» »

Novi Superb in alternative

Novi Superb in alternative

1
2
3

Invictus ::

Škoda ima namerno slabše materiale, saj drugače nihče več ne bi kupil Passata >:D.

Pač price/performance gre močno v korist Škode.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

gruntfürmich je izjavil:

mazda 6 ?


Po katalogih sodeč dobiš kar precej za 30 jurjev.

Bellzmet ::

Ja samo prtljažnik je pa kar dosti manjši 533l vs 660 Superb. Drgač je pa Mazda 6 prav kul avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

Škoda ima namerno slabše materiale, saj drugače nihče več ne bi kupil Passata >:D.

Pač price/performance gre močno v korist Škode.


Da bi bili materiali enaki bi bila tudi cena s passatom nekje tam tam. Ni cenovna razlika smo znamka kot eni pravijo. Nekje mora bit računica, ker šenkal ti nobeden ne bo ničesar.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

driver_x ::

Bellzmet je izjavil:

Ja samo prtljažnik je pa kar dosti manjši 533l vs 660 Superb. Drgač je pa Mazda 6 prav kul avto.


Pri kateri Mazdi - limuzini ali karavanu?

Janac ::

Bellzmet ::

Ja po podatkih na http://www.ultimatespecs.com/

Mazda 6 navadni 480
Mazda 6 karavan 522

Janac ::

In pa najhitrejši serijski karavan na svetu(tudi od RS4 ipd.)

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Cveto ::

Ni vedno tako. Včasih (oziroma skoraj vedno) določa cene marketinška politika. Lep primer so recimo enaki motorji z različnimi močmi: 1,2 tsi 105 in 1,2 tsi 86 sta enaka motorja, cena pa je za 1000 eur nižja, podobni pri 2.0 tdi, pa še kje.

Pri plastiki na vratih seveda razlika v nabavni ceni je (govorim samo na vratih, ker je pri superbu na sami armaturni plošči enaka mehka plastika kot pri passatu), a ni to jurja ali več pa morda 10eur. Ostalo je pač na račun tega kam želijo umestiti model oziroma koliko nižja mora biti cena, da so ljudje pripravljeni trpeti manj ugledno značko na avtomobilu. Trenutno je ta znesek okoli 2000 eur.

Bellzmet ::

Janac je izjavil:

Alternativa Octavii:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......


Za 32.000 EUR dobiš boljšo Octavio. Se ne splača Seat.

Janac ::

Bellzmet je izjavil:

Janac je izjavil:

Alternativa Octavii:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......


Za 32.000 EUR dobiš boljšo Octavio. Se ne splača Seat.


boljšo v čem?

Bellzmet ::

V vsem. Razen motor je verjetno podoben/isit kot v Octavii.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

driver_x ::

Bellzmet je izjavil:

Ja po podatkih na http://www.ultimatespecs.com/

Mazda 6 navadni 480
Mazda 6 karavan 522


To je pa kar precej manj kot pri Supoerbu.

Janac ::

Bellzmet je izjavil:

V vsem. Razen motor je verjetno podoben/isit kot v Octavii.

Nič ne rečem. Možno da je Octavia boljša, ampak takole neargumentirano trdit in posploševat je pa čisto mimo.

Invictus ::

Janac je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

V vsem. Razen motor je verjetno podoben/isit kot v Octavii.

Nič ne rečem. Možno da je Octavia boljša, ampak takole neargumentirano trdit in posploševat je pa čisto mimo.

V primerjavi s superbom je Leon mali pizdec. Daš en kufer noter in je to to.

V mojo Octavio dam noter lahko dve do tri kolesa ko podrem ziče. pa nisem majhen.

Nekateri pač rabimo plac da ne vlačimo krame po strehah ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bellzmet ::

@janac: sem sedel v obeh in mi je na oko (notraj, zunaj) Octavia veliko bolj všeč. Armatura je pri Octavii bolj dodelana, materiali se mi zdijo boljši, skratka na dotik in videz mi je Octavia v vseh pogledih bolj všeč. Motorji so pa verjetno zelo podobni, ker je vse VAG. Skratka pri moji primerjavi Seat na nobenem področju ni imel prednosti pred Octavio.

Janac ::

Invictus je izjavil:

Janac je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

V vsem. Razen motor je verjetno podoben/isit kot v Octavii.

Nič ne rečem. Možno da je Octavia boljša, ampak takole neargumentirano trdit in posploševat je pa čisto mimo.

V primerjavi s superbom je Leon mali pizdec. Daš en kufer noter in je to to.

V mojo Octavio dam noter lahko dve do tri kolesa ko podrem ziče. pa nisem majhen.

Nekateri pač rabimo plac da ne vlačimo krame po strehah ...


Leon ST ima 587 litrov, medtem ko ima Octavia(s katero je konkurent) pa 610 litrov.

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

Ko ne spraviš v Passata cunj za 4 osebe, potem se zamisliš ...
Zamisliš se nad ženo, kaj vse ti je spakirala v avto. Smo ravno nazaj z morja, za 5 kom robe v prtljažniku in dva bicikla na strehi. Če bi bila žena malo še malo bolj zorganizirana, pa bi šli z golfom (nekako ni hotelo vse v prtljažnik in smo raje prestavili v pasata).

konspirator ::

Invictus je izjavil:

Škoda ima namerno slabše materiale, saj drugače nihče več ne bi kupil Passata >:D.

Pač price/performance gre močno v korist Škode.

Kvaliteta je odvisna tudi od nivoja izbrane opreme (trendline, highline...).

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

In pa najhitrejši serijski karavan na svetu(tudi od RS4 ipd.)


WTF...kako prosim? RS4 sploh ni segment tega Seat kinder jajcka...da sploh ne govorimo o splosni krilatici najhitrejsega karavana na svetu, kjer naziv kot sem se nazadnje gledal drzi Audi RS6 Avant?!? Tebi ja ta Seat res mal demoliral nekaj zdrave pameti :)


me pa cist tako zanima, kaksna je fora tega prepucavanja s prtlaznikom v karavanu, ko ima nek avto kao 40l vec/manj prtlazega prostora ...a vi skoz hladilnike pa pralne stroje sabo vozite in bo teh 40l naredilo deal break?

Janac ::

Buggy nevem no... možno :)

Je pa čisto res, poglej si tukaj:

http://www.evo.co.uk/seat/leon-st/15971...


The Leon ST Cupra 280's lap time pushes the previous estate record-holder, the Audi RS4, into second. This means that in the world of estates at least, a front-driven 276bhp four-cylinder SEAT is now faster around the 'Ring than a four-wheel drive, 444bhp V8 Audi.

Unknown_001 ::

Voznika naj zamenjajo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Janac ::

Unknown_001 je izjavil:

Voznika naj zamenjajo.


Jaja :)

Kar tolaži se :))

St235 ::

Buggy je izjavil:

In pa najhitrejši serijski karavan na svetu(tudi od RS4 ipd.)


WTF...kako prosim? RS4 sploh ni segment tega Seat kinder jajcka...da sploh ne govorimo o splosni krilatici najhitrejsega karavana na svetu, kjer naziv kot sem se nazadnje gledal drzi Audi RS6 Avant?!? Tebi ja ta Seat res mal demoliral nekaj zdrave pameti :)


me pa cist tako zanima, kaksna je fora tega prepucavanja s prtlaznikom v karavanu, ko ima nek avto kao 40l vec/manj prtlazega prostora ...a vi skoz hladilnike pa pralne stroje sabo vozite in bo teh 40l naredilo deal break?


V bistvu je pri tako majhnih razlikah bolj pomebna oblika prtljašnika in predvsem velikost nalagalne odprtine. Ti pol kurca ne koristi 100l večji prtljažnik, če je odprtina za 2cm premajhna. Preverjeno v praksi:)

konspirator ::

Za veliko krame tovoriti med kraji se kupi enoprostorec (npr. opel meriva, vw sharan) ali citroen berlingo/renault kangoo/peugeot partner.
Gre notri več krame kot v limuzina "karavane".

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

V bistvu je pri tako majhnih razlikah bolj pomebna oblika prtljašnika in predvsem velikost nalagalne odprtine. Ti pol kurca ne koristi 100l večji prtljažnik, če je odprtina za 2cm premajhna. Preverjeno v praksi:)


tocno tako...ali pa da ima nakladalni rob in ne flat variante...preverjeno. Imam enega izmed vecjih prtlaznikov v karavanu, pa se ko sem od mulcev vse poganjavcke, sedezke za hranjenje, zlozljive postlce in vse bisage, ki jih je zena navlekla takorekoc spravil pod ponjavo, ker me nalozeno cez ponjavo malce moti...al pa bolje receno sem tecen ce je kaj v vidnem polju ko gledam v retrovizor...glave otrok included :))

Zato mi res ni jasno kaj se rabi tak prtlaznik, da je ze pol teme samo o tem govora...kdo ma vecjega ;((

Za veliko krame tovoriti med kraji se kupi enoprostorec (npr. opel meriva, vw sharan) ali citroen berlingo/renault kangoo/peugeot partner.
Gre notri več krame kot v limuzina "karavane".


pa od kje vam te zablode?....kaksen enoprostorec, ce nima za zadnjimi zici nic placa...Opel Meriva...se ti hecas?
Enoprostorci ...tipa meriva/C-max/touran so zgolj visoki, zadaj jih pa nic ni...zato ima sodelavec na njem trugo, ker nic not ne sprav...tudi visini ti kaj dost ne pomaga ko zelis tovoriti...edin ce imas mrezo ali pa ti dol visi ko bo pri bremzanju vse odletelo naprej...ti pa nazaj nic ne bos videl :)

kangooji/berlingoti so pa dostavljaci ...pa ce gres na morje in imas zadnje zice zabezecane z otroci tudi nic prostornjesi od karavanov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

RedDrake ::

:)
Za cca 30k EUR bi se dobilo tudi Hondo Crosstour.
770L prtljaznika pri zicih gor.
Sicer avto ma 5m, pa tehta 1,7 tone ampak ajde, za ženo pa otroke se je pa treba potrudit!

Bellzmet ::

Seveda. In to celo 1x-2x na leto, ko se gre na dopust :)

Unknown_001 ::

@Buggy to niso nobene zablode z "kapelcami". Sploh če vzameš podaljšane izpeljanke. Če nekaj na pamet klamfaš ne govor, ker je dost razlike v primerjavi s karavani. Sploh je lažje natovarjat in bolje se da prostor izkoristit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

Aston_11 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ko ne spraviš v Passata cunj za 4 osebe, potem se zamisliš ...
Zamisliš se nad ženo, kaj vse ti je spakirala v avto. Smo ravno nazaj z morja, za 5 kom robe v prtljažniku in dva bicikla na strehi. Če bi bila žena malo še malo bolj zorganizirana, pa bi šli z golfom (nekako ni hotelo vse v prtljažnik in smo raje prestavili v pasata).

A zdaj bomo dokazovali kako dobo znajo Slovenci spakirati avto? In znajo celo pri prtljagi šparat? Ker zdržijo cel teden z enimi gatami?

konspirator je izjavil:

Za veliko krame tovoriti med kraji se kupi enoprostorec (npr. opel meriva, vw sharan) ali citroen berlingo/renault kangoo/peugeot partner.
Gre notri več krame kot v limuzina "karavane".

Ni nujno ...

Sicer pa vse, razen Sharana, sploh ni avto.

Samo pogoj za drekače na cestah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Voznika naj zamenjajo.


Jaja :)

Kar tolaži se :))


Ti se enkrat v audija vsedi pa ga probaj peljat. Smo imeli A4 in seat EXEO (al kaj je že?) na probi, pa gre za avtomobila na isti osnovi. Pa ti raje ne bom omenil komentarjev tastarih niti svojih ker se boš še zjokal ko si tako goreč privrženec špancev.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

driver_x ::

Unknown_001 je izjavil:

Ti se enkrat v audija vsedi pa ga probaj peljat. Smo imeli A4 in seat EXEO (al kaj je že?) na probi, pa gre za avtomobila na isti osnovi. Pa ti raje ne bom omenil komentarjev tastarih niti svojih ker se boš še zjokal ko si tako goreč privrženec špancev.


Se čisto strinjam, saj je enako, ko se navajen na BMWja vsedeš v Audija.

Bellzmet ::

Eh vsedi se samo v tak avto kot ga lahko kupiš. Ostalo so samo skomine in potem ti gre lastni avto hitro na živce :)

Janac ::

Unknown_001 je izjavil:

Janac je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Voznika naj zamenjajo.


Jaja :)

Kar tolaži se :))


Ti se enkrat v audija vsedi pa ga probaj peljat. Smo imeli A4 in seat EXEO (al kaj je že?) na probi, pa gre za avtomobila na isti osnovi. Pa ti raje ne bom omenil komentarjev tastarih niti svojih ker se boš še zjokal ko si tako goreč privrženec špancev.


a sta bla res iste generacija? Ker sta praktično ista avta(identična armaturka ipd.)

Je pa čudno, da v vseh temah in vozil 300 avtov, vse ste meli doma ipd.

Saj se nočem kregat no

Mufasa ::

Ne kupuj novega avta ko ven pride nov model...raje poceni zadnjo serijo starega (dobis se fin rabat), ali pa počakaj eno leto.

Govorim iz prve roke...dizaster se najde v prvem letu novih modelov na cesti tudi pri nemcih...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Janac je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Voznika naj zamenjajo.


Jaja :)

Kar tolaži se :))


Ti se enkrat v audija vsedi pa ga probaj peljat. Smo imeli A4 in seat EXEO (al kaj je že?) na probi, pa gre za avtomobila na isti osnovi. Pa ti raje ne bom omenil komentarjev tastarih niti svojih ker se boš še zjokal ko si tako goreč privrženec špancev.


a sta bla res iste generacija? Ker sta praktično ista avta(identična armaturka ipd.)

Je pa čudno, da v vseh temah in vozil 300 avtov, vse ste meli doma ipd.

Saj se nočem kregat no


Audi je bil celo starejši...

Kaj je tu čudnega, da dobimo na vsake kvatre tud kako vozilo na probo al pa da dobiš drugačno nadomestno vozilo pa še s tem da imamo nekoliko več vozil pri hiši ?

Al je problem it testirat kako vozilo al si ga pa sposodit/najet za en dan. Ja, pač dost nekateri menjamo vozila, če je tebi to tuje ti pa ne morem pomagat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

Mene bolj zanima zakaj imate nekateri toliko za povedat čez ople. Kaj ne veljajo Nemci za kakovostne in zanesljive izdelovalce avtomobilov? (ali to velja za vse nemške proizvajalce avtomobilov z izjemo opla ? )

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Imel Opla 15 let, od večjih zadev šel samo alternator. Ter seveda auspuh, zavorne ploščice in akumulator parkrat pa olje je imel zadnja leta zelo rad:) Vse ostalo brez problema. Redno servisiran vsako leto.

Buggy ::

Unknown_001 je izjavil:

@Buggy to niso nobene zablode z "kapelcami". Sploh če vzameš podaljšane izpeljanke. Če nekaj na pamet klamfaš ne govor, ker je dost razlike v primerjavi s karavani. Sploh je lažje natovarjat in bolje se da prostor izkoristit.


seveda so pa se lahk zarad mene na trepalnice postavljas kukr ces...Ima tast "potniski" Peugeot Partner in ko gre z otroci en teden prej na morje nafila zadaj do onemoglosti da se cez sipo ne vidi. Ko pridemo en teden za njimi s karavanom odpeljemo vso otrosko navlako in se svoje z zaprto ponjavo...Opel Vectra karavan 2008.

Klafas pa edin ti...dostavljaci so prakticni za obrtnike s stroji ali pa cvetlicarje, ki prevazajo visoke loncnice...za normalno familijo pa je bolj prakticen karavan s primernim gepekom. Lazje natovarjat...pa kaj vam je...a imate vsi popoldanski SP z dostavo paketov?

facepalm ::

Domobrancek je izjavil:

Mene bolj zanima zakaj imate nekateri toliko za povedat čez ople. Kaj ne veljajo Nemci za kakovostne in zanesljive izdelovalce avtomobilov? (ali to velja za vse nemške proizvajalce avtomobilov z izjemo opla ? )


Ne se ozirat na take izjave, da je Opel slabsi. Pac je bil cas, ko so imeli kaksne probleme in jih bodo zato nekateri blatili celo vecnost. Enako kot Alfa Romeo, zaradi njihove polomije okoli l. 2000 so sedaj se vedno oznaceni kot nezanesljivi avti. To, da je VW izdeloval skoraj 10 let, ene najnezanesljivejsih bencinskih motorjev (1.2 in 1.4 tsi), pa se nikjer ne omenja.
To, da nekdo pljuva po celi "firmi", pomeni, da nima pojma kaj govori!

Domobrancek ::

facepalm je izjavil:

Domobrancek je izjavil:

Mene bolj zanima zakaj imate nekateri toliko za povedat čez ople. Kaj ne veljajo Nemci za kakovostne in zanesljive izdelovalce avtomobilov? (ali to velja za vse nemške proizvajalce avtomobilov z izjemo opla ? )


Ne se ozirat na take izjave, da je Opel slabsi. Pac je bil cas, ko so imeli kaksne probleme in jih bodo zato nekateri blatili celo vecnost. Enako kot Alfa Romeo, zaradi njihove polomije okoli l. 2000 so sedaj se vedno oznaceni kot nezanesljivi avti. To, da je VW izdeloval skoraj 10 let, ene najnezanesljivejsih bencinskih motorjev (1.2 in 1.4 tsi), pa se nikjer ne omenja.
To, da nekdo pljuva po celi "firmi", pomeni, da nima pojma kaj govori!


Sam se ne oziram na take izjave. Tudi sam sem pred kratkim menjal avto in sem kupil opel corso c, ker sem imel občutek da za moj denar ponuja največ. Zaenkrat mi ni niti malo žal. Sem bil pa presenečen nad odzivi ljudi (po večini tistih, ki vozijo Volkswagne). Govorili so mi namreč da opel še nikoli ni bil avto. In da bom v primeru da kupim opla nonstop na servisu.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Domobrancek je izjavil:

Mene bolj zanima zakaj imate nekateri toliko za povedat čez ople. Kaj ne veljajo Nemci za kakovostne in zanesljive izdelovalce avtomobilov? (ali to velja za vse nemške proizvajalce avtomobilov z izjemo opla ? )


Opel se ne šteje za nemški avto.

facepalm ::

Zakaj pa ne?

Unknown_001 ::

@Buggy

Čist odvisno od avta na primer kangoo ima odzadaj več prostora pri nepodrtih zicih od pežoja. Drugače pa maš tudi podaljšane izvedenke kjer pa dileme več NI.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Bellzmet ::

Tko k se je fotr hvalil, da smo včasih s stoenko hodili za 14 dni na morje 5 oseb vsa prtljaga in da bi šlo še kaj notr.

Je pa "pozabu" povedat, da smo imel prikolico :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

driver_x ::

facepalm je izjavil:

Zakaj pa ne?


Zato ker je po kakovosti bližje Zastavi kakor pa ostalim nemškim znamkam.

Domobrancek ::

driver_x je izjavil:

facepalm je izjavil:

Zakaj pa ne?


Zato ker je po kakovosti bližje Zastavi kakor pa ostalim nemškim znamkam.


Po kakovosti česa? notranjosti? zunanjosti? motorja? Pa a to govoriš iz lastnih izkušenj al si eden tistih k pluvajo po določeni znamki pa še sami čist nevedo zakaj?

facepalm ::

driver_x je izjavil:

facepalm je izjavil:

Zakaj pa ne?


Zato ker je po kakovosti bližje Zastavi kakor pa ostalim nemškim znamkam.


In zato geografsko ne spada tam kjer se nahaja? Makes sense:) Torej golf V in VI TSI je romunski?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

driver_x ::

Domobrancek je izjavil:

driver_x je izjavil:

facepalm je izjavil:

Zakaj pa ne?


Zato ker je po kakovosti bližje Zastavi kakor pa ostalim nemškim znamkam.


Po kakovosti česa? notranjosti? zunanjosti? motorja? Pa a to govoriš iz lastnih izkušenj al si eden tistih k pluvajo po določeni znamki pa še sami čist nevedo zakaj?


Kar tako malo pljuvam, ti kar kupi Opla.

konspirator ::

driver_x je izjavil:

facepalm je izjavil:

Zakaj pa ne?


Zato ker je po kakovosti bližje Zastavi kakor pa ostalim nemškim znamkam.

http://avtonasveti.com/
Vsem se dogajajo zajebi.

http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/...
tabela:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...


http://www.anusedcar.com/
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za 22000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15317750 (12723) Timurlenk
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40991215 (63620) jero_no1
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320589 (14023) sass628
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335555 (28621) Superboyy
»

Nov avto za 25k€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10616594 (11693) Buggy

Več podobnih tem