ljudlje se kljub preglednosti in delovanju semaforjev, sredi noci zaltevajao k budale. Si ne predstavljam, kako bi bilo, ce bi vse ugasnili...
////

Ales ::

Ja, ugasnjeni ali prižgani semaforji, skoraj vseeno. Problem je, ker folk ugaša možgane.

Sem pred kratkim doživel v Ljubljani, da je sredi noči nek debil priletel z 120+ čez rdečo, naravnost po glavni cesti. Priletel bi naravnost vame, če bi že leta ponoči gledal na vse strani, preden *počasi* speljem s stranske na glavno čez zeleno (!).

Križišče Karlovške z Janežičevo. Njemu je morala rdeča goreti že dolgo, dolgo, ko je priletel po Karlovški. Jaz bi imel totalko, zadetki v tistem avtu pa bi bili najbrž mrtvi. Neka mala spuščena šajtrgica z neonkami in jukeboxom vgrajenim, brez hidravličnih klešč jih nihče ne bi niti začel strgati ven, kaj šele da bi preživeli.

ZaphodBB ::

Glede rokov, rok začne teči naslednji dan od vročitve. Torej, če je tebi vročeno 25.1.2015 za prvi dan roka šteje 26.1.2015. Štejejo se koledarski dnevi in ne delovni.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

balaz ::

Scorpia je izjavil:

balaz je izjavil:

sam tele semaforji kar brezveze še gorijo sredi noči ko 2 avta gresta mimo na 1 uro.. to bi morali vse ugasniti.. če si priseben in trezen šofer ne boš delu problemov in lepo upoštevu znake.. ni čudno da gre to nekaterim na živce pa pohodijo čez rdečo ob 2eh zutri, če je križišče pregledno in ni nobenega avta.. KJE je kle smisel bremzati in čakati veter da gre čez križišče no??


Ljudlje se kljub preglednosti in delovanju semaforjev, sredi noci zaltevajao k budale. Si ne predstavljam, kako bi bilo, ce bi vse ugasnili...


Ja bolje bi bilo vse vgasnjeno, še manj nesreč bi bilo, kot pa da ti nekdo prileti čez rdečo čez prednostno, kakor je napisal Ales, ti pa misliš da si varen ko imaš zelenno pa lepo treščiš vanga.. v vsakem primeru pač moraš biti ti buden ali je semafor ali ga ni...

konspirator ::

Scorpia je izjavil:

balaz je izjavil:

sam tele semaforji kar brezveze še gorijo sredi noči ko 2 avta gresta mimo na 1 uro.. to bi morali vse ugasniti.. če si priseben in trezen šofer ne boš delu problemov in lepo upoštevu znake.. ni čudno da gre to nekaterim na živce pa pohodijo čez rdečo ob 2eh zutri, če je križišče pregledno in ni nobenega avta.. KJE je kle smisel bremzati in čakati veter da gre čez križišče no??


Ljudlje se kljub preglednosti in delovanju semaforjev, sredi noci zaltevajao k budale. Si ne predstavljam, kako bi bilo, ce bi vse ugasnili...

Krožišča.

Za bolj drzne:
http://www.spiegel.de/international/spi...
http://thecityfix.com/blog/naked-street...
Drachten @ Wikipedia

Montana: No Speed Limit Safety Paradox
http://www.motorists.org/press/montana-...
--

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Ales je izjavil:



Sem pred kratkim doživel v Ljubljani, da je sredi noči nek debil priletel z 120+ čez rdečo, naravnost po glavni cesti. Priletel bi naravnost vame, če bi že leta ponoči gledal na vse strani, preden *počasi* speljem s stranske na glavno čez zeleno (!).



Podobno previden sem tudi sam. Sem že večkrat opazil kršenje semaforjev z veliko hitrostjo. Ponavadi so taki vozniki podkrepljeni še z alkoholom. Včasih se jim izide, včasih pa konča zelo tragično. Take kamikaze bi bilo potrebno zapreti in odvzeti izpit za vsaj 10 let.

Trololololol ::

Pri nas je problem, ker luči gorijo predolgo. V tujini, kjer semaforji gorijo tam okrog četrt minute, teh problem nisem opazil.

shadeX je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Prekršek je tudi, če pelješ skozi pri oranžni.


Ne. Če ne more voznik vozila varno ustaviti vožnja skozi oranžno luč ni prekršek.

Predstavljaj si scenarij:

Pelješ 50km/h, si še 10m od semaforja. Za tabo vozi avto. Kadar se prižge oranžna, ti začneš sunkovito zavirati. Voznik za tabo, naleti naravnost v zadek tvojega vozila.

Je pa res da boš policaju težko dokazal, da si šel skoz oranžno in je bilo to res potrebno. Jaz sem enkrat zapeljal skozi zeleno, pa me patrulja ustavi čez 300m, in mi reče da sem šel skoz rdečo.

Kazen ni ušla. Ker slep še nisem, dementen tudi (še) ne in ker vem, da argument s policajem se nikoli ne konča dobro, imam od takrat kamero v avtomobilu. Pa naj mi še enkrat napiše kazen skozi zeleno luč.

Upam, da ti je modri dal za pihati in da si svoje pihanje pogodil z njegovim. Bi modri hitro zmečkal kazen.

Zgodovina sprememb…

a_borlak ::

Hm, malo pozno, ampak včasih se na semaforjih ne prižge na obeh straneh rdeča ali zelena hkrati, tako da so te policijske, da so te videli na drugi strani malo iz trte zvite. Najbolje bi bilo imeti dashcam ...

Miha 333 ::

shadeX je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Prekršek je tudi, če pelješ skozi pri oranžni.


Ne. Če ne more voznik vozila varno ustaviti vožnja skozi oranžno luč ni prekršek.

Predstavljaj si scenarij:

Pelješ 50km/h, si še 10m od semaforja. Za tabo vozi avto. Kadar se prižge oranžna, ti začneš sunkovito zavirati. Voznik za tabo, naleti naravnost v zadek tvojega vozila.

Je pa res da boš policaju težko dokazal, da si šel skoz oranžno in je bilo to res potrebno. Jaz sem enkrat zapeljal skozi zeleno, pa me patrulja ustavi čez 300m, in mi reče da sem šel skoz rdečo.

Kazen ni ušla. Ker slep še nisem, dementen tudi (še) ne in ker vem, da argument s policajem se nikoli ne konča dobro, imam od takrat kamero v avtomobilu. Pa naj mi še enkrat napiše kazen skozi zeleno luč.

Bil sem sopotnik, ko je voznik dobil kazen za vožnjo skozi oranžno, ampak ni bilo nobene variante, da bi lahko ustavil pred semaforjem (mokra cesta in bil je že zelo blizu semaforja). Od takrat naprej zaviram na polno pri oranžni luči, pa če je kdo zadaj ali ne (razen če je npr. tovornjak, potem seveda prevlada zdrava pamet). Ker na koncu te taka skrb za druge, ki ne znajo držati varnostne razdalje, lahko drago stane. Plačevati kazni ne mislim, dopovedati enemu policaju, da se ni bilo možno varno zaustaviti, pa očitno tudi ne moreš. Zaradi takih izkušenj pač oranžno luč izkoristim za test zavor. Po črki zakona je to tudi edino pravilno.

shadeX ::

Misliš da je tole res pametno? Na koncu pa več škode na avtomobilu kot bi znašala tista kazen.


P.S Kazen lahko dobiš tudi za sunkovito zaviranje, speljevanje (seveda brez razloga). Ampak v tistem primeru ti bo pa policaj rekel, da bi lahko komot prevozil oranžno luč.

Miha 333 ::

1. Ustavljanje zaradi rumene luči ni zaviranje brez razloga. Rumena luč == prepovedana vožnja, če se lahko ustaviš pred semaforjem, pa tudi če to pomeni zaviranje na polno. Beri ZPrCP, 99/1/2.

2. 160 EUR za kazen, ki bi šla iz mojega žepa, ni zanemarljiv denar. Pri povprečni plači je to neto zaslužek za 4 delovnike dela. Ti rad delaš 4 dni zastonj oz. da plačuješ napake drugih? Morebitno škodo zaradi naleta bo kril povzročitelj (oz. njegova zavarovalnica), ki ni upošteval varnostne razdalje in se me konec koncev ne tiče (mogoče bom nekaj časa brez avta, ampak ponavadi se da zmenit za nadomestnega). Druga stvar je seveda če je zadaj tovornjak ali podobne nevarne situacije.

3. Vso srečo pri razlaganju policaju, kaj bi bilo pametno narediti in kaj ne.

ziga1990 ::

@Miha 333 glede v primeru naleta bo deljena krivda.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Miha 333 ::

Deljena krivda bi bila v primeru zaviranja brez razloga, kar pa rumena luč ni. Celo nasprotno, pri rumeni luči se je obvezno ustaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

konspirator ::

Miha
Brezpogojno podpirati neumno zakonodajo ni način, kako se delaš pametnega:
https://slo-tech.com/forum/t186695/p116...
--

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

balaz je izjavil:

če si priseben
Kako to veš? Misliš, da bo psihič zase realno ocenil, da je priseben?

Invictus ::

konspirator je izjavil:

Miha
Brezpogojno podpirati neumno zakonodajo ni način, kako se delaš pametnega:
https://slo-tech.com/forum/t186695/p116...

Potem pa predlagaj spremembo.

Zdrava pamet pač ne rešuje pred zakoni in njihovimi posledicami ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

konspirator je izjavil:

Miha
Brezpogojno podpirati neumno zakonodajo ni način, kako se delaš pametnega:
https://slo-tech.com/forum/t186695/p116...

Bi se strinjal, če ne bi na koncu mene "vžgalo" po denarnici, ker sem pameten, pa policaj tega ne zastopi.

Malajlo ::

ZaphodBB je izjavil:

Glede rokov, rok začne teči naslednji dan od vročitve. Torej, če je tebi vročeno 25.1.2015 za prvi dan roka šteje 26.1.2015. Štejejo se koledarski dnevi in ne delovni.

Ne.
https://e-justice.europa.eu/content_pro...
Če je zadnji dan roka sobota, nedelja, praznik ali drug dela prost dan, ki ga določa zakon o praznikih (glej zgoraj pod 2) se rok izteče s pretekom prvega prihodnjega delavnika.

St235 ::

Štejejo navadni dnevi (razen če je posbej specificirano da gre za delovne dni). Štet se začne z naslednji dnem torej X + 16. V kolikor zadnji dan pade na dan ko organ ne posluje (vlaganje pritožb) ali ne teče plačilni promet (plačila) se kot rok šteje prvi naslednji delovni dan. Je pa treba pazit, da če ti daš naročilo za plačilo recimo preko spletne banke po preteku izvrševanja plačil (recimo 22:00) potem boš zamudil rok ker bo plačilo izvršeno naslednji dan.

ziga1990 je izjavil:

@Miha 333 glede v primeru naleta bo deljena krivda.


Kaka dejena krivda? Voznik, ki se mu prižge oranžna luč mora ustavit. Če mu pri tem v rit prileti budalo, k ne zna držat varnostne razdalje je krivda samo in le njegova. Edini razlog, da pri oranžni luči ne ustaviš je če tega ne moreš naredit. Če je voznik lahko ustavil potem to ni tak primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krOOokO ::

Plačal sem ob 4 na pošti, torej nise. zamudil? Dobim kaksno obvestilo na dom o placilu?

St235 ::

Plačal si na zadnji dan ob 4ih? IMO bo plačilo izvedeno naslednji dan in bo tudi zabeleženo, da si plačal po roku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ingeniero ::

Jaz sem za napacno parkiranje placal polovicko par dni cez rok in sem cez kaksne pol leta dobil, mislim da od takratnega dursa, da me terja redarstvo ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja v rdeco luc... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919128 (15417) anketar
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020389 (18509) Roadkill
»

Kdaj pustiti policistu prednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
648526 (6339) St235
»

Prevožena rdeča luč (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26093022 (81425) fosil
»

Opravki s policijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10723532 (19386) Keyser Soze

Več podobnih tem