» »

Ebay seller protection

Ebay seller protection

FACEK ::

Mislim prodati mojo rabljeno grafično na ebayu. Da bi se stvar hitreje prodala bi dal ebay money back guarantee.

Zanima me kako ebay varuje svoje prodajalce, da se ne zgodi sledeče:

Prodam grafično kartico kupcu, kateremu ponesreči pade na tla in se uniči. Kupec trdi, da je tako že dobil in zahteva povračilo denarja. Kupec mi pošlje grafično nazaj in jaz mu vrnem denar(kar moram?) in tako ostanem brez grafične in brez denarja.

Lahko bi pa bilo, da bi bil res prodajalec baraba in prodal tako grafično.

Kako lahko Ebay loči kdo je baraba, kupec ali prodajalec? Ali ima zaščito proti čemu takemu?

Tilen ::

Kako lahko Ebay loči kdo je baraba, kupec ali prodajalec? Ali ima zaščito proti čemu takemu?


Enostavno. Na tebi je, da dokažeš, da si poslal nepoškodovano.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

1player1 ::

In kako to dokažeš? Slike in video lahko z interneta vzameš .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1player1 ()

VLCREAPER ::

Slikaš tako, da se vidi, da si to ti poslal, če je kakšna številka na kartici jo slikaš(tako, da se ve da je to ta kartica, ki si jo poslal), če ne pa snemaš vse, kako pakiraš in še preden si jo dal ven iz računalnika, da dela.

FACEK ::

Če je kartica zelo dobro ohranjena in skoraj nič rabljena, ali bi jo lahko prodal pod new other?

blackbfm ::

joj se ti pa da jajcat, daj na bolho osebni prevzem in to je to

gendale_sef ::

Ebay varuje kupce na račun prodajalcev torej se od tebe pričakuje, da boš v primeru natega pač požrl izgubo.

Če jo boš prodal na ebayu in te bo nekdo hotel nategnit bo samo dal 'item not as described'.. če se ne greš kregat glede tega je kupcu vrnjen denar (gre s tvojega paypala, razen če nimaš nič gor), če se greš kregat bo prišlo do tega, da bo on moral tebi poslat kartico nazaj preden dobi denar. Poslal ti bo nekaj kar tehta toliko kot kartica, njim dal št. sledenja in dobil denar nazaj. Spet ostaneš brez denarja, dobiš pa eno vrečo peska. Če to po nekem čudnem primeru ne prime je pa še en kup trikov, kako obdržat kartico in dobit denar nazaj.

erex ::

Ti bi prodaju neki kar je rabljeno, kot novo na ebayu? Velik sreče. Aja, pa ko začneš prvič prodajat ebay zadrži denar 21dni.

1Razzor1 ::

Če ne pa dej na ebayu no returns accepted in ti kupec nič več ne more.

kixs ::

Lahko, lahko.

BladE_ ::

Kolega je prodal matično ploščo telefona(delujočo) in se je kupec pritožil, da ne dela, je rekel ok pa naj pošlje nazaj... Nazaj je prejel čisto drugo matično, poškodovano in oksidirano... Ne more nič pa ima vse slikano...
Akcija - Reakcija

s1m0n ::

Torej mu je nazaj poslal svojo pokvarjeno :) Obdržal pa delujočo.

BladE_ ::

Res je... Nisem mogu verjet, ko mi je zadevo pokazal...
Akcija - Reakcija

VLCREAPER ::

Zato pa nikoli ne omogočit returnov, če že komu returnaš poglej kupcov profil (koliko zvezdic ima, ali se veliko pritožuje, ali je profil nov,...).

Ne vem pa, če te vseeno lahko izsiljuje, da stvar ne dela tudi, če imaš no returns accepted.

gendale_sef ::

seveda lahko, par postov višje sem točno napisal kako in kaj

DrSergioDJ ::

Seveda te lahko nateguje, mene je tako kitajec nategnil za ~500 eur (cca. 1/3 vrednosti izdelka), ker kao ni delal, ko ga je dobil.
...

seminal ::

Torej kako prodajat? nakazilo na TRR če prav razumem al? Sam bi prodal nekaj objektivov pa nebi rad da me kdo nategne, ker očtino tako kot je gori drsergio napisal se da potm tudi če kupuješ od kakega objektiv pa plačaš s paypolom lepo 500€ pa rečeš da ni tako kot je bilo opisano in lahko komot nategneš?? Sam pa nebi rad da s emi zgodi to..

gendale_sef ::

v živo + gotovina


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435938829 (8181) lolipop2
»

Zmagal Ebay avkcijo - trgovec prodal tretji osebi

Oddelek: Loža
458286 (6370) grandioso74

Prodaja prek Bolhe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10218509 (15950) dzinks63
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4312024 (8290) GTX970
»

Prodaja preko Bolhe

Oddelek: Loža
327481 (6580) pujsek_

Več podobnih tem